Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 03, 2024, 23:15:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2016 - пробуди се!?  (Прочетена 173190 пъти)
 
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #390 -: ноември 16, 2016, 09:20:29 »

Добро утро. Благодаря за пожеланията. kiss2 kiss2 kiss2 kiss2 kiss2

Снощи на една маса до нас имаше друга двойка. Седяха един срещу друг, пред всеки от тях имаше телефон и те държаха вилиците си, ядяха и цъкаха на телефоните. Нищо не си говореха. Усмихваха се профилактично на нещо видяно - там, не в реалността.
Леле потресена съм от манипулацията на времето ни.

Като цяло имах страхотен ден!!!!!!!!! Обичам да имам рожден ден!!!!!!!!!!!  heart

П.П. И днеска ще си сложа фдт. Вчера ме "излъгаха", че съм прекалено красива.
« Последна редакция: ноември 16, 2016, 09:22:41 от nadelina88 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: ноември 16, 2016, 09:45:08 »

Добро утро и от мен.Таза нощ дребното спа, значи и аз съм спала smile Тук свети слънце да видим колко студено може да бъде в такъв хубав и слънчев есенен ден, че вчера ми замръзнаха ушите от студ.
Аз покрай вашите писаници за гримове се вдъхнових и реших да се гримирам, обаче времето тотално не ми стига.Докато стана, събудя дребната, облека я и я оправя за яслата и аз на бегом се обличам и излизам.Направо не знам как да ми се случи това с гримирането.А да стана преди 7 за мен е просто невъзможно, при положение, че това малкото снощи е заспало в 11,30 съответно и аз тогава.Не ми стига съня нещо тия дни.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #392 -: ноември 16, 2016, 09:52:18 »

Добро утро!

Днес най-накрая да си открадна глътка взъдух, колегата е в Пловдив, аз съм сама smile . След прекарани 2 дни с 2ма китайци и един Шотландски индиец главата ми е като балон... Тези китайци се оказаха големи образи. Първо, не се представят с истинските си имена а ползват западни имена, не разбират и нашите и директно казват дай друго име , това много трудно. Акцента им на произношение е брутален, говорят Chinglish, обаче бяха много модерни и разбрани, въпреки че като ти говорят имаш чувство че ти се карат. Храненто с тях беше забавно също, сърбат и мляскат яко, виси им храна от устата, леко бяхме потресени но свикнахме.

Руми наскоро и аз размишлявах над същото, но за себе си съм решила че нямам време да седя и да преосмислям живота и приоритетите си. Моето време е сега, на гребена на вълната сме с мм и се възползваме на максимум, за да можем да си изплатим жилището, да заделим парички, че както сме учени : животът е стълба, един ден горе, друг ден долу. Аз си имам и учителска диплома, винаги мога на нея да ослоня ако недай боже се налага. А и аз живея и се зареждам от успехи, за мен има нещо силно в това да затвориш сделка за милиони и да гледаш как всички около теб се гордеят с теб, че си техен човек и искат да инвестират още повече в теб. Но аз съм за сега на правилното място с правилните хора, в бъдеще не се знае smile


Лек ден ви желая другарки!
« Последна редакция: ноември 16, 2016, 09:58:13 от bulche91 » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #393 -: ноември 16, 2016, 10:19:12 »

Наде, не ме изненадваш... За съжаление това е много често срещано. Побеснявам, като дойде деверът и моментално забучи нос в екран. То не е и само негово това поведение!
Ох, аз не мога да си представя да заспива тасманийският дявол след 9:30. И без това още нагласяме режимът по новото време. Тя иначе заспиваше в 9. Сега се вкара в серия да пишка по два пъти и да свърши голямата работа баш след къпане и преди лягане. Малко ни се удължават процедурите.
Сутрин ставам в 6:25, за да съм в 8:30 на работа. Закуска, грим, оправяне на дребното, водене на ясла, връщане, за да взема колата, 5 от топ 10 на най-страхотните кръстовища в града и ето ме на линия!
Много ми хареса написаното от Булчето. И ние също мислим за по-бързо оправяне на ипотеката, заделяне на пари за нещо по-стойностно. ММ в момента инвестира не малко в образованието си и дано попадне на правилните хора. Моите неща ще се проточат, но е важно да вървят в момента. По-добре с по-бавни, но и сигурни стъпки. Видях, че с бързане няма да станат нещата.
Свекърва ме срази с яденето и парите. Голямо сравнение!!!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: ноември 16, 2016, 10:36:58 »

Направо днес ме настъпвате по болното място - Руми, разбирам те напълно - хем съм далече от всякаква помощ от баби, хем нямам почти познати тук, хем виждам,  че домашните свикват. И все пак ми е някак чуждо и криво, и как бих могла да издържа,  ако не работя?!  Но няма как да работя, защото някой трябва да посреща и изпраща децата към градинка/училище. Абе може би тая зима ще е най-трудната. Имайки предвид колко е малък Кико...
Дайте да говорим за хубави неща! Свекс, има ли кандидат снаха номер 2? blum
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: ноември 16, 2016, 11:39:31 »

Добър ден момичета..

Това със ставането рано е много трудно и при мен.. А пък да стана по рано, за да се гримирам и да тръгна си е направо невъзможно. Всяка сутрин пътувах с кафето в колата до работата.. Добре, че приключих работа и сега мога да се наспивам..

Момичета вие на кои мислите да подарявате подаръци за Коледа.? Питам, защото при мен миналата година се получи една ситуация.. Изпратих подаръци, на които можах и даже и едно мерси не ми казаха и малко се разочаровах.. Не че очаквах благодарности до безкрай, но поне можеше да ми кажат, че са го получили..
Тази година се замислям на кои да купувам и на кои не..

Кажете си и вашите идеи за подаръци на близки хора.?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: ноември 16, 2016, 12:18:42 »

Свекърва много точно си го казала, права си и все едно слушам мъжа ми. Приела съм нещата вече. Но щеше да е по-лесно , ако наистина бях възпитана по друг начин.  Нямаше да има толкова вътрешно съпротивление. Поне чистачка си имам и затова не мога да се оплача.
Днес е слънчев усмихнат ден, много зареждащо.аз от една година пуша, след 15 години въздържание . Не е хубаво, знам, особено с малки деца. Грозно е. Но пък имам няколко минути само с мен на терасата и това ми харесва. Ще ги спра де.  Та мисълта ми беше , че взех едно капучино, една цигара, Стефи и леля ми и имах моите 5 минути на една слънчева пейка .
Подаръци купувам на свекърите на леля ми и на сестра ми на семейството. Замислила съм тези дни да пазарувам, преди да има тълпи по магазините. Че и декември имаме осеен коледа и рожден ден и имен ден на Ники и имен ден на Стефи. Натоварен месец.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #397 -: ноември 16, 2016, 12:23:49 »

Ние по принцип не си разменяме подарьци, поради твьрде скромни финанси. Това обаче е много тьжно и направо ми е писнало.
Доста се чудя тази година дали да не взема по нещо на Фабио и на майка, но засега нямам вьзможност.

Даже вчера се изкуших да взема на децата едни разкошно красиви дрехи за празниците и сега нямам пари и за подарька за Рд  angry  Но пьк не можех да ги изпусна...

Но още няколко месеца и с новата работа на Фабио, дай Боже всичко да е Ок, ще мине и това чудо...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #398 -: ноември 16, 2016, 12:38:21 »

Хехе, како, ти като се беше изключила цяло лято, бая неща изпусна.  Wink Имаме гадже, пак Мария, пак софиянка, но за сватосване дума не се е обелила. Видяхме я, тя ни видя и толкова.
Един път само съм била по- близко до китайска общност - в самолет от Лондон до София. Еми няма такова бутане, хилене, въртене, крякане и изобщо издаване на всякакви звуци. Ни от летене ги е страх, ни от ред разбират... През цялото време щъкаха до тоалетната и обратно }:->Кой знае защо после тоалетната хартия беше накъсана на дребни парченца, все едно моята котка е вилняла. До мен беше седнал един възрастен китаец, който непрекъснато изпускаше парчета от солети по земята и после ги настъпваше. crazy Сигурно е трябвало с пръчици да ги яде, за да си улучи устата. Голям късмет извадих - на средна седалка, от двете страни с китайци. Поне да бяха слаби, ами то, дебели китайци. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: ноември 16, 2016, 12:49:08 »

Добър ви ден!

С всяка година бройката на подаръците, които трябва да направим за Коледа, расте.. Тази година имаме да купим 6 подаръка за деца, за 14 възрастни и по нещо, което да си разменим помежду си.. Не обичам да правя подаръците просто ей така, както и не съм ОК с ръчно направените от мен неща, защото са грозни и безстойностни във всеки смисъл на тази дума... Това ще рече, че допълнителната заплата ще я изхарчим тотално, а ми се щеше да спестим пари, че сме на -. Това беше една от причините поради, която се чудех дали да участвам и в размяната тук.. Отделно ще участвам и в за сега само една коледна дарителска кампания.. Иска ми да са повече..
Обаче обичам Коледа и чувството, че ще зарадваме всички тези хора...  heart heart heart

Свекс, пак смях с тебе  funnytooth
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #400 -: ноември 16, 2016, 13:51:06 »

Седнах да хапвам и се залива от смях! Китайците с Коледата са голяма комбинация!
Ние си подаряваме взаимно подаръци с ММ. На Дребното е ясно! Подаряваме на родителите според възможностите. Едната година подарихме на нашите микровълнова, а на свекърите по-луксозно спално бельо. Едната година пък на свекърите подарихме декандер за вино - нещо бюджетно, но което те нямаха. Пият домашно вино с утайка, ако пиеха купешко, няма смисъл от такъв подарък.
Подарък има и за най-близките деца - на приятели и племенника. За кумове и кумци.
Свекърът има рожден ден декември и имен ден януари. Татко и той има имен ден януари, на комшиите синът -рожденден и ни канят.... Страшно е! Колкото и да планираме, все за някого се тича за подарък.
Обичам целенасочено да избирам, а не Ще го подаря там на някого!
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: ноември 16, 2016, 14:07:45 »

Тони ти ми даде идея да напиша горе долу на кои мисля да взимам подарък..
Боже то най - близки 20 възрастни и 10 деца girl_impossible  та и по нещо дребно, няма да имам място в колата за багаж, ужас  angry и как не съм си ходила от много време в Бг  girl_impossible girl_impossible girl_impossible
Отделно 2 рождени дни и 1 имен ден..

Давайте идеи за подаръци, че иначе ще съм много на минус..
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #402 -: ноември 16, 2016, 14:15:59 »

Олее и аз имам една камара подаръци да купувам, даже не съм седнала на кой какво да взема. На бабите ще е календар + дигитална фоторамка заредена със снимки на съкровището. С мм си слагаме бюджет винаги, миналат година беше 50лв тази ще е 100 лв. Ще му взема халат с бродирани инициялите му. Че сутрин си се разхожда с халат smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: ноември 16, 2016, 14:17:10 »

Аз съм направила списък от началото на седмицата и всеки ден попълвам и променям.За сега на всички деца подаръците са измислени.Почти всички възрастни са оправени също.Ние подаряваме на свекърва ми и девера, на сестра ми на семейството и на нашите.Както и на две приятелски семейства.Мисля и на кумовете да взема нещо малко и от сърце.

Лошото при нас е че от средата на декември та чак до май имам всеки месец по няколко рождени дни, именните не ги смятам, че тогава става ужасно зле от към пари.Само февруари в рамките на 10 дни рожден ден имат майка ми, Моника и сестра ми в реда на изписване.Направи ми иде да се гръмна.За това сега използвам всички намаления за децата, че иначе не знам кога и какво да напазарувам без финансово да не колабираме.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: ноември 16, 2016, 18:37:24 »

магито, и при мен е така: през декември рождени дни имат: мъжа ми, баща ми и неговия баща. Сложи и Коледа и картинката става доста интересна. И между другото и братовчед ми има имен ден през декември. Януари: имен ден: мъжа ми, баща ми и майка ми, рожден ден: майка ми. Февруари: имен ден майка му и Сиана. Март: рожден ден Зарко. Април: рожден ден: брат ми и братовчед ми, имен ден: Зарко. Май: имен ден брат ми и братовчед ми, рожден ден Сиана. Като се почне с ноември месец, до края на май - никаква почивка.  pardon

Относно  коледните подаръци: за родителите (моите и неговите) взехме от Икеа комплект бурканчета за подправки плюс мелничка (съвместима с бурканчетата). Ще ги напълним с подходящи подправки, в подходяща кутия и това ще са подаръците. За другите (а и за множеството рожденни дни), още не съм мислила.

svekarva, за протокола - днес спах до 3 следобед. Събудих се, единствено от жажда и след това станах.  pardon
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines