Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 05:21:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2016 - пробуди се!?  (Прочетена 170111 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #30 -: ноември 01, 2016, 16:14:51 »

Леле! Много сте изписали само заедин ден, че и по-малко...ама така е като се подхванат такива теми  pardon
Аз само ще се запиша, изчетох ви, ни както каза булче, няма да коментирам, че Мари вече пише с много удивителни, пък и нямам много време lol
Днешният ден не знам защо, но никога не съм го усещала като празник, може би защото не е почивен, срам! Ама нали до скоро бях на 25  pardon
Само за изборите ще кажа, че и аз като Али мисля, че трябва да има образователен ценз.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 01, 2016, 16:52:37 »

Такааа, пошегувах те се за моя сметка, няма лошо, не е малко pardon

Със Свекърва съм склонна да се съглася, че има някаква такава спирала и тя е свързана с определени глобални събития и сигурно не им е дошло времето, но пак съм с особено мнение...

За лирическите творби съм съгласна, точно затова говорех за Копривщица, защото там в къщите, има писма, цитати, с една дума факти...

За осигуряването, сигурно е лесно да възстановиш права, плащаш и готово, но за преустановяването е друга работа, особено, когато говорим за Швейцария, защото тя уж има спогодби с ЕС, но не съвсем и там осигуряването е грижа на гражданите, та тъй де, опитвам се да спазвам процедури, ама не става.

Алексия, съветвам те да провериш дали са прекратили осигуряването ти, защото например, ако за нещо ти потрябва документ за липса на задължения, не можеш да получиш такъв.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #32 -: ноември 01, 2016, 17:10:06 »

Мари, за какво може да ми потрябва такъв документ? Питам сериозно, защото никога не ми се е налагал и винаги съм си мислела,че единствено за ходене на лекар ми трябва.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: ноември 01, 2016, 17:25:07 »

Мари, за какво може да ми потрябва такъв документ? Питам сериозно, защото никога не ми се е налагал и винаги съм си мислела,че единствено за ходене на лекар ми трябва.

Например аз продавам недвижимо имущество и от нотариата ми искат такъв документ за изповядване на сделка.
Би могъл да ти потрябва и в други случаи разбира се.

Иначе и аз си плащам услугите и възстановявам.

Като чукнеш в Гугъл "проверка на здравно осигурителният статус и по ЕГН можеш да провериш какво е положението при теб.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 01, 2016, 17:37:54 »

Да се запиша и аз в новата тема.  smile

Честит празник! smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #35 -: ноември 01, 2016, 17:42:07 »

Благодаря, Мари! Както и предполагах, нищо не не са свършили като ходих... явно лятото, живи и здрави, пак ще ходя да се разправям. Много се ядосвам за ей такива неща - отивам и ми казват, че е свършено и няма проблеми, а после изскача проблемът.

Аз днес го ударих на пълен мързел, даже спах на обяд smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 01, 2016, 17:47:07 »

По-важното е, че го знаеш от рано,  а не да те изненадат в последният момент, в случай, че ти трябва документ за липса на задължения.

Повярвай, нищо, никога не става автоматично, за съжаление..... и от първият път също.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #37 -: ноември 01, 2016, 17:49:08 »

Прекратяването /поне в случаите за Америка/ е още при напускане на страната. Всяка година се подава декларация, че няма да се пребивава в страната повече от 180 дни. По- рано беше преди заминаване, сега може и дистанционно. Задължително се следи статуса, може писмото да се е "затрило умишлено в кръглата папка" т.е. чувала съм, че има случаи служителите умишлено до го изхвърлят, надявайки се да няма ответ. Въпреки това, здравната каса иска сверка с граничните пунктове дали лицето наистина е напускало страната. Тук имахме "мазало", защото /пак примерът е с моите деца за Америка/ беше отбелязано, че отиват в страна от ЕС. Ама хич и не ги беше грижа, че те нямат директен полет и задължително са с прехвърляне и в началото се опитаха да правят "врътки". Затова и се наложи да се вадят допълнителни документи от Америка, че са се осигурявали там. Бюрокрация, но няма мърдане pardon.
По едно време се носеха приказки, че ще събират дължимите вноски от наследници и роднини и като нищо може на някой от тях да цъфне задължение.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #38 -: ноември 01, 2016, 17:55:02 »

Мари, знам, че е така, но оптимистът в мен все се опитва да вярва и да гледа положително:)

Едит. Свекърва, на мен ми казаха, че след като живея в страна от ЕС не трябвало да пускам нищо и уж отбелязаха нещо в компютъра ми, че даже и за мъжа ми... интересното е, че ме дава с невнесени вноски от ноември 2011, а ние сме напуснали страната през март.   Но както и да е, спирам темата, че няма тука само това да ви занимавам smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #39 -: ноември 01, 2016, 18:39:26 »

Защо, както виждаш, винаги има полза да се разнищи.
http://www.noi.bg/legislationbg/laws
Когато имаш време, чукни на закон за здравното осигуряване, за да знаеш точно как е. Сайтът се обновява, може да се задават въпроси.
В закона търси раздел здравноосигурителни вноски.
« Последна редакция: ноември 01, 2016, 18:45:37 от svekarva » Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 01, 2016, 18:41:44 »

Здравейте! И аз да се запиша в новата темичка, но ще ме прощавате, че не можах да ви изчета  pardon

Честит празник!

Днес вече официално съм с новата фамилия и на личната карта - на няколко места трябваше да се представя и подпиша, но още не мога да си запомня името...

Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #41 -: ноември 01, 2016, 19:06:49 »

Днес голяма дискусия не мога да се включа lol Ходих до Пловдив за делото на братовчедката, която се развежда lol Толкова вулгарно ижглеждаща съдия жена не бях виждала, то коса, то устни, то цици, то тънки високи токчета, Убавица lol

Аз съм на мнение, че хората в чужбина трябва да гласуват, също и тези под 25 и пенсионерите. Не е редно, заради едни да дискриминираме други, правото е универсално. Проблемът с вота в Турция е, че няма контрол на процеса там. Никакъв, нито по време на изборите, нито последващ. Те си знаят данните на хората и ги пишат, че реално са гласували. Слагат си по няколко бюлетини и за другите партии, пишат си невалидни, общо взето си възпроизвеждат избори. От обявените гласували максимум 2/5 реално са го направили. Даже има и фрапантни случай, уж гласувал, пък той в Германия. Ама нали МВР не проверява дали наистина гражданите се намират в държавата, от която уж са гласували. Няма желание за това, а и ресурс. Нека да отидат наблюдали от ЕС по време на изборите там, пък да видим реалния вот.

Иначе било то и президентски (в примера ми с Италия е за парламент) изборът е избор, висша форма на демокрация, каквато е и референдумът. Ами искам да ме питат и то по често по какъв правов ред искам да живея. Не харесвам Слави и екипа му, но имат моите адмирации, затова че се опитват да променят нещо. На въпросите иницирани от тях ще гласувам с НЕ на 2/3, като за последния още се колебая, но най-вероятно ще е НЕ.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #42 -: ноември 01, 2016, 21:45:44 »

Днешният празник не го чувствам близьк сигурно, защото не е от моето детство и е бил "вьведен" след като вече не сьм била в страната.

По вьпроса за гласуването на хората от чужбина - не знам кой е крив и кой е прав. Да гласувам за мен е усилие - трябва да бия един час пьт, да се редя още неизвестно колко на опашка и още един час на врьщане, през което време трябва да се организирам някой да гледа децата. Обаче, доколкото сьм информирана (поправете ме, ако греша), ако не гласувам, моят глас отива за водещата партия. По тази причина, попрочетох какво официално пише за кандидатите и без да имам информация кой е мафиот и кой не, ще си избера за кой да гласувам и ще отида.

За протокола - нямам имоти в Бг, никакви. Даньци не дьлжа, а току що проверих - здравоосигурителните ми задьлжения за прекьснати от 2011год. Аз лично никакви постьпки не сьм правила за тая работа. Не знам кой  и как ги е спрял. Мога да питам майка дали е правила нещо, но не мисля.

Образователен ценз трябва да се иска, да.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #43 -: ноември 02, 2016, 07:18:49 »

Ето, виждате ли? Само аз мисля различно от вас за гласуването Wink Значи, потвърждава се, че е по- добре да не гласувам smile.
Смятам, че пенсионери, хора под 25 и живеещи трайно в чужбина нямат участие в икономиката на страната и по тази причина не е редно да имат претенции към политиката. Тази част от населението лесно се манипулира на емоционално ниво, а и реално взетите решения икономически и политически не я касаят  пряко. Пенсионерите си получават пенсията, която няма как да стане по- висока, младите още гледат само себе си с мама и татко зад гърба, хората в чужбина се борят с тамошния живот и ако нямат намерение да се връщат, основната им цел е да се интегрират на новото място.
marry_me, аз също искам да ме питат. Е, добре, като висях три часа на опашка да подкрепя електронното гласуване или като съм против задължителното в този му вид какво се получи? Задължително, без електронно. Гласувах за партия, тя взе, че влезе в коалиция и се набута баш към партия, която не ми е на сърце Wink
Ина, в момента гласуваме за Президент, не за партия Wink. Ако гласуваш, но попълниш "никого не подкрепям", тогава ще улесниш избора на някой кандидат. Почти е сигурно, че ще има втори тур и тогава вече ще е важен всеки глас да се избере най- добрия или по- малкото зло. При задължително гласуване опция да не гласуваш няма как да бъде обсъждана.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #44 -: ноември 02, 2016, 07:47:12 »

Моите ангажименти към майка и котка като не се влияят от часовника, още спя Wink
Та, добро утро и с надежда за добър и ползотворен ден!
Ина, добре си прекратена, а имаш ли от преди това дължими вноски? Може майка ти да ги е плащала или да си осигурявана като студент в чужбина и всичко да е наред, но провери
да си спокойна.
Днес като е сряда, май няма да се сяда Wink Вчера купих спанак, ама хич не ми се чистеше и имам високо интелектуална работа поне за час. Имам да получавам и платове с коледни мотиви от Еконт, та и носа вън ще си покажа. Племенникът ме побъркваше, но ми е скучно сега без него sad. Мъча се да мисля за глупости, трудно успявам crazy


* 14907229_1278927388824021_4181018710861716580_n.jpg (66.31 KB, 691x735 - видяно 270 пъти.)
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines