Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:57:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2016 - пробуди се!?  (Прочетена 169291 пъти)
 
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« -: ноември 01, 2016, 09:20:57 »

Честит Ден на народните будители! Определено не се чувствам националист, а космополит, но отдаването на почит на хора, които ни карат да се чувстваме народ, го чувствам като нещо добро. Този месец е важен и заради изборите и референдума, много се надявам хората да разберат, че всичко зависи от техния избор, от тях самите, колкото и приспивно да се опитват да ни убедят в обратното.

Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: ноември 01, 2016, 09:46:34 »

Хм, след тоЗ патос в началото, това което ще да ви пусна е пълна пародия, но сега имам време, та - ето малко Елкина доза смях за закуска...

Elka Stoyanova
November 1, 2012 · Sofia ·

Манифест на жената на диета. Всяка прилика с действителни лица не е случайна!

И пий вода, и яж вода – за тая пуста красота
какви ли не злини търпим, нощес от глад не спим, не спим,
със хищен поглед, озверели, въздишаме, че сме дебели
и взор копнежен реем, жадни сал две кюфтета да ни паднат!
Пристъргва бедния стомах, покрит със паяжини, прах,
забравил що е туй наслада от шоколадче за награда
след тежък ден и буйна нощ. От пост останали без мощ
едва усмивчица цедим, кахърни в кухнята седим
и за едната пуста талия, ни вурстчетата от Вестфалия,
ни сочното пате Дижонско, ни някоя пържола слонска
посмяваме да куснем даже...Ах, ако някой ми намаже
филия със два пръста мас, бих му пристанала завчас!
И тия пусти-опустели кощрамби – кльощави модели,
развели стройните си кълки – заради тях съм в тия мъки!
Той, Рубенс, да не е бил глупав? Сега ми иде да опукам
поне прасенце в собствен сос, и дреболийки – цял поднос!
Мъже, да врите във казана! Да знаете, че като стана
по- тънка и от чироз веян, демек, красива като фея,
ще се надсмивам над шкембета и над паласки и дупЕта!
И ник'ва милост, щом не сте на вид като Брад Пит поне!
Да!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: ноември 01, 2016, 09:54:24 »

Начи колко съм зле без кафе, забравих коя дата сме.Добър ви ден официално в новата тема.Ей това красиво кафенце бях пуснала
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #3 -: ноември 01, 2016, 10:02:39 »

Честито на учители, журналисти, блогъри, библиотекари и на всички други, поддържащи българския дух за знания и просвета! good heart
За всеки случай и кафе, съвсем да се разбудим Wink
marry_me, вервай, сега ти е времето Wink Ако не беше задължително, хич и нямаше да ходя по избори. Все още съм на мнение, че хора преди 25 и след пенсионна възраст, както и живеещите трайно в чужбина не бива да гласуват. Слушам и чета новини, статии за политика, даже и следя предизборни кампании, но моето време е минало. pardon Изходила съм си митингите, стачките и протестите, сега сте вие на ход good
Ползотворен и хубав месец, пълен с вдъхновение и прекрасни есенни багри!
Еми, докато намаля снимката и се натуткам 2 нови поста Wink


* 14900566_1277927668923993_6660009100912754435_n.jpg (69.79 KB, 351x351 - видяно 3623 пъти.)
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #4 -: ноември 01, 2016, 10:05:58 »

Значи присъединявам се към тия дет са зле без кафе, Скай... кощрамба ще ми е думата на деня smile

Честит празник на всички празнуващи днес!

 :offtopic:Не е ли редно не само просветните дейци да празнуват, а и обикновените гражданЯ да имат почивка, да идат до някоя книжарница, да си купят книжка. Напомням ви, че днес много издателства пускат промоции на книгите си, ако не ви се обикаля можете да пазарувате онлайн.

Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #5 -: ноември 01, 2016, 10:19:44 »

Скай, не съм искала да звуча толкова патосно lol

Свекърва, ще ми се да вярвам, до скоро не вярвах. Виждала съм доста от западните страни, общувам ежедневно с тях. И в един момент осъзнаваш, че именно ignore mode режимът ми и не само моя позвалява на политически индивиди като сегашните да са такива. Може изборът да не е от най-доброто, но е някакъв начин да изразиш какво мислиш за тях, пример Джузепе Грило, Италия. Не казвам, че е правилно случилото се в Италия, но хората им казха: "Така не може!". Ако се откажа да вярвам, по-добре да емигрирам, поради политически и интелектуални причини.

Маги, много е хубава картинката, която си постнала smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #6 -: ноември 01, 2016, 10:26:16 »

Добро утро!
С мъка се замъкнах на работа. Не съм в час с новия часови пояс. Мразя да се прибирам по тъмно, действа ми зле.
Киви ме поразбуди с идеята да надникна из онлайн книжарниците.
Мери ми, благодаря за темата, патоса и картинката!
Свекърва, такива като теб нека гласуват. Далеч си от пенсионерското оглупяване. За другите две категории съм категорично против да гласуват!
Я кажи едно време какво имаше на мястото на новия мол? Помня гола поляна и само онази златна къща на ъгъла.
Ходихме до Джъмбо в неделя. Беше ад с вещици, феи и принцеси, дето искат да друсат кючеци... Гррр!
Котетата на Маги ме развеселиха още в октомврийската тема.
Сетих се, че имаше фамилия Кощрямбова, ама откъде се сещам...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 01, 2016, 10:49:30 »

Начи мога да ви кажа перфектен начин за сваляне на минимум 2 кила.Хващате един ентеровирус, после още 3 дни ви се гади при всяка миризма и накрая дънките са ви широки.И понеже няколко дни не сте яли нищичко, не ви е яде по навик  blum

Честит ден на будителите.Макар да забравих да ви честитя, от сутринта се боря със сайта на Сиела.По обяд ще мина през една книжарница да разгледам и там какво ще ми предложат.Исках за дребната да взема една книжка.

Аз съм пропускала точно едни избори за кмет.Тогава за мен беше просто зле и зле.Така изглеждаха двата кандидата.И наистина се оказах права.И стария и новия са за бесилото буквално, ма какво от това.Отдавна съм осъзнала, че е важно да правим своя избор и да изискваме.Лошото на българина е, че чака някой да го оправи, да има съвест и желание да стане по-добре, макар самия той да гледа как да прецака системата и постоянно да я заобикаля.Но това е една много дълга тема, която ако я отворя, ще ми иде да си събера багажа и да се изнеса с 200 от тая страна.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 01, 2016, 10:50:44 »

Добро утро! Coffe

Честит празник!(казвам с особено мнение и една тежест от факта, че процентът хора, които разбират и усещат този ден като празник е срамно нисък)

Киви, не е почивен, сигурно защото хората използват почивните празници, за да посетят кръчмите, а не книжарниците.....

За гласуването, за хората под 25 съм съгласна, за пенсионерите е много общо казано, различно е да си на 60 и 90 години, за хората в чужбина......, когато живеех в България смятах, че не трябва да гласуват, сега мисля, че трябва, защото имат, както казва един мой познат "хеликоптер вю" и доста по-ясно са в състояние да направят преценка, ако въобще се интересуват от това. Проблемът обаче е,че ситуацията е тотално безнадеждна.
Радвам се, че имам "оправдание"(а именно, живея в чужбина и нищо не разбирам) и няма да гласувам с чиста съвест.

А всъщност живеещите в западни общества хора, биха били единствено полезни със своят глас, реалният проблем са процентите гласуващи изселници в Турция. Ето, там е фокусът, но е удобно този вот да се използва, затова нищо не се предприема.
Замислете се само какъв твърд електорат е това и какво влияние оказва на живеещите в България, които не гласуват и после чак да гледаме колко гласове ще дойдат от Европа, САЩ или Канада и прочие.....

П.П И нали не си мислите, че са направили нещо революционно с направените корекции на броя на изборните секции в Турция ....
« Последна редакция: ноември 01, 2016, 10:53:05 от Marri » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 01, 2016, 11:07:27 »

Мен ми харесаха двете предложения на книжарници арт плюс, в едното ти подаряват книжка на класик, в другото- даваш стара книга и взимаш нова на 50% намаление.

https://www.facebook.com/ArtEternalBooks/
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #10 -: ноември 01, 2016, 11:08:23 »

Добро утро....няколко часа след като писах в октомврийската тема.  nea

Честит празник на всички будители!

Мари, как според теб трябва да разбират и усещат деня хората???

Аз винаги съм гласувала. Защо да не гласувам? Щом искам нещо и има начин да го кажа, отивам и го правя, а не си стоя у дома да плюя всички, защото са некадърници. Ако всички отиваха да гласуват (ама май не го приеха задължителното гласуване), ДПС ще е да е в трета глуха.
Тези на 90год. и не ходят повечето да гласуват, понеже не са така пъргави да летят към секциите. Баба ми и дядо ми отдавна не гласуват. И други познати пенсионери не ходят по тази причина. Гледат всички възможни политически новини по телевизията и имат мнение, ама не гласуват. Не знам дали има правена такава статистика за възрастта на избирателите, ама не мисля, че пенсионери ни решават съдбата.
Тези под 25год. - чакайте малко, скоро ги минах.

Коя книга си харесахте??

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #11 -: ноември 01, 2016, 11:19:23 »

запис
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #12 -: ноември 01, 2016, 11:21:11 »

Приеха го Wink
И избираме Президент, има разлика smile
Надявам се темата да остане политически неангажирана и отговарям на Аличка:
http://podtepeto.com/besedka-za-grada/alchnostta-pogubi-markovo-tepe/
Аз помня изглед от 1962 /снимка 10/. Временната постройка в дясно не се задържа дълго. До 77-78ма там опъваха шатрите на гастролиращи циркове, след това оформиха тревни площи и НИ1 ходеха да играят там. За НИ2 имаше огромна дупка- кратер, която ползваха за катерене.
Къщите срещу тепето бяха много красиви - еднофамилни с веранди и дворчета. Почти до улицата беше домът на д-р Божилов, детски лекар, изключителен специалист, от стара лекарска фамилия. Имаше две огромни домашни кучета на терасата му. За нас бяха чудо невиждано и ни се струваше адски откачено да притежават медали от изложби в чужбина и да имат родословно дърво.
Казвала съм ви, че целият ни квартал там беше заселен от учители, дошли в града след 1900. Ама от времето, когато да си учител е било много престижно. Бабите и дядовците ни си говореха на "госпожа и господин", последвано от малко име и редовно се събираха на кафе. Това, някой да закъса по математика или физика не можеше да остане незабелязано, моментално биваше вземан под крило от бивш даскал. Децата им /нашите родители/, също бяха изучени, с професии на "ар" и "ер" funnytooth и май представляваха тогавашната интелигенция. Някак поколенията не се прескачаха и почти във всяка къща имаше деца около моята възраст. Повечето бяхме без "село" за ваканциите и ни отглеждаха предимно в градска среда. По остатъците от тепето се пързаляхме на дъски и се катерехме по каманаците. Извън къщата на една съученичка имаше огромна круша и там се събирахме най- често да разказваме кой кого харесва и да се плашим със Синята ръка. pardon
« Последна редакция: ноември 01, 2016, 11:57:40 от svekarva » Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #13 -: ноември 01, 2016, 11:24:13 »

Говорех по принцип.
Значи са го приели само за тези избори.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: ноември 01, 2016, 11:30:10 »

Хм, до колкото помня, задължителното гласуване беше така (което май приеха)
- Ако не гласуваш 2 последователни пъти за един и същ тип гласуване, те изключват от избирателните списъци и после ако искаш да гласуваш, трябва да ходиш да се записваш

Т.е. ако сега не гласувам за президент и следващият път не гласувам за президент, дупка...
Аз няма да гласувам. Не защото не искам, а защото все още се водя в Бургас и няма как да се прибера, а отново изтървахме момента за записване тук. Бих предпочела да мога да гласувам електронно...но едва ли някога ще стане.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines