Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 23:32:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември и магията на Коледа!  (Прочетена 158977 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: декември 05, 2016, 10:36:12 »

Здравейте smile

Нашия weekend беше стандартен - готвене, чистене и разходки smile
А събота мм беше на служебна вечеря .... в индийски ресторант lol голям смях. той китайско даже не обича. основно беше пил бира и като прибра първата му реплика беше: "Няма такива буламачи". Само десертите ми харесали, но те били мини.

Аз много мразя баклава. ММ обича и съм му казала да поръчва на майка си Wink  Но пък сутринта видях къде има до нас сладкарница Пчела smile Честно за първи път виждам smile

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #121 -: декември 05, 2016, 11:06:30 »

Хехе, когото и да поканят, няма да стане баклавата Wink Няма захар като едновремешната, да не говорим и че масово се ползват подсладители за да не се оскъпява продукцията pardon.
Ние имаме турска сладкарница, хич и няма да се мъча да правя. Не за друго, просто става много, пък не е любим десерт в семейството. Всички предпочитат палачинки с мед, а Родният и НИ1 ги ядат със сирене и кетчуп /ужас!!!/.
Хайде кафето да е с къщичка smile. Ако не друго, ще взаимствам идеята за цепка на елхичките за чаша с кафе.
От вчера съм в голяма чуденка crazy След 5 /пет/ години, включително и лани, когато беше изключително тежка година за всички покрай НИ2, ще имаме, живот и здраве, късмет да сме домакини на децата по Бъдни Вечер и Коледа. Не зная на какво се дължи, защото ми беше казано, че Мария е обещала на родителите си да прекарва винаги този празник с тях. НИ1 отиваше в София, ние бяхме сами с котката. НИ2 не си идваше, по това време имаше участия в благотворителни спортни събития и ми беше много криво. Миналата година не включих софиянци в питката с паричка, нещо като последно предупреждение.  Wink През лятото бяха тук заедно за цели два дни покрай сватбите, може и да са разбрали, че не ядем хора, та са се престрашили funnytooth. Просто не зная, дано наистина имаме само хубави изненади good heart
С две думи, трябва да се активирам коледно, а смятах да го карам лежерно.
Хехе, из ФБ се споделят разни коледни филми и преди малко изгледах "Бавачка по Коледа". Почти като мотивационното клипче на Виваком и с открадната идея за споделени Коледи от детството, ама не с Кока Кола, а с шоколад. Като бивш служител на бутилиращата компания, направо съм възмУтена. funnytooth


* 15317908_1318597414857018_4842199913949412652_n.jpg (53.39 KB, 336x336 - видяно 1510 пъти.)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: декември 05, 2016, 11:16:13 »

Свекърва, как ще ползват подсладители за баклава? За сефте го чувам.. И даже не знам каква би била технологията... Пък и подсладителите дали са по-евтини от захарта?  huhhuh.gif
Сиропът си го варим, както баба правеше, захар и вода, без глюкози и тн.. В това отношение шефа е безкомпромисен.. Както и при повечето торти..Разбира се,  иска да има и евтини торти, които да могат да си ги позволят и по-бедни хора и ползваме готови кремове и блатове, то за тези класически рецепти няма как..  Тази баклава дето я показвам на снимките става почти като бабината ми, ама саралията (хората я харесват много) хич не ми е баклава, сигурно защото баба правеше друга..  pardon

Сладкарницата в Люлин я има от много време, но не ми харесва като обстановка, макар да е най-силния ни обект, там на ден продават по 100+ торти  girl_impossible
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #123 -: декември 05, 2016, 11:20:38 »

аууу свекърва жива да не бях... Girl_hide и сега какво, трябва магическа Коледа да правиш? Ами парата ако не се падни при нея?  blush ... добре се е сетила или е прочела форума и най-накрая си е взела поука... pleasantry

Тони за евтините продукти всякакви заместители се ползват и да, подсладитела е доста по-евтин както и слагат доста глюкозо-фруктозен сироп...

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: декември 05, 2016, 11:30:15 »

Знам за глюкозо-фруктозен сироп.. Тук разбрах за него де, много пъти е говорено, правени са проби, заради доставчици, които го препоръчват като евтин и хубав заместител, ама сироп с него става като вода, то въобще не е същото  nea
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #125 -: декември 05, 2016, 11:32:41 »

Здравейте в Декемвриии smile Тони гледам че Найден ви е открил новаа сладкарница - как беше?
За баклавите не знам, но пък този уикенд беше много ... бебешки.. yahoo

Да се похваля че на едни от най-близките ми приятели се роди момиченце в събота.... heart heart heart Мега гига невероятно щастлива съм за тях В неделя пък бях на погача на една друга прекрасна госпожица, на която подарихме ваучер за фотосесия с нашата любима съфорумка Миленка.

Боби беше при свекърите и вчера като си го взехме беше в някакво уникално добро настроение хахаха

Иначе аз подготвям подарък на мама за 50 г. юбилей януари. Общо взето изнудих всички близки роднини да ми пратят по 1 клипче заснето с телефон, в което да обяснят накратко нещо хубаво за мама и въобще да покажат, че я ценят... Малко съм разочаррована защото сао аз , мм и братовчедка ми са схванали идеята - всички други и пожелават някакви неща, като за "просто рожден ден" а аз исках да е малко по... как да кажа трогващо, но ще работя с каквото имам. Предстои ми дъъъълъг монтаж с един приятел , понеже аз съм скарана с техниката, клипчето ще представлява сбор от всички клипчета, снимки от всичките 50 г на майка ми, пожелания от приятелките и от училище , отт нас от всички ахаха Мисля че много ще и хареса , а и си оставям достатъчно време ако има нещо да се коригира

Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: декември 05, 2016, 11:41:51 »

И сега Тони каза саралия и  на мен ми потекоха лигите...Едно време ми беше най- любимото нещо - да тъпча саралии. Ама сега никъде не съм яла като едновремешната pardon

Аз обичам баклавата на баба, но тя я прави с едно като блат отдолу. Отдавна не е правила и трябва да взема рецепКа и да се науча да си я правя pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: декември 05, 2016, 12:26:59 »

Миленка, да Найден ни беше ДЖ. Обадих се на Хорхе, който беше зает и после звъннах на Найден. Справи се супер, разбира се, всичко колеги са много доволни, шефката не съм я питала, ама тя сигурно е забравила вече, сумати неща й минават сега през ръцете..  funnytooth

Да са живи и здрави бебоците  heart

Много ти отива момиченце, видях снимките във фейсбук smile

Обичам баклава с шамфъстък, ама видите ли не се продавала в сладкарници Пчела и са я спрели преди да дойда на работа.. Скай, ако обичаш сладолед мога да ти кажа, че ще има над 20 вида.. До сега произвеждахме 12 вида, които бяха много добри, но новите 8 са просто суперски.. Особени един Харибо с маршмелоу .. Голямо вкусотия... Има и зимен сладолед - Щрудел с орехи и канела.. А и Рафаело.. точно като бонбоните.. heart Може би му липсва малко сладост според колегите, но на мен ми беше идеален.. Ох, обожавам сладолед  cray

Онази вечер на банкета ни демонстрираха и видовете хляб, които ще се правят.. Божествени.. и разни Фукачи, багетки.. Добре, че няма да съм там, че има да тъпча и да стана 200 кг  angry
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #128 -: декември 05, 2016, 12:28:10 »

Тони на теб бой , то и на мен деее с това сладкоооо
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: декември 05, 2016, 12:43:02 »

Начии, стига говорехте за такива неща.Така ми се дояде, отивам да си търся обяд някакъв.

Преди много години като студентка работих за сладоледи Феникс, те започнаха като Пианеди и бяха първите дето продаваха на грамаж.Имаше ги в централните Хали(не знам дали още имат щанд там) Бяха страхотни сладоледите в началото, колко сладолед изядох онова лято, леле!Но отношението на шефовете беше ужасно, а отделно попаднах на една ужасна колежка, ама ужасна та напуснах бързо, макар да ме устройваше идеално работата като студентка.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: декември 05, 2016, 12:46:17 »

Булче, изядох по 1 лъжичка от 3 вида, които ми се сториха по-интересни.. И опита по 1 хапка от 1 вид фукача, а иначе ядох цяло парче от протеинов хляб, който още не се знае дали ще пускат.. Но той си е изцяло годен за режима..

В събота пък ядох пица от Лео.. Много ми се ядеше.. няколко вечери поред заспивах с мисъл за нея  crazy От днес пак съм най-примерната.. Че след тоя пост... беше тегаво..
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #131 -: декември 05, 2016, 12:51:35 »

а за макруните няма да си признаеш  tease аз съм твоята съвест  lol lol lol lol
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #132 -: декември 05, 2016, 13:07:03 »

Ей, голямо ядене!
Аз баклава не обичам. По принцип не съм по сиропираните, а по шоколадовите неща. Сега се тъпчем на воля с ММ със сладки изкушения от подаръка ми, дето го спечелих. Обаче нещо много бързо взех да се насищам на сладко. Хапна малко и вече мога да се пръсна! Иначе обожавам палачинки с мед или с шоколад. ММ ги маже със сладко и солено едновременно crazy
Да и кажа аз какво си спомням от моето детство - обожавах да ходя на работата на татко. Работеше на Главната, някъде около Халите и Детмаг, ама не помня с точност коя сграда. Та до Детмаг продаваха пирожки! Бяха най-уникалните! Имаха и от онези машини като мивки и с чучурче ти сипват червен и жълт сок lol Така ми се е набило това в главата!
Бях на работа angry Час и половина почти безвъзвратно изгубени. Чакам медал "балама на годината". Както и да е - сега ще ги изтрия от съзнанието си, че имам още дни да опъвам кълки вкъщи. След малко ще ходя на нокти, демек на психотерапия Xixixi
Свекърва, ама и НИ1, и НИ2 ще са у вас, така ли? Ще ти се напълни къщата heart Няма значение чия е била инициативата. Важното е да си изкарате добре. Нека те стягат - как така ще се отпускаш по празниците. Ти си ми такъв пример с готвене и приготвяне. Кой какво прави ти и Мари правите чудеса!
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: декември 05, 2016, 13:22:56 »

Да Тони...благодаря...грижиш се ти за моята талия хахаха

Аз на сладоледи съм малко специфична, но с Рафаелото ме спечели. Абе - до офиса е, ще я посетя все някога :-)
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: декември 05, 2016, 13:41:22 »

Аз солети в момента, защото от тия ваши разговори изядох вече 5 бонбона и мисля, че вече ще си личи и довечера мм ще ми се кара. Аз съм като децата - ам докато ми стане лошо и той затова ме следи.

Тони, за да не ти се яде нещо, просто забравяш, че съществува. Мен така не ми се яде нищо от нещата, коите не мога да ям. Сега малко ми е трудно със захранването на Томи, защото не се сещам за някои храни.


Забравих да отбележа Коледата на свекърва - ама само момчетата и снахата ли ще идват или и нейните родители?
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines