Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 06:24:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември и магията на Коледа!  (Прочетена 157186 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: декември 08, 2016, 10:52:55 »

Момиченцето ще е много доволно,  сигурна съм.

Дано ми се усмихне късмета с момиченце,  че да си имам оправдание (дори то да не харесва) да си купя къща за кукли lol

Между другото тази кукла много ми харесва.


Има един антиквариат в Берн,  само за кукли(всъщност там има цяла улица с антикварни магазинчета). Някои от тези с порцелановите лица изглеждат направо зловещо...
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #241 -: декември 08, 2016, 10:58:58 »

Добро утро на всички души:)

Скай, леглото е мечтата на всяко малко момиченце! Или поне аз като малка мечтаех за такова кукленско легло blush

Честит празник, ако има все още студентстващи, аз влача магистратура още, ама няма как да полея празника подобаващо pardon

Точно в събота казвах на майка ми как ми се ходи някъде на екскурзия...  в Истанбул сме ходили няколко пъти, но там само пролет и есен, лятото не мога да изтърпя жегата. Ходи ми се в Рим, все още не съм била, връща ми се и в Лондон. Ама тия екскурзии след 2-3 години ще ги мисля.

Нещо тая година не ми е станало коледно още. Сигурно защото все търча насам натам да върша разни неща, още нямаме и елха, само отваряме по едно прозорче пт адвентския календар, ама не ми е достатъчно да ме настрои на коледна вълна.

П.с. Мари, и аз имам същото тайно желание, винаги съм искала кукленска къща...ъъъ тя ще е за детето де blush
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: декември 08, 2016, 11:00:42 »

И аз това щях да кажа, че антиквариат за кукли съм виждала някъде.. не помня къде, не беше в България и избягах с 300км/ч.. Бяха супееер зловещи  shok shok Обаче, такива кукленца, парцалени много ме кефят  heart heart heart Както и онова, което пуснах вчера..

Аз имах къща за кукли като бях на 5г., баща ми ми я донесе до Германия.. Не си играех с нея, тогава си играех с колички, пожарни и тн.. Той я купил понеже всички колеги купували.. Подарихме я на друго дете и в 9-ти клас чак осъзнах, какво богатство съм имала и че няма да имам нито една кукла, която да покажа на детето си, та за Коледа поисках да ми купят хубава кукла..  crazy
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: декември 08, 2016, 11:10:39 »

Добро утро!

Тук пече и нямам търпение Алекс да се събуди и да излезем малко на въздух. Оставила съм количката при майка ми и се надявам да са оправили асансьора, иначе ще се разхождаме на ръце.  huhhuh.gif

Пак не загрях какъв празник е.  crazy Ами честито на празнуващите. Ние вече сме стари за това. pleasantry

Скай, супер е подаръкът.  good

Тони, оправяй се бързо и тъкмо за празниците ще си пушка.  blum
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: декември 08, 2016, 11:17:12 »

Моите кукли сестра ми им видя сметката,  на всички без изключение,  както и на голяма част от хубави те ми детски книжки.
Така че и аз нямам кукли за показване,  но прибрах и възстанових,  доколкото е възможно книжките и сега с голямо удоволствие ги споделям със Симеон.
Е,  няма такива книжки днес.

Имаме и много нови,  главно подарявани,  но избирани много внимателно и въпреки всичко са пълни със стилистични грешки.

На старите пък недостатък е,  че се използват доста думи,  които определено не са част от речника,  който ползваме ежедневно. Но са за предпочитане.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: декември 08, 2016, 11:25:58 »

Ми да ви кажа - надявам се да му хареса, защото не го познавам детето, на 5 години е, но ми се струва че за тази възраст е ОК
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #246 -: декември 08, 2016, 11:31:27 »

Привет вдетинени души!
Онези кукли по подобие на деца, спряха да ги правят. Сега пускат с какъвто искат те вид и вероятно са прави. На мен ми идва като чучело, макар идеята да е съвсем друга. Мисля, че децата на две съфорумки имат от този вид кукли. Биха могли да споделят дали ги харесват или не дечурлигата. Аз като малка жестоко протестирах, исках си спяща кукла. Някъде по багажите, при хилядите местения съм затрила моята, шита от баба ми. Хем тя беше голяма мйсторица, направо беше произведение на изкуството.
В Пловдив преди години имаше изложение на колекционерски кукли със специални традиционни дрехи. Изобщо не бяха изцъклени, както ги показват по филмите.  smile Върти ми се, че бяха италиански, изключително красиви и съвършени до последния детайл.
За преражданията си има цяла наука, сложни изчисления  и най- вече се действа с хипноза. Един доста странен тип, много красив обаче, австриец, ми беше казал преди 35 години, че душата ми е червена и още ред неща, на които тогава не обърнах внимание. В общи линии съм млад дух, според него. Хихи, може, ама явно съм била царица, щом толкова мразя домакинската работа, пък ми се налага да я върша.
От няколко дни слушам за тестовете Пиза, как учениците не разбират какво четат. Нямам време да се запозная по- детайлно с това оценяване точно сега, а ще ми е интересно. От сайтовете на български имам представа, трябва да бръкна в немските, че те са по- задълбочени.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #247 -: декември 08, 2016, 11:36:08 »

Скай, сигурна съм , че ще му хареса. heart

Мари, аз като имам момиче, желанията за коледа са трансформърс и костенурка нинджа  nea

Никога не е играла а кукли, но и аз като Тони съм играла с колички.

Ние наскоро правихме ремонт и извадихме много стари книжки,прекрасни с изключителни илюстрации.Вече наистина няма такива.Започнах да им чета и трябваше да обеснявам всяка втора дума или когато ми омръзна търсех синоними.

Мисля, пак да започна да чета от тях, за обогатяване на речника( определено днешните деца имат нужда)

Малкият се събуди...
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: декември 08, 2016, 11:44:50 »



Мари, аз като имам момиче, желанията за коледа са трансформърс и костенурка нинджа  nea



Аз точно затова казвам, че ще я използвам за оправдание, независимо дали ѝ харесва или не хахах

Нямам много илюзии, дори да е момиче, при двама батковци и цяла планина момчешки играчки вкъщи, трябва да е цяло чудо да се интересува от нещо различно.

Сами, откакто си седна на дупето прави само "бу" и в ръцете му са постоянно колички, проявява интерес към тях повече от Симеон.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #249 -: декември 08, 2016, 11:52:29 »

Миме, студентски празник е днес. И като завършила СУ точно - тотално съм отвратена от реализацията на празнуващите. Студент и колега са просто думи в днешно време, без съдържание и стойност.
Аз си обожавам старите книжки, някои от майка ми. Сега с Дребосъчка сме на Вера и Анфиса. Много й е интересно. Илюстрациите ги помнех. Трябва скоро да изчета Агликина поляна. Невероятна българска книга! Странно е, че не е преиздавана или поне аз не я намирам.
Барбитата ми имаха мезонет - стара ракла на 2 нива. Бях я превърнала в нещо като поле за игра плюс домашно правените мебели. Само й бях махнала витрините, че ми пречеха.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #250 -: декември 08, 2016, 11:53:56 »

Добър ден!
Що да ми е зловеща котката бе...сигурно заради снимката така изглежда, ама нямах време да ровя за по-адекватна  pardon Каквато ще да е, страшен уют ни внася като се свие на топка и замърка  heart
И ние с ММ сме недоспали...малката нощес се събуди от запушен нос и после много трудно и след много време заспа...не го знам как е станал за работа сутринта  nea
Снощи си украсихме елхата, ама се оказа, че лампичките не работят  huhhuh.gif Не знам кога и от къде сме ги взимали и дали изобщо сме ги слагали (нямам никакъв спомен), но просто не работят и трябва да взимаме други  pardon Искам да вземем и външни да си осветим къщата (не можем да се конкурираме със съседите като в американските филми, но все пак) smile Още не сме си взимали нови играчки, но да се оправи бебка и ще щъкаме повече  smile
И аз винаги съм искала къща за кукли, ама дървена. Иначе много си играех с барбита и то до ранна тийнейджърска възраст  blush Ама имах много красиви кухня, баня и спалня, липсваше ми хол и си го правех от подръчни материали  pardon Имах и много красиво мини барби, на голямото Барби дъщерята...само Кен беше много грозен и по-нисък от Барби  angry Редовно го заменях с роботите на брат ми  Wink
Миме, днес е студентския празник, ако още се чудиш  blum
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #251 -: декември 08, 2016, 11:59:08 »

Моите кукли бяха със скромен бюджет, живееха в кутии от обувки. Обаче хич не им е било зле, бутаха се и се изграждаха стени постоянно. Сменях им редовно рисуваните тапети... то и сега ако не разместя нещо из къщата няма да съм аз, Слава Богу само част от мебелите са ни фиксирани за стената smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: декември 08, 2016, 12:12:52 »

Фери, ако малката не иска да заспи заради нослето, пробвай да я слагаш в раничката и така да я приспиш.По-лесно става.Аз Моника така я приспивах като беше с хрема.Иначе не ставаше.

Моите кукли не помня какви са били дори.Аз обичах други игри, обичах да редя мозайка, да чета книги, да сглобявам един конструктор(беше да се правят макети на коли с него).Въобще инженерна мисъл от малка  huhhuh.gif Сестра ми много искаше кукла Барби и нашите и купиха някаква подобна.Помня, че и се сгъваха ръцете и краката.Та на тая кукла съм ушила сигурно 100 тоалета.Вървеше с една чанта с дрехи куклата.Луда работа.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: декември 08, 2016, 12:19:15 »

Сега като прочетох поста на Али си спомних, че по едно време,около година, моята къща за кукли беше хладилник "Мраз" от малките, голям кеф беше.
После ми го взеха, ремонтираха го и това чудо работеше до преди 5 години shok
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #254 -: декември 08, 2016, 12:27:17 »

Мари, ние още имаме един малък Мраз от родителите на ММ, който работи и е в мазето и си го ползвахме до преди да си вземем нов  pardon ММ каза, че ще си направи мъжка стая в мазето и ще си го ползва за минибар lol
Маги, то ние ѝ издърпахме нослето, ама тя просто се разсъни и вече не ѝ се спеше  nea
Понеже си говорехме за коледни играчки, сега ми попадна един сайт за ръчно правени, последният останал цех в България - в Добрич: http://plastik.free.bg/index.html
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines