Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 01:59:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2016 - пробуди се!?  (Прочетена 171035 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #495 -: ноември 23, 2016, 08:25:41 »

Добро утро! Coffe

Благодаря, Свекърва, за изчерпателната информация! give_rose
Сега въпросителната ми е дали това е разрешена храна за бременни. За суровите ядки е ясно, обаче накиснати......
Търсих информация, но не срещнах нищо конкретно.

Фери, точно така е, постът не ти пречи на кърменето, ни най-малко, виж при бременност е друго. good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #496 -: ноември 23, 2016, 08:37:04 »

Бе как четете през ред Wink Гуши - муши и пречи на жената, не яденето.  funnytooth
Мари, каквото е за суровите ядки, такова трябва да е и за киснатите. Слушайте си лекарите, те знаят най- добре.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #497 -: ноември 23, 2016, 08:50:42 »

Е, хайде сега
"С ММ искахме да постим, но понеже аз кърмя още се отказахме"

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #498 -: ноември 23, 2016, 09:12:15 »

ДОбро ви утро.Аз съм постила много дълги години и като човек със стаж, не бих го препоръчала на кърмеща жена.Много лесно се достига до анемия по този начин.И повярвайте, желязото се набавя най-добре чрез месото.Аз си навлякох желязодефицитна анемия след поредния пост, която на няколко години се отключва с пълна сила.И в момента съм на желязо(пия хапове) защото положението беше трагично.По време на кърмене ме спаси само това, че ядях много и то предимно готвено с месо, червено месо.А по време на бременността стигнах до вливане на железен препарат независимо от хаповете.Та за постенето съм вече с едно на ум.Много ама много зависи организма ви как усвоява желязото и железните агенти от треволяците и всички други храни, много зависи дали пиете добавки или не, има много въпросителни и за мен лично не си заслужава едното да става за сметка на другото.Отделно пък за хора с проблеми с щитовидната въобще не се препоръчва пост.Напротив, те трябва да се хранят с месо.Та аз като свекърва  Wink , ма да си кажа, обмислете си риска предварително!

Как сте днес иначе?
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #499 -: ноември 23, 2016, 09:18:12 »

Даже знам, че има ядки, които е задължително да се киснат, за да се махнат някакви вредни вещества. Та си мисля, че при бременност ще е още по-добре да са изкиснати.  Не е като да ги киснвш в алкохол, примерно.... smile
магито, вегетарианка съм от  12 години. Изкарах 2 бременности. И съм с Хашимото. Та не е задължително. Желязото си го набавях със сок от червено цвекло, примерно.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #500 -: ноември 23, 2016, 09:33:02 »

ДОбро ви утро.Аз съм постила много дълги години и като човек със стаж, не бих го препоръчала на кърмеща жена.Много лесно се достига до анемия по този начин.И повярвайте, желязото се набавя най-добре чрез месото.Аз си навлякох желязодефицитна анемия след поредния пост, която на няколко години се отключва с пълна сила.И в момента съм на желязо(пия хапове) защото положението беше трагично.По време на кърмене ме спаси само това, че ядях много и то предимно готвено с месо, червено месо.А по време на бременността стигнах до вливане на железен препарат независимо от хаповете.Та за постенето съм вече с едно на ум.Много ама много зависи организма ви как усвоява желязото и железните агенти от треволяците и всички други храни, много зависи дали пиете добавки или не, има много въпросителни и за мен лично не си заслужава едното да става за сметка на другото.Отделно пък за хора с проблеми с щитовидната въобще не се препоръчва пост.Напротив, те трябва да се хранят с месо.Та аз като свекърва  Wink , ма да си кажа, обмислете си риска предварително!

Как сте днес иначе?

+1 и мани не е само желязото ами и вит Б12! Е там вече има сериозни дефицити, menyanthe тествала ли си себе си за вит Б12 и децата? От родители вегетарианци които не приемат хранителни добавки има сериозни последствия върху децата. Най-фрапантни са случаите на майки веган, които кърмят... децата са в полукома ежедневно. Та да потвърдя мнението на Маги че кърмене и постене не се препоръчва, освен ако не сте навити да пиете добавки .

Ние днес сме леш... Малкия рИва цяла вечер, отгоре на всичко аз имах ужасни спазми в корема и не можах да спа... Най-хубавото на командировката е че ще спа цяла веееечер!
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #501 -: ноември 23, 2016, 09:54:32 »

Нямам проблем с Б12. Тествала съм се. Даже  6 месеца след втората бременност ми беше завишен. После се нормализира. И децата ми са си ОК.  За желязото -  при първата бременност гинеколожката твърдеше, че ще развия анемия, е не се случи. В деня след като родих беше 110 и лекарите ми обясняваха, че съм си супер за току-що родила. Явно си е до организъм.... 
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #502 -: ноември 23, 2016, 10:04:08 »

Супер, важно е да се следи стриктно. Явно ядеш подходяща храна и има захранени депа.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #503 -: ноември 23, 2016, 10:21:09 »

ДОбър вечер give_rose
С ММ искахме да постим, но понеже аз кърмя още се отказахме. Яденето не ме притеснява хич...притеснява ме липсата на гуши муши  blush Може догодина да съберем воля  pardon
Друго нямам какво да ви споделя от моето бебешко ежедневие  heart
Хихихи, да цитирам и аз smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #504 -: ноември 23, 2016, 10:33:55 »

Тука се напасваме явно от години по всичко хаха. pardon
С кой еднакви доктори, с кой фризьори, аз и Менианте- хашимото плюс вегетарианство, ама аз съм си по рождение второто. желязото го крепя с Билкова кръв сиропа,  дори сезонния косопад оправих с него  danceg .

И интересна статия по темата smile:
http://www.bilka.info/%D0%BC%D0%B0%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D1%85%D0%BB%D1%8F%D0%B1-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4/

И който не се е включил в коледната размяна, да не се колебае  beating
« Последна редакция: ноември 23, 2016, 10:36:11 от emmmmmy » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #505 -: ноември 23, 2016, 10:44:40 »

Манянте 110 е хемоглобина, изследва се освен него свободно желязо, агента който разнася желязото и феритин.Аз също се нагледах на деца с липси родени от майки вегетарианки.И пак всичко е доста индивидуално.При мен е доказано, че аз лично много трудно усвоявам желязото от растения.Ако ще да ръпам червено цвекло денонощно все тая.Няма ли месо, честито, желязото ми стига до 6 при долна граница 11.Ако падне още малко стигаме до вливане, за сега съм се отървавала де.


Булче, аз бях така миналата седмица.Боже дребната цяла седмица не спа и петъка не го помнех.Не знаех какво съм правила на работа бе хора.Това недоспиването е ужасно нещо.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #506 -: ноември 23, 2016, 11:09:54 »

Значи, има разлика между постене и неядене на месо. При постенето се изключват всички белтъци - мрлечни, яйца, даже риба при великденските, което е сериозен шок за организма на нетрениран човек. То си е казано - болни, стари, деца и майки с малки деца са освободени от пости. Нека не забравяме, че църковните канони са измислени в съвсем други времена. Хората не са били толкова интензивно натоварени точно в тези периоди /няма полска работа, животните са с намален млеконадой, кокошките не снасят, ограничава се домакинската работа, не се пие, гуши - муши също/. Нашата църква не си е променила правилата и на милиметър, изостава яко от католическата. Моята бивша колежка католичка примерно пости само през последните три дни. Ама да се откарат цели 40 е доста трудно. И пак да кажа - по важно е какво ти излиза от устата, а не какво ти влиза.
И още нещо, много е важно планирането. Не може да се готви от днес за утре, каквото има в хладилника smile. Иска се доста четене и търсене на рецепти и продукти, ето ти пак нужда от свободно време. Постни ястия се готвят много по- трудно, излиза и доста по- скъпо pardon. Ако всичко това е предварително обмислено и осъзнато, ако човек е здрав /много важно условие/, ако има духовна нужда да го направи или ако е прекалил известно време с мазнини и меса, не е пагубно за 1-2 седмици.
Уф, днес без кафе го изкарахме... Аз почти съм готова с моите ръкоделски неща, след малко ще ви ги покажа, че ще ми са нужни съвет и мнение  heart
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #507 -: ноември 23, 2016, 11:13:47 »

Свекърва goodpost
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #508 -: ноември 23, 2016, 11:23:48 »

Аз съм спящата красавица днес, Звяр е хремав и вкъщи. Само ще ви чета... днес десерта ще ми е постен, печена тиква по рецепта " Да подпалим къщата".

Този път не съм погледнала колко вода съм сипала, та туй чудо така поизвряло, позапушило... Трети път слагам препарат на печката smile Ако я сготвя нормално ефекта не е същия, обаче карамелизирам ли цялата фурна барабар с тавата, значи е един път. Предния път като готвих печена тиква шедьовър я бях забравила през нощта във фурната, добре че имахме гости, които ги алармира простата, че...
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #509 -: ноември 23, 2016, 11:35:40 »

хахахах, Киви ме разби....

Ама верно нищо не може да се сравни с вкусът на добре опушена тиква, другото е ала бала.

Само трябва да има човек добре отработена техника за почистване на тави и фурни good

Обаче и вие късмет с гостите сте извадили  tease
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines