Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:40:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември и магията на Коледа!  (Прочетена 157295 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #630 -: декември 29, 2016, 12:26:35 »

Алим това НЕ е снимка, която подкрепя казаното, а пример как се вижда мозьк на магнитен резонанс.
Снимка не сьм тьрсила, защото се иска време за тая работа и не става вьпрос за увреждане, а за адаптация кьм нова биологична и социална роля  good

Сенките и трите са страшни. Сигурно и аз ще си ги взема постепенно.

Иначе получих (от себе си) спирала на Сен Лоран и червило на Кларинс  blush Еми има си значение хубавото качество на грима  pardon

Ние за Коледа направихме голям пазар в един магазин за замразени храни и беше риск - или бяха кофти нещата и се проваляше всичко или беше Ок. Е направо си облизахме прьстите ! Големи специалитети, голямо чудо... Пуйката я пече Фабио - 3,5 часа, много добре я бяха подготвили - частично обезкостена, пьлнена вьтре с кестени, сушени смокини и ябьлки. Кьлките "завьршени" с калпачето от фолио, като по картинките, да не ти стьрчат грозни чуканчета в чинията... Направо разкош. Отядохме се !!!

А за ученето да добавя (нали това си ми е голямото вьлнение) - това, което намирам като огромен плюс (ако вьобще може да става някакво сравнение между обучението ми в Бг и тук) е супер практческата насоченост. Да си на терена, вьв вихьра на реалността и практиката е смесено сьс самото обучение и е задьлжителна част от него. Така всичко, което учиш в момента го виждаш на живо и ти идват и вьпроси, и отговори, и нови вьпроси и ставаш все по-добьр  good

Така например за курса по интервю с дете - трябва да намериш дете, което не познаваш и да направиш интерв с него, което после да анализираш и да напишеш курсова работа.

Тестовете - ходите в училище и всеки прави психологично изследване на едно дете, с цял набор от тестове, които после обработваш, синтетизираш и пишеш синтез, както тези, които по-кьсно трябва да даваш след консултация и пак курсова работа.

Терапевтична релаксация - отиваш ти самия в болницата и преподавателя ти я прави на теб, за да видиш какво е.

Има и други, ама да не ги цитирам всичките. Всяко нещо се изпитва на теория и практика.  good
« Последна редакция: декември 29, 2016, 13:07:49 от inaxastra » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #631 -: декември 29, 2016, 12:58:12 »

А, хубавият грим няма място за сравнение! Ей, тия два цвята на Чифели, дето мажа ежедневно и комбинирам и с други, са ми от 3 години, а има още. Те затова и са с  голям срок на годност. Как не се размазва, как не се сипят, как и не ги усещам. По принцип моят клепач се омазнява и ако цял ден съм с грим, по-некачествения се събира, а аз съм правила експерименти да се изкъпя с все мазила по мен. По принцип винаги махам грим преди къпане, за да може да ми се изчистят порите. За очна линия да не говорим, че там омаже ли се, може да е гротескна картинката.
Тая Нова година няма да съм с хубави нокти. Другото ще го наглася, ама така счупих вчера един. Тая нощ от болка се събудих. Няма да имам време да ходя и при моята маникюристка. Ще ги оправя сама, ама ме е яд. Нищо, против уроки!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #632 -: декември 29, 2016, 13:09:31 »

Аз за омазняването използвам основа (primer) и леко пудря вьрху нея, преди да нанеса сенките - увеличава интензитета на цвета и както казваш не се сьбират в гьнките, както и не се отпечатват на горния клепач.

Язьк за ноктите !!!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #633 -: декември 29, 2016, 13:44:12 »

Ехо, привет!
Изпратих си децата, беше пълна лудница. Сега къщата е празна и котката се разхожда на воля, доволна, че е център на внимание.
Хехе, аз пък съм чакала пред ЦУМ за цветно хасе, на сини и жълти облачета, да си шия комплект спално бельо, бременна в 7- мия месец. Купих 10 метра и се получи огромен топ. Продавачката не искаше да ми го даде да го нося заради деликатното ми положение. Бе как няма да го взема, то такава радост беше funnytooth Във влака всички ме гледаха завистливо и разпитваха как съм се сдобила с такава ценност. Спирката в Пловдив беше точно пред Гарата, но аз се качих на следващата, да си се порадвам, макар да ми се скъсваше кръстът от болка. Изобщо едно време можехме да си доставим такъв вид радост много по- често. Wink Да не говорим за портокали и банани, особено ако си в командировка в София и мъкнеш и на колеги. Без значение за какво става дума, чувството е страхотно.  good heart
За различно изглеждащия мозък съвсем скоро гледах научно популярен филм със снимки на живо. Показваха, как се активира предния лоб с по- светли участъци ако си вярващ и мислиш за Бог /или изобщо в каквото вярваш/. Подобна активизация се появява при медитация, което пък е изключително полезно за мозъка и за организма въобще. Предположих, че нещо подобно се случва и при общуване с деца и ми се стори съвсем разбираемо и нормално.
Аз обичам котки, обичам и деца - мои, роднински, на колеги, даже и непознати. Винаги съм ги обичала, още от малка, че и до сега. Приятно ми е да се занимавам с тях, те също ми се лепят. Не мога да кажа какво щеше да е да нямам лични, но мога да кажа, че отлагах до последно.
Бившата ми колежка, католичката, за която често разказвам, нямат деца. Имала е спонтанен аборт и след това не е подновила съзнателно опити. Тя самата е четвърто дете, винаги е била обкръжена от хора на различна възраст, винаги се е грижила за някого и никога не е показвала капка егоизъм. Обича деца, сега е най- активната в действията около отличниците и подаръците в отдалечените села, не и липсват положителни емоции и ясно и категорично казва, че има цели и намира смисъл на живота си точно в това, на чисто благотворителна основа. Та искам да кажа, че човек може да е полезен на обществото и лично на себе си, по начин, в който се смята за добър.
За моите се притеснявах, защото бяха казали, че ще изчакат до 2014г. и като минаха две години, реших, че имат сериозен проблем. Сватовете са 10- тина години по- големи от нас и непрекъснато ги натискат, първо да се оженят, сега да раждат, че нямало да доживеят. Самата сватя е родила на 36, като бременността е била причина и да се омъжи. Май си върви по наследство изоставането. pardon Никой не може да каже какво ще се случи след години и какво решение ще вземат. В никакъв случай пътуването и кариерите им не са основното, което ги вълнува. ГИ подготвя като доброволец деца с проблеми за полагане на кандидатстудентски изпити, снахата, също като доброволец, съветва бедни цветнокожи и емигрантски деца къде да учат, какви изпити кога да полагат и разни подобни. Може и да е мода в Америка, може ние да не го разбираме, но те са щастливи и определено се чувстват нужни и полезни в тамошното общество по съвсем различен начин.  smile
Хехе, аз също се вайкам, че ще остарея и няма да мога да помагам, ама реално сега изобщо не мога и да си помисля да отсъствам от вкъщи заради майка ми. Финансово просто няма как да сме им подкрепа, та са си съвсем прави, че трябва добре да обмислят и преценят рисковете.
Ей, ама колко писах... Легото и при моите деца беше най- желаното. То като имат само два- три броя си ги пазят и не ги губят и разхвърлят. Точно вчера си гледаха пак рекламните брошури от детството със същите светнали очи и си спомняха кой какво е искал да има някога или поне да може един път да нареди. smile
7 отговора, ще ги чета после
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #634 -: декември 29, 2016, 13:59:07 »

Блянуваните в детството играчки са нещо страшно.. Илиян като си отвори количката-изненада, така се кефи  girl_impossible Сега всяка вечер в нас бръмчи с нея и си прави писти и всякакви глупости  shok crazy
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #635 -: декември 29, 2016, 14:39:50 »

Имам пльтен копринен шал (пашмина), двулицев, много луксозен, супер приятно очарована останах. Фабио много се беше постарал и направо паднах от изненада.

Ина, завид, завид  blush От кога искам да си купя хубава пашмина, в БГ е скръб  cray Имам една страхотна дизайнерска малка черна рокля, но ми е прекалено разголена за моите разбирания, и така й липсва една пашмина в златисто или пепел от рози  Girl_hide blush Най-ранното ми излизане с цел шопинг се очертава за края на Май, началото на Юни към Острова, преди да се се екзитнали lol lol lol Имам лист и първа позиция ми е ръчно правени оксфордки  blush blush Обожавам, обожавам, обожавам  heart heart С един хубав чорапогащник като твоите и една плисирана пола, риза и кашмирено таке ще съм мома та дрънка (малко втора употреба мома, ама да не бъдем дребнави  funnytooth funnytooth funnytooth )

« Последна редакция: декември 29, 2016, 15:13:59 от marry_me » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #636 -: декември 29, 2016, 14:45:33 »

Цитат
Иначе получих (от себе си) спирала на Сен Лоран и червило на Кларинс  blush Еми има си значение хубавото качество на грима  pardon

чак вчера обърнах внимание че гримовете подарък от ММ са ми на Кларинс. Много съм доволна, наистина нито се събират на клпачите нито седят изкуствено, много нежно и семпло.

Свекърва супер че помагат благотворително!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #637 -: декември 29, 2016, 15:11:01 »

 Айде и аз да се включа преди да е изтекла годината, че утре заминаваме за гръцко, пък отдавна само намирам време да чета и ме сърби да попиша.  tease
 Аз много се вманиачих по гримове напоследък и само купувам и гледам, и набелязвам... Имам Urban Decay Naked 3 от около година, подарък от ММ и наистина няма база за сравнение със сенките, които съм ползвала преди това. Цветовете, наситеността, качеството е съвсем друго ниво. И аз чакам да ги вкарат, че да си накупя и други неща на марката. Иска ми се да имам повече матови, че в тази са само 3, а те повече ми харесват от другите.
 Днес пък си сбъднах една моя мечта- имаше един фризьорски салон, който следя откакто съм се заселила в София и най-накрая го посетих. Верно изръсих се дори повече от предвиденото, ама пък и аз съм хора, а тази година си го заслужих по мое скромно мнение.  blush
 Темата с децата и подканянето е на дневен ред и при нас. Непрекъснато се пита, обяснява, разсъждава и т.н. от знайни и незнайни познати, роднини, майки и бащи. Не че нямаме намерение, но ми идва в повече натиска.  beating
 За детските мечти за играчки аз най-накрая имам Тролче, помня как всички деца имаха около мен и аз много бленувах, защо съм нямала не знам, не помня някой да е бил против. Та сега покрай новото филмче ММ ми изнамери играчка тролче и бях най-щастливата на света като ми го подари.
 От мен толкова за тази година, беше голям баланс между много хубаво и голям кошмар за мен. Много динамична и много спряла в същото време, да се надяваме 2017 да е по-добра за всички! Весело посрещане от мен  give_rose

 
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #638 -: декември 29, 2016, 15:13:52 »

Свекърва, не може да се сравнява жена, изгубила бебе, с жена, неискаща и да чуе за такова. Просто едното те променя из основи, а за другото - ти сам не желаеш промяна.
И все пак - ако ГИ имаха проблеми, си мисля, че ще сподели с вас. Не снахата, той! Все пак мъжете по-трудно пазят тайни.
Аз като дете съм мечтала много за електрическо влакче. С комшиите събираме 2 комплекта и правехме тунели от книги, естакади от аудиокасети... Редувахме кой да пуска и да спира влакчето, а баш тогава имаше режим и от време на време спираше токът, за да допълни играта.
Имаше едно момиче, живееше до баба. Някой й беше носил от чужбина кухня за Барби. Самата кухня сега ци била смешна, но тогава....
Друг такъв спомен ви е от съученичка, заминаваща за САЩ. Тя си подари всички играчки. На мен - зоопарк с животни и огради. Сега такова нещо има във всеки магазин за един лев, а тогава й беше носен от баща й от ЮАР.
А по Коледа ММ с брат си играха на танковете. Кога ли ще изтупам праха и от нашата тв игра.
Хахаха, Ей, и аз имах тролче. Къде ли е? Обожавах да го рошя.
Мери ми, няма да сме дребнави. Щом дрънка.... sarcastic sarcastic sarcastic
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #639 -: декември 29, 2016, 15:28:20 »

Това, че мъжете не могат да пазят тайна и ГИ би споделил със Свекс, при проблем.. Не лежете на това ухо, както се казва. Свекърите нямат и на идея, защо още нямаме дете, дали сме проверили за проблеми, дали не искаме. Като имаше положителен тест първия път им казахме по мое настояване, защото ми беше неудобно, исках веднага да кажа на мама и ми стана гузно за тях. После вече на никой не сме казвали, но мисълта ми е, че ММ е дистанциран от тях доста и не споделя никакви такива неща. Не им каза за операцията му сега, преди пак скри.. Хич нищо не казва smile

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #640 -: декември 29, 2016, 16:53:52 »

Ами аз инстинктивно хващам кога нещо не е наред, само трябва да ми са пред очите. Виждам ги, че са спокойни и щастливи, смеят се, планират разни неща и това ми е достатъчно. Това е и основната причина да държа да идват заедно поне за ден.
По принцип за здравословни проблеми първо казват на вуйчо си, случвало се е да го будят посред нощите за съвет и после съм аз. И тримата са имали и много сериозни, и съвсем безобидни оплаквания, но мисля, че не са ни ги спестявали. Виж, аз не им казвам всичко веднага, обаче също търся брат ми.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #641 -: декември 29, 2016, 17:26:01 »

Друго си е човек да си има медицинско лице в семейството, и аз първо до снахата опирам smile

Да се похваля, имам си чисто нова племеница,от братовчед ми,  днес се е родила, малко подранила, планираха секциото януари но си е избрала сама тя датата. Казва се Макрина  Wink на св.Макрина е кръстена, дългокрака мома, 53 см  heart 3200 се родила  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #642 -: декември 29, 2016, 18:51:40 »

Ммммммм, какво хубаво име heart За първи път го чувам, много звучно! Да е жива и здрава, с късмет и хубост надарена good heart
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #643 -: декември 29, 2016, 19:46:00 »

Сенки обожавам!!!!!!!!!!!! Браво за подаръка на Инаheart
Вие всичките (Тони включително) ли ползвате само неутрални цветове? Това не е обида, мисля за себе си, която е по-стара от предната, например, а ползвам всички цветове на палитра със синьо, зелено,лилаво....

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #644 -: декември 29, 2016, 20:13:00 »

Нашият комшия - лекар, с жена - лекар, казва: Не карайте зорлем децата ви да ви лъжат. Точно така е! Ако много питаш и препираш - няма да се получи. Доверие се гради, ама не с постоянен тормоз, натиск и контрол.
Булче, да е жива и здрава, с прекрасно  детство! И аз чувам за първи път това име.
Аз откакто съм с червена коса ограничих цветовете на сенките. Ползвам бяло, розово, кафяво, бежово, сиво, черно. Синьо - няма как. Като бях руса в училище, съм ползвала и зелено. Спирала и очна линия - само черни. Миглите са ми прекалено тъмни и грам не личи, ако съм с цветна спирала.
Активен
Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines