Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:01:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври 2016  (Прочетена 162178 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« -: октомври 01, 2016, 07:57:28 »

Добре дошли в Октомврийската ни тема!
Дано Октомври да бъде изпълнен с много положителни емоции, усмивки и добро настроение, въпреки настъпвящата Есен, която обичайно носи носталгия!
Извинявам се, че не можах да кача снимка, после ще добавям.
« Последна редакция: октомври 01, 2016, 08:04:37 от ratatui » Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #1 -: октомври 01, 2016, 10:39:39 »

Честит Октомври  Sunshine Месец с цвят на злато и аромат на чай... Аз съм малко в планината за уикенда и искам да ви кажа, че е прекрасна. Природата е събрала толкова цвят, че очите ми не могат да му се наситят. Прекрасни есенни емоции на всички и пийте повече чай lol Имам един колега, когато ни види да пием чай в офиса и казва любия си лаф от Банско. Банскалия вижда туристи да пият чай и им казва: "Па, сите ли сте болни?"  funnytooth

Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #2 -: октомври 01, 2016, 11:21:48 »

Честит октомври! smile

Не знаех, че лафа е банскалийски, ама моето мнение се припокрива с него напълно!!! Чай е лекарство и точка.

На нас след малко ни предстои къртене на банята, че наводнихме съседите и с отпушвачи от типа на мр.мускулу не стана нищо. Пожелайте ни успех.

И успешен месец!!! Четох някъде, че звездите, марс и не знам кое друго се наместили и сега октомври вещае много положителни работи да ни се случват на всички.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 01, 2016, 12:45:26 »

Честита тема и месец!

Много положителни емоции на всички!

Свекърва, и аз го знам това с лявата ръка и получаването на пари, ама засега няма такова нещо.

Не знам какво да кажа!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #4 -: октомври 01, 2016, 15:41:13 »

Следобедно кафе и нещо за хапване от мен! heart
Някой знае ли нещо за Фани? Надявам се всичко да е наред и на 15-ти да си имаме познати в Матушка Рус.
Като споменах Русия, та да ви кажа, че на отиване в самолета бяхме с група руснаци. Викаме си, ясно кой има пари да пътува в почивните дни в тази посока Wink. Ама като се изнесох за по- широко към опашката и се разговорихме с една Наташка, та стана ясно, че те били на организирана почивка по Черноморието. После имали право да отидат в три страни от Шенген и решили да видят Швеция и после Дания и Германия с влак. Спомних си колко гадничко беше преди и за нас sad
Понеже всички ме питат много ли е скъпа тази дестинация, та да кажа в общи линии как стоят нещата. Сметките за за тримата: билети за самолет /приоритетни места и куфар 20кг./- 360Е, рейс от и до летището - 250Е, влак Стокхолм- Кпенхаген- Стокхолм - 300Е, нощувки - средно 125Е на вечер, такси - 20Е, рейс хоп- он в Копенхаген - 50Е /за двама/, ядене от дневно меню - 20Е средно на човек, като вътре е включена салата на корем, хляб и масло, кафе - 6Е чаша, канелена кифличка - 1.50Е и понеже тоалетните даже и в обществени места и заведения са платени, да ги спомена и тях с вход от близо 1Е.
Ако се чудите какво имаше в тези 20 кг. багаж, да кажа, че Бай Ганьовица беше сложила домати, краставици, плодове, кашкавал, филе, две бутилки вино за домакините в Стокхолм и Копенхаген, ядки, домашни барчета и сладки и сандвичи за първата вечер. А, забравих, че носехме и сурови чушки за последните дни, те траят най- дълго. НИ2 съответно ме нахока, ама като видя, че нямаме време да пазаруваме, че пекарни и места за хапване отварят сутрин в 9ч. и пускат кепенци в 19ч., млъкна. Едно ходене в ресторант вечер няма да е по- малко от 100Е на човек, пък ако има и чаша вино, не ми се мисли.
Освен това, във всеки апартамент имаше оставени на наше разположение мюсли, брашна, мазнина, кафе, чай, ориз, варива и консервирани продукти. Ама кой да готви, няма време. smile
Днес ми се обърна гьонът от работа, че разчистваме един полагащ ни се гараж, който обаче е толкова малък и така неудобно разположен, че става само за колела и мотори. Дали го бяхме на едни съседи с малък апартамент да го ползват срещу 10лв. на месец за склад, пък те взеха, че се изместиха и оставиха всичко на вили и мотовили. Достраша ме да не тръгнат от там разни гадини. Имам боклуци и прахоляци и в най- затънтените си дупки diablo


* 14485029_1247260538657373_5653044357174017178_n.jpg (70.15 KB, 327x327 - видяно 3447 пъти.)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #5 -: октомври 01, 2016, 17:43:27 »

Ако се чудите какво имаше в тези 20 кг. багаж...
... НИ2 съответно ме нахока, ама като видя...
... млъкна.

Аз и майка ми  Girl_hide girl_impossible ама точно.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: октомври 01, 2016, 18:46:35 »

Хахаха и по тоя повод с багажа, все си спомням за едно пътуване до Френско, дето целият ни багаж на отиване беше пълен със...сирене, кашкавал, кори за баница, лютеница, сладко...и май не се сещам още какво...

На връщане - празен сак хахаха

П.С. Аз пък днес гъз път да види ходих до Казанлък. Имаше "Картичкофурийска" среша - 8-ма подред. А и днес е световния ден на картичкоправещите.

Та отидох да се видя с тоя оня, да пия кафе, да си купя една торба с неща и да се върна...На Жоро едно другарче му донесе 2 парчета торта от Севлиево, че той много я харесва - там от една сладкарница тяхна...и той беше доволен...И кифла се разходи с нас, че сЪ разгони и ги държим разделени двамата, да не ме бабосат без време. Има си гащи де, ама са като половин водолазен костюм и е мнооого смешна - ходи като напишкана...
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 01, 2016, 18:50:02 »

Свекърва, впечатли ме само с кафето, тук е 4 евро, даже на крак да го пиеш, иначе всичко останало(без нощувките, те са по-скъпи), е както тук.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 02, 2016, 10:07:12 »

Добър ден!
Моята майка е същата, винаги носим сак с харана. Като бях малка, на първото ми самостоятелно пътуване зад граница, бяхме с балета в Германия. Носех един сак с дрехи и един с храна, ама доста голям. Понеже, за да ни е по-евтино само половината имахме вечери, а останалите бяха на ол инклузив в моята стаята. Тоя сак изхрани 10 момичета за 4 дни.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #9 -: октомври 02, 2016, 11:34:11 »

Здравейте по неделно!
Снощи се събирахме в семейни приятели. Хапнахме, пийнахме, посмяхме се и поплакахме. В 2 посред нощ едва накарах ММ да си тръгнем и се надявам много скоро да се събере групата в нас, ей така - без повод. smile
Днес съм запретнала ръкави и мия pleasantry витрините в хола и кухнята. Това е една малка част от всичката стъклария из нас и ще ми се отели волът, ако измия всичко за един ден. Не! Ще си оставя и част от работата за друг ден blush Мъжо пусна прахосмукачката и се изнесе. Ох, и под имам да мия, а хич не ми се подхваща.
Ще се мобилизирам след малко, че да имам време да отдъхна преди да вземем детето от свекърва ми. Такова слънце е пекнало Sunshine На терасата ни е към 30 градуса и не искам да пропилявам този ден. Следобед ще се разходим с Дребосъчка.
Да ви кажа сега като говорите за храната из куфарите. Винаги се сещам как бившият шеф на майка беше в Индия на високо равнище. Високо, високо, ама в Индия. Човечецът беше умрял от глад, защото традиция на домакините била да отпиват и отхапват всичко, за да те предразположат. Дори минералната вода от бутилка ти я отваряли пред теб, отпиват и ти подават. Яденето от общ съд и с ръце няма да ви впечатли. Оттогава на всички просветени им е обеца на ухото и без щафета луканка и вакумиран кашкавал не тръгват blum Майка и татко пък като бяха във Франция, татко не остана очарован от патешкото, което им бяха приготвили на официалната вечеря. За по 80Е на човек в огромни чинии с мъъънички порции патешкото било алангле или както татко се изрази - Какво ти алангле, баш сурово си беше, ама пари сме давали и са ни го сервирали. funnytooth Няма да обидим хората я!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: октомври 02, 2016, 14:08:12 »

Още помня Италия след сватбата ни.Моя мъж е много консервативен по отношение на храната.Там умря от глад.Моцарела и спанак не яде, спагети не обича.Абе накрая намерихме една дюнерджийница и там се хранеше :)Във ферибота за Гърция имаше пържоли още помня как му светнаха очите.

ДОбър ден.Аз съм и събота и неделя сама с Моника и нямам време да се усмихна.Ще си пишем утре smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #11 -: октомври 02, 2016, 16:25:01 »

Сега да не си помислите, че 20кг. беше само храна, имаше и доста дрехи, все пак бяхме 4 дни на път. В ръчния багаж, с тези размери на 20см. ширина, тъкмо се побраха втори чифтове обувки, чехли за вкъщи и връхни дрехи, от тук тръгнахме почти по лятна жега. Храната там е ужасно и немислимо скъпа, дори и за американските разбирания на НИ2. Предварително бях чела мнения на българи, ходили скоро, както и горе- долу бях наясно с цените по веригата КООП - една от най- евтините и най- често срещаните като тип "квартален магазин"- просто не е Мадрид /като най- скорошната ни екскурзия/, даже и в Сингапур не съм се стряскала толкова pardon Българите препоръчваха "Севън Елевън" като място за хранене, но НИ2 беше категоричен, че там няма да стъпи и в общи линии и ние бяхме по места на "нашенци балканци". Пък и провизиите ни бяха от зеленчуци от сигурни източници, кашкавалът "Гауда", а филето - пилешко щото и нашето двуметрово не яде свинско и какво да е crazy. За облекло да не говорим, даже втора употреба е шок и ужас. Сувенирите, понеже не са китайски, имат двуцифрени и трицифрени цени. За първи път купувам магнитче  Ф30мм /уж ръчно рисувано, но достатъчно грозно/ за 15Е, а беше най- евтиното  Wink. И за самите шведи е скъпо всичко. Те почти нямат спестявания. Там колкото по- висока ти е заплатата, толкова повече данък плащаш, та и не се напъват много. Обаче социалната им политика е на построили комунизма и няма база за сравнение с нас, че и с останалата част на Европа. Повечето музеи са безплатни, само тоалетните им са с пари funnytooth
Утре вече почвам да разказвам свързано, сега само информативно, за обща представа Wink.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #12 -: октомври 02, 2016, 16:32:23 »

Утре вече почвам да разказвам свързано, сега само информативно, за обща представа Wink.

Нямам тьрпение  Eeager
Супер интересно е всичко  yahoo
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #13 -: октомври 02, 2016, 16:59:42 »

Моите воечатления от кухнята в Париж са, че като си поръчваш месо казваш well well welldone lol Защото иначе ти носят нещо, което се е опушило, когато са минавали с него покрай фурната  funnytooth
Днес за пореден път се доказа тезата ми, че масата шофьори са нетолерантни на пътя sad И не, не е до каква кола карат или с каква кола си ти, а е до манталитет sad
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 02, 2016, 17:35:23 »

Привет и от мен  heart

Направо не мога да се нарадвам на хубавото време през уикенда. Днес ходихме до Алеко. Много хубава разходка си направихме, а малчо спа почти през цялото време, нищо че го носихме постоянно.

Изтървала съм снимката на НИ2  blush, но ми е много интересен разказът на Свекърва. Швеция и на мен ми е в списъка с дестинации след Мароко. Май ще включа и Копенхаген  pardon Надявам се след година - година и половина да подновим самолетните дестинации, а бабите да се радват на внук  Wink
« Последна редакция: октомври 02, 2016, 17:39:04 от ma6ka_ » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines