Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 09, 2024, 00:41:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2016  (Прочетена 172298 пъти)
 
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #150 -: септември 05, 2016, 11:45:52 »

Свекърва, да ти е много здрав, обичан, с късмет и лек път в живота голямото ти момче.
С него сме набори освен , че сме от една зодия smile

Аз преси теб  не съм гледала или чела, сега ще пробвам по-малко , ако има кога да я прочета.
Скай, благодаря за линка.

С езиците и аз не съм много добре, особено като не ги използвам, после не се сещам елемантарни думи.

Маги, бързо да приключвате с ремонта и нас това ни чака.

На мен ми се спи, а трябваше да ходя до магазина , но май ще лягам с Явор и после каквото свършим.

Спокоен и слънчев ден.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: септември 05, 2016, 18:18:54 »

Свекърва да ти е живо и  здраво синчето ( и всички покрай него Wink  ) и все по-големи върхове да покорява.
   Наде убиваш  ме,,,,,Ще прекръстим изразът на Благо джизъса на : Пиши "двор " и да си ходим  danceg
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #152 -: септември 05, 2016, 20:48:43 »

Хайде, по русенско: Много хубави гълъби ядох! - Цитат от баба ми,лека й пръст. В магазина: Листи имате ли?
От 'асковско: И кат лйетна, та три дйена!, "ямач", а в някои села противоположното му е "башеш". "Да заколим една карпуза." И класиката "кишкильче" и "дръни". Няма да надничате в стари теми, че съм ги споменавала някои изрази.
Ето ви един превод- гълъби са кочани царевица. Листи за баница са кори за баница. Бутер си го ползват за масло ежедневно.

Ако в цялата страна вали, по хасковската околия лети. Залетя е заваля, а льетна е изсипа се изведнъж дъжд. Ямач е нанагорнище, ама стръмно такова. Карпуза е диня и се коли, а не се реже. Кишкильчето е канче, а дръните са буци пръст.
В оня край за отатък казват отвъде. Сетих се и за утьовам като ходя си, отивам си.

С диалектите много бързо влизам в час. Нещо са ми чувствителни ушите. Колежка от Перник ми се подиграваше, че покрай нейн съгражданин и общ приятел и на техния език бях проговорила. Език обаче не поддържам почти. Говоря си служебно с една италианка, ама нейният английски е на ниво гугъл преводач. Бях доста напред в училище, беше ми станало интересно да чета литературен текст, обаче Софийският университет ми скапа нивото на език. Не се включваше в учебния план!!! Сега го ползвам, разбирам, ама се улавям, че елементарни думи ми бягат и се чудя как беше нещо си. Като оправдание малко, ама силата не ми е в езиците, а в алъш-вериша pardon

Свекърва, да ти е здрав и щастлив синът! И ти да си здрава, щастлива и много да вдъхновяваш хората около теб!
От години не съм ходила на площада на 6-ти септември. Много искам, ама или бях след раждане, или преди раждане, или пък с бебе... Все едни такива... ММ пък е доста патриотично настроен и много обича подобни мероприятия. Да видим кога ще успеем да отидем точно на този ден на центъра.
Да ви се оплача - не мога да смогна да изчета форумските теми, пък толкова интересни неща забелязах прелитайки!!!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: септември 05, 2016, 21:02:02 »

Добър вечер!
Честит ти рожденник, Свекс!  Да ти е жив и здрав и скоро да се налага да дондуркаш внуци. Да го видим как ще ходи по планините по къси гащи тогава  Yes
Инче, развитие да има там пък, ти ни се оплаквай!  Съгласна съм да ви опреснявам нивата. Риплейсмънта ми ще става даскал по български пак у наше даскало.  Тая година сме щели да даваме дипломи за основно образование и след 7-ми и след 8-ми. Добре,  че съм в сферата на средното.  Какви други промени предстоят хич не съм наясно. 
Нямам време за филми и да се почеша даже нямам.
Учим с разни приложения на телефона,  игрички, песни и един учебник за чужденци.  Но определено учебника ни е най-безинтересен.
Лека нощ от нас!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #154 -: септември 05, 2016, 21:52:04 »

Каква е тая история сьс зхапан прьст и Александра Богданска? (коя изобщо е тя?)  scratch one-s head
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #155 -: септември 05, 2016, 23:50:22 »

Каква е тая история сьс зхапан прьст и Александра Богданска? (коя изобщо е тя?)  scratch one-s head
Гаджето на бг шоумен Даниел Петканов, който е разбрал, че тя се чука за пари. И ползва мъжките пръсти вместо клечки за зъби.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #156 -: септември 06, 2016, 07:52:31 »

Добро утро и честит празник!
 Днес бързам да изпреваря, за да почерпя,мама има рожден ден!  heart
 Наде, и аз бях запленена от книгата, та даже и ММ изгледа филма с мен, въпреки че в началото го критикуваше и се лигавеше на всяка фраза. Към края млъкна и си го догледа, въпреки че имаше избор и можеше да прави нещо друго. heart Но "Аз след теб" я мъча вече 3 седмици и не мога да се накарам да я зачета с темпото, с което обикновено чета книги, тоест за ден-два.
 За празника преди сме ходили на площада. Тази година мисля, че присъствието ни на парада за 6ти май беше достатъчно. Просто за пореден път се убедих, че сме голямо стадо-хората нарушиха всякакви забрани и се качиха на тротоар, издебнаха полицая, който охраняваше периметъра да се отдалечи,а после като ги отстраниха искаха да се набутат най-отпред пред хората, които бяха дошли и си седяха чинно на указаните места. beating Не мисля да повтарям скоро, за да чувам как се обиждат на всякакви географски белези и представители на фауната.
 Дано патриотичните чувства на всички не се изразяват само в ходене на площада на датите, а в повече дела с мисъл за това кои сме били и какви искаме да бъдем пожелавам в заключение.
Хубав ден на всички!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: септември 06, 2016, 07:59:01 »

Добро утро!
Честит празник!
Тия почивни дни колко бързо минаха... А днес и времето е ужасно!
Адиктет, да ви е жива и здрава майка ти още дълги години и скоро с внуци да я зарадвате!
Ние пък 6 май все по маси го празнуваме, мм има имен ден и докато обиколим всички, щото не могат да дойдат у нас просто....
Ние пък винаги гледаме парада на Червения площад, нашия ми е малко комичен чесно казано.

« Последна редакция: септември 06, 2016, 08:07:19 от ratatui » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #158 -: септември 06, 2016, 08:17:10 »

Честит празник и от мен!
Рони, да ти е жива и здрава майката, да ти е подкрепа още дълги години! heart
Моята пък майка реши сутринта да гледа телевизия и в 7:00 трябваше да стана като по команда в казармата от силния звук. Ей, лошо е човек да остарява Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: септември 07, 2016, 07:23:11 »

Добро утро.След последните почивни дни, есента все повече навлиза в своето време и ние все повече започваме да се замисляме, за малко по-студени дни.Да ви кажа, на мен лично лятото ми беше тамън и се радвам, че свършва.Може би почивката и морето ми бяха малко, но това е съвсем различна тема smile Чакам с нетърпение играта в листата с малката, дъжда, и снега.Аз съм зимно дете и обожавам снега smile

Днес съм на работа, Моника на ясла(чух я да реве по телефона на баща си  sad ) Ще ви навестявам по-често и ще ви прочета най-накрая.Целувки и хубав ден!

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: септември 07, 2016, 08:13:07 »

Добро утро!
Аз не ходя на работа и въпреки всичко ми е много тъжно, че днеска е работен ден. Така искам да си стои мм с мене, покрай ремонта отдавна не се беше случвало да прекараме цял ден заедно, а сега покрай чистенето и приготовленията може и да не се случи повече преди появата на отрочето. Дано не бърза и да имаме още време да останем само двамата.
Обичам есента, цветовете са толкова красиви и пъстри. А тази година пък съвсем с нетърпение я чакам и есента и зимата.
На всички лек паботен ден!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #161 -: септември 07, 2016, 09:06:52 »

Добро утро!

Хайде и аз обратно на работа smile. В този форум обаче е невъзможно да се пише от телефона и за това явно всички от работа пишем smile Няма ли някой някога да направи мобилна версия на форума?

Почивните дни минаха супер, мамин златен много ни се зарадва като ни видя след 3 дни отсъствие. Пораснал е много , научил нови неща, научил да се тръшка абе пълна лудница  pardon Днес ни беше трудна раздялата сутрин, не искаше да ходи при свекървата ама няма как. За капак днес мм е болен , т.е лошо му е .

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: септември 07, 2016, 09:22:14 »

Добро утро! smile

Аз трудно се настройвам за край на нещо, каквото и да е то, особено пък лятото.
Есента е красива и пъстра(когато е слънчева, и мрачна и дъждовна в другият случай..), но ми е някак "тъжна". Слънцето е бледо, далечно, "студено"...
Харесвам зимата, но да има сняг!
Онази кална, мрачна, дъждовна зима(което се очертава като тенденция, в предвид на затоплянето) никак не ми е любима.

Ееехх, лято!

Но съм доволна, че тази година събрах достатъчно слънчеви лъчи и много хубави, морски спомени!
good smile

Свекърва, да ти е живо и здраво момчето и все така "златно"! Wink

« Последна редакция: септември 07, 2016, 09:23:46 от Marri » Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: септември 07, 2016, 09:29:51 »

Добро утро от мен  smile

Обичам лятото, но нямам носталгия, че свършва. От вчера ми е даже Коледно настроението. Харесвам и пъстрата, и дъждовната есен, а студените дни свързвам с уюта на дома.

Моминското ми парти е тази събота, не се вълнувам особено, аз не съм по този вид забавления, но дано да мине добре и всички да са доволни.



Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: септември 07, 2016, 11:11:23 »

Бубенце, моминското парти е твое, така че е важно ТИ да си доволна!!! Пожелавам ти да е една прекрасна вечер с приятелките ти.
Булче, подкрепям идеята за мобилна версия, макар и от тела да успявам да се справя, но рядко ми се налага де. Как за 3 дни се е научил да се тръшка, хитрец малък!
Мари, как зима без сняг, то за мене това не е зима. Ама е хубав само докато вали и е бял и пухкаФФФ
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines