Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:02:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2016  (Прочетена 168133 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #585 -: септември 29, 2016, 13:38:41 »

Здравейте

Аз чакам малкият човек да се събуди и ще ходим на разходка.
Отразяват ли ви се магнитните бури?

Рат,  кураж и от мен! И да тръгне бебчо, всичко ще е наред!   heart

Свекърва, и на теб бързо да ти минава. Както ни подхвана, всички ще ни изреди. Аз си викам, дано това да ни е и скоро да не се разболяваме.

Али, харесва ми така по много да пишеш .

Наде, и аз така съм го запомнила членА. Понякога в бързината обаче май го изпускам, което не е оправдание.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #586 -: септември 29, 2016, 16:04:57 »

Прекрасни мои, благодаря ви за подкрепата! Минах и за сега всичко е наред, не прерязахме лентата, защото док я няма, а аз отказвам да раждам без нея. Та сега ще имам нужда от още много палци, да издържа до понеделник поне!
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #587 -: септември 29, 2016, 16:13:14 »

Ние ще стискаме палци а ти стискай краката tease
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #588 -: септември 29, 2016, 17:08:23 »

Прекрасни мои, благодаря ви за подкрепата! Минах и за сега всичко е наред, не прерязахме лентата, защото док я няма, а аз отказвам да раждам без нея. Та сега ще имам нужда от още много палци, да издържа до понеделник поне!

То такова масово стискане е настанало, че след 4 седмици преносила те очаквам да ни пишеш да спрем да стискаме. С тая лента ми е много забавно  smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #589 -: септември 29, 2016, 17:40:38 »

 funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth А дано Киви! Аз от самото начало, така исках да пренося, да сме си максимално дълго заедно..., абе  crazy работа.
Ами, вече си представям нещата като нещо средно между откриване на нов обект и финал на маратон.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #590 -: септември 29, 2016, 17:45:57 »

А, недей като маратон, че там все дигат ръце в края. Да не вземе и момчето да заеме такава поза, че трудно се вади Wink Нека си реже лентата, като ББ на магистрала!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #591 -: септември 29, 2016, 18:31:49 »

Ааа, хич не искай да преносваш, изобщо не е весело sad стискай до понеделник, всичко ще е наред!  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #592 -: септември 30, 2016, 10:16:43 »

Хайде да си изпратим месеца! yahoo
Това, навитото, в долния ляв ъгъл, много прилича на прословутите шведски канелени кифлички. Хихи, за мен, освен че са страшно скъпи, не са нищо особено - тесто с канела, поръсено с карамелизирана захар, ядки или шоколад. Има ги и от многолистно тесто. Обаче като влезеш в пекарните им те лъхва един приказен аромат на канела и портокалова кора, примесен с шоколад и кафе, ум да ти зайде heart heart heart По това, което видях, никога не пият голо кафе, винаги има и нещо придружаващо от тесто. Сладкишите им не са сиропирани и не натъртват от сладост. Усещат се качествените суровини, като съставките са ограничени до минимум. Имат и сурови, веган, без лактоза, без брашна, каквото ти дойде на ума. Пекарните са малки, максимум с 4 маси вътре и няколко вън и винаги са препълнени. Мисля, че не правят вкъщи такива неща. Много си взимат в хартиени пликове, в заведението са предимно пенсионери, а следобедите - майки с деца в ученическа възраст.
Да се оплача, НИ2 ми изтри всички снимки на деца и случайни хора по улиците. sad Апартаментът ни в Стокхолм беше съвсем близко до детска градина и вероятно училище, та ми беше много интересно да гледам. Можело обаче да ме сметнат за педофилка и да ме тикнат в ареста, пък нямало да даде и пукната пара да ме извади от затвора. Късно се усетих, че направих застраховка за пътуването в чужбина, което включваше и правни услуги, та да не се връзвам на американските му страхове. Минава примерно хубаво момиче, високо, русо и му казвам "виж я каква е хубава", идва ми даже да се обърна, пък той "майка ми, та тя е под 21г., не е редно да я гледам".  pardon Да гледа дъртофели над 50 тогава Wink
Та какво ми направи впечатление: Возят децата в колички, много стабилни и големи, дори до 5 годишни. Често са двойни, за бебе или багаж. Има и на колела, но на специални, с три колела и голям, затворен кош. Не видях бащи, само майки. Учениците ходят сами, пеша, на групички. Облечени са почти еднакво - джинси, светли блузи и сиви или черни якета на баклавички. Няма ярки цветове, липсва розово и цикламено, толкова обичано от момиченцата. Няма и щампи на Батман, Ледено кралство, Маккуин и други известни герои, цветя и надписи, нито на блузите, нито на чантите. Косите на момиченцата са руси, прави, разделени на път, пуснати и дълги максимум до раменете, без прически на плитчици и разни красоти. Както и при облеклата на възрастните, хубавото качество си личи heart.
В детската градина децата бяха на двора още в 9ч., когато е сравнително студено още. Видях и други, в 6 местни колички, навързани на влакче, тях ги возеха към близкия парк. Хехе, тези в двора бяха еднакви  на височина, на дебелина  и на сламени косици. Има много емигранти, но вероятно живеят по крайните квартали и там разнообразяват децата по цвят и разцветка. crazy Групите бяха по 20- тина деца  и около тях се навъртаха поне 6 млади момичета. Децата си играеха с камъчета и тревички, скупчени и нещо пееха. Без кофички, лопатки, играчки. Ако някое тръгнеше нанякъде, за него моментално се залепваше някоя учителка. Всички в двора бяха със светлоотразителни яркозелени престилки, сигурно за да се виждат и да не се цапат.

Тази снимка е останала, защото нищо не се вижда от децата smile Ама да придобиете представа за сградата и двора.


* 14522886_1246367675413326_4440963066500763065_n.jpg (69.59 KB, 340x340 - видяно 2538 пъти.)
« Последна редакция: септември 30, 2016, 10:27:48 от svekarva » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #593 -: септември 30, 2016, 10:49:59 »

Всичко, което разказваш много прилича на тук, особено в частта качество(във всичките му аспекти).

В Дания, в яслите, т.е до 3 години, децата се извеждат на обяд да спят в детски колички навън. Какво е времето няма абсолютно никакво значение, всеки ден спят навън.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #594 -: септември 30, 2016, 11:12:40 »

Добър ден!
Свекърва, как ми е приятно да те чета..., представям си нещата които описваш. Аз бях много впечатлена в Словения как 2-3 жени, водеха към 15 дечица, ама едва ходещи 1,5-2г. навързани с едни каишки на влакче. Едната отпред, едната отзад и мъниците в строй ходеха по тротоара като патенца.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #595 -: септември 30, 2016, 11:40:12 »

А Свекс, на теб изрично идвам да ти се разсърдя - що не го показа този твой син, преди да се омъжа  Oh my ...  diablo

 funnytooth
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #596 -: септември 30, 2016, 12:28:48 »

Свекърва, така си го представих този сладък аромат. Нали се ограничавам от към сладки неща, та само с това ще си остана. А всичко друго звучи като извънземно в сравнение с нещата тук.

От няколко дни ми "играе" лявото око. Как да го тълкувам това чудо?
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #597 -: септември 30, 2016, 12:41:20 »



От няколко дни ми "играе" лявото око. Как да го тълкувам това чудо?

Ако разбереш, кажи и на мен, защото често ми се случва, ляво, дясно .... различно.
Според мен това си е просто трептене...., както се случва и с други места по тялото, ръце, крака...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #598 -: септември 30, 2016, 13:01:46 »

Мен това с окото ми се случва от стрес. Свекс, мари,много ми харесва  това с волфаджийските  :yes:жилетки и спането навън,независимо от времето. Баба ми ми го прилагаше това второто.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #599 -: септември 30, 2016, 13:09:21 »

Хаха, ако те сърби и лявата ръка, пари ще взимаш Wink
Чери, кой те кара да се жениш млада и зелена? Wink Ти не го гледай по външност, като се ядоса, може в миша дупка да те навре Wink
Мари, времето тази година било изключително хубаво там. Пръсна ни само лек дъжд, вечер падаше до 5С и по обществени места пускаха отопление. Сутрин до 10- 11 не ставаше повече от 10 - 12С и пак затопляха влакове, пекарни и магазини. Много исках да видя колички със спящи вън деца, но сигурно не сме попадали на ясли. То и по парковете нямаше колички, защото майките ги бутаха по улиците. Не можах да видя седнали групички майки, къде са, кой ги знае. Много интересно, бутат тичайки, даже бавен ход няма. Ама като вървиш, хич не ти трябва да си гледаш в краката, всичко гладко, без дупки. Няма и коли, народът е качен на колела. Колоездачите обаче не са бесни, каквито видях в Берлин. Нямат пътеки по тротоарите, движат се по улиците, в специални платна. Ако случайно им минеш в територията, изчакват без да звънят и да кряскат и бутат. На мен така ми счупиха фотоапарата в Германия, докато чаках да пресека diablo По тротоарите винаги има тичащи и пешеходци. Колите им са малки, лесни за паркиране и не правят трафик и мръсотия. Карат с екогорива, има и електрически. Много си пазят природата и са в супер форма, предимно от ходене и тичане. Никъде не видях фитнес салони, както при нас. Вероятно си имат уреди по домовете или просто са си такива пъргави, слаби и жизнени до дълбоки старини.
Хаха, за играенето на окото - купете си витамин В комплекс, минава след седмица.
Активен
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines