Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 03:55:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Коледни подаръци 2016г.  (Прочетена 75557 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: декември 19, 2016, 13:01:53 »

Ох, подаръковалеж е настъпил.. Нямам търпение вече ми е толкова коледно..  tease

Чудех се дали ще изтърпя да дочакам Коледа, за да си отворя подаръка, но НЕ.. Като го получа веднага ще се изфукам  blum
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: декември 19, 2016, 15:17:53 »

Ето ме и мен да се изфукам! Взех си подаръка още в събота, но нямах време да се добера до форума. Бях много развълнувана и го отворих още в колата  yahoo



Благодаря ти, мила ratatui! Всичко е чудесно!!





Имам си прекрасна коледна свещ - наистина много красива  heart  (съжалявам, че не съм я снимала, остана в Самоков, а аз трябваше да се прибирам за София... когато се прибера за празниците, веднага ще я покажа  Wink), най-сладката коледна чаша с еленче, много нежна и феерична играчка за елха, коледни салфетки, бонбонки Рафаело (които ще седят на елхата до Коледа smile ) и прекрасна картичка  smile

Стопли ми иначе така мразовития съботен ден  give_rose Още веднъж благодаря, Рат, за цялото старание, което си положила, всичко ми харесва много, много!

П.П. Аз бях Касиопея - моето любимо съзвездие, много ми харесва заради самото име! Вижда се толкова лесно - едно голямо W. Легендата е, че тя е една от петте нереиди в древногръцката митология. Била наричана "единствена дъщеря на морето". А красотата ѝ била толкова изумителна, че когато един следобед цар Цефей я съзрял на етиопския бряг, веднага се влюбил в нея, оженил се за нея и им се родила дъщеря - Андромеда. Името Касиопея на старогръцки означава "тази, чието слово блести".


« Последна редакция: декември 19, 2016, 15:27:38 от Bube » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #152 -: декември 19, 2016, 15:34:34 »

П.П. Аз бях Касиопея - моето любимо съзвездие, много ми харесва заради самото име! Вижда се толкова лесно - едно голямо W. Легендата е, че тя е една от петте нереиди в древногръцката митология. Била наричана "единствена дъщеря на морето". А красотата ѝ била толкова изумителна, че когато един следобед цар Цефей я съзрял на етиопския бряг, веднага се влюбил в нея, оженил се за нея и им се родила дъщеря - Андромеда. Името Касиопея на старогръцки означава "тази, чието слово блести".

Обаче е наказана ведньж в годината да се обрьща надолу с главата и да я е страх, че ще падне в морето. Но защо я наказаха боговете сьм забравила  pardon

И аз я харесвам  heart

ПП. Играчката за елха е уникална  heart heart heart
ППП. И нашата елха тази година блести с играчките получени от Р.  yahoo
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: декември 19, 2016, 15:56:46 »

Бубе, радвам се че ти е харесал подаръка. Два пъти си сменях идеята, за подарък и се надявам да съм те зарадвала.
Не цнаех легендата или поне не я помня, но ми стана интересно и ще потърся още инфшрмиция.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #154 -: декември 19, 2016, 16:08:54 »

Защото се хвалела, че е най- красива от сестрите си и се възгордяла. Боговете /най вече Афродита/ и завидели и богът на морето изпратил силна вълна срещу Етиопия за да я убие. Но Касиопея успяла със силата си да спре вълната и още повече разгневила боговете. Мъжът и, царят Цефей, се изплашил, че народът му ще погине и я заковал на брега към високи и страшни скали. Боговете пратили чудовище, което да я изяде, но тогава се появил Персей и с главата на Медуза вкаменил чудовището.  Това още повече вбесило боговете и те я направили звезда, надвесена над морето. Касиопея умирала от ужас, обкована в тежките си вериги над бездната. Афродита много искала да разбере как Касиопея успява да съхрани красотата си и обещала да я освободи, ако и разкрие тайната си /тайната съм я забравила/. После я направила безсмъртна и така я освободила.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: декември 19, 2016, 16:09:56 »

Обаче е наказана ведньж в годината да се обрьща надолу с главата и да я е страх, че ще падне в морето.

Наказали са я, защото се възгордяла от красотата си, била е суетна и арогантна. Посейдон се разгневил и пратил морско чудовище Цетус/Кетус, за да я накаже. За да предпази нея и страната си, Цефей трябвало да пожертва дъщеря им Андромеда. Андромеда приела жестоката си съдба и позволила да я приковат на брега, където чудовището щяло да я разкъса. Съзрял я Персей, и в сърцето му пламнала любов. Той я спасил от страшното чудовище и я взел за жена.
След това боговете решили да накажат Касиопея като я превърнали в съзвездие. Но възхитена от красотата ѝ Афродита откупила нейната свобода от Зевс, в замяна на това Касиопея да разкрие тайната на своето великолепие. Така Касиопея била превърната в богиня.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #156 -: декември 19, 2016, 16:12:17 »

Афродита много искала да разбере как Касиопея успява да съхрани красотата си и обещала да я освободи, ако и разкрие тайната си /тайната съм я забравила/.

Е как можа да забравиш най-важното ?! Таман се канех и аз да ставам безсмьртна и вечно красива...
Дали я пише някьде тая тайна?  crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #157 -: декември 19, 2016, 16:47:02 »

Ина, хич не ти трябва.  smile Нали виждаш, че много хубаво, не е на хубаво. Едва ли е било нещо реално и материално тази тайна. Като нищо да се е огледала я в окото на някоя риба, я да е яла фурми от самотно дърво на гладно посред нощ и по пълнолуние Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #158 -: декември 19, 2016, 17:06:49 »

Бе казано честно, като нищо бих се втурнала по нощите да ям фурми от самотни дьрвета, наметната с прозрачен дорийски пеплос, но ще изчакам за всеки случай да минат изпитите  good

Виж за очи на риби сьм по-малко вьодушевена  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #159 -: декември 20, 2016, 08:30:35 »

Аз пък имам нещо тежко от Джоси, почти 2 кг.  yahoo
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #160 -: декември 20, 2016, 09:21:06 »

И аз имам пратка smile знам от кой е  yahoo ама ще изкача или утре или петък, че или ще я пренасоча до офиса или ще си я взема в петък когато съм отпуска. Просто съм на работа от 09:00-18:00 а това е работното време на еконт  cray
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #161 -: декември 20, 2016, 09:36:42 »

Аз също имам пратка, дано я дадат на ММ довечера, че аз съм си в Пловдив и чак утре се прибирам, нямам търпение  yahoo
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: декември 20, 2016, 09:42:38 »

Почнаха да валят подаръци... smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #163 -: декември 20, 2016, 11:37:36 »

И аз имам смс за пратка yahoo Нямам идея дали е форумското джудже, но ми е много хубаво    heart Дано днес да успея да си взема нещото, че ме гризе любопитството!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #164 -: декември 20, 2016, 14:45:09 »

И аз си имам подарък от Мимето  heart Снимки по-късно, че сега си имам много приятно гости (и за него по-късно) Wink
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines