Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 18:15:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври 2016  (Прочетена 164271 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: октомври 05, 2016, 09:33:10 »

Свекс, майсторите се разкараха. Довършваме стените с боята, мебелите остават, но тях по-натам, сега няма как.

Аз това горе не го намирам за приемливо от мен модерно изкуство, види ми се безвкусица. Нещо средно между Кубински реализъм с комунистически привкус и напушената реалност на някой неуспял артист. pardon

Последното което ми хареса в тази област, е това, направено с тел:




Инак стерилността не ме плаши, аз съм по двете крайности- мога да се приспособя. А и съм уморена от сблъсъка с хаоса- вътре и вън.... pardon
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #61 -: октомври 05, 2016, 09:40:36 »

Добър ден  Sunshine

Влизам да ви почерпя днес с моята законна вече радост имаме два повода, 1 месец семеен живот и 12 години от запознаването ни. В този прекрасен ден преди 12 години едно момче с чуплива коса се появи в живота ми, за да го допълни и осмисли.

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: октомври 05, 2016, 09:42:04 »

Добър ден!
След като предната нощ будувах с котката, сега едва се будя, още ми се спи. Тя поне има подобрение, все още има лиги, но значително намаляха и не са постоянни, тича, храни се добре, надявам се вече да й минава.
Идвам да помоля за палци, днеска трябва да режем лентата, ако док не реши да ми постави нова цел за изпълнение, аз съм да си стоим 2в1.
Свекс, това изкуство е меко казано грозно! Ми съжалявам, явно не съм модерна и не съм дорасла да го оценя. Виж последните снимки страшно ми харесаха.
Мери ми, страхотни дестинации   good , и аз си имам списък, ама дали ще го осъществим и кога  pardon Честити 12г познанство и 1м семеен живот.
Пожелавам прекрасен ден на всички, нищо че е облачно и студено, а е и сряда.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #63 -: октомври 05, 2016, 09:49:33 »

Хехе, това са мои снимки, точно скандално отблъскващи. Ще изкрънкам някои негови.
 – по пътя
- нови тухлени къщи

– най- старият запазен град в Швеция. Къщите са дървени, с двойна изолация, пак от дърво.
– най- накрая цветя и подготовка за Хелоуин
– типични цветове на дървените къщи
– сиво, ама със зелено
– къщичка за книги, има ги безброй
– кметството
– малка ферма и земята към нея
– гробни могили на викингски езически богове
marry_me, честита годишнина! Да го карате без силни сътресения в бъдеще, да гледате в една посока и да се подкрепяте!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #64 -: октомври 05, 2016, 09:52:00 »

Свекьрва,

Сега изчетох всичко пак на спокойно и с наслада. Разгледах хубаво снимките и се пренесох на място.
Много критично ми звучиш. Не знам, аз ли не сьм усетила както трябва, но не ми изглеждаш очарована. Все пак, ако имах вьзможност бих отишла там на екскурзия (и бих посетила местата от личния ти избор)  good

Четейки текста ми звучеше всичко като много чисто и поддьржано, в сьщото време по снимките видях гарфити и напукани стени, което ми се стори в разрез с прочетеното.

Каквото и да е, очевидно е, че културата им е много различна от нашата и сьответно си струва да се запознае човек отблизо.

А за двореца, направо ми се приходи зверски, аз обожавам дворци и интериор.

Благодаря ти за времето, което си отделила, насладих се  give_rose

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: октомври 05, 2016, 09:58:22 »

Добро утро! smile

Аз нямам какво да добавя като коментар към разказа за Швеция, само искам да кажа, че Свекърва разказва много увлекателно, и също да благодаря за усилието и отделено време и целия прикачен снимков материал  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #66 -: октомври 05, 2016, 10:39:47 »

Хехе, да го разбирам ли, че е време да спирам?  Wink
Има още малко от Швеция.
Ина, разочарована съм от малкото време, което имахме и това, че не успях да си създам общо впечатление от града. Стокхолм е наричан Северна Венеция, с много канали и мостове, свързващи отделните острови, има много красиви /по чужди снимки/ места, които така и не видях, прекрасни модерни сгради и квартали, които също не видях. Яд ме е, че изхабихме половин ден в корабче да обикаляме архипелага и то в студ и мъгла. Съжалявам и за времето в Гамла стан /където виждаш графити и напукани къщи/. В Стокхолм непрекъснато се строи и текат ремонти, но всичко, което правят е вързано със съществуващото изключително хармонично. Това е млада столица, на около 700 години, няма пищността на познатите ни в Южна Европа. Няма катедрали, които всъщност са най- красивите и внушителни сгради след кралските дворци, няма арки, небостъргачи, скулптури и огромни фонтани, просто парите са ги харчили за други неща smile
Това ми беше мечтана дестинация от години, пак бих отишла, но минимум за седмица и с моя програма. Това, че казвам, че не мога да се впиша в тяхната култура на този етап от живота ми, съвсем не значи, че не ми харесва. Изпуснала съм момента, вече съм някаква конфликтна смесица от Ориент, Балкани и съвсем малко Европа pardon
Хехе, снощи гледах по 24kitchen кулинарно предаване за Швеция, с много изгледи от града, готови ястия и интериор на заведения. Ами като му се пусне малко температура към топлите цветове, просто е приказка и феерия от цветове.
« Последна редакция: октомври 05, 2016, 10:42:47 от svekarva » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: октомври 05, 2016, 10:49:23 »

А аз може би на този си етап от живота бих живяла точно на такова място.Нещо ми идва в повече хаоса, неподреденоста, мръсотията в която живеем.Искам да има прости правила, които всички да спазваме.Елементарни неща са, но тук ми липсват толкова много, че на моменти ме боли чак.Имам нужда от малко рутина в ежедневието си, малко предвидимост.Може би е от възрастта, от всичко което се случва около мен, но ми писна от изненади, от това да се боря да мина по тротоара, от някакви елементарни неща.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #68 -: октомври 05, 2016, 11:27:28 »

Еми, ще пусна и снимки от следобеда... Хванахме трафик на път към Стокхолм. Вероятно доста хора работят извън града или пък отиват да се забавляват там в почивните дни. По таблата препоръчителната скорост падна до 10км./час на магистрала и то. Закъсняхме доста и ни остана време да видим само Васа музей. Много е впечатляващо, просто ти спира дъхът. Васа е стоял дълги години под вода потънал кораб. След изваждането му е възстановяван по намерени чертежи в оригиналния вид. Показани са съкровищата и товари, които е пренасял, каюти, палуби... всичко можеш да пипнеш с ръка. Всеки може да си пусне филм за област от корабостроенето и корабоплаването, от която се интересува. Не стига и ден да обиколиш навсякъде.
В сградата на музея е и един от ресторантите с най- хубава кухня и гледка. Въпреки късния час нямаше начин да пропуснем следобедно кафе със сандвич там.
– най- старата църква, строена под патронажа на основателя на шведската държава Олаф Скьотконунг
– стара и нова църкви /действащи и двете/
– в новата църква


– трафик в петък
– Васа музей
« Последна редакция: октомври 05, 2016, 11:37:01 от svekarva » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #69 -: октомври 05, 2016, 12:13:56 »

Забравих, Майко мила са публикували много силна статия за събитията в Полша, трябва да се прочете!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: октомври 05, 2016, 14:37:06 »

Полша, ми е много болна тема.От години полякините се борят за закон за ин витро процедурите.До скоро там те бяха забранени.Правихме събиране на европейската организация при тях, ходихме в техния парламент, срещи с депутати и пак нищо.Под ние имам в предвид група от Fertility Europe, с представители от съответните страни.Тъкмо имаха пробив и бам тия идиоти дойдоха на лваст.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: октомври 05, 2016, 14:39:06 »

Прерязахме лентата, вече съм свободна да ставам и да ходя  danceg danceg danceg
Маги, стана ми интересно какво за ин витро процедурите в Полша? Ако ти се пише по темата ще ми е интересно да прочета.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #72 -: октомври 05, 2016, 14:44:38 »

Ужас Маги.Нали имаше по TLC документален точно за ин витро двойки в Полша, можеби това е било целтта , да се види колко е трудно да си от другата страна
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: октомври 05, 2016, 15:05:38 »

В Полша до скоро ин витрото беше забранено.Полската организация успя да прокара пилотен проект който мисля че работи две или три години, до това лято.В него се отпускаше определена сума за субсидиране на двойки с репродуктивни проблеми, но не на всички двойки.Имаше странни разпоредби като например, ако имате 20 оплодени ембриона, от тях сте използвали 5 и решавате, че не искате повече да използвате, полската държава се разпорежда с останалите и ги насочва към нуждаеща се от донорски ембриони двойка.ТОва мен лично много ме шокира.Като детето после задължително трябва да знае, да му се каже, че е от донорски ембрион.Там има голям туризъм за ин витро и за аборти в съседни страни.А полякината тази пролет каза, че и самите хора са много зле като отношение към деца ин витро.Били извънземни, франкенщайнчета и т.н. Въобще никак не им е лесно на тях, никак.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #74 -: октомври 05, 2016, 15:22:25 »

За отношението към децата съм чувала, но съм мислила, че е само от религиозни възрастни фанатици, а не от нацията изобщо. sad Наистина им е много трудно сега. nea
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines