Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 22:20:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември и магията на Коледа!  (Прочетена 159011 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #600 -: декември 28, 2016, 12:50:59 »

Изчерпа ми се лимита за личните сьобщения (за който си знае).

Котки не обичам.

За майчинството и бебетата има толкова много различно по този свят, че е напьлно безмислено да се обсьжда. Изключително трудно е да се каже кьде е границта между нормалното и не-нормалното, като са има предвид колко фактори са намесени - личната история на всеки, която го подтиква сьзнателно или не да иска или не иска деца, личните му виждания, има или не партньор, има или не биологични вьзможности, има или не финансови вьзможности и още, и още...

Несьмнено ще има такива, които каквото и да им е решението или каквото и да им се е случило без да са го искали, след време ще се разкайват, както и такива, които каквото и да се решили (или не) ще си кажат "така се получи много добре".

Всичко има в този живот.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #601 -: декември 28, 2016, 12:53:11 »

Втора седмица вече сьм в библиотеката (9:30-19ч) да чета за изпити (с изключение на вчера, когато четох вкьщи, че имах треска) и явно започвам да се изморявам, защото все повече ме влече форума и даже пиша в месечната  girl_haha

Но добре ми се отрази ученето, за хората по празници пьлнеят, аз - заслабнах, като не сьм на лекции, да се тьпча сьс захар по цял ден  danceg
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #602 -: декември 28, 2016, 13:38:13 »

По повод на легото...

http://www.maikomila.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BC%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%83%D0%B1%D0%B8%D0%B9%D1%86%D0%B0-%D0%B4%D0%BE-%D0%B8/
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #603 -: декември 28, 2016, 13:44:48 »

Тук на фейса има един тест с картинки. Правиш си теста и после приятелите ти да познаят какви отговори си дал. Отворих го и още с първия въпрос ме закопаха: "Кой от тези мъже е най-привлекателен според Наделина?". И има снимки на Джон Сноу (не му знам името), Раян Гослинг, Лео ди Каприо, Брад Пит, Тор. Е как да избера ? ххахахахаххааххахах
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #604 -: декември 28, 2016, 13:46:21 »

Легото е една страхотна инвестиция.Да по-скъпо е, но се ползва дълго време.На Моника миналата година взехме Дупло, и колко кули построи с него и още строи.А и като имаме гости деца, все някое се хваща в него.

Наистина майчинството е да даваш.Независимо дали на твои или на чужди деца.Аз както казах не съдя, абсурд, споделям мнения и мисли.Но аз по себе си знам, че дори когато мислих, че съм най-готова, се оказа че съм напълно неподготвена.Чисто емоционално и физически се оказа, че мен това ме изпи, съсипа, накара ме да се чувствам най-ужасния и некомпетентен човек на света.И има и друго, ние бяхме много години само двамата, свикнали да се съобразяваме само със себе си и в един момент така желаното дете обърна всичко наопаки.Беше много трудно за мен лично.Аз съм егоист по природа.

Но лесно няма за никой, никога!Важното е да го осъзнаеш и да го искаш, осъзнато да го искаш.А не онова искам бебе, щото си мисля, че е някакъв вид кукла дето се усмихва и я разхождаш като интересен екземпляр по улиците или щото така трябва!

Айде мина ми главата, но това не значи, че се изразявам по-добре smile


Леле Наде, ма много трудно.Аз от тия дето са ми познати по име бих се колебала между двама, кво остава за приятелите ми, хахахаха.


Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #605 -: декември 28, 2016, 13:54:15 »

Скай, статията е трепач. Свиках декораторките ни (които са майки) да им прочета за Легото. Проклинат го денонощно, защото децата им у тях не спирали да си издирват частите, а отделно и тортите на тема Лего са едни от най-бавните за изработка, заради тези малки и най-разнообразни частици, които трябва да извадят в различни цветове и да разхвърлят по цялата торта  funnytooth  А за справка само днес (което е между празниците и се води "слаб ден" имат 4 торти от тип Лего) funnytooth

Подозирам, че едната от декораторките ни по-специално е основен източник на информация за тази статия  girl_haha funnytooth
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #606 -: декември 28, 2016, 14:10:09 »

... дори когато мислих, че съм най-готова, се оказа че съм напълно неподготвена. Чисто емоционално и физически се оказа, че мен това ме изпи, съсипа, накара ме да се чувствам най-ужасния и некомпетентен човек на света. И има и друго, ние бяхме много години само двамата, свикнали да се съобразяваме само със себе си и в един момент така желаното дете обърна всичко наопаки. Беше много трудно за мен лично. Аз съм егоист по природа.

Маги, това си е сьвсем в реда на нещата. Буквално означава, че си нормална. Родителството (защото само говорим за майчинство, но тия деца имат и бащи) е процес, не е сьбитие. Става бавно и постепенно, има кризи, застои и еволюция.

Не е вьзможно да се подготвиш за тая работа. А колкото повече мислиш и искаш да направиш добре, колкото повече си желал и мечтал детето, толкова по-трудно е. На хора, които изобщо не им пука и дават близалки на 9 месечни, докато пушат на кафе, с количката до тях, им е много по-лесно и децата им са добре, нищо че на нас ни изглежда недопустимо подобно нещо.

Да ви кажа, на ядрено-магнитен резонанс се вижда разлика в мозька на хора, които са родители и такива, които не са. Просто това е нещо, което и физически те променя в дьлбочина.

А по повод егоизма, мисля че проблемьт на някои от нас (и аз сьм в това число) е че не сме достатьчно егоисти. А най-важното условие, за да е добре детето е майката да е добре и второто по важност е рдоителите да не са в конфликт (не да не се карат понякога, а да не са в ужасно враждебни отношения, на които детето е заложник).

Та тьй, ако искате щастливи деца - грижете се за себе си. Правете се щастливи. Дори и на момента да мрьнка малкото чудовище, с дьлгосрочен план е за негово добро
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #607 -: декември 28, 2016, 14:27:49 »

Маги, това си е сьвсем в реда на нещата. Буквално означава, че си нормална. Родителството (защото само говорим за майчинство, но тия деца имат и бащи) е процес, не е сьбитие. Става бавно и постепенно, има кризи, застои и еволюция.

Не е вьзможно да се подготвиш за тая работа. А колкото повече мислиш и искаш да направиш добре, колкото повече си желал и мечтал детето, толкова по-трудно е. На хора, които изобщо не им пука и дават близалки на 9 месечни, докато пушат на кафе, с количката до тях, им е много по-лесно и децата им са добре, нищо че на нас ни изглежда недопустимо подобно нещо.

Да ви кажа, на ядрено-магнитен резонанс се вижда разлика в мозька на хора, които са родители и такива, които не са. Просто това е нещо, което и физически те променя в дьлбочина.

А по повод егоизма, мисля че проблемьт на някои от нас (и аз сьм в това число) е че не сме достатьчно егоисти. А най-важното условие, за да е добре детето е майката да е добре и второто по важност е рдоителите да не са в конфликт (не да не се карат понякога, а да не са в ужасно враждебни отношения, на които детето е заложник).

Та тьй, ако искате щастливи деца - грижете се за себе си. Правете се щастливи. Дори и на момента да мрьнка малкото чудовище, с дьлгосрочен план е за негово добро


 thank you thank you thank you thank you goodpost
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #608 -: декември 28, 2016, 14:38:30 »

Ина, има го този момент с липсата на егоизъм, но е вярно че той води до срив в родителите, съответно и в децата/детето. Аз лично имах чувство на вина че излизам без детето или че купувам на себе си неща, когато той има нужди, точно един ден. Може би при мен го има моментът, който Маги изказва. Твърде много години съм се съобразявала само със себе си и с партньор до себе си. И сега някак не мога и не намирам за редно да си правя план графика за живота и деня, без Аз самата да съм включена вътре.  smile

Гледам ако не съм смазана,освен да спя,  да се лакирам, да се къпя, да се мацотя с крем, да си купувам рокли по поводи, по които и на него взимаме нова дрешка. Фитнесът предстои, но за него ще трябва още по-добра организация на линията време-семейство. pleasantry pardon  За момента се задоволявам с кракомобила и подходящо хранене. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #609 -: декември 28, 2016, 14:54:19 »

Еми, такава скрита лимонка си  heart Да сте живи и здрави, да се гледкате и да си се радвате kiss2
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #610 -: декември 28, 2016, 17:50:34 »

Весела Коледа, момичета! Това за Лего е сякаш писано за мен. Това е първата Коледа, която на момчетата не им е подарено, защото забраних. Всичките им комплекти са прибрани до мое второ нареждане.  diablo При нас големият проблем е , че срещам обвинения и от порасналото ми дете, което свекървата го е раждала защо съм допуснала нещо да се загуби. Сега милият само тъжно ги разглежда по магазините и се надява да се смиля нас тях. beating
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #611 -: декември 28, 2016, 21:14:20 »

На някого ходи ли му се с мен на концерт на Фондацията утре?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #612 -: декември 28, 2016, 21:26:30 »

Здравейте smile

Много ми беше интересно да прочета как сте изкарали празниците smile Ние изкарахме  .... щях да кажа мирно и тихо, ама не баш, защото Девата не миряса, докато не изчисти и пренареди. Сега излезе и аз успях да стигна до лаптопа. То излиза, че като съм сама с Бамбук имам повече време за себе си. Снощи малко ги строих двамата и днес вече беше мирно и тихо smile

А по актуалната тема - аз отгледах две чужди, броя ли се за майка по призвание Wink  blum
Винаги съм знаела, че ще ми хареса да съм мама, но не предполагах колко много. Това не означава, че не откачам и че не си казвам "айде заспивай вече!!!!!" Мм много ми се смее, че както нервнича и казвам 'Хайде заспивай вече, маме"  в момента, в който заспи започвам "Толкова е сладичко, мога да си го гушкам цяла нощ" lol lol Сега по цял ден повтаря мамамама и е токова сладичко  Girl_hide Girl_hide Girl_hide Girl_hide  А нещото, което най-много ме е изумява е как се усмихва като ме види Всеки път се чудя с какво съм заслужила да ми се радва толкова много  Girl_hide Girl_hide Girl_hide Girl_hide

Преди и аз си мислех, че все ще си казвам "още една екскурзия", но сега по-скоро съм на вълна - нали има Fine Living и Travel Chanel, всичко съм видяла вече, не ми се ходи никъде в момента. С моите родители доста си обикаляхме, макар и само в България и искам и с моите деца да пътуваме заедно.

Въобще, страхотно е да имаш дете smile Е, малко останах без предишните ми приятелки, защото те не искат деца и сега ме гледат все едно съм пълно куку и некадърна за каквото и да било, но като се събера със себеподобни, виждам, че съм си наред. Да, промених се, защото си дадох сметка за много неща сега от другата страна. Радвам се, че не съм била безкрайно нетактична преди, но съм имала издънки.

 Вчера се видях с Фери и бебка Писанче - тя да ви каже, съвсем наред сме си  crazy crazy crazy crazy crazy crazy

Споделих пред приярелка без деца, че сега съжалявам, че толкова чаках, можеше сега да имам второ (дай Боже все пак и това да стане) и тя ми каза, че ако съм била имала дете по-рано сигурно нямало да сме били ходили в Барселона и Париж .... пф , голям зор. Същите са като по телевизията  tease tease tease

Та, който се чуди, да не се чуди smile На всички други желая късмет smile

И да, имам кариера на детегледачка (ако може да има такова нещо), недовършена дисертация (и никакви намерения да я довърша), само една година трудов стаж ... ми не се трогвам. А и вече знам, че слугинска работа не ме плаши, ще се оправя някак и с работата. Но ще си търся хубава работа, няма да излагам мм и Бамбук. Но не веднага ...
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #613 -: декември 28, 2016, 22:12:26 »

Свекърва , наистина уважавам решението на младите.От моята камбанария го казвам.Когато се усетят готови,тогава.Иначе се получават разминавания родител-дете.Едните искат да пътуват,а детето си иска семейна среда,с мама и тати в къщи,обичащи се и щастливи.
  Тони и аз бях същата,като теб и това е напълно в реда на нещата.Много исках да забременея,бяхме готови (финансово,емоционално не може да си готов никога),бяхме обсъдили всичко подробно.Но в момента,в който забременях,започнах да си мисля,как ще пропусна морето ,как няма да може да ходим с кумовете в Турция,как ще пропусна едно парти с приятелите на ММ.Все такива тъпотии,които сега ми се виждат смешни,но тогава не ми беше до смях много.Радостта от предстоящото събитие се премеси с хиляди лично мои притеснения.Всичко изчезва,когато се появи детето,веднага изчезва целия ти егоизъм.Започваш неосъзнато да мислиш само за детето.Да съобразяваш всяка секунда с него и неговите нужди.И въпреки,че аз съм доста голям егоист,това малкото без да го е искало ме върти на малкото си пръстче.Гледам да си оставям лично време,да излизам с приятелки ( за два месеца два пъти Wink ) ,да има поне минимален социален живот,но пак всичко е съобразено с нея.И това е прекрасно,защото така вече усещаш,че не си сам на този свят.Малкото човече,кото ти  краде съня и времето ще е с теб завинаги heart
    Така,че нямам търпение да те видя в тази роля.Представям си ви  тримата,пътуващи с едно прекрасно много емоционално ,контактно и социално детенце Wink
А пък Скай си ги представям с две деца и минимум три кучета,за всяко детенце по едно и едно за двамата с Жоро.В новата къща,,,с голям двор и много гости ( може от форума,нахални,като мен) Wink
   Миналата година на Коледа си пожелах най-съкровенното,сега искам да го пожелая на всички подготвени и неподготвени,но искащи smile  heart  Ще бъде една прекрасна година heart
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #614 -: декември 29, 2016, 08:27:56 »

Добро утро  danceg

Докато изчета дългите постове на мамите ми изстина кафето  Coffe

Лоли, толкова си ми сладичка. Като забременея лично ще дойда на гости... Предвидила съм толкова много неща за бременеето, но теб ще те включа задължително!  blum  heart (понеже и аз съм нахална  tease)


Панде, ние също много пътувахме, но аз съм напълно и тотално пристрастена.. Сигурна съм, че ще ми е хубаво с дете на екскурзия, но моите 30-40-километрови пешеходни преходи ще са просто мит тогава  Girl_hide

Предпоследен (или последен? не съм решила още) ден за тази година  danceg

Не й се изкефих на 100% на 2016, оставам с някак смесени чувства. Това е годината, в която с ММ сме се обичали и подкрепяли повече от всякога, здрави сме и имам неща, за които само да благодаря, но някак еднообразно си замина.. huhhuh.gif Хем не ходихме на много места.. Правихме си някакви екскурзии, но не, както обикновено. Отделно в непрекъснато подсъзнателно очакване на чудото.. Безлична ми е беше, честно .. Ще се поправя за 2017  yahoo
« Последна редакция: декември 29, 2016, 08:41:42 от alexandrova_90 » Активен
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines