Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 03:41:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври 2016  (Прочетена 162179 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #45 -: октомври 04, 2016, 11:57:56 »

Марта, всичко зависи от сьстоянието на детето и неговите вьзможности, до колко е тежьк синдрома и пр. Всичко се "крои по мярка".

На Марта какво са му правили? Той можеше ли да диша?

При нас нали се сещаш са само най-тежките случаи.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #46 -: октомври 04, 2016, 12:03:55 »

Обикаляхме, каквото обикаляхме и понеже това си беше моя издънка /ама на първо място като забележителност по всички пътеводители, на разни езици и от разни хора/, рекох да се реванширам за съпровода на Родния с кафе. Къде, къде, баш пред входа на единствената тоалетна в тази част на града, та да я свършим 2 в 1. Седнахме в много кипра пекарна, естествено - безцветна. Ама и одеялата по столовете и те бозави, чашите им стъклени с двойни стени, печивата им пък сивкави, здравословно напращяли с пълнозърнесто брашно и без глазури. Пихме кафе и гледахме как точно аджеба става номерът с поставянето на банкнота. Тъкмо си събрахме материал и знания и хоп...една германка блокира системата и ни навън, ни навътре. Не изчакахме да дойде техник и решихме да се върнем в Кралския дворец, щото скоро щяхме да заподскачаме и да заситним принудително. Wink
– на кафе срещу тоалетна
– одеала
– бистро
– към по- горна улица
– табелки
Няма да махам снимките, може само тези на НИ2, да не го урочасаме. Пък вие ни наплювайте за всеки случай.  Wink
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: октомври 04, 2016, 12:17:06 »

Наачииии - катогледам тия магазинчета...си мисля, че бая щах да се охарча.

Като знам, че от малкото места на които съм ходила, все се зазяпвам по такива мЪгЪзинчета и се сдобивам с по нещо от тях...
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #48 -: октомври 04, 2016, 12:18:23 »

Пу-Пу, наплювам веднага да не са му уруки.

Ина, Марти го водеха Пиер Рубен, но без проблемите с дишането.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: октомври 04, 2016, 12:35:02 »

Ейййй язък,,,не ми работи бременоловния радар значи Wink ма пак чакам да изскочи заек от някъде,,,,имам си го усещането за бременеене на близо blum  От приятелките ми не остана кой...От форума ще да е Wink
   Аз днес пак съм на вълна ремонт,окончателно поръчах кухнята.Човека с  ръка на сърцето ми обеща 20-25 дни.Дано да е сериозен ,да не се наложи на му вадя сърцето с голи ръце diablo
  Харесах и тапет за едната стена в хола,но естествено нямат налични ( не поддържали такава политика на магазина -Домко -уж голям магазин,,,пък,,,,,) и сега ще дойде чак на 15 Ноември ( в най-добрия  случай).То пътя Италия-София е толкова Wink месец и половина beating Но хайде,,,ще го преживея някак си Wink
   Избрах и цветове за хола и кухнята и май се прецаках леко,,,,В магазина беше мрачно икато излезнах на слънце с готовата боя единия цвят ми се видя многоооо светъл...Но това е.Каквото такова...
   Иначе аз не спя вечер от месец,може и повече.Вече свикнах и съм готова за будуване Wink имам тренинг.
Свекърва твоето момче много се е измъчило ,ма какъв е този мини таван.Сигурно е пригоден за тролчета само Wink
Котките някакъв символ ли са им? Понеже доста сувенири с котки видях?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #50 -: октомври 04, 2016, 12:49:06 »

Не е хубаво човек да се ядосва, защото никога не се знае, дали няма да стане още по- лошо.
Оказа се, че трябва да прескочим част от царските колекции, че да можем да догоним последната група и да излезем навреме, без да ни затворят вътре. Естествено и тоалетните бяха на изхода, срещу заплащане и дистанционно отваряне на вратата от магазина за сувенири.
За разточителство на багри и изящество на скулптури и тук леееко ще прескоча. Дворецът е действащ, бих казала модерно обзаведен в стил 18- 19 век, подреден с ненатрапчив вкус, но много въздействащ. Ако сложиш още нещо, ще е излишно, ако махнеш нещо, ще липсва осезаемо heart heart heart. Може да се идентифицираш с обстановката, да ти е уютно, все едно не е за хора със синя кръв и без да ставаш разноглед от фрески, картини, гоблени и килими. Видяхме и "гвоздея" на двореца - сребърния трон. Ей, като почнаха колекциите с порцелан, направо ми се напълни сърцето. Пък какви часовници, ножове, ловни пушки, каляски, стъкло, не може с думи и снимки да се предаде, трябва да се види. Останахме последни, но никой не ни погледна накриво. Уредниците ми отговаряха много любезно и подробно, това за тях беше не работа, а въпрос на чест.
Облекчени и най- накрая доволни от видяното, останахме още малко по вече пустите улици на историческия център.
– пак Кралски дворец
– конферентна зала
– сребърният трон
Скай, изобщо не са по- хубави от твоите тези нещица. Ела в Пловдив, ще те разходя из Капана good
Лоли, не зная защо има толкова котки crazy Кучета по улиците видях, ама котки - не. Вероятно е мода, табелките също са на голяма почит, има ги накачени по всички стени из апартаменти и пекарни.
Момъкът стоя седнал, само намаза от ситуацията Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #51 -: октомври 04, 2016, 12:58:56 »

Срещнахме се с НИ2, разходихме се още малко, полюбувахме се на залеза в пастелни тонове и се прибрахме каталясали.
Показвам и едно бистро, много над нашите възможности, в близост до Театъра и Операта. Че там са местни си личи по белите им коси. Няма боядисани, всичко е естествено.  Wink Даже не може да се усети парфюм или аромат на козметика. Кафе и канела, ванилия и нещо топло и вкусно, това се носи из въздуха.
– към Театъра и Операта
– към центъра на града
– бистро за местни
– залез като на картина
– залез без филтри
– последни снимки
– към квартирата
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: октомври 04, 2016, 13:28:38 »

Добър ден!

Още не мога да си преживея прецаканото пране. И не, че съм искала да спестя кърпичка, ами понеже веднъж вече мина през пералнята въпросното проблемно боди с кърпичка и си мислех, че няма да ми прави проблеми. Е да, ама не. Най ме е яд за едно комплектче от НМ, на което горнището на нищо не прилича. cray Облякохме го точно веднъж..Ще търся варианти за премахване на петната, няма да се оставя така.

Свекърва, и според мен младееш. Цялото семейсто сте израстни като ви гледам. Няма как синовете да са миньони. Много ми е интересно всичко.

Ина, и твоите разкази са ми интересни доста. Споделяй, когато имаш време. И дано работиш това, което ти е на сърцето.

Булче, благодаря за рецептата. Ще поизчакам малко, заради прясното мляко, иначе звучи доста вкусно.

Рат, дано да се оправи писанката.

Лоли, и ние си бяхме харесали един тапет от Домко, но го нямаше наличен. Не ни се чакаше, защото бързахме да приключваме с ремонта, ама скоро може да се замислим пак, защото са ни бледи цветовете в спалнята.
Иначе и аз будувах последния месец. Ставах в ранни зори да правя закуска на Влади, ровех се в интернет. Сън не ме ловеше. Много сладки спомени са ми това.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #53 -: октомври 04, 2016, 16:07:59 »

Снимки от Музей модерно изкуство и Гамла Стан.
– известна снимка
–експозиция пропаганда
– модерно изкуство
– пак модерно
– фон за снимки
– най- красивият площад в Гамла Стан. Тук слагат коледната елха и подвижни дървени павилиони за играчки и украси
« Последна редакция: октомври 04, 2016, 16:10:34 от svekarva » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #54 -: октомври 04, 2016, 16:35:48 »

Сърцето ме заболя от този "музей"... А явно съм в дълбока грешка, защото за мен изкуството трябва да носи наслада за сетивата най-малкото, а тези миличките ми разстроиха възприятията на макс...  bad bad bad

Швеция явно не е моята дестинация, стерилно и скучно... после защо северните нации имали висок процент на самоубийства и депресии, но пък е хубаво, човек да види и друг свят. Мерси за ъпдейта Свекс, спести ми няколкостотин евро за разходки. Поне коледният площад бива, а съм чувала, че имат уникална природа smile

На мен ми се ходи в Петербург... ама някога си като не трябва да разчитам на баби за бейбиситинг, че ми излиза солено. Двореца и Нева искам да видя, Бубето да каже кога ще има бели нощи и сияния, че да намажа от всичко Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #55 -: октомври 04, 2016, 17:38:05 »

Киви, това е през моя поглед, само един ден. НИ2 е във възторг, ама няма как да го насиля да напише или да разкаже нещо. pardon Макар цените да са смазващи, някак се чувстваш човек, спокоен и сигурен. Липсва европейската суета и показ на благосъстояние, не се състезаваш с времето и хората. Хехе, те по на север, във Финландия се самоубиват.
Брат ми бяха през юни в Ленинград, тогава са белите нощи. Много са впечатлени, но леко объркани smile
Ден втори - по пътя на викингите.
Много мислих дали да тръгна с мъжете или да доразгледам Стокхолм през този ден. Исках да отида в детския музей, където са Пипи и Карлсон, да видя Вила Вилекула, да прекарам поне половин ден в открития музей, където имало къщи, занаяти и облечени в носии от цяла Швеция живи манекени, домашни и диви животни от горските райони, да тръгна и из търговския център с модерни магазини и заведения... Ама си казах, че и без това толкова малко време прекарвам с НИ2 и че скоро ще го грабне някоя Марийка и само с нея ще си ходи, та прежалих личните си интереси и поехме тримцата на север. Синът беше платил кола под наем и се настанихме в чисто ново Волво. Много му беше на сърце, още повече, че вече е навътре по електронното оборудване на колите. Тази имаше радар за елени, с части, правени в Ботевград. Интересно е чувството да шофира собственото ти дете, возех се при него за първи път. heart Много съм горда с културата му по пътя, личи си американската школа good
За викингите зная много малко, трябва да седна и да прочета.  blush В общи линии са наемни бойци пирати, изобретили компаса и вид маневрени лодки, със собствени писмени знаци "руни", сложни религиозни /май повече езически/ориентации и морални принципи. Минали са през Крим до Константинопол, южното ни Черноморие е било под тяхно владение известно време. НИ2 ходеше по музеи и снимаше каманаци и разрушени църкви, аз гледах природа, градове и хора.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #56 -: октомври 04, 2016, 20:52:14 »

Свекърва, ще изчакам да завършиш разказа и ще си кажа кое ме впечатли.

Ина, стискам палци да ти се случат нещата, звучиш супер много ентусиазирана и потопена в това, което правиш. Надявам се някой ден да изпитам тази емоция и да намеря своя икигай  blush

Ще си споделя моите мечтани дестинации:
1. Мароко - много интерес имам към тази държава, в която арабската култура все още не е чак толкова ислямизирана. Искам да видя пустинята, каменните дантели, палитрата от цветове, таурегите, всичко  heart
2. Аржентина и Чили - да танцувам танго по паважа, да мина през Магелановия проток, нос Хорн и др.
3. Непал, Бутан и Тибет - вярвам в Карма във всичките й проявления, там искам да отида напълно сама или с моят алтер его  heart
4. Япония - харесвам ги като култура, всичко е толкова сдържано, премерено, говорят с движения, жестове. Искам да видя цъфтящите вишни, истинска гейша по душа, вулканите...
5. Белите нощи в Санкт Петербург и Северното сияние в Норвегия
6. Всяко селце и паланка в Италия, искам да я обиколя цялата  heart
И на още много места... Пожелавам си го, нагласям се и оставям Вселената да го сложи на пътя ми  heart

Едит: Забравих да кажа, че съм гледала Японски театър НО и бях силно впечатлена от маските, от играта, ох, влюбих се в тях. А и имам братовчед, който пише хайку и аз съм му основен читател и фен smile
« Последна редакция: октомври 04, 2016, 20:58:26 от marry_me » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #57 -: октомври 04, 2016, 21:00:54 »

Ххихихи... Как си ме нацелила...  Аз сьм била в половината от твоите дестинации (Аржентина, Япония и естествено Италия). Ама това беше в щастливото време, когато бяхме млада двойка, а Фабио все още беше в научните среди и ходеше по конфренции. Скоро така ще стане май, че и до Ит няма да можем да мрьднем  girl_impossible
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: октомври 05, 2016, 07:55:24 »

Добро утро дами, как сте?Какво си правите?Тук вече подухва студен вятър и захладня.

Свекърва, чета те с интерес и чакам края на разказа.На мен тоя музей на модерното изкуство ми идва в повече.Аз под изкуство разбирам класическо и от това ме заболяват сетивата.Но както се казва "Вкус приятел няма"

Ина, а на теб ти пожелавам, ако решите да идвате някое лято към БГ, да се разходите из позабравените села и планини, да обиколите това което остана все още от БГ.Красиво и екзотично за чужденците.

Хубав и усмихнат ден!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #59 -: октомври 05, 2016, 09:21:24 »

Привет, привет!
Рат, цялата ми сила и подкрепа е към теб и Моли днес! heart
Маги, Киви, май повечето тук сме така по отношение на модерното изкуство. Еми би могла да ни е от голяма полза в опознаването му, ама милата е заета с майстори сигурно heart
Трябва да си седна на д-то и да си запълня дупките в информираността поне, защото хич и не ми е приятно като ме стрелне НИ2 със сивосиня мълния, че нищо не разбирам и нищо не зная. Ама в Испания гледах най- добрите колекции на Пикасо и особено в Барселона, в техния музей на модерното изкуство, съвсем не бях толкова шокирана. Както казва самият той, целта е точно да те шокира, да те разтърси, дори да те възмути и да предизвика някакви емоции по принцип /не задължително наслада/. Това е положението, децата ни вече знаят повече от нас и трябва да ги догонваме good Хехе, доста е странно, че едно човече, на което си сменяла пелените, днес надгражда твоите познания и знания и иска да ти върне "смляна нова информация, през собствения си поглед". Сигурно за родители, чиито деца живеят по- дълго с тях, не е така. Представям си с големия колко съм изпуснала...
Ама да се връщам към викингите. Местата, по които ходихме, са от времето, когато се образува Швеция (през 993 г., под управлението на Олаф Скьотконунг). Шведският владетел е първият по-добре познат от писмени източници крал в Скандинавия. Известно е, че подкрепя християнството и се стреми към по-тясно политическо обединение на провинциите в Южна и Централна Швеция.
Не обичам история и география /макар да имах само 6-тици и много свестни и отдадени учители/, та не знаех и това, че викингите са първите откриватели на Северна Америка, почти 500 години преди Колумб, но така и не успяват да колонизират огромния континент. Експедицията на Лейф Ериксон достига Новия континент ок. 1000 г. и впоследствие на източния бряг на Канада е построено викингското селище Винланд. И да се поправя, не те са открили компаса, а първи започват да си служат с уреди за ориентиране, вързани с Полярната звезда, по морски пътища. Те са и много добри занаятчии, рибари и селскостопански работници, което си личи от идеално поддържаните им ферми и обработваеми площи.
– тук е заседавал Парламентът, викингите сядали на камъните
– руни
– и жените били войни
– чешма с характерна форма. Питейната вода и ненадмината в цяла Швеция
– църква от 12- ти век
– надписи
– селски паркинг
– междуселски пътища

« Последна редакция: октомври 05, 2016, 09:27:00 от svekarva » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines