Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 20:39:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2016 - пробуди се!?  (Прочетена 170674 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: ноември 02, 2016, 08:23:46 »

Запис в новата тема.. smile

Голяма дискусия сте спретнали, но нямам време и не знам, кога ще имам, за да я прочета  shok

Ще гласувам, мразя НЕгласнуването.. Искам после да си се ядосвам на себе си, че съм гласувала за този или онзи смотаняк, а не да плюя по чуждоизбрания.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: ноември 02, 2016, 08:52:00 »

Последно за гласуването.То е задължително само за хората в страната, и това е логично, защото с този намален брой избирателни секции в чужбина става трудно.Ето ви малко по темата http://nova.bg/news/view/2016/04/27/146197/%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%89%D0%B5-%D0%B5-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/

Хубав и усмихнат ден!Тук е много красиво, есенно, с нападали листа, слънце между клоните и ми е едно хубаво на душата.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: ноември 02, 2016, 08:58:40 »

Добро утро! smile

Свекърва ме провокира пак да започвам с удивителните girl_haha

Според мен много по-лесни за манипулиране са масите в България. В медиите и социалните мрежи се води пропаганда все в една посока и се определя нагласата на болшинството.
Точно, когато живееш в чужбина и не си ежедневно в тамошната обстановка, можеш да разсъждаваш глобално(в случай, че се интересуваш).
Освен това, хората живеещи в чужбина са с много по-широк мироглед, от голямото число гласуващи, получават информация от източници различни от българските.

С Ина вече го уточнихме този въпрос, всички сме в една ситуация изглежда, никой никого не отписва така лесно.

Свекърва, преди години ситуацията с отписването явно е била по-лесна, сега голяма борба пада. Wink

Вчера гледах една снимка на прегърбена баба, на която вземаха отпечатък на входа на болница...
Отвратителна гледка, поредното доказателство за липсата на креативност в държавният апарат и абсолютното незачитане на неприкосновеността на личността.
И хората го приемат.....
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: ноември 02, 2016, 09:19:56 »

Мари, на хората им е вече все тая.Буквално!Нямаме сили да се борим, а и тия дето искат да променят нещо реално останаха малцинство.
Манипулират се хората много, населението затъпява, по телевизията се дава определена, новина, за да може тя да отмести центъра на внимание от нещо важно.СЪщото се прави и по чуждите телевизии, не сме измислили ние топлата вода, но тук е масовка.

И понеже, ще стане много искрено и лично, а аз съм много крайна на тази тема ще ви кажа само това и спирам.Хората в БГ чакат някой да ги оправи.Някой да дойде и да им каже как да живеят и какво да правят, за да са по-добре.Позволихме чакайки, някой да дойде, да ни смачкат същите който ни управляваха предните години.Лошото е, че преди имаше повече морал.И така чакайки минаха години.Много от познатите ми, такива с мечти, който искаха да поправят нещо тук не издържаха и избягаха.Последните години все повече хора с образование и възможности, работещи доста хубава работа, с финанси доста солидни просто се махнаха.Махнаха се заради налаганото изпростяване на обществото.Но ние сами го позволихме, на нас така ни е добре.Не всички в своята същност са възвишени, хора ценящи изкуството и книгата, но когато народа масово се води към затъпяване, хвърля се в измислени вътрешни войни "За" и "против" нещо си, когато се разслоява и се учи да мрази в продължение на години, разпада е повече от предвидим.

Дано ме разбрахте.Аз лично говорейки на тази тема съм силно обезверена и омерзена и най-лошото страх ме е сред какви хора ще живее детето ми!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #49 -: ноември 02, 2016, 09:23:47 »

Добро утро!

Маги наистина е вълшебно днес навън ама листата взеха да окапват, идва си зимата...

Marri направо съм шокирана от разсъжденията ти понякога, имам чувство че изпитваш нкакъв яд, непоносимост към всичко тук. Или мненията са ти Out of date или аз живея в някакъв измислен свят в който това което ти мислиш за живота тук не ми се случва.

Цитат
я. В медиите и социалните мрежи се води пропаганда все в една посока и се определя нагласата на болшинството.
абсурд! Работя с млади хори около 30те, обсъждаме си темите и политиката съвсем спокойно, никой не до сега не съм чула да е бил повлиян, както и аз от социялните мрежи

Цитат
Вчера гледах една снимка на прегърбена баба, на която вземаха отпечатък на входа на болница...
Отвратителна гледка, поредното доказателство за липсата на креативност в държавният апарат и абсолютното незачитане на неприкосновеността на личността.
И хората го приемат.....
това пък какво толкова лошо е? Да не би а я карат да марширува? Един прост отпечатък който отнема 2 мин. Да ако можеше можеби да поседне докато го прави ок, ама чак абсолютното незачитане на неприкосновеността на личността. е силно преувеличено.

Моля не се засягай , казвам го като страничен наблюдател на писанията ти, понякога честно мисля че си напуснала страната с много огорченост
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #50 -: ноември 02, 2016, 09:31:08 »

Добро утро. smile Аз от днес пак съм на работа.

Всеки един от нас иска някой да ни оправи. Аз мога да се кандидатирам, ама какво от това, като никой няма да ме избере. Ей го Митьо Пищова се кандидатира, ама дори да гласувам за него, войната си се води "За" и "Против" майката на нацията, и гласа ми пак ще бъде глас в пустиня.
Но дали искам да избягам? Не. Бих работила, за да стигна до връх, който да ми позволи, ако имам желание, идеи и смелост, да бъда избрана. Слави в момента за това "се чувства толкова силен".
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #51 -: ноември 02, 2016, 09:34:12 »

Хехе, Мари, освен че има удивителни и подчертаваш, става още по- ангажирано. Нито ти ще промениш моето мнение, нито аз твоето.  heart
Добре гледаш бабата на снимката, но не знаеш колко фиктивно болни "лежат" по болниците за да точат касата. Хич и не ми дреме за данните ми, когато за болно роднинско дете няма нужните средства за химеотерапия. И един опит за злоупотреба да бъде хванат, ще съм доволна. Не виждам смисъл да протестирам. Има вариант за тези, които не искат да си дадат отпечатъка - плащат и си вадят карта.
Маги, абсолютно си права за "външното оправяне". Ама тези отвън един път дойдоха, повервахме им, но те не знаеха с кого се захващат. Трябва да си отидат минимум две поколения, за да се промени мисленето.
Булче ме изпреварила за бабата и манипулациите, но няма да трия.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #52 -: ноември 02, 2016, 09:54:33 »

Ама какъв е зора за отпечатъците, като за международен паспорт също ти взимат биометрични данни? Влизаме си постепенно в матрицата и това е, пък в крайна сметка не всеки има какво и от кого да крие... А това за отпечатъците е такава бутафория, закони имаме, контрол нямаме. Взимат ти отпечатъка и какво... нищо. Отиваш си вкъщи, точат си касата както си искат, а както казва Свекърва, децата си ги лекуваме с благотворителни кампаниии... опазил ни Господ!

За гласуването, гласувам винаги, защото така смятам, че трябва. Колко пъти се чувствам като малцинство в собствената си държава просто не е истина, но като гледам Брекзит установих за пореден път на практика, че в демократичните общества управляват овцете... простете масите smile Няма как да е по друг начин четящите и мислещите са единици, сред тях пък още по-малко са инициативните, които биха искали да вложат усилие да се случи нещо различно. А и честно, в момента например аз не вярвам, че е възможно на практика в политиката да влязат млади и принципни хора с идеи, зад които не стои никой.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #53 -: ноември 02, 2016, 10:07:46 »

Пак сте сериозни  Wink
То освен фиктивно лежащи по болниците има и фиктивно оздравяли. Моят АГ е обяснявал в държавни болници като е работил - приемат циганка да лежи, лекуват я, тя се стабилизира и дим да я няма. Ако мине проверка, наказват болницата. Така и бебета са оставяли, а после се издирвала родата да си ги търсят.
Вчера се чух с кумата. Нали роди и съм на такава вълна. Звучеше по-трезво, а не "Свекърва ми не е имала кърма, аз май също няма да имам. Помпата за (кърма) мъки .. " Мисля, че ще се справи страхотно! Само малко кураж й трябва и свежа мисъл.
Вчера ми се пише на Вайбър - Танка ви е у нас и аз къси-дълги!!!! Пък тя кумицата говори за магнит с танк от военно-историческия, когато ходихме! Докато се разберем  crazy Ангажиран мозък!
Някой успя ли да си купи книга вчера. Така и нямах време да разгледам, а като казахте, че сайтовете пак са се скапали от претоварване.... Съвсем!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: ноември 02, 2016, 10:17:23 »

Булче, не се засягам, тук коментираме като възрастни, интелигентни хора с мнение. good

Не съм си тръгнала огорчена, шокирах се, когато видях друга система, близка до съвършената, а хората тук не са извънземни, нали така...

Бих се замислила дали не съм out of date, ако не бях в България това лято.
По-склонна съм да смятам, че хора с образование,с приемливо ниво на финансите, живеещи в големите градове, заобиколени от групи хора с техните възможности и интереси живеят животът, за който говориш(твоят живот) и е абсолютно нормално да се чувстват добре, но това не е болшинството.

Вървете да видите във Велико Търново какво е и това е сравнително голям и интересен град...

Маги, донякъде разбира за какво говоря, защото и тя вижда доста неща в Плевен...

Лично за себе си, съм намерила начинът и мястото и съм готова да платя цената.
Дали е бягство или не, не знам. Не гледам назад и не ме интересува, даже не знам въобще защо продължавам тази дискусия, защото определено не ми е цел да убеждавам някого в нещо good


Обаче за болниците вече съвсем ме шокирахте с мненията си shok

Абсолютно го намирам за унизително да се свалят пръстов отпечатък.

Да, съгласна съм, че има проблеми и огромни злоупотреби.
Смятате ли, че така ще бъдат преустановени? Не, ще се намери друг начин.
Фиктивно болните са един проблем, а какво ще кажете за големите сметки. Никой болен не е информиран какво точно е лечението му и колко пари болницата е поискала от НЗОК за неговото лечение.

Какво ще кажете за сумата от 15 000 лв, която болница прибира за раждане секцио, болничен престой(следоперативен), и 3 дни допълнителен болничен престой, като сумата е получена от НЗОК и частният фонд на жената(сумарно разбира се). Като случаят добива гласност, защото за частният осигурителен фонд има изпратена сметка и там е включена сума от 300 лв консултации и обучение за кърмене, още такава голяма сума за персонална грижа и прочие и прочие.

А многото случаи, описани и от момичета тук, във форума, където отиват в 38-седмица, хоспитализират ги за задържане, жената ражда преди да са минали дните по клинична пътека(каква наглост от нейна страна) и детето го отвеждат в неонатология, а тя 2 дни няма достъп до него, защото не я местят от гинекология в родилният сектор, защото не са изтекли дните по клиничната пътека.

И още, и още много порочни практики.

Да, "фиктивните болнични легла" трябва да спрат, но не по този начини, не на гърба на хората.
Това е като да чупиш орехи с "Ролекс", крайната цел е постигната, но на каква цена?!

Направо недоумявам как може да го намирате за нормално.

Това е толкова крайна мярка, че ако не заработи, в което съм напълно уверена, че ще е така, защото ще се затвори един кран, но ще се отвори друг, защото има интереси и лобита за това, бедна ми е фантазията какво ще е следващото нещо, което биха измислили.
Може би, че един човек може да постъпва за лечение веднъж годишно в болница? Защо не, звучи ми спестяващо доста разходи.
« Последна редакция: ноември 02, 2016, 10:21:52 от Marri » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #55 -: ноември 02, 2016, 10:23:41 »

Знам, че гласуваме за президент. Разглеждала сьм кандидатите. Ако не знаех, то АЗ ен трябваше да гласувам. Просто начин на изразяване. Писала сьм партия автоматично.

За отпечатьците не сьм гледала каква е историята, но и на мен ми се струва абсурдно. Още повече както коментираха, че на границата едва-едва ти гледат личната карта. Но сигурно сте прави, като не сьм навьтре в нещата по-добре да не коментирам.

За касата - спрени са ми правата, не задьлженията. Но аз не сьм в Бг от 2002г и нямам намерение да тьрся каквито и да е права там. Имам си вече друга дьржава-мащеха, която по-добре се грижи за поданиците си от родната, било то и осиновени.

P.S. Да, сигурно наистина трябва тези от чужбина да не гласуват.
« Последна редакция: ноември 02, 2016, 10:49:23 от inaxastra » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #56 -: ноември 02, 2016, 10:38:58 »

Цитат
Бих се замислила дали не съм out of date, ако не бях в България това лято.
По-склонна съм да смятам, че хора с образование,с приемливо ниво на финансите, живеещи в големите градове, заобиколени от групи хора с техните възможности и интереси живеят животът, за който говориш(твоят живот) и е абсолютно нормално да се чувстват добре, но това не е болшинството.

Вървете да видите във Велико Търново какво е и това е сравнително голям и интересен град..

ей това ми е оправдание номер 1, вие в София... ние в София се скъсваме от работа, ама работим като луди да си докарваме финансиите които имаме, стараем се да се развиваме, от работа тичаме на курсове и лекции за да се доразвиваме за да печелим хубави пари. И го казвам това като човек който има екипи в два града в България, София и Пловдив. Ми разликата в манталитета е от небето до земята... Ако тук в 09:00 всички сме вече на линия, там още си пият кафето и казват че нямат бърза работа... ми докато са с този манталитет развитие няма да има. Нямам време да пиша за болниците но и там имам много да кажа...
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #57 -: ноември 02, 2016, 10:44:15 »


Абсолютно го намирам за унизително да се свалят пръстов отпечатък.


Цялата ни здравна система е абсолютно унизителна, това с отпечатъка е даже безкрайно пренебрежимо на фона на пълната мизерия в здравеопазването... като под пълна мизерия нямам предвид изобщо битовия аспект. В държавната болница се държат с теб като с отрепка, никой не те уважава като човешко същество грам. В частната е същото, но понеже там си и клиент, ти прибират парите учтиво. ( Слава Богу тук там има останали медици хора.... и от правилото има изключения.) Медицината отдавна се е превърнала в бизнес, не само тук, в Швейцария също имам наблюдения как всъщност работят болниците отвътре. Просто там държавата е по-богата и понеже повечето хора успяват да си позволят лечението проблемът за пациента не е толкова наболял.
Мари, в никакъв случай, не искам да спорим, радвам се искрено, че намираш системата и обществото, в което живееш сега, за почти перфектни. Дано не ти се налага да видиш и другата страна на медала... аз просто не вярвам в съществуването на перфектни неща.
Да, тук има редица неуредици, но има и хубави неща. Познавам достатъчно хора, които са прекарали голяма част от съзнателния си живот в Швейцария и в Германия и искат съвсем съзнателно да се установят в БЪлгария. Всеки избор, който правим  е компромис с нещо друго. Важно е като теглиш чертата на твойта си сметка да си на плюс...
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: ноември 02, 2016, 10:46:30 »

ей това ми е оправдание номер 1, вие в София... ние в София се скъсваме от работа, ама работим като луди да си докарваме финансиите които имаме, стараем се да се развиваме, от работа тичаме на курсове и лекции за да се доразвиваме за да печелим хубави пари.

Правите го, защото има такива възможности за развитие. И не е възможно всички да живеят в София.
Истината е, че за да гради кариера човек, трябва да живее там.
И не, защото го иска, защото обстоятелствата са такива.
Опитвала съм се да градя кариера и отлично знам какви са условията в провинцията, дори във Варна.

Не можеш да ги обвиняваш така хората, защото не са поставени пред равни възможности.
Бих се съгласила, ако имаха възможностите(за курсове, обучения и прочие) в собствените си градове и не се възползваха от тях по свое желание.

И, да, стандартът в София е съвсем различен от останалата част от страната, но София не е България и не може да се разсъждава по този начин.

Ето предлагам да направим извадка на социалният статус на хората живеещи в София и провинцията, като стандарт на живот, който могат да си позволят и възможности за кариерно развитие.
На мен темата ми е интересна и аз съм си направила заключенията много отдавна. Wink


ЕДИТ:
Киви, напълно съм съгласна с целият ти пост.
Само правя уточнението, че не случайно казах почти перфектна.
Отлично знам, макар да не съм прекарала извънредно много време тук, каква е цената, която хората плащат за всичко това.
Но това се прави и в България, само че по друг начин.
Плюсът тук е, че като цяло хората живеят качествен живот и най-вече се чувстват щастливи.
Другата страна на медала е, че системата ги смазва, буквално. От всяка единица се изцежда максимумът, който може да даде.
НО се знае отлично, що е то човешко достойнство и се пази като свещено.

Съвсем не смятам, че България е най-лошото място за живеене, но там се правят много компромиси с личността, а това е нещо, което аз лично,  не мога да приема.

Колкото до богатството на хората тук, нищо не е даром, и никой не е съгласен да разходва за нещо повече, отколкото то струва. И подозирам, че системите им за контрол са доста по-ефективни.
Моето раждане например, с всички "екстри", струва на моята застрахователна компания 4000 евро, в държавна болница.
« Последна редакция: ноември 02, 2016, 10:54:33 от Marri » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: ноември 02, 2016, 10:52:27 »

Да в малките градове, особено на север положението е просто  Oh my ... cray shok Нямам думи.И аз живеех в един прекрасен свят докато бях в София.Обкръжението ми беше на моята възраст, работехме сродни неща, бяхме с близки финансови възможности, млади и мислещи хора.Прибрах се в Плевен и направо шока беше ударен.А след майчинството не искам да виждам хора.И отделно парите взимани тук и в София за една и съща работа са несъизмерими.И аз ходя на курсове, седя по нощите и работя, събота и неделя не са табу за мен.Но София не е България.И аз много се дразнех на това като живеех в София, бях същия ентусиаст, ще дойда тук, ще успея.Хахахаха, сега през ден съжалявам, че си събрах багажа и се прибрах в Плевен.Да тичането е много, живота е в пъти по-динамичен и забързан, но си заслужава.Сега съм като в клетка.Работя, развивам се и накрая нищо.

Ние с Мари сме на една възраст, призмата ни май е еднаква.

Аз за здравеопазването нищо няма да казвам.Един от малкото плюсове на града са многото болници и специалисти.Дори когато Моника беше взела дала влязохме в детско отделение на частна болница и не съм видяла лошо отношение и за момент.Доплащането беше символично, а хората се погрижиха перфектно за бебе и майка му.Но тук конкуренцията е жестока и се научиха да са любезни.Навсякъде освен в държавната де, там е "Майко мила".

Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines