Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 17:15:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2016 - пробуди се!?  (Прочетена 170991 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #75 -: ноември 02, 2016, 16:45:41 »

Алексия, ти от кой град си?
Замислих се, че тези от вас във форума, които са в чужбина трайно, сте заминали след като тук сте учили и/ли работили тук. Не сте драснали рано-рано и имате малко повече поглед тук. Вие четете, интересувате се, ядосвате се наред с нас. Лошото е, че има хора, които никога не са правили опити тук да градят нещо. Ето те са изкривената извадка от изборите, ако пак се върнем към тази тема. Деца на избягали обидени от държавата ... Какво обективно мнение могат да дадат?
А за турските избиратели да ви разкажа.... Преди години баба и дядо бяха канени в Истанбул. Имаха семейни приятели, отишли по възродителния процес. Българските турци били потресени, че отивайки цялото семейство там, се оказало, че са свръх човеци едва ли не. . Образование, опит, ценз. За сравнение - по това време нямало неозвучен филм, защото по техните думи турците масово не били достатъчно грамотни! За съжаление сигурно по-голям процент не гласуват този тип хора в днешно време, а фиктивни граждани.
Четох за сини зони и да си призная - не мога да заменя тишина и спокойствие за супер центъра на който и да е град.
Ох, правя досадна справка и..... Пред заспиване съм!
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: ноември 02, 2016, 17:44:22 »

Е, това със супер центъра понякога не може да се избегне...

Ние в Бургас живеем в супер- център. На една от най- оживените улици. Залепени за ресторант. Когато някога по бай Тошово време ресторанта не беше китайски, имаха и жива музика. Събота и неделя си имахме концерт до късно. В крайна сметка се свиква.

Само с хлебарките не можах да свикна. Е ТАКИВА хлебарки. Сега откакто е китайски, вече тия хлебароци ги няма...не знам дали китайците са се погрижили за тях с препарати или просто отиват с яденето diablo diablo diablo

И аз - като "централно гъзе" изключително много се кефех, когато бяхме на квартира в центъра на София. Просто така съм си свикнала. Все още е така, макар че живота ми се стича по разлиен начин...Знам, че имам ли някога възможност, бих си купила дори гарсониера в центъра...може би просто за идеята.

Не мисля, че трябва да се вини който и да е, че е заминал/останал/върнал се - всеки си знае живота и какво му се е случило, че да замине на някъде. По ми е жалко като гледам понякога предавания за разни българи в чужбина, успяли с БГ продукти, да седят и да плюят държавата. Визирам едно предаване за някакъв, който много отдавна отишъл в Щатите, работил какво ли не, докато не го осенила идеята да внася БГ стоки и направил голям магазин и яко му потръгнало...нали се сещате, че основните купувачи са българите в чужбина...Та този индвид така плю по България, че ми идеше да бръкна в ТВ-то и да му шибна 2.

Понеже видиш ли, такива дето още седят в БГ са прости, неуки и некадърни, и за това още не са заминали.

А това за разликата между столицата и останалата Бъгария също ми е много дразнеща тема. Защото навремето във всеки по- голям "областен" град е имало достатъчно производствени предприятия или цехове или заводи или каквото там се сетите, за да има опция за хората да работят, а не да им се налага да ходят на майнО си. А сега в Бургас...ако не съм банкерка, трябва да работя като продавачка или пък може би по заведенията - за лятото. Има много по- малко възможности за сносна и сравнително добре платена работа. Което е жалко. Защото там бих имала къде да живея без да съм дала толкова пари за наем, колкото за един луксозен апартамент. Къщата ни нямаше да е едва ли не съборетина, защото тия пари щяха да отидат там и...разни ее такива неща. Ама темата е много обширна и различна за всеки pardon
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: ноември 02, 2016, 18:00:27 »

Ама темата е много обширна и различна за всеки pardon

 good smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #78 -: ноември 02, 2016, 18:17:27 »

Али, от бургаско съм smile като ученичка живях и учих в Бургас и после в в София, достатъчно наблюдения имам и над два града, както и за живота в малко градче.
Ехххх, ако имаше кой да не отвори един български магазин, щях да му изкупя лютеницата diablo  мен ме дразни както плюенето по родината, така и по държавата по настоящо местожителство.

Скайй, и аз все в центъра съм живяла, най далече съм живяла в Лазур до Васил Априлов Girl_hide Ох, Бургас, мога хиляди оди на любовта да напиша за него heart много съм пристрастна:)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: ноември 02, 2016, 18:23:41 »

 girl_haha И на мен ми липсва лютеницата, но домашната. Тук намирам хубав айвар и е в пъти по-добър от лютеницата на пазара в момента в България.
Изобщо съм с много добри впечатления от сръбските продукти още от преди години.

Липсват ми също корите за баница. Тук има разни, но с по 1 година срок на годност, а като мине половината и не стават.
Също и пиперките, добре че тук има унгарски, около 4 месеца в година.

Но пък картофите и ябълките тук са  Eeager
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #80 -: ноември 02, 2016, 21:26:11 »

От една година пращам сигнали на общината да дойдат да махнат изсъхнало дърво от детската площадка...

Писах на майтап на район Централен за един неработещ пешеходен светофар. Оказа се, че кабелите били прекъснати заради разкопки по велоалеите. Оправиха го, че даже и ми спазиха препоръките да има секундарник. Паднах!!! То там е супер опасно, а редовно търчат между колите, ама все пак. За сметка на това за едни избелели и изгнили знаци на Коватевския възел, дето почти всеки ден ми отнемат предимство, нищо не направи районът.

Киви, Али,  Bravo Bravo Bravo Не се отказвайте и не се уморявайте, дори не винаги да има резултат. Докато има хора като вас, има надежда за това общество  give_rose

Едит: Киви, това за вратата е народен манталитет и лежи от векове. До някъде няма кой да контролира кой от къде минава, но от друга страна и самоконтрол няма. Докато битува народно вярване, че законите са за улавите, няма как да сме по-добре. Ако всеки си казва: "Сега никой не ме гледа, защо да не си направя един обратен завой на двойно непресечена?" lol Щом в главата ти минават мисли, че съзнателно нарушаваш закона и няма да бъдеш наказан, не можеш да очакваш и другите да го спазват Wink
« Последна редакция: ноември 02, 2016, 21:41:05 от marry_me » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: ноември 03, 2016, 08:31:58 »

Добро утро smile


Голяма дискусия вчера, голямо нещо.. Имам наблюдения върху наши приятели живеещи в два малки града, не в София (Враца и Силистра). Не се оплакват, работещи, знаещи, можещи хора са и не получават лоши заплати, да не са 2000+, но си покриват всички кредите и разходи, остават им пари за пестене и екскурзии.. Аз не бих живяла в малък град на този етап, защото ме побърква мисълта да нямам 24/7 работеща аптека, искам да имам заведения, не 1 и 2, а много.. Да мога поне веднъж в седмицата да изляза на ресторант, който е с различна кухня от скара и овчарска салата.. Да имам право да избирам между 10 театрални постановки на вечер, а не 1 на две седмици.. Затова си плащам и цената, в пъти по-високите разходи, които имаме тук.. Всеки сам преценява къде и как да живее, но не съм съгласна, че само в София има реализация.. Виждам го по всички мои познати и близки.. Реализират се където  и да е, стига да не мрънкат..  И малките градове си имат плюсове, ние плащаме кредит по 1200лв на месец за апартамент, а приятел на Илиян в Силистра за същата квадратура плаща по 400лв. И дума не може да става доходите ни да са еднакви, защото ние ще живеем на палатка!!  pardon

Мързи ме сериозно, а е време за ДДС  diablo
« Последна редакция: ноември 03, 2016, 08:33:40 от alexandrova_90 » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: ноември 03, 2016, 08:36:18 »

Добро утро! Coffe

Тони, защо решихте да се преместите в София?
Ако въпросът е твърде личен, го пропусни good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: ноември 03, 2016, 08:38:19 »

На мен пък ми трябват Ел. Уреди ама всички - то не е тостер, миксер, абе мани мани... Наш муж уж му се полагат от работа,  но все не му остава време да напазаруваме тия неща... Помрънкотих си на воля,  айде сега добро ви утро! Наш Кико ще го приемат в забавачка обаче от една страна искам от друга какво ще правя докато го чакам, но пък тук е студено и не можем да играем навън, а там поне ще се социализира /той поне/. Снощи съм правила свободен превод Литературен на някакво стихотворение "Русь" и едно друго в стил "Аз съм българче",  че нашта имаше да ги учи наизуст уж. После реши, че е било за другите,  а тя само трябвало да чете изразително.  И аз уж да й помогна и ги превеждам и в резултат тая сутрин се събуждам с фразата "Ето родина моя" в главата. Кога ще пускате кафето? Утре тук е празник - Единство на руския народ. Ще има мероприятия из града, дано да има и заря, че много са ми я хвалили,  а аз не съм ставала свидетел... Свекс, верно че имат хубави шапки /за по възрастните дами говоря/ младите - съвременна работа с шапки, без шапки, със забрадки като матрьошки give_rose
Да не захванете пак сериозните теми,  че ще ви изоставя ей!
Е да, Тони ме е изпреварила... Сериозните теми! Искам да имам вълшебна пръчица, та да заговоря руския идеално,  без никакъв акцент  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: ноември 03, 2016, 08:46:42 »

Добро утро, ето го и кафето, за всеки по нещо.

Фани, твоето приключение е голямо и най-интересно, но ти знаеш какво ти коства то.

Аз днес се събудих наспала се, с усмивка, чак ми е странно.Дано не ми го върне дребното тоя кеф в последствие.

Утре ми предстои пътуване към СОфия и малко срещи там до къде работни, до къде с приятели.Лошото е че само за една вечер е цялото приключение и ще съм на тагадък.А и на Мерал му излезе работа събота и неделя и ще викаме подкрепление за Моника.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: ноември 03, 2016, 08:52:05 »

Отивам да търся игла и конец.  Скъсване едното ушенце на шапката си blush
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #86 -: ноември 03, 2016, 10:27:30 »

Фани, за да не те изпуснем, ето ти сериозно занимание, вместо сериозни теми Wink
http://www.goethe-verlag.com/book2/BG/bulgarski-ruski-online.html
https://bglog.net/Obrazovanie/7066
http://ruskiezik.blogspot.bg/
https://www.youtube.com/watch?v=pOKZQZapHvo
Ако имаш регистрация в BG.Mamma, което те съветвам да направиш, защото е най- голямата българска "търсачка", там има тема за изучаване на руски език и много линкове.
Естествено, аз съм привърженик на Гьоте Ферлаг /първия линк/, защото съм учила по тяхната система в гимназията и за мен е най- полезно да запомням цели изрази и да ги прилагам без много мислене.
Вторият линк е твърде академичен, но и там има пренасочване към разни безплатни и платни помагала.
Третият е доста симпатичен, започва от 0-та и може да скокнеш направо на по- далечна страница, а четвъртият са 6 часа повторения отново на готови фрази.
Ти си "настроена" към езици, дори само да слушаш руска реч и ще проговориш, даже с тамошно наречие. good
Намери ли игла и конец? smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: ноември 03, 2016, 11:14:56 »

Добро утро smile


Голяма дискусия вчера, голямо нещо.. Имам наблюдения върху наши приятели живеещи в два малки града, не в София (Враца и Силистра). Не се оплакват, работещи, знаещи, можещи хора са и не получават лоши заплати, да не са 2000+, но си покриват всички кредите и разходи, остават им пари за пестене и екскурзии.. Аз не бих живяла в малък град на този етап, защото ме побърква мисълта да нямам 24/7 работеща аптека, искам да имам заведения, не 1 и 2, а много.. Да мога поне веднъж в седмицата да изляза на ресторант, който е с различна кухня от скара и овчарска салата.. Да имам право да избирам между 10 театрални постановки на вечер, а не 1 на две седмици.. Затова си плащам и цената, в пъти по-високите разходи, които имаме тук.. Всеки сам преценява къде и как да живее, но не съм съгласна, че само в София има реализация.. Виждам го по всички мои познати и близки.. Реализират се където  и да е, стига да не мрънкат..  И малките градове си имат плюсове, ние плащаме кредит по 1200лв на месец за апартамент, а приятел на Илиян в Силистра за същата квадратура плаща по 400лв. И дума не може да става доходите ни да са еднакви, защото ние ще живеем на палатка!!  pardon

Мързи ме сериозно, а е време за ДДС  diablo

Мда съгласна съм. Аз лично се изказах за моите наблюдения в моя...да кажем роден...град Бургас. Не, че не можеш да се реализираш, избора е по- малък. Също както със заведенията, театрите и всичко останало. pardon

А това с разходите - даже не ми се коментира. Точно така си е...

Но пък - дори и идиотите да са повече, може би по- рядко ги срещаш или се научаваш да не им обръщаш внимание.

Аз много пъти съм казвала защо реших да се махна от там (Мари сори - не съм Тони pardon) - просто ме дразнеше (и все още ме дразни) манталитета на хората там. Уж не е малък град, уж на морето, а най- важно е какъв телефон имаш и с какво си облечен. И съм слушала какви ли не коментари по свой адрес, относно облеклото си "по центъра" от непознати хора. Ами - не мога на всички да обясня, че аз живея тук и за да отида до магазина или до кофата за боклук, няма да си облека балната рокля. Няма никаква толерантност от по0 голямата част от живущите там. Не им ли се вписваш в представите ставаш аутсайдер.

И по повод Хелоуин - как се обличали Бургазлии за Хелоуин - ами обличали Nike (вместо така пословичният Adidas). Т.е. - аз лично съм била вечно по Хелоуински. Та - ей за такива дребни неща иде реч... pardon pardon pardon

Имам една приятелка от София, която сега живее там и на нея доста и правят впечатление тези неща също. Както и че (например) е много важно да имаш iPhone и като седнеш на заведение, да го извадиш и сложиш на масата, че да се вижда pardon pardon pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: ноември 03, 2016, 11:21:30 »

Явно ще е през почивните дни търсенето - моичкия реши, че няма да стои и само крещеше докато не се прибрахме.  angry  Оооо,  колко много имам да чИта...
Оф, да това с телефоните така го мразя, но дори и тук Ай фоните са си на почит.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: ноември 03, 2016, 11:30:39 »

Фани, това за яслата ли става въпрос, там ли не иска да стои Кико?


Да, точно за това става въпрос, не означава, че като си в провинцията, край, нямаш шанс, но е значително по-малък, и върхът в скалата за израстване, значително по-нисък.

Това със заведенията и денонощните аптеки е едно на ръка, ами социалният живот като цяло е на съвсем различно ниво, Тони, представяш ли си кога и как би отишла на театър във Враца например? Колко много би пропуснала?

И не е само това, ами децата, какви условия за обучение и развитие имат в малкия град и в София? Абсолютно несравними.

И естествено винаги има изключения и начини, но говорим на обща база какво е положението. Иначе един мотивиран човек ще успее да стигне максимумът на местно ниво(друг е въпросът колко значим е този максимум в по-големият град).
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines