Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 00:05:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2016 - пробуди се!?  (Прочетена 171026 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: ноември 12, 2016, 12:31:23 »

Уф, момичета!  типично за мен взех нещо да се спичам, че Кико не говори. Говори,  но казва само: мама, тати, баба, дядо, кака, леля, дай, ало, чао, Мими... Според вас има ли причина за притеснение?!  Как според вас мога да му помогна? Отделно и майка казва, че се бил объркал с толкова езици и съвсем се спекох...
Забравих,  че днес е почивен ден. Хубава събота ви желая.
За протокола: И аз имам мазна коса! 
« Последна редакция: ноември 12, 2016, 12:34:25 от fanimira » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #346 -: ноември 12, 2016, 13:10:58 »

Нито се е объркал, нито му има нещо smile Къде си се разбързала, не го сравнявай с Кари.
Говори му, чети му книжки и има време до две годинки. Вие вкъщи на какъв език говорите?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: ноември 12, 2016, 13:46:00 »

брат ми също по -късно, нормално е. Майка ми все гледаше по мен, ама той няма връзка с мен в нищо.

п.с Мерси за препоръките, момичета, златни сте!
« Последна редакция: ноември 12, 2016, 13:47:58 от emmmmmy » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #348 -: ноември 12, 2016, 13:54:21 »

Благодарение на вас, реших за подарька на Фабио - ще му взема кашмирен шал и шапка. Той носи, има нужда и ще е много доволен.

Фани, това не е успокоение, но и аз имам сьщите притеснения за Софето, която е с още по-беден речник от твоя син  crazy
Трябва да видя Марта какво е казвала на тази вьзраст, но Софи е на "мама", "папа", баба", "дай", "на" и "чао-чао". Това е всичко  sad
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: ноември 12, 2016, 13:55:45 »

Фани, децата са различни, особено момичета-момчета, особено по тези въпроси.

Симеон проговори след като беше навършил две години. Изпитваше някакво неудобство ли, не знам. Първо казваше тихичко думата и чак след това високо.

Сега Сами бърбори много(даже ми казва "глупава майка" на немски pardon, добър учител има), просто различни планети pardon


ЕДИТ: Сега и София..., добре са ви децата. Особено, аз на мястото на София, нямаше да проговоря преди 3 години, преди да съм научила добре и трите езика girl_wink
« Последна редакция: ноември 12, 2016, 13:59:58 от Marri » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: ноември 12, 2016, 17:02:06 »

Моника проговори на 2 г и три месеца. Да преди това казвяше отдвлни думи, но се отписна чак тогава. Ина, не сравнявай с Марта ще се побъркаш. Аз помня, че при нея нещата се случваха много по- рано, сравнявах с племенника.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #351 -: ноември 13, 2016, 16:07:00 »

Уф, момичета!  типично за мен взех нещо да се спичам, че Кико не говори. Говори,  но казва само: мама, тати, баба, дядо, кака, леля, дай, ало, чао, Мими... Според вас има ли причина за притеснение?!  Как според вас мога да му помогна? Отделно и майка казва, че се бил объркал с толкова езици и съвсем се спекох...
Забравих,  че днес е почивен ден. Хубава събота ви желая.
За протокола: И аз имам мазна коса! 

Твоето даже повече от моето говори! Моето казва тати, деде, ту туу и ам ам. А е по-голям... и аз съм на ръба да се притеснявам
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #352 -: ноември 14, 2016, 06:49:07 »

Твоето даже повече от моето говори! ..... и аз съм на ръба да се притеснявам

Айнщайн е проговорил след 3, Змей не знам дали има този капацитет, но също проговори късно а вече в цял Оксфорд от бавачките до охраната ме посрещат с въпроса, ама знаете ли че той чете? Днешните деца живеят в други условия, имат достъп до повече информация и я обработват различно. Децата с проблем са много различни от децата, които не говорят, защото не искат. С тоя буден поглед и Кик и на Булче Зверо са си съвсем добре, даже по-умни от колкото една майчинска нервна система е проектирана да изтърпи без да изпушва от време на време Wink

Айде оммм... почистващо, тоник, кремче... кафенце и щастлива и спокойна седмица от неспящата красавица!
« Последна редакция: ноември 14, 2016, 06:52:05 от Kiwi » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: ноември 14, 2016, 08:21:55 »

Добро утро и честит нов президент  funnytooth

По темата с говоренето, не мога да се включа много, но и кръщелницата ми не говори.. При нея има и други проблеми, разбира се и въобще не е критерий точно говоренето.. Те посещават много добър логопед, който е и детски психолог, има огромно развитие в положителна насока определено. Тя е на 2г и 3м, но няма как да я сравнявам с другите 2-годишни деца, заради заболяването.

Имахме супер събота и неделя.. В събота се отдадохме с майка ми на разкрасителни процедури, маникюр + боя и подстрижка.. Много съм доволна от резултатите  Yes

Вчера ходихме до Манастир Свети Мина, който е тук близо до София. От много време все се каним да отидем и нали в Петък беше празник, даваха по телевизията, колко хора са отишли. Отидохме вчера и още имаше страшно много хора, доста се редихме и чакахме, а беше зверски студ, заради вятъра. Много ми хареса въпреки това.

Видяхме се и с едни наши приятели, които имат бебче.. Малката е на 3м, страшна сладуранка, но много плаче и не иска да яде изобщо. Качва само по 300грама на месец sad Докато бяхме там, не е плакала изобщо.. Държах я през цялото време и се смееше и плезеше.. Спинка и дори изяде 100мл адаптирано мляко наведнъж, което според техните записки беше рекорд, най-много е яла по 80мл на веднъж   Yes Моята приятелка каза, че иска да остана в тях завинаги  funnytooth

Хубава седмица  tease
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #354 -: ноември 14, 2016, 08:48:16 »

Привет!
Хайде да не сме без кафе Wink.
Киви, браво на Змей! Да чете на 3 и нещо, направо е забележително good
През притесненията за проговаряне минава всяко поколение. Брат ми проговори към две, големият син - също, племенникът ломотеше неразбираемо до малко преди три. Нищо ново под слънцето. Имало е и ще има деца които започват рано- рано, по няколко езика, други се "бавят". По мои наблюдения, форумските са от втория тип, според класацията на майките и бабите, ама бързо догонват връстниците си после. Няма страшно, щом чуват добре, ще проговорят good
Тони, на майка ти косата ми харесва повече blush Маникюрите ви есенни ли са още?
Моята коса още тъмнее от объркания цвят diablo Тази седмица ако ме хванат бясните, ще отида да я боядисам цялата, не само корените, както правех преди.
Приятна и хубава седмица!


* 15078940_1292597997456960_1146457479974470338_n.jpg (68.77 KB, 336x336 - видяно 1694 пъти.)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: ноември 14, 2016, 09:13:39 »

Привет дами, как сте в началото на новата седмица.Студено бе, идва зима.Вчера какъв вятър имаше тук, пууу отнесе де що опадали клони имаше.Голямо духане.

Така е за проговарянето, всяко дете е индивидуално.Е сега племенницата ще прави 2 казва някакви думи, но си бърбори на някакъв неин си език.Никой не се е закъхърил, в един момент ще проговори.Елате да видите Моника как не спира да говори.

ХУбав ден и успешна седмица.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: ноември 14, 2016, 09:50:14 »

Здрасти!  Поуспокоих се малко. В детски център сме сега - Керем свиква, а аз стоя и го пазя   pardon ще почерпя когато свикне и може да остава сам.
Вчера бяхме на гости - съвместно празнувахме РД на Инж. и на наша приятелка. Беше развлечение за мен, че само с Кико и в 4 отиваме за Кари и все...
Голямо приключение е засега, ама да видим де ще му излезе края.
Цецка ли е Президент? Ха, Честито!  Четох някъде,  че "Вечез имаме майка на нацията и никой вече няма да иска да ни е....е майката...  Ами то такъв цербер как да искаш да го оправиш.  blum дайте идея за Манджа на котлон! Какво ще Готвите?
Киви, поздравления! Четенето дори при Кари беше след 5 год. възраст.
Хубава седмична!

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #357 -: ноември 14, 2016, 10:19:24 »

Айнщайн е проговорил след 3, Змей не знам дали има този капацитет, но също проговори късно а вече в цял Оксфорд от бавачките до охраната ме посрещат с въпроса, ама знаете ли че той чете? Днешните деца живеят в други условия, имат достъп до повече информация и я обработват различно. Децата с проблем са много различни от децата, които не говорят, защото не искат. С тоя буден поглед и Кик и на Булче Зверо са си съвсем добре, даже по-умни от колкото една майчинска нервна система е проектирана да изтърпи без да изпушва от време на време Wink

Айде оммм... почистващо, тоник, кремче... кафенце и щастлива и спокойна седмица от неспящата красавица!

Ух така хубаво ме успокояваш!  good ама аз по-принцип съм спокойна, виждам го че си се развива добре, ама като видя говорещи деца и почва да ме гложди. Много е оправен иначе, опитва се да издава звуци, слуша, изпълнява даже и сложни команди, ама пусто да не изостанем аххах.

Как ви беше уикенда? Ние гласувААме, ходихме по гостита, лежахме си семейно по-вкъщи smile. Вчера ми беше емоционално по време на преса, ама явно "Слънцето повече няма да изгрява от към Банкя", ще идва време разделно и време за промяна...
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #358 -: ноември 14, 2016, 10:34:14 »

Една мисия за деня - успешна smile Две по-спокойни майки.

Хич съм спряла да го гледам къде се намира Змей спрямо статистиката, защото само косури си намирах, вече знам, че всяко си е отделна личност и каквото ти се падне. Да са ни живи и здрави!
Все се чудех какво бъркам, че не е като деца ХYZ ... да де... те даваха боц по команда, спаха, ядоха, на две години стихчета декламираха... и куп други неща, но факт е, че примерно не четат. Да не се хващаме сега за четенето, само отделни думи са (и както всичко при него, когато сам реши), не си ляга още с "Война и мир".
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #359 -: ноември 14, 2016, 11:32:47 »

Како, бащица си имаме, не майка smile
В тази връзка, моите прогнози, че още не сме на завойчето за отскок на следващата витка от спиралата, се оказаха погрешни blush. Да видим какво ще се случи и откъде ще изгрява новото Слънце.
Аз почти всичко готвя на котлон - от пълнени чушки до мусака, в голям тиган с капак. При наличие на деца, препоръчвам пилешка яхния с картофи и моркови /+ кромид, домати, дафинов лист, бахар, червен пипер, скилидки чесън и масло за разкош/. За утре имам планирано прясно зеле, после ориз със зеленчуци и пилешко и за края на седмицата, когато ще си идва НИ2- телешко със сини сливи. Купувам охладено цяло пиле и винаги оставям бульон и месо за някаква супа. За пилешка супа имам 3 рецепти, пак ориентирани към НИ2, ако искаш, казвам ги.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines