Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:22:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври 2016  (Прочетена 162165 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: октомври 03, 2016, 07:30:56 »

Добро утро в понеделник.Как сте?

Рат, чакаме добри новини от теб!

На всички успешна седмица.

Ние успяхме вчера да се разходим много хубаво с МОника.Събирахме шишарки и листа.Иска ми се да сътворим нещо есенно за вкъщи.А на мен ми дойде вдъхновението да пека тиква, сладки с тиква, мъфини  тиква и т.н. тиквени истории.И как да не се радва човек, че е дошла есента?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: октомври 03, 2016, 07:35:39 »

Добро утро!
Сервирам в стил Киви (през таблета, прикачи ми прави номера), та заповядайте на кафе и палачинки с шоколад и банан!
Добре, ме Маги сервира кафе. Браво на вас, за добре прекарания уикенд, после ще показваш какво сте измайсторили.
Аз съм добре, вече ми е едно такова спокойно (към сряда пак ще ме прихванат лудити, като знам че ще ми режат лентата  girl_wink ), ама сега съм много уравновесена, чак мога да пращам спокойствие, ако на някой му е нервно. Днеска гледам, че взе да става лошо времето, дано да има слънце, че има дрехи за простиране.
Машка, няма ли и младежа да ходи по екскурзии с вас или това ще е време за вас двамата?
Със затаен дъх чакам свекърва да разказва. А котката как е? Тя как приема отсъствията ви?
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 03, 2016, 09:14:55 »

Слагам закуската спрямо поръчката Wink



Добро утро smile с нетърпение чакам да си направя едно кафе и да се порадвам на малко тишина и спокойствие, но може след около 30 Мин, евентуално  pardon Тази нощ беше доста дълга и по-безсънна от обикновено tease

Рат, ще идва, как без него, но като започне да спи поне по 5-6 часа непробудно вечер. А и не бих отнела радостта на бабите Wink

Маги, много хубаво звучи есента у вас smile Направо ми замириса на печена тиква!
« Последна редакция: октомври 03, 2016, 09:20:36 от ma6ka_ » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #18 -: октомври 03, 2016, 09:56:58 »

Юхууу, честит октомври!

Аз напоследък хич нямам време за вкюлчване, яко работа има не мога да поема дъх, отделно звяр ми беше болен миналата седмица, та много ми се насъбра.

Свекърва страхотно звучат разказите чак и на мен ми се доходи!

Ратче хайде с теб сме, нямам търпение да родиш!

Машка дано младия господинчо те остави да поспиш, какви ги върши по нощите?

Ние уикенда хубаво си го изкарахме,по повод добре дошла есен си направих тиква с яйца и мляко, голяма вкусотия!

И ето едно тиквено смути от мен!

Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #19 -: октомври 03, 2016, 10:12:56 »

Добро утро и от мен!
 Ние се завърнахме от Италия в събота и вчера реанимирахме. Много ни беше хубаво, аз малко потреперих в Неапол, че бях убедена, че неограбени няма да си тръгнем. То пък имахме и преживяване близко до това на ограбването, но се оказа добронамерено начинание, което през очите на очакващ да го ограбят, си изглеждаше доста страшно.
 Иначе и на нас ни омръзнаха пиците, спагети ядохме само веднъж, но с омар. heart Вчера си спретнахме една пилешка кавърмичка и сърцата ни запяха. Като цяло изживяването на медения ни месец беше невероятно и човек може би трябва да си прави поне веднъж в годината една екскурзия за обогатяване и разширяване на кръгозора и една почивка-да лежи, спи, яде и чете. Постигнем ли го без притеснения, мисля, че ще сме достигнали пълното щастие.
Дано октомври ни изненада и тръгнем по пътя към пълното щастие give_rose Хубав месец на всички!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #20 -: октомври 03, 2016, 10:43:23 »

Привет, привет! smile
Маги, вдъхновявам се и аз от багрите на есента good Редовно събирам големи листа и правя розички за входната врата. Още не съм готвила любимата на всички нас тиквена супа, нито съм купувала тази година тиква. Май ми е рано, сега се радвам на ябълки и грозде от плодовете и зелен фасул и зеле от зеленчуците. Много хубав зелен фасул намирам от една съседка, направо масло blum
Рат, само така, спокойствие му е майката good
И така, първи впечатления от Стокхолм Wink
Автобусът от летището ни разтовари на Централна гара. Огромна е, с три крила, свързани с подземни и надземни коридори - за влакове, рейсове и пресечна точка на метролиниите. Много красива и чиста, осветена до блясък, с удобни пейки /дървени, като едновремешните/, магазини, кафета, информационен център /естествено всичко затворено след 20ч./ и с най- ясната маркировка, която съм виждала. Надписите са на светещи табели, само на английски и с картинка. Няма различие в големината им, както няма и изперени реклами, дето да те объркват и разсейват. Има 24-часова безплатна, свободна интернет връзка, билети за превозните средства се купуват он- лайн, или от автомати. Малкото хора, които срещнахме поради късния час, цъкаха нещо си из лаптопи или мобилни апарати. НИ2 хвана специална навигация за гарата, та и ние - с мобилния, напред funnytooth В това време получи и съобщение от хазайката ни с код за входната врата, че апартаментът е отключен и къде е връзката с ключове за боклука, вътрешния двор и апартамента.

Квартирата беше в квартал с Националния музей, Националния театър и Операта, със стари и масивни сгради, напомнящи стила на 50- те години, улицата беше със слаб наклон и с излаз на кея. Имаше паркирани коли само на платното, от двете страни по посока на движението. Хехе, даже колелата бяха вързани по посока на движението smile. Това ми се видя странно, защото бях чела, че в дните с четна дата се паркира към четните номера и обратно, за да се чистят улиците, ама реших, че при положение, че няма сняг или листа е нормално. Да, по улиците няма дървета. Кучетата им препикават коли и стълби Wink.
Аз се качих на асансьора от чиста носталгия - също като едновремешните от филмите, виждат им се карантиите и са с метални решетки. Няма нужда да споменавам, че беше идеално излъскан до блясък, смазан и возеше повече от сигурно.

« Последна редакция: октомври 03, 2016, 10:47:06 от svekarva » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #21 -: октомври 03, 2016, 10:44:17 »

В съседните сгради почти нямаше пуснати пердета, на первазите на прозорците светеха лампи или свещи. И при нас беше същото - вдигнати щори, осветителни тела в изобилие, предимно по прозорците. Няма нощни лампи, свети от прозореца цяла нощ.  smile.
Нашата хазяйка беше завършила в Китай, музикантка. Наред със пожарогасителите и каската за колело, в антрето висяха множество китайски огледала good. Обувките се свалят задължително, пише го и в инструкциите, а и многозначително беше поставена поличка с нейни за всякакви сезони. О, радост! 43- ти номер!!! blum
Намерихме карта за ползване на колело, номер на колело в задния двор, на наше разположение, раздробени 100 датски крони, които да си разменим при нужда за първо време, разпечатана информация за забележителности, магазини и места за хапване в близост и както писах в предни постове - храна, да не се гътнем от глад. Случихме на топло време, нощните температури не падаха под 5С, но радиаторът в спалнята, единствената стая с врата Wink в апартамента, работеше. Пак да кажа, макар и видимо доста старо, всичко блестеше от чистота, беше много добре поддържано и нищо не липсваше. На мен лично ми дойдоха в повече свещниците, ама те бяха единствената украса и не дразнеха много. По стените имаше репродукции на съвременни автори /вкл. Пикасо/, които после видях в Музея на модерното изкуство, тази 3Д карта на града /много ми хареса като идея/ и както пак споменах преди - дипломите и.
А, паркетът скърцаше и това бяха единствените шумове, които чухме в къщата изобщо, макар прозорецът на кухнята към вътрешния двор да беше непрекъснато отворен.
Никъде не видях саксии с цветя, из целия град. sad Няма и прах, всичко е каменно или асфалтирано, няма и как да намериш камък, да си затиснеш вратата отворена, или да си подпреш колата Wink. Сутринта, колите си останаха по местата до 8ч., когато ние тръгнахме да обикаляме. Минаха колите за боклук, ама си вървяха по средата на платното и никой с кола или колело не се дразнеше, че спират движението. Чистачките вадят едни огромни маркучи и засмукват боклуците от специални кранове по сградите, улиците няма от какво да се изцапат, защото и кофи за боклук няма. По това време видяхме само тичащи в екипи стари и млади, майки, бутащи колички или велосипедни рикши с пораснали деца и разхождащи кучета на впрягове от по 7-8 животни.
ОТСРЕЩНАТА СГРАДА И УЛИЦАТА
КЪМ ВЪТРЕШНИЯ ДВОР
ОТ КУХНЯТА
ОТ КУХНЯТА  АНТРЕТО
АНТРЕ
В ЗАДНИЯ ДВОР


* IMG_5449.JPG (66.44 KB, 800x629 - видяно 454 пъти.)
« Последна редакция: октомври 03, 2016, 11:21:14 от svekarva » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: октомври 03, 2016, 12:43:09 »

Машка, горката дано тази нощ да поспите повечко!
Булче, браво че си открила сезона на тиквите, очаквам да споделиш рецептата за смутито и ти пожелавам по-малко работа и повече време за форума.
Адиктет, добре дошли! Ще те чакаме и теб да разказваш по-обстойно за Италия и за случката.
Свекърва, всичко изглежда и звучи фантастично, така ми се доходи...
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 03, 2016, 13:31:41 »

Добър ден!

Моя мъник от сутринта е кисел и сега отново е паркиран в леглото. Не спи спокойно, ами само се върти. Заспива и се събужда 1332 пъти.  tease

Вчера не правихме нищо особено. Разходихме се малко и Влади се прибра, защото трябваше да ни свързват камината. Готови сме за зимата, но ако може да не бърза.

Маги, много обичам печена тиква. Чак усещам аромата, който се носи. smile

Машка, чудесна закуска...и колко много шоколаааад. pardon
По принцип не пия кафе, но така ми се допи едно топло и ароматно кафенце. Сбъркана работа. Може пък да се науча да пия и такова чудо.


Булче, а как е Зверчето сега? Оправи ли се? smile
Туй нещо, тиква с яйца и мляко може ли да споделиш какво е?

Вероника, добре сте се завърнали. Чакаме разказ.  smile

Свекърва, ами толкова добре звучи всичко описано от теб, че то май няма смисъл да ходя. Все едно съм била вече там. Продължавай, много е интересно.  smile

Рат, вече с нетърпение очаквам хубавите новини! heart
« Последна редакция: октомври 03, 2016, 13:33:48 от always_and_forever » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #24 -: октомври 03, 2016, 15:33:13 »

always_and_forever тиквата я правя по тази рецепта, много вкусна и лесна smile

http://passionscooking.blogspot.bg/2012/03/blog-post_14.html

ratatui смути едва ли ще правя smile

В САЩ даже има майтап че вече се прекалява с аромата на pumpkin spice, толкова много продукти има с този аромат че вече и презервативи и чипс има с такъв вкус  blush

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 03, 2016, 22:38:50 »

Моляя, кажете нещо за премахване на петна от оцветено пране. Пропуснах да сложа кърпичка за улавяне на цветовете в бебешката пералня и като резултат едно от бодитата е пуснало и е оцветило няколко други дрешки.  diablo
Оф, умирям от яд. Дрешките са съвсем нови.  cray
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #26 -: октомври 03, 2016, 22:46:45 »

Свекс, много интересно всичко  good Ама що така с спряла веднага след вьведението?  crazy И много си убава на таз снимка, брееейййй.... Хората остаряват, ти наобратно вьрвиш, все по-млада и хубава те намирам, добре ти се отразява пенсионирането значи. Дай Боже да му се наслаждаваш дьлги години и все така качествено !

Чакам още разказа, да знаеш.

Тиквена крем-супа имаме утре за вечеря.

Днес ми беше пьрви ден на стажа в педиатрията. Много интересно беше, ама и много нова информация, направо луднах. Почти само бебенца имаме - 20 легла плюс 17 в другата сграда. Много е обещаващо, мисля че ще изляза завьршена оттам. А и тази година ще сьм много самостоятелна, даже ми дадоха ключ от кабинета на психоложката, за когато работя, а нея я няма. Кой знае... може в края на годината и работа да ми предложат  Clover

ПП. Миме, писали сме едновременно. Не знам  sad Нямам идея.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 04, 2016, 02:11:34 »

Честит прекрасен Октомври и от мен  danceg
Включвам се по късните нощи,но който не спи така е,,,,,
  Свекърва предлагам да напишеш книга или гид на пътешественика.Толкова увлекателно и подробно описваш всичко.че никой не може да ме убеди,че не съм била и аз там ( с корема напред на някое от готините колела Wink  ) yahoo
  Вероника усещам те,че съвсем скоро ще се присъединиш  към нашата групичка  PREGQ stork-gurl stork-boy  Имам предродилно шесто чувство Wink
 Има и други заподозрени,но ще си замълча за тях.Когато му дойде времето ще си кажа какво съм предположила  blush   Нали баба Ванга е от моя край,та явно съм наследила все нещо от нея Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 04, 2016, 07:39:06 »

Добро утро във вторник, как сте?

На мен много ми се спи, ама много.Хем спах, хем пак едва гледам.Сега пия кафе и се мятам да работя, няма начин.Тук днес е хладничко и си личи, че е есен.

За оцветено пране ползвам Вениш, не винаги става.Но аз съм се примирила, след захранването вече не ми пукаше много много как са дрехите.Имах за в къщи и за излизане.Тия за в къщи са ликясани smile

Лоли, я споделяй, че съм любопитна аз.

Ина, ще стискаме палци.Радвам се, че ти харесва и се чувстваш добре в тази обстановка!

Айде на кафето
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: октомври 04, 2016, 08:04:51 »

Добро утро! smile

Тъкмо гледах, че вчера никой не е писал колко добре изглежда Свекърва на снимката и аз ще съм най-наблюдателната и Ина ме е изправарила blush

Миме и аз не мога да помогна.

Ина,  good

Запалихте ме по тиквата и аз ще взема да метна любимата ми крем-супа с тиква. smile
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines