Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:12:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 43 44 [45] 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2016 - пробуди се!?  (Прочетена 169292 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #660 -: ноември 29, 2016, 21:31:15 »

Ина, точно ти ми беше казвала перфектно решение - белина в чекмеджето за прах и оцет - в това за омекотител. Белината маха мухъла, а оцетът е киселина и неутрализира белината и е против котлен камък.
ММ от време на време кисне цедките на батериите, както и душ слушалката в оцет.
Минахме на пепеляшки теми покрай голямото чистене за празниците.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #661 -: ноември 29, 2016, 22:20:17 »

Супер, много ви благодаря, ще си купя. А случайно да знаете нещо против миризма на сушилня.  Слагам кърпички от дм в прането , няма полза. Чистим редовно и двата филтъра и пак дрехите не миришат добре, както в началото или ако ги проснеш вън. Пера с ариел и ползвам омекотители.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #662 -: ноември 30, 2016, 08:09:58 »

Добро утро smile


И аз за сефте чувам за миене на съдомиялната  shok blush

Ще си купя определено, мале от кога се каня да си купя препарат от ДМ за пералня  girl_impossible Дано сега като се заговорихме и да ми дойде на акъла, да купя.. Ще се радвам за сушилнята някой да каже, от известно време дрехите започнаха да не излизат с хубавия 100%-ов аромат на препарат за пране и омекотител, а някак на спарено.. Уж, ги вадя веднага след като свърши сушенето, не престояват в нея..

Днес се бях облякла като все едно съм в Сибир.. Стана ми топло докато идвах на работа.. Виждаха ми се само очите  crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #663 -: ноември 30, 2016, 08:34:04 »

Аз не съм си показала носа навън днес, все пак трябва да има някакво предимство да си стар blum
Ние все още го караме без сушилня, да видим до кога. Имаме доста дрехи и определено съхненето им не ни е проблем. Обаче децата са си устроили по друг начин гардероба и като дойдат тук става лудница. Дрехите на НИ2 са големи и тежки и често ми се налага да им помагам да съхнат с ютия. Трябва да и търсим място, явно ще е на остъклената тераса.
Хубав ден желая на всички heart


* 15267689_1310507822332644_7248258547607665490_n.jpg (69.46 KB, 526x526 - видяно 368 пъти.)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #664 -: ноември 30, 2016, 09:06:50 »

Добро утро.Съдомиалната е сложна само в началото.Аз така съм и свикнала вече, че като се развали виех на умряло.Добре че беше лятото и тогава не знам защо цапаме по-малко чинии smile

Сушилня и ние нямаме, но ни е следващата голяма покупка.Зимата е много сложно с толкова много дрехи.А покрай нас масово се топлят на дърва и дрехите за 5 мин на терасата почват да миришат ужасно.И нашата ще е на остъклена тераса, нямам място другаде.

Тук днес е прекрасен зимен ден, само дето не наваля достатъчно в наше село.Няма сняг, има малко по клоните и по покривите.Снощи едва намерих къде да се повъргаляме с Моника.Голяма радост беше тичахме в снега, правихме снежен човек, целихме се с топки.Детето щастливо.Измори се бързо и заспа в 10.Аз направо не можах да повярвам.

Хубав ден девойки!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #665 -: ноември 30, 2016, 09:08:22 »

Добро утро!
Голям зор да изчистя стъклата на колата днес. Недостатък на голямата кола са огромните витрини, пък и много на всичкото отгоре.
Направо завидях на Свекърва! Дребното не спря да дърдори по пътя, а тя шал на устата не търпи. Гъдел я било.
Ще разпитам за сушилнята. Свекър ми даде на майка си тяхната и си купиха по-нова тия дни. Той си има доверен човек за тези електроуреди. И ние имаме много дрехи, ама има и къщи около нас. Като запалят тия печки, горят всичко що влиза вътре. В стария апартамент пък бяхме до улица, където минават рейсове. Такава мръсотия правеха. Ден през ден прозорците ми бяха мътни.
Днес пече слънце и ми е много хубаво! Дано така се задържи, че да имам възможност да обикалям за подарък на съфорумката ми.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #666 -: ноември 30, 2016, 09:19:17 »

Добро утро!

Днес въпреки че е по-студено е по-приятно навън smile

Али и в Лидъл има за миене на пералня, за погрешка бях взела миналия път, вместо за съдомиялна smile

Ние днес молихме се поне вратата на гаража да се отвори че забива яко, явно е замръзнала, ама поне не чистим кола сутрин smile

Една снимка от офиса днес :

Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #667 -: ноември 30, 2016, 09:57:22 »

Добро утро smile

При нас е слънчево, но слънцето хапе, хапе бррррр..

За пералнята ползвам калгон на шапчета, не слагам на всяка перална, чиста е и не мирише.. Иначе веднъж на 6 месеца примерно слагам 10 пакетчета лимонена киселина и пускам на 90 градуса. За миялната машина си слагам сол и ползвам хапчета на Финиш ( не им махам опаковката ), някои път взимаме ароматизатор за миялната.
За сушилната, ако е с чекмедже за водата не би трябвало да мирише. Другите модели сушилни, който си събират водата вътре и после се изпарява. Имат една тръба, която трябва да се изкара навън или в сифона за мръсна вода. Защото събира водата вътре и се изпарява в помещението и става влажно. След това въздуха, които дърпа е влажен и така се получава влага вътре в сушилната и се образува мухал. Много пъти не обясняват за тази тръба и изпаренията остават вътре... Надявам се да сте ме разбрали какво имам в предвид..

Хубав ден на всички smile

Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #668 -: ноември 30, 2016, 10:53:19 »

Добро утро!

От вчера се каня да пуша, не остана време от работа.
В пералнята и аз слагам едни таблетки и карам мъжа ми да чисти филтъра периодично. Чувал съм го това, че работели по три години и после се скапвали, нашата засега шета годи а върти почти ежедневно, дано не ни предаде скоро pardon
В миялната слагам чат пат от тоя препарат или я пускам празна, не за друго, ами е много стара и вградена и с собственика каза, че ще я смени сам в случай, че спре да работи, та се надявам да изкара докато сме в това жилище.
В сушилнята само пера филтъра и почиства другия на всяко сушене и изхвърлям водат, т.е. сега майка ми го прави откакво на мен ми забраниха домакинскат работа. Иначе като цяло много не ги мисля тия уреди, колкото изкарат толкова, гледам да им давам основната поддръжка и оттам нататък какъвто им е късмета.

Вчера ме ядосаха от амазон, или по-скоро от английския им доставчик и се зарекох от Англия повече нищо! Бях поръчала едни обувки за детето, не дойдоха, писах им, ааа ами те се загубили, ще Ви върнем парите... та ходим да купувам експресно обувки:/ естествено на по-висока цена... Един колет от Щатите така ми се изгуби пак при англичаните...оплаках си се smile
Снощи нещо не спах спокойно и днес хуч не ми се идваше на работа, ама няма начин, ще се работи.

Хубав ден всички!
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #669 -: ноември 30, 2016, 14:35:30 »

Добро утро!

От вчера се каня да пуша, не остана време от работа.

Емииии, който пуши има проблем. НиЙ дето не пушим сме си ОК tease

Ние вчера в ай- големият сняг ходихме до Пловдив при клиенти. Колегата закъсня с 1 час - по задръствания. Нааачииии, 5 см сняг паднаха и настана катаклизъм.

Пък добитъците се наа*аха от кеф в снега... pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #670 -: ноември 30, 2016, 14:52:03 »

Ние вчера в ай- големият сняг ходихме до Пловдив при клиенти. Колегата закъсня с 1 час - по задръствания. Нааачииии, 5 см сняг паднаха и настана катаклизъм.

И следващия път, дори да е в ой- сняг, да вземеш да ми се обадиш за кафе heart Wink
Много красиви работи си сътворила в розово, точно цвета на моите ръкоделствания. Bravo
Аз резко преминавам на зелено. Хем да ми се успокои погледа, хем да зарадвам едно бъдещо майче на момченце.  smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #671 -: ноември 30, 2016, 15:13:12 »

Емииии, който пуши има проблем. НиЙ дето не пушим сме си ОК tease


Хихи, Скай,  нали пиша през телефона и често ми се случват пообъркани думи, простете blush
Иначе и аз не пУша Wink
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #672 -: ноември 30, 2016, 16:51:43 »

Аз резко преминавам на зелено.

Че то какво остана да се майстори за майки на момченца? Всичките джунджурии и превземки с панделки са все за момичешките майки.

Аз пък днес съм потънала в работа и ровя някаква документация, едно, второ, трето... досада пълна.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #673 -: ноември 30, 2016, 17:00:30 »

- Коя е любимата поза на счетоводителите?
- 82,80.
- Какво е това?!
- 69 с ДДС....

 tease funnytooth funnytooth
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #674 -: ноември 30, 2016, 17:50:35 »

Че то какво остана да се майстори за майки на момченца?
quote]
Ами подвързии, чанти, възглавнички, без панделки естествено sad . Хвърлила съм око на една 3Д елха, пък тя да си я прави после каквото иска smile
Активен
Страници: 1 ... 43 44 [45] 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines