Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 06:44:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври 2016  (Прочетена 162181 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #540 -: октомври 28, 2016, 10:16:13 »

Момичета,

Знаете ли за какво точно служи Европейската Здравна Карта? Какви случаи покрива?
На майка й падна една пломба и трябва да отиде на зьболекар.

Освен Булче и някой друг ли ще ида в Париж? (не можех да ви изчета)  blush
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #541 -: октомври 28, 2016, 10:16:52 »

Аз го давам, стига да имат желание. За сега това са само бабите, ама сестра ми и девер ми като нямат деца, сигурно няма да изявят желание скоро. ММ няма проблем да го гледа в другата стая, а аз да си спя, цъкам или имам гости. Но го е страх да съм по-надалеч. Някой път ще се наложи и ще си останат двамата вкъщи, но за сега реших да не предизвиквам съдбата, че сигурно точно тогава на мама златото ще реши да опищи квартала. Може би още е много малко бебе. Но определено очаквах ММ да е по-смел, ама ще разполагам, с каквото ми е налично.
Само не си ме представяйте като майка-мъченица lol далеч съм от този образ lol
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #542 -: октомври 28, 2016, 10:23:05 »

Ина, ние бяхме в същата ситуация миналата седмица. По принцип със здравната карта пак се плаща, но ти възтановяват парите. Най-добре се обадете във вашата каса и  обяснете случая, на мен ми казаха, че отиваш и плащаш а място, , а после с фактурата и здравната карта отиваш в местната здравна каса и ти възстановяват парите по техните тарифи. Мисля, че всяка страна си определя как да процедира, но затова най добре се обадете в касата и на зъболекаря, ще ви дадат инфо. Пт друга страна, една пломба е около 50€, 100€ с прегледа, в краен случай може да се плати без възстановяване.
Дано съм ти била полезна.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #543 -: октомври 28, 2016, 10:41:30 »

http://www.ezok.bg/rights.html
Ина, предполагам това си го чела, но все пак може и въпроси да им зададеш.
За Германия, където учиха доста деца на познати, зная, че отиваха директно при медицинското лице и бяха равноправни, като всички немски граждани.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #544 -: октомври 28, 2016, 10:46:43 »

Цитат
Освен Булче и някой друг ли ще ида в Париж? (не можех да ви изчета)  blush

само Язе за сега, дано успеем да се видим !

Хайде ре-бонжур! Много ми е смешна тази дума  pardon

Моето дете е май най-зарязвано от всичките  angry на 1 месец баба му вече го гледаше че имахме сватби много, после си го оставяхме даже да спи при баба му и ние ходихме по купони, е не често ама 1 път в месеца си давахме свободна вечер, много добре ни се отразяваше. Като беше на 6 месеца пък нашите го гледаха целодневно докато аз ходех на курс един месец. Баща му го гледа най-редовно, прави всичко наравно с мен, храни, сменя памперси, само той го къпе. Няма как, и двамата работим, детето не е само мое пък и не си падам по стереотипити аз майка аз жена аз герой ...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #545 -: октомври 28, 2016, 11:03:48 »

Аз моето първите два месеца редовно го оставях на бабите за 1-2-3 часа и си имах време за мен ..... в Токуда  funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #546 -: октомври 28, 2016, 11:05:21 »

Момичета, ще вземете да развалите някое семейство тука с тези съвети funnytooth

Така де, тъкмо всеки бута някак и хоп сега еманципация tease
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #547 -: октомври 28, 2016, 11:26:51 »

Момичета, ще вземете да развалите някое семейство тука с тези съвети funnytooth

Права е Мари, я си карайте както си знаете smile Сигурна съм, че всяка има различен праг на търпимост и свои методи да обработка на мъжкото подсъзнание, които са най-ефективни върху нейния точно подопечен Wink

Кака, забегна също... сигурно шуби пазарува за зимата smile

Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #548 -: октомври 28, 2016, 11:44:40 »

Аз на моя не му давам голям избор. И с първото, и с второто дете ходих на курсове. От миналата година почнах да ходя и на целодневни ИТ конференции през уикенда. Карам го той да взима половината болнични... Не е особено доволен..
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #549 -: октомври 28, 2016, 12:02:27 »

Е, то тези условия се "договарят" още преди зачеването на детето и после всеки си поема отговорностите, освен ако изникнат непредвидени обстоятелства. Че даже и преди брака е ясно и видно кой от каква свобода има нужда и дали другата страна би я дала.
Има и нещо друго, нямаме им доверие, че ще се справят Wink Първо с миенето на дупе, после с обяснението на задача в училище, още по- нататък - за "разговор по мъжки". Няма да крия, че и аз намирах кусури, докато не ми светна, че така само си подливам вода. Wink
 Малките гадчета са много схватливи и винаги извличат лични ползи в подобни ситуации, та борбата за еманципация е на няколко фронта funnytooth
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #550 -: октомври 28, 2016, 12:14:12 »

Че даже и преди брака е ясно и видно кой от каква свобода има нужда и дали другата страна би я дала.


 good
Само че после, когато опре ножът до кокал и следват предоговаряне  girl_haha
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #551 -: октомври 28, 2016, 12:18:08 »

Привет.Мен вчера ме тръшна еднодневния вирус с повръщане и разни други екстри.Беше ужасно.

За гледане на деца си говорите.Докато кърмех Моника вероятността да я оставя на баща и беше минимална.След това като захраних беше по-лесно.И май-тогава ми беше първото кафе.Спокойно без нея, само аз и една приятелка.Още помня, че гледах като леко луда.Като отбих и нощните и мераци да с кърми т.е. като я отбих тотално вече ги оставях и вечер сами двамата, та и командировка ходех.Моя мъж си ме знае, аз обичам да излизам да съм сред хора.Той е домошар и за него не е никакъв проблем да е сам с детето в къщи.Даже и за болничните се редуваме.

Ай хубав петък, да не се преработите днес.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #552 -: октомври 28, 2016, 12:44:01 »

Добър ден!
Да споделя и аз скромния си опит - нещо като Маги + Булче съм - ММ е домошар и няма никакви драми да си седи с госпожицата вкъщи...оставям замразена кърма и си се гледат без проблем. Кусури не намирам, пък и не търся, щото тръгна ли да се заглеждам 100 неща могат да не ми харесат, та така си живеем в мир и разбирателство  pardon Аз пък обичам да си се вея, вярно в начлото доста странно ми беше, все още я оставям с мъка на сърцето, ама и аз съм човек, няма как  Wink Отделно и ние двамата доста си излизаме напред-назад, поне веднъж в месеца ползваме услугите на бабите, та така, Александрина не е случила на родители  Girl_hide
Снощи се видях с моите момичета, разменяхме си дрехи, те пиха вино, аз вода lol Много добре ми дойде, въпреки че със страшни клизми се уговорихме пак, та и при мен е сложно излизането с приятелки не аради бебето, а заради тях  blush
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #553 -: октомври 28, 2016, 12:53:28 »

Добър ден!  tease
Аз съм с гости от Красная звезда и ме боли кръст, корем,  всичко.  И на всичкото отгоре ходихме на шопинг и пак не се зарадвах... Ма то е заради голямото магаре - да вземе да си "забрави" учебниците по английски в шкафчето?! И точно вчера късно следобяд ни сюрпризира,  че щяла да прави тест в понеделник и сега "учим" основен английски,  не знам и аз от къде точно си ги съчинявам упражненията. Докато си мислехме, че добре се справя, тя даже и взе да забравя. Безобразие!  А днес един продавач ми вика, че съм била зодия "Телец". Голям чешит беше, показва ми на моята брошка как й се слага камък, а аз питам колко струва камъка!?  А тоя вика: още не казвам, елате пак!!! Тука не е истина просто - все едно сме в паралелна вселена... Спи ми се!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #554 -: октомври 28, 2016, 12:58:24 »

Хехе, разговор навреме. Днес ми звъни колегата, за да се нареве от шефа. Нещо тутунясвал, че съм си излязла едва ли не във ваканция. Хич ми не пука - аз взимам по-малкото пари - аз излизам в болнични за детето. Чисто икономически равносметки!
Иначе ММ беше много гнуслив. Просто си е такъв pardon След първото ми раждане му се избиха и всички гнусотии, защото той ме обслужваше и тогава нямаше и място за две мнения. Брутална, груба гледка! Ама ако не е той, че кой! smile После с втората бременно си даваше сметка, че аз не можех да правя много неща. За него оставаше огромна част от домакинската работа. Във времето свикна да е оповръщан с кърма, цапали са го с ако и други такива екстри. До ден днешен двамата къпем малката. Много ми помага! Когато бях в майчинство, беше по-лесно. Той имаше желание сам да се спрява с някои неща, а аз примерно имах време за себе си вкъщи или навън. От време на време някой от нас губи правия път, ама се наместваме. Има случай да зарежа нещо. Дразни ме, знам, че трябва да го оправя, ама нямам сили. nea
Намерих и време да си оправя главата. Сега да видя дали ще ми хване боята, че "уцелих" един интересен момент за боядисване. blush
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines