Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:18:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 44 45 [46] 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември и магията на Коледа!  (Прочетена 157280 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #675 -: декември 30, 2016, 17:45:39 »

Тук съм си, чета, но нямам нищо интересно за писане pardon

За празници съм винаги мотивирана, особено пък при такива условия като сегашните.
Ако човек сам не си направи празникът, никой друг не може. Важното е какво има в него самият, обстоятелствата винаги могат да се променят.
Никой не може ми отнеме празниците pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #676 -: декември 30, 2016, 18:19:03 »

Бе то за всеки ден е така, човек сам трябва да си го прави smile good
Как да нямаш интересни за писане неща? Случи ли се това, което беше планирала - рано на Коледа децата да тичат към елхата и да разопаковат подаръци? Какво получиха? Имаше ли пак голям пакет потребителски стоки, както миналата година?
Четох за швейцарската Коледа, че семействата в повечето случаи се изнасят сред природата и наемат къщи. Във вашия кантон каква е традицията?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #677 -: декември 30, 2016, 18:49:01 »

Свекърва, четем едни и същи блогове с теб  blum

Аз съм готова на 80% много съм горда със себе си.

Булче, честито бебе, забравих да кажа.

Весело посрещане момичета, аз утре не знам дали ще мога да пиша, но от мен да сте много здрави, щастливи и обичани през новата година.Дано тя ви донесе повече радост и хубави моменти!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #678 -: декември 30, 2016, 18:56:05 »

Ехе, Свекърва, ти направо горещ стол направи blum

В нощта срещу Коледа, Симеон става в 1:30, с фенерче, за да постави неговите(които той сам е изработил) подаръци под елхата.
След това в 3:50 дойде и ме събуди, каза, че не може да спи повече да му пусна телевизия да гледа филмчета girl_impossible
Разбрахме се, че ще е в лошо настроение на следващият ден, да се опита да поспи, съмнявам се, че го е направил, в 5:50 беше на крак и се започна. До 9:30 имаше разопаковане на подаръци.
Независимо, че той имаше почти двойно повече подаръци от Сами, не получи най-големият, който беше наистина голям и това му помрачи настроението.
Иначе неговият най-голям подарък беше Лего pardon, наистина огромно, което започна още същият ден, прави два дни без прекъсване и въпреки саботажите на Сами почти го завърши, но го заряза на 80%.
И аз не знам защо, но съм го оставила да прави, каквото му харесва с риск това чудо никога да не бъде сглобено.
Получи също комплект за опити с буболечки и само чака да се стопли и да плъзнат гадините.
Хубави подаръци получиха, доволна съм. Като събера мотивация ще пише повече в нашата тема.

Кутия потребителски стоки имаше, да(как помниш girl_impossible), разграбиха се още първият ден, имаше желание за подаръци народът явно.
Миналата година имаше повече мостри, по-голям брой, дребни неща и с една идея по-луксозни неща. Тази година има цели продукти, не мостри, но са по-масови. Въпреки това много им се зарадвахме, това си е един жест към потребителя, намирам го за много добра идея. good

За швейцарците по принцип, не знам, не мога да кажа, моите наблюдения са, че ходят в чужбина за НГ(ето например наши приятели са в Дубай в момента), ходят и по ресторанти доста. За планината....може би тези без деца, защото който има деца, особено не много големи, така или иначе първите две седмици от февруари(или когато се пада спортната ваканция във всеки кантон, януари-февруари) ходи на планина.

За нашият кантон, понеже е доста емигрантски, кой от къде е, ако има възможност, ако не, като нас, на домашно pardon

Сега виждам, че за Коледа ме питаш по-конкретно. Те се събират на коледни обеди, семейно, на 25-ти... пак много не ми се връзва с ходене в планината.... пак казвам, моите наблюдения са такива.


Маги, весело посрещане на 2017 година и нека тя е много, много щастлива и вълнуваща за теб!  goodgood
« Последна редакция: декември 30, 2016, 18:58:05 от Marri » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #679 -: декември 30, 2016, 19:17:54 »

Хехе, помня защото според НИ2 "ако някой много лъже, трябва и много да помни, че да не го хванат" Wink Валидно е и обратното твърдение - който помни, той и лъже Wink, на мен това ми се вменява, ако нещо недоволствам за несвършена поради забравяне работа от него funnytooth
Маги, да, където и да погледна интересни работи във ФБ, все имам по 2-3 приятели от форума. Скоро щях да падна - в "Български шевици" също има от "нашите"
Ето го швейцарския блог, много хубаво се списва good
http://www.yolinashelvetia.com/%D1%88%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0/
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #680 -: декември 30, 2016, 20:11:14 »

Ние с Ина и друг път сме коментирали този блог. Тя е омъжена за швейцарец и живее швейцарски начин на живот. Аз съм още в моите първи 7 и всичко в погледът ми е пречупено през съвсем друга призма good
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #681 -: декември 31, 2016, 01:46:39 »

Тези дни, макар и почивни, все бяхме на някъде и не ми остана време за форума. Но искам и аз да изпратя старата година и да си пожелая нещо за новата.

За 2016 мога да кажа, че беше много важна за мен, случиха ми се "основни" събития. Доволна и щастлива съм!

За 2017 искам най-вече повече вътрешно спокойствие, без излишни терзания и премисляне на всичко. Да умея да улавям мига, но да не оставам разочарована, че нещо не съм усетила или почувствала, както съм планирала или очаквала.

А на вас пожелавам повече щастие, повече топлота, повече усмивки, повече радостни поводи за празнуване, повече любов, повече от всичко светло!

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #682 -: декември 31, 2016, 10:00:48 »

Здравейте!

Нашите празници не са това, за което си мечтаехме, защото Алекс е болен, но понякога така се получава.  sad
Имам доста да пиша, но ще се включа в нашата тема, когато успея.

Пожелавам на всички весело посрещане на новата година. Бъдете здрави вие и семействата ви! Желая ви много щастие,  само поводи за радост и усмивки, и безкрайна любов да топли сърцата ви!!! heart
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #683 -: декември 31, 2016, 15:46:00 »

always_and_forever, и при нас се получи същото - Зарко ни събуди през нощта с повръщане. Щяхме да празнуваме с една приятелка с нейното дете и днес сутринта ѝ казах, че няма как да стане. Много кофти се получи.

svekarva, мисля, че знам какви подаръци трябва да направиш на родата за следващата Коледа:



 funnytooth
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #684 -: декември 31, 2016, 15:56:54 »

svekarva, мисля, че знам какви подаръци трябва да направиш на родата за следващата Коледа:



 funnytooth

Викам, да е малко по- широка, че и устата да запушва! Wink
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #685 -: декември 31, 2016, 16:01:08 »

Така де, да не настинат. Wink
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #686 -: декември 31, 2016, 19:30:03 »

Днес пък си сбъднах една моя мечта- имаше един фризьорски салон, който следя откакто съм се заселила в София и най-накрая го посетих. Верно изръсих се дори повече от предвиденото, ама пък и аз съм хора, а тази година си го заслужих по мое скромно мнение.  blush
addicted, заслужаваш и се глези, оправя настроението и излъчването  good

Bube, да се сбъднат очакванията ти към 2017  girl_wink

Към вас се обръщам индивидуално, защото сме от една реколта lol

За мен 2016 е с много смесени чувства - омъжих се, загубих близък, роди се нов, беше ми трудно на работа, НО... Имам повече неща, за които да благодаря. Благодаря, че съм жива и здрава. Благодаря за всички емоции - добри и не чак толкова, че ме накараха да се чувствам жива. Благодаря, че открих страхотни дами в този форум (пръв и единствен ми е все още)  heart

Към 2017 отправям молба за по-спокойна година в световен мащаб, да има по-малко поводи да се делим и повече поводи да се обединяваме, на вас и вашите семейства да сте живи и здрави, да има още много поводи за радости  heart

Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #687 -: януари 01, 2017, 09:49:49 »

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #688 -: януари 01, 2017, 10:42:05 »

Честита нова година! yahoo

На себе си и на всички пожелавам най-важното-здраве. Да сме живи и здрави, с другото ще се справяме стъпка по стъпка, както винаги досега! good

Как посрещнахте новата година?

При нас мъжете заспаха, най-големият мъж стана преди дванадесет.
Бяхме се подготвили добре, нищо не ни липсваше, даже така се получи, че виртуално бяхме с много приятели.
Учудвам се колко хора бяха решили да посрещат семейно и на домашно.

Тази сутрин обаче започна драматично, Симеон беше супер сърдит, че е пропуснал новата година и се опита да стъжни денят на всички, рев, драми, чудо.

Та така при нас.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #689 -: януари 01, 2017, 11:58:55 »

Честита Нова Година!
И аз ви пожелавам много здраве за вас и семействата ви.
На нас също си пожелавам само здраве.

Ни щяхме пътуваме,но майка ми,баща,и брат ми се разболяха.Останахме вкъщи за което много се радвам ММ почиваше и се занимавахме с децата, гушкахме се,въобще 10дни само за нас.

Аз щях да заспя към 23.00,но удържах.Гледахме Новогодишната заря и малко след това по леглата.

От баницата на мен ми се падна нова работа и парата.На ММ кола и екскурзия в чужбина,Ива-любов, на Марти печалба от тотото, а на Яворче нова къща и бебе.

Всички са доволни, само Ива се опитва да ни скъса нервите с десет дневно мрънкане,но явно е някаква фаза на шест годишните.

Активен
Страници: 1 ... 44 45 [46] 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines