Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:12:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2016  (Прочетена 168132 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #570 -: септември 28, 2016, 17:22:48 »

Моника е по-добре, дивее за 2-ма, и ме изкарва от равновесие, но това значи че е здрава smile

Аз пиша и на двете.Предпочитам фонетика, мога да пиша без да гледам, бърза съм.Но ако се налага минавам и на БДС.Но това няма връзка с начина ми на писане.При мен например проблема е, че пиша много бързо, не натискам хубаво всички букви или ги размествам като пиша.

И аз като Рат, познавам хора с пари, ходиха учиха по чужбина и накрая за нищо не стават.Не е до тях да се върнат, не знам какво ни трябва наистина.Ние все си говорим кое поколение трябва да се смени, а всяко следващо гледа от предходното и копира лошите му черти.Сега на дневен ред е поколението израсло с баба и дядо, получаващо пари от мама и татко в чужбина.Което не знае как да си напише името, но иска да работи минимум за 1000 лв, ако може по цял ден да си прави селфита и рови във фейса.Е и тях ли трябва да чакаме да си отидат?И кой ще дойдат?Защото като гледам възпитанието на днешните деца и малко не съм оптимист.

А обръщението и мен не ме стресна.Даже е нормално.И ние имахме такива като тийнове с моите приятелки.А в Университета си говорихме на келеш.Въобще весели години, безгрижни.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #571 -: септември 28, 2016, 22:39:45 »

Хубава тема сте подхванали. Аз ежедневно се сблъсквам с неграмотността на днешната младеж и, вярвайте ми, на моменти ми идва да вия като вълците от "Маша и мечока" ....
Позволявала съм си да правя забележки и да връщам неграмотни писания, но вече се отказах. Не претендирам, че пиша и говоря перфектно, но често се чудя как тези деца успяват да си изкарат матурите по БЕЛ????
Смятам, че е нормално да се допускат грешки при писане на компютър: визирам разместване на букви и/или липса на букви, но за това има лек, а и си личи, че не е от неграмотност.
Хващам се все по-често да се замислям аз ли съм луда и възможно ли е дадената дума да се пише така???? Тичам да търся в речници..... А на хората не им пука - официална кореспонденция, документи, съобщения - пълни с груби грешки.
Но какво можем да очакваме от учители, които често са получили дипломата си вследствие на родителски амбиции? Всички имаме множество такива примери ...
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #572 -: септември 29, 2016, 08:01:36 »

Даже във форума има пресен пример от днес "агенций" smile

Ajde edna zakus4ica... чиниЙ с филиЙ smile

 Offtopic Съвсем умишлено съм си го написала така както съм го написала smile Хубав ден!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #573 -: септември 29, 2016, 08:54:03 »

Браво, Киви! Как не съм се сетила така да сервирам закуска  blum


Днеска пак ще моля да стискате палци, след обяд сме на преглед и ми се е свило нещо.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #574 -: септември 29, 2016, 08:54:54 »

Ей ви чений с фелий Wink
За мен най- неприятно е, когато на някого не му пука. Винаги може да се пусне проверка, дори и тук, във форума. Ама пък не може да се поправя и трябва да се копира и трие и ми минава меракът  crazy.
Стискам палци за Рататуй, нали и махат конеца днес. Да се случи най- доброто за нея и бебето! heart heart heart
Четох сравнително хубава статия, но много се ядосах на граматическата грешка в заглавието - грешен пълен член crazy  pardon Това вече е лошо... В много от преводните книги в последно време езикът и стилът са отвратителни. Правописна грешка отнема 0.5 от оценката, останалите - цяла единица sad
Аз още съм в разстроено положение, в устата ми горчи и за голяма моя радост нямам апетит smile
Ето я въпросната статия, за отношението към смъртта е. Който не иска, да я подмине Wink
http://www.lifehack.bg/self-improve/smartta/?utm_medium=social&utm_campaign=postplanner&utm_source=facebook.com
Прекрасен и успешен ден на всички ни!


* 14484703_1245439702172790_1452622412810589125_n.jpg (72.43 KB, 355x355 - видяно 2550 пъти.)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #575 -: септември 29, 2016, 08:59:31 »

Добро утро! Coffe

Всички много тихи днес или се изплашиха дали пишат правилно  funnytooth

Тъкмо щях да се включвам, че заветният четвъртък дойде(а се виждаше толкова далечен) и Рататуй и Свекърва са писали вече.

Рататуй, не го мисли, поне не с откъм лошата страна, големият момент наближава, мисли си само хубави неща! Скоро ще гушкаш малкият бонбон, това е най-важното, другото минава и се забравя Wink

Кураж! good
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #576 -: септември 29, 2016, 09:08:39 »

Браво, Киви! Как не съм се сетила така да сервирам закуска  blum


Днеска пак ще моля да стискате палци, след обяд сме на преглед и ми се е свило нещо.

Чений с фелий с бурувинки, мирси smile

Рат, толкова работа си свършила - 36 седмици пише на линийката... Всичко ще е наред! Даже и да тръгне бебокът, готов е... а хубавата страна на липсващата шийка, е че ще родиш бързо.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #577 -: септември 29, 2016, 09:13:39 »

Добро утро.

Рататуй, палци, всичко ще е наред!!! kiss2

За пълен и кратък член до 12 клас - докато не отидох на частни уроци за подготовката за кандидатстудентските изпити, не знаех начин за правилното му поставяне, правех го по инстинкт. Учителката ми ми каза да заменям думата с "той" и "него", супер лесен начин... Защо всички учители не го казват?

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #578 -: септември 29, 2016, 09:14:33 »

Добре, че не изключват от форума за правопис и пунктуация- отдавна да съм изхвърчала  witch
Аз не съм сигурна дали днес ще ми режат лентата, ще видим какво ще реши док, такива й бяха плановете, ама може и да ми постави нов срок за спазване. Скоро ще разбера, ама нямам чувството да е скоро моментът  pardon
Киви, така си, ама да видим, че като го гледам тва дете нищо чудно по средата на пътя да си промени решението  girl_haha

Тръгна да публикувам, някой писал- чета и допълвам и пак същото вече 3ти път. Харесвате ми така активни!
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #579 -: септември 29, 2016, 09:29:42 »

Добър ден, бандааа!
Виждам, има ранобудни...закуски, кафета....ще се възползвам и ще си помечтая за пържени филийки...
Рат, тази сутрин ставам и се сещам, че е четвъртък...Какво имаше в четвъртък? А, Ратчето е на преглед smile Виж колко народ те мислим, пък теб все мрачни мисли те гонят.... Давай свежо и бодро, бебон е голям и развит, ако му се бърза още, да заповяда, чакаме го с търпение  Wink















Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #580 -: септември 29, 2016, 09:36:14 »

Денс всички мислим Рат. Аз пиша през телефона, голям зор. Шъ мъ извините, не целя буквите.

Моника е добре, дивее. Аз пия кафе и гледам сутрелно предаване. Мак това не ми се е случвало от както родих. Расте детето.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #581 -: септември 29, 2016, 09:44:03 »

Леле, става ми неудобно, колко хора съм ме мислят  girl_impossible благодаря ви от сърце! Ама, май прекалено много се оплаквам, щом вече се сещате кога съм и на лекар  blush
Сноу, вие отпразнувахте ли подобаващо дипломата?
Али, я няма май искаше да гледа "На кафе" та щях да й напомням.
Маги, браво на Моника, нека си дивее детето, сега му се е паднало.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #582 -: септември 29, 2016, 09:53:34 »

Добро утро!
Рат, тук съм, ама пиша и дописвам... То и аз като чукчето - явно ще ставам писател, а не читател blum
Аз съм била pleasantry тормозена от родителите и учителите по отношение на писането. Имам затруднения с О и У в началото на думите и това ми е препърни камъкът. Търся синоними, ако не мога на момента да проверя думата. Ама тук вече идва въпросът със знанието на това що е синоним. Не ме притесняват членове, Й и И, запетаи и тн. Даже синтаксисът ми беше супер интересен. Всичко е въпрос обаче на система. Майка казва, че ако не може да пренасяш думите - няма проблем. Ако не може да членуваш правилно, не те прави неграмотен. Въпросът е обаче, когато комплексно липсват всички фактори, които показват ниво на грамотност.
Не съм съгласна, че само учителите имат пръст в грамотността. На мен ми беше повече от досадно да чета задължителните книги лятото, защото бяха задължителни. Много пъти съм казвала - напук не съм изчела Под игото от край до край, а го зарязах нейде по средата. Дразнеше ме реакцията на хората, които като чуеха какво чета, казваха: О, ама то е задължително!
Ако Елин Пелин е мъка, не знам дядо Алеко какво би причинил на учениците. nea Кое не им е ясно в селския бит и изразите, които Елин Пелин ползва?! Там даже няма камара от турцизми, които за тийновете са леко непонятни. Труден им е на възприятие ли? Ами така е - колко от родителите питат какво се е случило през деня? Децата не са научени да разказват. Кумицата е потресена, че племенникът й не може да си разкаже какво е правил в детската градина. Забива на въпроса! pardon
Аз от самото начало пиша на БДС. После имахме задължителен предмет в училище машинопис. Какъв зор ми беше там да блъскам по пишещата машина angry Там гонехме удари, а всяка грешка сваляше много точки. За няма и 10 грешки двойката беше вързана в кърпа. Да, ама машинописът ми послужи и на изпит в Районния съд комисията бяха леко шашнати как съм смогнала да пиша. Практика му е майката - и в писането, и в четенето Wink
Днес слушах за пресичането на пешеходните пътеки. Децата са програмирани какво да отговарят на въпроса как се пресича. Как пресичат на практика обаче - не е много сигурно. От ранна възраст са стоварвани с колите пред яслите, градините. Те по улиците имам чувство, че не са водени за ръка. Ако знаете каква борба ми е сутрин да мина покрай близкото училите, карайки колата. Родителите са покикерчели колите си по тротоари, спрели са на пешеходните пътеки, вътре в кръстовищата, пуснали аварийните и си мислят, че са прецакали системата. Единственото което правят такива хора е да дават лош пример! После си мислят, че с даване на пари в pleasantry елитно училище ще компенсират собствената си глупост.
Сега да ви кажа нещо много положително. Има и обратна страна на монетата. Човекът, от когото купихме жилището ни, е израсъл без баща. Подадена му е ръка от вуйчо му. Аз съм възхитена, че опирайки се на името, властта, парите, връзките на вуйчо си, той се е възползвал максимално. Получил хубаво образование, направил кариера, доказал се с името си. Изумих се, защото най-лесно е да стане разглезен келеш, а той си е наредил картите повече от правилно. Такива хора са ми пример good Говорили сме с майка, че ако някой ден аз или ММ започнем работа при нея (примерно), няма как да я злепоставим. Напротив, бихме били повече от мотивирани да се докажем. Да защитим нейното име и препоръки.
Последно на тема правопис - на клавиатура ми е много терсене да слагам кавички, та ще прощавате. Защо ги слагат по различни клавиши?! Тъкмо свикна как е вкъщи и хоп - на работа е на друг клавиш...
На работа редовно получавам СВ-та със селфи с уста тип патешко дупе, по бански, за мъжете голи до кръста... crazy Трябва да си ги събирам в колекция вече.
Хахаха, Рат, това с лентата ме съсипа funnytooth
Маги, и аз се чувствам баш като в майчинство тия дни good
Ей, да ви кажа - вчера ходих до близко магазинче с идеята да купя нещо дребно на едно бебче, което още не е родено. Такава находка набарах DANCE Няма такава уникална картинка на тениска! Още ме разсмива като я видя.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #583 -: септември 29, 2016, 10:05:46 »

Няма такава уникална картинка на тениска! Още ме разсмива като я видя.

Покажи я, де!!!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #584 -: септември 29, 2016, 10:14:30 »

Фотоапаратът ни е на ремонт. Ще я снимам с телефона, ама ще ми е малко сложно прехвърлянето, че не се обичат нещо със стационарката ми.
Ей, тъкмо ММ ми звънна, че фотоапаратът ни са го оправили yahoo Много си обичам сапунерката! Има изумителна оптика за непрофесионален апарат. Вече имаме дисплей и няма да снимаме на око girl_haha look
Активен
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines