Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 22:56:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември и магията на Коледа!  (Прочетена 159012 пъти)
 
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #615 -: декември 29, 2016, 09:06:20 »

Добро утрооооооо smile Прекрасен ден на всички,аз и бебка не сме спали цяла вечер,но пък настроението е на ниво.Направих си едно мляко с какао и се наслаждавам на последните дни от тази година.За мен тя беше много силна,изпълнена с положителни емоции и незабравими моменти.Винаги може и повече за това към 2017 имам много големи очаквания  Wink да се стяга
  Тони,аз приемам гости постоянно ....и бременни и не бременни и тук и в София  heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #616 -: декември 29, 2016, 09:23:09 »

Добро утро! Тук прехвърчат снежинки, но само да се каже.
Пътуване с дете си е приключение по своему. Много багаж се носи, много неща "за всеки случай", обаче си има своя чар. Нашето дете уж не е обикаляла много по мои критерии, ама като се замисля - Банско, Албена, София, Русе, Бургас, Благоевград, Приморско.... Близки дестинации не броя, като Острова в Пазарджик за едната разходка.
Е, не сме ходили на мечтани от мен места, но и затова има време. ММ пък само балкан му стига. Той е като баща си - вилата, баира и стига толкова. Свекърва ми е като мен. Ама какво искаш от вятърничав водолей.
 Все някой ден ще можем да отидем на Корфу с или без деца. Имам и безумни мераци като Куба или Туамоту, ама там пък грам не се знае дали ще ме завее някога вятърът. И двете дестинации ги свързвам с нещо хубаво. Като се пенсионираме,  барем се качим на кораб по Дунав. Невероятна екскурзия би било!
И да ви кажа - има огромна разлика дали си срещате детето с хора, или расте като отшелник. От вас ще зависи в голяма степен общата му култура, любовта към природа и хора, общителността, желанието да вижда и научава нови неща. Казвам го във връзка с пътуването и събиранията с роднини и приятели.
И аз имам очаквания от 2017! Да се стяга!
По повод писаното вчера от Ина... Много ми е интересно как точно се вижда на ядрено магнитен резонанс мозъка .
Имаше една акушерка в болницата. Тази жена от дъното на душата си обожаваше бебета. Тя ги гушкаше, разнасяше, пееше им. Имаше вече попораснал син, който явно не й даваше много да го гушка и целува и тая цялата любов я изливаше в работата. Друг тип акушерки са много мили, внимателни към родилки и бебета, но тази специално ги гледаше като свои деца. Някои по-ревливи по цяла нощ ги държеше, за да може майката да се възстанови. Много, ама много силно впечатление ми беше направила!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #617 -: декември 29, 2016, 09:33:13 »

Добро утро!

И тук е снежно, леко е наваляло smile. Аз май се по-оправих, вчера минах и през личния, ей толкова се радвам че смених моята с тези от груповата практика. В 12:00 се обадих, дадоха ми час за 14:00, отидох, и минута не съм чакала, дойде лекар, посрещна ме, усмихнат, прегледа ме от до, изписа ми лекарства и каза да звъня ако няма оправяне. В 14:40 вече си бях в офиса, а хем клиниката е на другия край на София. Единствено си плащаш такса 10 лв за преглед.

Аличка нашата педиатърка е такава любвеобвилна, иначе е е голям бурсук. Обаче към децата е със съвсем различен подход, целува ги по коремчето, гушка ги, много странна птица е.

Хайде, Тони ме уреди с баклава, че иначе щях да бера срам утре smile

Вчера бая задълбяхме в тази тема с децата, аз я намирам за много деликатна. Но истината е че имам приятелки, познати които не са са наслаждавали на майчинството като аз, намираха го за голяма мъка, ето половината статии в  "Милите Майки" го изкарват като най-ужасното нещо на света... а за мен беше магично. blush
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #618 -: декември 29, 2016, 09:41:56 »

Май се очертава да ходя сама довечера. А билетът явно ще го подаря на първия срещнат в района. smile  pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #619 -: декември 29, 2016, 10:30:50 »


По повод писаното вчера от Ина... Много ми е интересно как точно се вижда на ядрено магнитен резонанс мозъка .


Произволен пример от нета, но ако е нужно ще намеря научните статии, които подкрепят информацията, която дадох вчера.



Цитирах по спомен и ме накара да се усьмня, веднага ще проверя дали сьм била точна или сьм казала глупости.

Едит: Абсолютно точно сьм цитирала. Информацията ми идва от проф. Мая Гратие, университет Париж 10, специализирана вьв взаимодействията майка-бебе (родители-бебе) и ранно диагностициране на аутизма.

http://ufr-spse.u-paris10.fr/les-enseignants/pages-des-enseignants-chercheurs/gratier-maya/gratier-maya-102098.kjsp

Мога да я питам, на какво се базира, за да го каже.

Като пиша нещо, нося вече професионална отговорност за приказките си, барем да има форума някаква файда, от това че толкова учих.  Wink

Не сьм в духа на "учени откриха... vesti.bg по информация на daily mail"  funnytooth - такива твьрдения само ме отчайват  bad

Пак едит: да добавя, че ти прави чест, че питаш   Bravo  Човек трябва да се сьмнява, а не да приема всичко чуто за чиста монета. Това му позоволява да има вярна информация и представа за нещата и да взима разумни решения, доколкото и двете неща са вьзможни.  good
« Последна редакция: декември 29, 2016, 10:53:37 от inaxastra » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #620 -: декември 29, 2016, 11:07:27 »

И извьн тая работа, да си кажа, че пак сьм на линия в библиотеката  danceg
Много добре напреднах с ученето, четох в дьлбочина и сьм доволна и горда от себе си. Като слушам другите, сьм поне с две гьрди напред.

София ми е с двоен отит и й дадоха един куп лекарства. Как ще й ги слага майка днес не знам, че има миене на нос 3 пьти дневно и прьскане сьс спрей в носа. Ще бьде война  girl_impossible

Еееееехххх, хора.... ако знаехте само....

Вече всички парчета от пьзела започнаха да ми се нареждат в главата. Много добре е направена учебната система. Усещам, че в деня на завьршването ми, обучението ми наистина ще е завьршено.
Естествено после започва голямата работа - един наш преподавател казва, че дипломата е като книжка за кола - дава ти право да караш, после всичко е практика....

Не ви се похвалих какви подарьци получих за Коледа.

Имам пльтен копринен шал (пашмина), двулицев, много луксозен, супер приятно очарована останах. Фабио много се беше постарал и направо паднах от изненада.

Абонамент за чорапогащници - за 6 месеца, по 2 на месец. Модельт е изненада  danceg
https://www.gambettesbox.fr/box

И супер дьлго чаканите сенки на Too Faced - палитрата Sweet Peach, която пьрвоначално беше ограничено издание и беше изчерпана. Сега я пуснаха като постоянна и лансирането беше на 26ти сутринта пред-премиерно в Сефората на Шанза. Ей така за трьпката, бях пьрва там пред вратата и отварянето на магазина е цял спектакьл. Магазиньт има огромни стьклени врати и се виждаше как целия персонал е строен в редица и управителката ги мотивира. Обяснява им разни неща, показа им тази палитра - прехвьрляха от рьце в рьце и я гледаха. Накрая започнаха да рькопляскат и в момента, в който охраната отваря вратите, персонала се разделя на две, прави шпалир от двете страни на алеята, която е постлана с червен мокет и продьлжава да рькопляска на пьрвите влизащи.  Bravo  Жестока работа, чувстваш се като звезда  blush

Та сьм самодоволна, че сьм пьрвата вьв Франция, която има тази палитра. Е, след мен имаше и опашка, но аз бях пьрва  danceg
Докато чаках си мислех за Тони и нейния любим, как ведньж пьрви си бяха купили един телефон, май в Техномаркет беше...

Емоции...  smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #621 -: декември 29, 2016, 11:16:11 »

А пък Скай си ги представям с две деца и минимум три кучета,за всяко детенце по едно и едно за двамата с Жоро.В новата къща,,,с голям двор и много гости ( може от форума,нахални,като мен) Wink

Да ти кажа...и аз така си ги представям нещата...да не забравяме и котките - те са ми първата любов все пак...Но за момента шЪ си караме с кучетата и да я правим тая къща, че си умирм да си поканя гости.

Специално сме гласили нещата в кухнята, че да имам място за маса поне за 12 човека...Има място, и маса ще има. Даже има място отстрани и за детска маса, че всичките ми познати са с по 1-2...нали и те трябва да си имат място...Вече си имам 2 сета еднакви прибори (т.е. общо 12 комплекта) и тъй си мечтая за Коледа и Нова година в моЙта си къща, да си я украся както обичам да правя по Коледа, а не съм успяла последните 5 години...и да си имам елха и те така...

Както се казваше в една реклама - еееех мечтииииии pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #622 -: декември 29, 2016, 11:20:11 »

Ина, съпреживях с тебе купуването на палитрата.. Знам го магазина, имам парфюм купен от там.. Не знам как е било сега, но на мен ми беше невероятно чувството като се фръцках по таз прекрасна улица и влязох..  Не ми се купуваше, ама си купих.. И все едно не беше парфюм, а самолет  Girl_hide Много ми беше готско (както все по-често се изразяваме с Илиян имитирайки племенницата ни  tease)

Я ги покажи тези сенки, много ми е интересно.

Подаръкът с абонамент за чорапогащи е просто супер, впечатлена съм, никога не съм чувала за такъв вариант. Много ми харесва идеята  good Bravo
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #623 -: декември 29, 2016, 11:40:41 »

ейц Ина, много яко! Аз лично само в Лидъл-а съм се редила хахаха.

Това с боксовете ми е идея за бизнес план обаче за дрехи! Обмисляхме го с една приятелка ама и двете съм в корпоративните среди и засега не ни се занимава, но откраднах идеята oт тук. https://www.stitchfix.com/Тъпото е че нямаме добри ритейлъри тук

« Последна редакция: декември 29, 2016, 11:48:58 от bulche91 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #624 -: декември 29, 2016, 11:43:01 »

Тони,

https://www.toofaced.com/p/eye-shadow-palettes/sweet-peach-eye-shadow-collection/

Булче, то това дето каза, половината не го разбрах.  badgirl

Иначе яко беше, да и аз се насладих. Още повече, че валеше и за един час само грейна едно сльнчице, по сутрешния Шанз, с малко хора, бляськ от дьжда и огрени от сльнцето сгради, сравнително свеж, замьрсен вьздух... Много романтично беше  heart
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #625 -: декември 29, 2016, 11:45:38 »

Много романтично наистина  heart heart heart
Цветовете на палитрата са просто  shok  heart

Иначе съм виждала чорапи, даже го има в БГ, сега зацепих.. Ама много красиви ми се сториха тези чорапогащи  heart heart heart

От Януари започват в българските Сефора да предлагат Urban Decay, та ще имам възможността най-после да си купя мечтаната палитра, без да чакам и да давам екстра пари за доставка  yahoo
« Последна редакция: декември 29, 2016, 11:47:14 от alexandrova_90 » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #626 -: декември 29, 2016, 11:48:06 »

Цитат
Булче, то това дето каза, половината не го разбрах.  badgirl

 girl_impossible girl_impossible girl_impossible ама и аз съм обяснила хахах

Значи подобно на кутиите които ти получаваш,само че за дрехи. Вкарваш си размери, стил, какво очакваш и всеки месец получаваш кутия с дрехи, кутията струва 20$ + стойноста на дрехите, ако не ти харесва връщаш или запазваш само това което си харесаш, ритейлъри са големите магазини които правят страшни намаления, за да можеш да се запасиш с добри стоки smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #627 -: декември 29, 2016, 11:54:52 »

Аз на това не бих се ангажирала. Самата перспектива да трябва да се занимавам да врьщам и пр. и край. А и цената сигурно би ме спряла. Но не е казано, че другите са като мен де...

Чорапогащите са 12е на месец. Представете си в Бг 12лв - кьде не отишли... И да не ти харесва някой от тях, не те е яд. Идеята на тези момичета е да изхвьрлиш старите си скьсани и овехтели чорапогащници. А пьк мен лично ме интересува да си мрьдна малко закоравялото вьображение и да помисля с какво да комбинирам еди си кой чорапогащник, който иначе никога не бих си купила.

Тони, палитра Урбан Декей, получи Мари за Коледа. Може да ти даде отзиви. Ти кой номер си избрала?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #628 -: декември 29, 2016, 12:00:54 »

Аз искам Naked 3 smile  heart

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #629 -: декември 29, 2016, 12:15:01 »

Ина, мерси за информацията! Разликата е шокираща! Явно трайно се "увреждаме"- целенасочено и осъзнато Wink Най-хубавото е, че сглобяваш множество дисциплини. При мен беше адски разхвърляно, междупредметната връзка беше много слаба. А това е минус в образованието като цяло.
Подаръците ти са един път!
Ние тази година имаме основно дадени пари. Не е впечатляващо, но ММ си ги оползотвори в дрехи за работа и за унито най-вече. Радвам му се, защото той рядко ще се сети да излезе и целенасочено това да търси. Аз започнах да събирам да шевна машина, а ММ се подиграва, че трябва наръчник за готвене да купя. Наистина последно време съм дала отпуск на печката.

Ние се канехме ремонт на детската да правим, ама ни изненадаха! Май, май ще ни санират. Ще промени плановете за пролетта.

Тони, и аз я искам!
Пиша от час....
Активен
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines