Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 01:57:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2016 - пробуди се!?  (Прочетена 171034 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: ноември 04, 2016, 09:22:29 »

Нали Ретроградният Меркурий си замина, стига сте се обиждали ..

Станахме като Биг Брадър, отбор - Интелектуалци и отбор - Поп фолк (в нашия случай по-обикновените)  Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #136 -: ноември 04, 2016, 09:25:27 »

Добро утро!
Аз имам частични планове, което значи и доволна доза почивка. Най-досадното ми задължение ще е миене на прозорци на колата отвътре. Ама трябва! Вадят ми очите тия дето карат на дълги и всичко се разсейва в областта по стъклото - съвсем да не виждам!
Лисица идваше и ядеше храната на котката на вилата, на която често се качваме. Тази на кумците на свекърите, иначе на свекърите на вилата (малко по-високо в планината) не сме виждали. За сметка на това една нощ севмъкнал прилеп в тоалетната и се разпърхал над главата на свекърва ми. Не знам кой е бил по-стреснат.
Улични кучета почти нямаме, ама котки.... В някои държави кастрацията е задължителна. Само оторизирани развъдници се занимават с продажба на животни. Кастрацията на котките е много скъпа и не се занимават общините.
Сега сме на вълна марки на коли... Тази сутрин видяхме менцидес!
Ааааа, без сръдни моля! Я как хубаво се разприказвахте всички!
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: ноември 04, 2016, 09:29:05 »

Йооо маааацкиииии, петък е. Хайде да не започваме от сутринта.

Няма какво да се обиждаме. Понякога комуникацията по "интернетО" води до много неприятни неразбирателства, както е в случая. Сигурна съм, че ако беше на живо, щяха всички да са наясно, че никой не се заяжда и никой не е обиден. Няма смисъл.

Аз също обичам по- сериозните разговори, но пък понякога темите се завъртат и към по- сериозни неща. Сега обаче е петък и е редно да си говорим глупости tease tease tease
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #138 -: ноември 04, 2016, 09:35:33 »

ЕДИТ 2: Свекърва, а ти как ме филмира lol Мислих си, че едва ли не са се наройли хиляди да ни четат и следят lol Пък то май на никой не му се четат нашите словоизлияния lol
Отговорът ми е адресиран към това и ако някой трябва да се сърди, е само тя. Като гледам колко усмивки има, не мисля, че очаква от мен нещо мъдро и сериозно, та съм в тон.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #139 -: ноември 04, 2016, 10:00:48 »

Аз пък не се сърдя и не съм обидена, приемам с усмивка всичко по-долу написано Wink Пък въобще и през ум не ми е минавало, че дискусията и квалификациите ще се пренесат на такава плоскост lol

В момента се чувствам като определението на НИ2 за съвременно изкуство lol

Ние днес ще гледаме японски театър, много обичам, като ги гледам имам чувстовото, че наблюдавам нещо от друго измерение. Няма говор, само маски, костюми и мимики. Приятен уикенд на всички и повече smile smile smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: ноември 04, 2016, 10:34:21 »

Подкрепям свекърва темата си е за разтговарване, понякога има какво да се каже , понякога просто да си споделиш деня, не оценяваме хората по високо-интелигентините разговори, а по начина на изразяване, без високомереност, да има доза уважение, внимание  и загриженост


БУлче  good

Момичета, Коледа наближава, включвайте се в темичката за размяна на подаръци, никога не е била така празна.
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,37579.15.html

От намалението на книги на 1ви, ще се похвалите ли кой каква книжка си купи?
Аз купих за едно детенце, две енциклопедии. smile
Приятен ден на всички smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: ноември 04, 2016, 10:48:05 »

Не знам защо всички побързаха да си слагат етикети и да се групират?!

Не мисля, че съм обиждала някого или съм правила квалификации.

Да, не мога да водя безсмислени разговори, факт и какво от това?

Ако някой се чувства обиден, то е резултат от собствените му мисли и интерпретации по темата.

Най-малко смятам, че съм била високомерна, някога, изобщо, още по-малко тук.


Изключително много съжалявам да прочета подобни думи по свой адрес.

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #142 -: ноември 04, 2016, 10:57:31 »

Мари казваш че не искаш собствени интерпретации и ти го правиш самата, високомерност не е по твой адрес, но да кажеш че се водят безмислени разговори засяга всички. Аз самата се старая да не водя такива, но не смятам пък че някой го прави и защитавам момичетата тук които пишат. Можеби е грешка от моя страна да се застъпвам за тях, коя съм аз да го правя нали?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: ноември 04, 2016, 10:58:09 »

Не мога да ви прочета, денят ми започна много динамично и от сутринта съм на обороти.
Сърдите се надявам да няма, аз лично мога да водя по-сериозни разговори, такава съм по-принцип, но не съм казала, че трябва да решим световните проблеми.

Нашите две котки са прибрани от улицата.Голямата е софийска улична, а малката е дивак взета е от едно лозе като бебе на 2 дни.За съжаление не мога да науча хората да си кастрират животните и това е.

Аз днес пътувам към София, имам работна среща и ми е много приповдигнато.Обичам да пътувам и да виждам различни хора и чаках с нетърпение този петък.

Записвайте се в подаръците мили мои, че не остана!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: ноември 04, 2016, 11:07:43 »

Еми, купих си "Три ябълки паднаха от небето"  на Нарине Абгарян.. Не знам дали съм споменавала, но много ми се искаше да я прочета.. Писателката е млада арменка и е доста търсена и харесвана, искаше ми се да прочета тази й книга, понеже е доста нашумяла.. Има препратка с вчерашната тема за големите и малките градове и села...  Всъщност влязох да си купя нещо на български автор, но понеже въобще не съм запозната със съвременни български писатели, не успях да харесам нищо sad

Някой чел ли е нещо на български писател, което да му е харесало и да препоръчва ?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #145 -: ноември 04, 2016, 11:34:16 »

Само Владимир Зарев от сравнително съвременни автори съм чела. Много мерак ми е книгата, по чиито мотиви е сниман Дървото на живота. Иначе от него четох Хрътката. Много ми напомня Чандлър и Сбогом, моя красавице като стил, не като сюжет. Много цветно пресъздава.
Аз предварително чета за книги, че вляза ли в книжарница и ставам разнотледа. Хич не следя актуални автори, а така изпускам 100% интересни неща. А нямам и много време, че да обикалям в книжарниците с часове. Чета различни стилове и съвсем пък не мога да ориентирам служителите да ме насочат.
Защо е толкова рехаво за коледните подаръци?!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: ноември 04, 2016, 11:39:14 »

Аз пък ви се сърдя на всички. На ви си парцалките, дайде си ми куклите. е

Такива разправии тук не съм чела от 2013 покрай едни избори. Явно изборите влияят зле на темата.
Ако някой не ви е симпатичен, подминавайте постовете му. Аз отдавна не чета на всички постовете. А ако няма да си говорим за свекърви, манджи и риалитата, хептем ще спра да ви чета.

Не знам какво ви стана, честно!

Тони, за Людмила Филипова имам добри отзиви (Вайната на буквите)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: ноември 04, 2016, 11:43:05 »

Обикновено и аз чета предварително и купувам само минали през "филтъра ми" книги, рядко проявявам неблагоразумието да купувам на сляпо.. Веднъж купих една трилогия на Орхан Кемал, заради промоцията само и защото ми се четеше "нещо различно" и от тогава  nea Никак не ми хареса  pardon
Просто на 1-ви наистина имаше намаления по книжарниците и нали бях в центъра за ревизията, след като приключихме се възползвах  blush
Благодаря, Али и Панде, ще погледна за какво иде реч и при двамата  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: ноември 04, 2016, 11:56:54 »

Еми, купих си "Три ябълки паднаха от небето"  на Нарине Абгарян.. Не знам дали съм споменавала, но много ми се искаше да я прочета.. Писателката е млада арменка и е доста търсена и харесвана, искаше ми се да прочета тази й книга, понеже е доста нашумяла.. Има препратка с вчерашната тема за големите и малките градове и села...  Всъщност влязох да си купя нещо на български автор, но понеже въобще не съм запозната със съвременни български писатели, не успях да харесам нищо sad

Някой чел ли е нещо на български писател, което да му е харесало и да препоръчва ?

Зарев е уникален. Филмът също.
Теодора Димова ми е любима.

А ето и една статия с препоръчани, не всички са ми любими, но пък на някой може да допаднат:
http://orangecenter.bg/blog/savremennite-balgarski-knigi-koito-ne-biva-da-propuskate/
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #149 -: ноември 04, 2016, 13:30:46 »

Венета Райкова гледах в "На кафе" преди известно време. Там казаха, че книгата й разбила класациите на всички книжарници, за не знам си колко месеца била на първо място. Стана ми любопитно тогава като гледах, ама така и не запомних името на книгата, нито прочетох поне резюме нейно. Това го пиша по повод "бг автори".

Мари, щях да подмина последния ти пост, ако не беше написала "ако някой се чувства обиден" - аз не съм се чувствала обидена, ти преиначи така думите ми, така че това не е "резултат от собствените ми мисли", а резултат от твоите.
И тук не се заяждам, оточнявам, че си пусках лафчета, които въобще не целяха да има други обидени! Това е форум, за Бога!!! smile
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines