Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:50:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември и магията на Коледа!  (Прочетена 157281 пъти)
 
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: декември 03, 2016, 08:36:32 »

Здравейтеееее и усмихнат слънчев ден!
Учудващо днес по това време не търча наникъде, защото още всички спят smile

Фани, във връзка с вярата в дядо Коледа на 8 год. (Is this normal?) и аз това за чудя, но последно когато Симеон (8 год.) ме попита дали съществува дядо Коледа му отговорих, че не знам със сигурност, но има подобна легенда. Не му хрумна да пита откъде идват подаръците ... снощи спокойно си поръча дрон и се разправя пак два часа за hover board ... казахме, че дядо Коледа не прави толкова скъпи подаръци.
В тази връзка имаме известна дилема, събрал си е пари за hover board, но не искаме да ги харчи за подобно нещо - хем безумно скъпо (500-600 лв.), хем освен равновесие нищо не развива и не е спорт, хем е опасно, при презареждане може да се запали в движение! Нооооо върви го обясни това на дете на 8 год. - каквото и да му говориш, в неговите очи изглежда просто страхотно и само гледа тъжно кой го има или се хвали, че ще го има ...
Какво се прави в такъв случай? Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: декември 03, 2016, 11:23:22 »

Здравейте!  smile

Да се потопя и аз най-после в декемврийската тема!
Честит ни декември! Дано да е много вълшебен и изпълнен само с усмивки и щастливи мигове!  Girl_hide

Аз не успях да прочета последните страници, но се включвам, пък после ще чета.

Напоследък се чувствам изветряла...направила съм поръчка от Хиполенд, не помня кога и как, но днес получих смс да си я взема. Половин час се чудих от къде е и накрая се сетих да си проверя пощата, и там пише Хиполенд...
Много съм зле!  tease

Довечера сме на фотосесия и днес трябва да се поразкрася малко. Досега гладих дрехи и чакам Малчо да се събуди, за да ходим на разходка най-после.  smile

Хубав ден от мен!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #107 -: декември 03, 2016, 12:17:42 »

Миме, сигурно си преуморена.
maya_bunny, твоят син като моя племенник - иска дрон и събира пари /почти на 7/ и се прави, че има Дядо Коледа. Много добре знае как стоят нещата, защото помежду си обсъждат и са го чували, обаче от страх да не му се размине някой и друг подарък, убедително пише писма с желания.
За вашето "чудо" даже ми се виждат малко 600лв. за добро качество. Той качвал ли се е някога на такова? В Пловдив гледам и по Главната се разхождат с тях и то все малки деца. Просто е мода и скоро ще отмине, според мед. Както минаха ролери, скейтбордове, кънки и разни други. Не зная дали дават под наем, за да опита и да е сигурен, че му харесва.
Лошото е, че е опасно.... Иначе съм стигнала до извода, че трябва да поемат отговорност за парите си, да правят удачни и неудачни покупки. Та в тази връзка, освен да отложите, докато събере достатъчно за хубав модел и току виж, излезе усъвършенстван модел или сам се откаже. Племенникът трябва да стигне до 2000лв. и сам си прави сметка, че няма да е скоро.
Аз съм на слугинска вълна, ползвам хубавото време да измия прозорците sad
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: декември 03, 2016, 13:20:32 »

Карал е и му харесва. И аз се надявах да мине тази мода, но май става обратното, отварят подобни магазини в моловете
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: декември 03, 2016, 13:52:55 »

Успех,  Майче! Дано намерите най-доброто решение на дилемата!
Миме, не се преуморявай!
Аз най-сетне приспах Керем и гледам къде да водим децата евентуално на куклен театър  или някакво друго мероприятие give_rose Толкова са много,  че чак не знам какво да избера. Ще помоля Инж. за помощ. Разпитвам и рускинята дето ми е позната,  ама още нищо не обажда, да й се невиди  tease
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #110 -: декември 03, 2016, 17:33:23 »

Голямо писане за почивен ден и хубаво време едновременно!
Аз по-често виждам 7-10 годишни със скейтборд само с две колела. Много им се възхищавам! Представям си колко е трудно.
Разбих се да обикалям по центъра. Купих играчка за братовчедката, която ще стане на 2 г, и я пратих, за да стигне точно на деня. Купих по-голяма част от подаръка за форумската размяна. Получих и подарък, който бях спечелила от една игра.
 Днес сме младоженци,че Дребната е при свекърва ми. Оправих си гардероба,че беше ад, сега ще сготвя една леща, докато гледам филм и ми е едно.... Удовлетворено май е най-точната дума.
Много е хубаво човек да се отърси от ежедневния стрес! Усмихнато ми е цял ден!
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: декември 04, 2016, 13:15:10 »

Здравейте в неделя..

Гледам никой не се е разписал, има ли някои.?

Днес мързелувам ( поне се опитвам, но не се получава ) Петък и събота ми бяха доста натоварени, имахме гости и през деня и вечерта и беше лудница в нас.. Не знам колко гозби сготвих, колко пъти чистих и мих, направо съм прибита.. На всичко отгоре ми оставиха и едно дете да го гледам, което е толкова разглезено, че ми идеше да го утрепа няколко пъти.. Давам й шоколадово яйце, а тя го отваря хвърля шоколада на земята и взима играчката, ей направо полудях  beating

Почвам да опаковам багажа и се чудя кое къде да слагам, толкова неща има за взимане, че сигурно пак ще взимаме допълнителния куфар за тавана на колата, ужас angry

Някои от вас купил ли си е последната книга на Венета Райкова.? Аз имам първите 2 и ми харесаха..


Препорьки за хубави коледни филми??

Ина виж тези филми :

"12 срещи на Коледа"
"Дъщерята на дядо Коледа 2"
"Договор за дядо Коледа" има 3 части
"Да спасиш дядо Коледа"
"Коледна история"
"Коледна ваканция" 

Хайде по едно обедно кафенце..


* 1220908087_xvxg6361_kafe.jpg (21.11 KB, 400x456 - видяно 137 пъти.)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: декември 05, 2016, 08:28:57 »

Добро утро smile

Уикендът мина много интензивно.. В събота минах малко разкрасителни процедури, след това бяхме на мини банкет - откриване на новата сладкарница в Младост, доста добре се е получило.. Бих ходила да пия кафе, ако не ми беше толкова далеч smile

Вчера обиколихме всички Handmade fest, които имаше в София за деня.. в НДК, в Сохо, Немския Коледен Базар (който вчера приключи! sad) Купихме само подарък за кумата, за имения й ден утре.. Един кожен ръчно направен тефтер, много красив.. Тя в луда по тефтери, мисля, че ще се изкефи smile Купихме и едни енциклопедии на племенницата, но тях от една книжарничка smile

Вие бая сте писали.. Ина, вторият чадър ми харесва най-много и аз свързвам мъжките чадъри с по-тъмни цветове, но не изцяло черни, а този е супер  good За играчката на Марта, чела съм как я възпитаваш.. И не мисля, че от една такава играчка може да се случи нещо.. По-скоро ще й остане чувство като у Руми, така че.. докато е дете, нека има детски неща smile

В тази връзка, вчера в Сохо имаше една мацка, която продаваше детски книжки, написани на базата на Шекспир.. Аз се спрях и започнах да разглеждам за племенницата.. Добре, че имаше една майка с детенце, която му обясняваше, колко красиво направени са книжките, как не са обикновени приказки, кой бил Шекспир  и детето спокойно я изслуша, а накрая каза "Мамо, ако ще ти е интересна на теб книжката, купи ми я"  shok Oh my ... И в този момент се усетих, че в крайна сметка не избирам за себе си.. Избирам за дете и то има нужда от нещо, което на мен ми се струва просто, елементарно и без никаква стойност, но за неговото разбиране си е супер.  pardon

Хубава седмица.. Нямам търпение утре да украсим елхата, не успях да харесам никакви играчки, освен едни стъклени, но бяхме с градския транспорт (нали колата ни е в бокса Wink) и ме беше страх да ги купя  nea
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #113 -: декември 05, 2016, 09:19:35 »

Привет и успешна седмица на всички smile

Приключваме годината, само 15 работни дни до Коледа!!! Почнах да си припомням рецептите за меденки, търся къде са ми формичките, трябва да ида да купя кутии и работилницата отваря. Ще видим дали ще сколасам тази година да направя най-сетне захарната къщичка.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: декември 05, 2016, 09:25:01 »

Добро утро  yahoo  
Днес отново се надявам на хубаво време,да си покажа нослето навън Wink дано да ми се получи.Хвана ме носталгията към работата и съм решила да отида  да изчистя поне салончето и да направя разбор какво пак ще се изхвърля sad Ще използвам деня,че мама е почивка и ще ходя и да напазарувам-това ми е  зашеметяващия социален живот напоследък Wink Дано скоро влезнем в  час с някакъв режим и поне с 4-5 часа сън heart
  Много обичам стъклени играчки,преди две години ходихме в Гърция ,преди Коледа и от там си накупих доста,които сега не помня къде съм "подредила" Бяха уникално красиви,тип венецианско стъкло,много шарени и с причудливи форми,цял комплект си взех и понеже исках да ги запазя ги скрих и от себе си.
  За първи път ще пробвам новата кафе машина,най-после ММ се сети да ми вземе кафе без кофеин ,,,Отдавам се на релакс  danceg
  Киви, аз всяка година правя захарна къщичка Wink  Обаче по хитрия начин-купувам тази от Икеа и я сглобявам,,,лесно,бързо и удобно  ,,,децата умират от кеф и чакат с нетърпение
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: декември 05, 2016, 09:34:59 »

Привет.Ние имахме много динамична събота и неделя.С гости от София, много игри и един варицелен племенник smile Сега ще броя 14 дни и ще чакам девойката да я видя, ще оцелее ли и тоя път.
Аз за сега нямам вдъхновение за коледни сладки.Не знам защо така, но тая година никакво желание нямам.Имам много изпитани рецепти, правя пълни кутии и независимо от това сега нямам желание.

Хубав ден!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #116 -: декември 05, 2016, 09:58:35 »

Добро утро!

Тониии къде е новата сладкарница и правите ли баклава по поръчка? Че нещо се направих много умна в компанията за нова година и казах че една истинска домакиня трябва да може бкалава да направи... тааа се чудя от къде мога да поръчам хубава баклава... smile

Kiwi и аз ще правя курабийки тази седмица smile

Ние и шаран си купихме ония ден от Лидъл, утре ще го правя на фурна пълнен, дано стане вкусен. Ние уикенда по домашно го прекарахаме, с готвене и украси Wink Звяра въообще не се впечатли на елхата, радваше се да я украсява, но засега не изяваява желание да я бута.

Приятна седмица ви пожелавам!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: декември 05, 2016, 10:04:20 »

Булче, новата сладкарница е срещу блок 309, вижда се от бул. Александър Малинов, в непосредствена близост е до Metro City Търговски и Бизнес център. Имаме класическа баклава, аз я харесвам и за Коледа винаги вземам от нея, откакто баба ми почина, никой не му се занимава да прави баклава. Казваш и ще ти направим  good

Имаме и една по-модерна.. Саралия се казва, но на мен не ми харесва  nea Просто не е на баба ми..

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #118 -: декември 05, 2016, 10:10:19 »

Тони, ето ти нова бизнес ниша за разработване. Рецепти на баба, поканете ги тия баби за гост лектори, да се научат пустите му сладкари да готвят като баба smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #119 -: декември 05, 2016, 10:26:02 »

Тони ще ти пиша за инфо smile въпреки че се бях размечтала да направя като на мама баклавата, тя на торта прилича и е мега вкусна, ама май ще заложа на сигурно и поръчано smile саралия баба ми правеше хехех
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines