Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 19:17:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври 2016  (Прочетена 163511 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: октомври 05, 2016, 15:37:50 »

Вече и на мен ми е мъчно за полските двойки с репродуктивни проблеми. Аз не знаех, че може директно ембриони да се ползват в донорски програми, мислех че може отделно, но не и вече готови ембриони.
За отношението към ин витро бебетата, мислех че вече предразсъдъците са отживелица и само отделни хора имат още такива разбирания.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #76 -: октомври 05, 2016, 16:02:27 »

Ужасно тъжно sad много мъчно ми става. То не е само в Полша и тук има доста извратено отношение, но пък относно процедури няма такива ограничения
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #77 -: октомври 05, 2016, 16:13:04 »

При нас допреди две години бяха забранени абортите, сега либелиразираха положението, но пак не е съвсем лесно. От друга страна ин витро процедурите са добре финансирани от държавата и с тях няма проблеми, не съм чувала за преразсъдъци досега по отношение на децата или родителите.
За Полша смятам, че е безумно. Друго просто нямам какво да кажа, понеже главата ми не може да го побере.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #78 -: октомври 05, 2016, 22:40:31 »

Все си мисля, че всяко ограничаване на волята не води към нищо добро sad Чета по темата и недоумявам, в Европа ли е Полша, в кой век са  crazy
С ММ ходихме на театър и гледахме "Приятнострашно" в театър 199. Силно съм впечатлена, много ми хареса, играта беше на много високо ниво. Пиесата е малко "модерно изкуство" леко ала шведското lol Доколкото съм добила някакви бегли представи за форумците, може би на emmmmmy ще й хареса.
Аз харесвам модерно изкуство и подкрепям НИ2 изцяло smile Иначе преди много харесвах импресионисти, даже не успяха да ме изкарат от музея на ван Гог цял ден. Минах през любовта си към Климт. А сега...сега харесвам толкова различни неща, които нямат нищо общо помежду си, че понякога се учудвам на себе си  crazy
Картината, която ми е въздействала супер силно, след няколко минути пред нея се чувствах като труп, пребледнях, смачка ме, е на Ел Греко



Много ме впечатли ето тази:

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: октомври 06, 2016, 07:35:54 »

Добро утро.Аз се чувствам днес леко замръзнала.Не знам защо, но ми е ужасно студено и само искам да се сгуша някъде.

Да видиш картина на живо в музей е нещо невероятно и тогава тя въздейства с пълна сила.Майка ми много ни мъкнеше по галерии като бяхме деца.И аз обичам много художественото изкуство.Като ходим някъде гледам задължително да минем през някоя галерия.Моя мъж не протестира, облагородявам го smile

Хубав и усмихнат ден, аз броя дните до почивния.В петък съм на банкет от народните танци, стана вече година от както ходя на танци, леле минава времето smile

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #80 -: октомври 06, 2016, 08:10:42 »

Привет, на мен ми е само мрачно smile
По този повод, ето и една слънчева закуска. От Швеция си "донесох" няколко рецепти, едната е чай с мента и пресен джинджифил /последното го подчертава както и да го напиша blush/. Просто се запарва сушена мента и нарязан на ситно джинджифил и става много приятно, леко парещо. smile
Едно от разпятията на Ел Греко е изложено в Кралския дворец в Мадрид. Освен всичко друго е интересен и 3Д ефектът, който е пресъздаден по подобие на други големи майстори. От какъвто и ъгъл да погледнеш, картината е като жива.
Сега се загледах в снимката от Стокхолм, там дето цветнокож си прави селфи. Хехе, това е пародия на снимка пред някоя от ателиетата в Гамла Стан. Всичко трябва да се гледа на спокойствие и със съответното настроение. Wink
Вчера Чолаков измъдри голяма приказка - "Прибирайте летните ботуши за догодина и вадете зимните чехли!"  Просто няма равен funnytooth


* 14492397_1252327691483991_2592415170424247715_n.jpg (73 KB, 346x346 - видяно 1776 пъти.)
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: октомври 06, 2016, 08:16:31 »

Добро утро!
Голям студ взеда става, чак не ми се измъква от под юргана. Но за днес вече плана е съставен, отивам си до вкъщи, най-накрая след 5 месеца ще си видя дома  danceg
Пожелавам ви прекрасен, макар и студиничък ден!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #82 -: октомври 06, 2016, 08:56:30 »

Рат, честито ти пускане в движение smile Приятни разходки 2в1!

Чая с мента и джинджифил добре звучи, Свекс, така си се пише, просто проверката на правописа ни е някаква остаряла и не я знае тая модерна дума smile Аз към топлата вода сутрин напоследък взех да добавям лимон с мед за имунитет.

Имам си една "развинтена"  crazy crazy crazy  теория за картините, те са начин да се предава информация. За това като застанеш срещу някоя на голям майстор и изпитваш емоция. В повечето случаи големите художници предават приятни чувства, но примерно от "Разпятието" не ми става добре, а има една картина "Писъкът" мисля е на български, от която направо ме втриса.

Ай така бих ви предложила кафето днес, нооо... вече съм на работа.


Относно събитията в Полша не мога да дам еднозначно мнение... Хем от една страна се бъркаме много здраво в за мен магични неща като зачатието, защото си е магия как двама души  успяват да докарат на тоя свят трети. Но пък от друга аз самата не е ясно дали щях да съм тук, ако не беше съвременната медицина и баналните вече антибиотици и не мога да кажа, че не съм се набърквала и аз пък съвсем в божиите работи (нали това им е аргумента?), когато съм имала нужда. Абортите направени от каприз, бременностите, които са се случили от липса на сексуална култура и познания за съвременната контрацепция са едно, но да рискуваш живота на майка с извънматочна бременност, или да я обречеш да носи месеци наред дете, което няма да може да живее ми се струва жестоко. И по-жестокото е, че е отнето правото на избор жените да решат сами... пълна глупост в Европейска държава, ама те като дойдат арабите ще трябва да свикваме с липсата на право на мнение, тогава полякините ще са с едни гърди напред.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #83 -: октомври 06, 2016, 09:36:20 »

Там е работата, че ще станат повече криминалните аборти и абортният туризъм ще разцъфти.
Аз много старателно чета коментарите под всички статии, те за мен носят важната информация в настроенията. Та в случая имаше и непонятни мнения на интелигентни българки, нито насилвани, нито правили аборт, нито с деца, починали от непоправими увреждания в подкрепа на планирания закон diablo. Най- ми хареса препоръката на оправна мацка, да въведат успоредно със закона задължителна вазектомия /естествено, като шега/ nea
Много поздрави от Миленката /майката на Боби/, обеща да се включи тези дни. Много положителни промени има в професионалното и развитие good
Къде е Тони? Аличка и тя мълчи от няколко дни. Сноу щеше да ходи в командировка след морето, нищо не казва. От Фани ни вест, ни кост... Във Фб профилът на нейна роднина е активен, но няма нови снимки след 15-ти септември crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: октомври 06, 2016, 09:44:29 »

Хората в страната като цяло са много крайни.Не знам защо тук умираме да се делим, да е оцветяваме, да се характеризираме с някакви крайности.Или - или, няма средно положение.Свекърва нека каже, но на мен майка ми е разправяла как по тяхно време е имало забрана на абортите по желание.И е било "веселба".Бележки от лекари за увреден плод, ходене при някоя баба да ти даде няква билка да абортираш, аборти на черно и т.н. Много увредени жени, много почернени съдби.Всяка една забрана от този вид носи негативи.А и най-дразнещо е наистина, че жената не се зачита за мислещо същество, за тях тя е само инкубатор.
И последно католицизма в дивия си вариант, не се различава много от исляма.За съжаление Полша, макар и в Европа, е много зависима от църквата, прекалено много.А всички знаем, че когато религиите се набъркат не ни чака нищо хубаво.Най-много още някой кръстоносен поход да спретнат.

Аз съм със схванат врат от седмица и нещо.Мърдам го, въртя го навсякъде, но ме боли.Тъпа упорита болка, постоянно.Днес ще ходя до личната да видя какво ще каже и дали ще даде направление.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #85 -: октомври 06, 2016, 10:18:59 »

Нямам време да изчета в подробности и да вникна хубаво в това, което сте писали.

Искам само да споделя, че на Фабио майка му е силно вярваща и практикуваща католичка (поклонения, групови молитви, 2 пьти седмично на меса и пр.) Тя е против абортите като цяло, защото не е хубаво да се вьрви против божиите работи. Когато 70те години (мисля, че беше) в Италия е имало референдум дали да се разрешат абортите или не, тя е отишла и е гласувала ЗА жените да могат да абортират по избор.

Законьт, казва тя, е за всички и за вярващите и за невярващите и е редно да защитава всички. Така или иначе аборти се практикуват на черно и се сьсипва здравето, а понякога и живота на много жени. Който иска, ще намери начин да го направи, по-добре да се направи в болнични условия, при добра хигиена и от специалист.

Така, че религията не е виновна за всичко. Други игри има там.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #86 -: октомври 06, 2016, 10:24:35 »

Чета ви, тук съм, но не ми се пише!  sad
Разсейвате ме с пътуванията, с положителни емоции. Чета и бебешки теми, за да се заредя с нещо положително.
Днес имаме специален ден, но няма да празнуваме, както ми се иска. Замразила съм и проект рожден ден!
Болно ми е на душицата... Когато мога да напиша нещо хубаво, ще се включа.


Много ми харесва последният пост.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: октомври 06, 2016, 10:33:48 »

Ина, наистина е така.Много хубав пост.Хубаво е и човек да мисли и да има мнение и да го защитава, но не на всяка цена.

Али, дано всичко отмине!Не звучиш добре.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #88 -: октомври 06, 2016, 10:36:14 »

О, да! Игрите в Полша вероятно са политически и икономически. Преди малко по Националното радио журналист заяви, че в България никой няма достъп до проекто - закона, така че не се знае какво точно включва и кого касае.
Аличка, heart heart heart
Днес е четвъртък, но леля ми втора седмица си почива и не идва. Много и се видя на жената, цели пет дни изкара.  blush
Маги, едно време на това му се викаше "насърчаване на раждаемостта". Значи, неомъжена жена може да направи аборт след представяне на бележка от съответното и учебно заведение или предприятие, после пък заверена от ОФ организаията по местоживеене. Целият свят да разбере и да те "накара" с думи да родиш. Имаше и запънати партийни кадри, които можеше и да не дадат разрешение diablo. За останалите омъжени жени, аборт по желание можеше да се прави след второ, живородено дете. Но пък влизаха в сила "връзките" това да стане по медицински причини. Работата беше да не те запишат в дневниците, че чакаш дете, преди да си си опекъл работата. Обикновено първо влизаш в журнала, че ти слагат спирала и "после" забременяваш. Или пък търсиш връзки в епидемиологията, да те изкарат, че боледуваш от шарка. Много тежко и унизително, като се има предвид и че и с противозачатъчните хич не бяха наред нещата.
По отношение на религията, там прекъснат полов акт, както и други контрацептиви също са забранени. Майка ми ми е разказвала за нейна приятелка католичка и силно религиозна, която станала монахиня точно по такива причини. Пак добре, защото имало и доста стигнали до психиатрията жени. В пловдивско е най- голямата католическа общност и хубаво, че поне моето поколение леко е изпуснато покрай социализма.
« Последна редакция: октомври 06, 2016, 11:03:53 от svekarva » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: октомври 06, 2016, 10:50:10 »

Али... , когато боледува душата, нещата са наистина сериозни.... sad
Помни, че след всеки залез има изгрев и докато сме тук,т.е живи, всичко е поправимо good
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines