Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 09, 2024, 05:41:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2016  (Прочетена 172313 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #105 -: септември 03, 2016, 09:21:08 »

Привет, млади, умни, красиви, здрави и добри дами!
Туй по повод мъдрата мисъл, а и си го мисля наистина smile
Смейте ми се вие на индришетата и другите илачи, да кажа и аз като майка ми, ще ви видя след 30 години funnytooth Същото важи и за клекалото, колкото и да е полезно, след 50 не е твърде удачно nea
Ние сме само жени вкъщи по празниците, мъжете вършат велики дела Wink. Младите водят любимите си по екскурзии, старият - колегите. И това изказване е с цел набиране на точки blum
И аз да сложа малко кафе, нали знаете, че обичам да дъвча зърна smile. Тартът с ябълки също ми е любим. Все още готовите сортове ябълки са доста воднисти и ще почакам за по- късните за да го направя.
Фани, училището направо прилича на английски колеж good Сградата ми е много на сърце, младият даскал е леко брадясал и твърде рус за моя вкус, ама и той става heart. Много красив и зелен град е Нижни, бих ти дошла с удоволствие на гости. Предполагам е трудно за визи за хора извън вашето семейство, ти хващай връзки. Миналогодишната риплейсмънка съвсем ли е отлюспена от преподавателските среди, та ще ти назначават пенсионерка на мястото?
Ако знаете как ми се ходи по любов... Обаче ще го сведа до посещение в Кауфланд, че има котешка храна на промоция. И ще си мечтая за Стокхолм и Копенхаген, време не остана. smile
Хайде, приятен и ползотворен ден, пълен със смислени и изпълними идеи! heart
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: септември 03, 2016, 09:22:34 »

А фараж е русенска дума, майка е от там.

Да, точно. И аз от моето детство я знам, прекарала съм много хубави лета там(в русенсият край), в село Захари Стояново, настоящето село Могилино.
А "кибик"(била дума с немски произход, сега разбирам) ми напомни за "кудук", която май си е турска дума...


ЕДИТ:

Младите водят любимите си по екскурзии

Ще има ли сандвичи и този път? blum
« Последна редакция: септември 03, 2016, 09:27:44 от Marri » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #107 -: септември 03, 2016, 09:30:04 »

Комбълка е като дзундзула.


Какво е това дзундзула не знам, но иначе комбълка е джанка. Чакам превод на оапяк аз, представям си го като някакво същество, с големи уши...



Ей такова някакво е в моята глава оапяка, но всъщност това е чинчила smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: септември 03, 2016, 09:41:34 »

Ей, блозо съм била с ябълката, поне познах, че е плод.
оапяка си го представям, като огромен паяк или някво подобно с много крака.  crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #109 -: септември 03, 2016, 10:05:28 »

Мари, няма сандвичи. Пътищата и на двамата млади не минават през Пловдив, Мариите да му мислят. Родният се налага да се задоволи с питифурката към кафето в самолета. Wink
Понеже преди година пак бяхме подхванали диалектите, дано не се повтарям с хасковски приказки:
Ни мой бара ляба с мундар ръки, за всъ дадье!
Меню в кръчма: Егнешко с вриз, суинско с лахня, фитка с френци, уолско с патати.
Иначе за Пловдив е ясно, всяко "е" се замества с "и", но пък слизам е слазям.
Напълно разбираемо е като ти кажат "кликни тук" да почнеш да клякаш, вместо да цъкнеш с мишката. Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: септември 03, 2016, 12:58:20 »

Ахахаха комбъл и дзундзула са цицина. А джанката си е джанка не и казваме слива в нашия край.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #111 -: септември 03, 2016, 18:48:11 »

Хихи убихте ме с тия думи  Bravo Оапяка сте далече с предположенията, значи кочан, огризка от ябълка, царевица и тн  Wink
Ние сме в Берковица при прабабите, голям кеф  heart
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #112 -: септември 03, 2016, 18:53:37 »

Сега като го каза, за оапяка логично звучи, ама три дни се чудя вече и не можах да се сетя какво е  girl_haha

Хубаво изкарване ! Сигурно са много щастливи пра-бабите  danceg
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: септември 03, 2016, 19:16:46 »

Хаахах, Фери,  добре че дойде да внесеш яснота по темата, никога нямаше да се сетя. Приятно прекарване при прабабите!
Я да пробвам да ви смая с някоя нова дума апраци
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #114 -: септември 03, 2016, 21:46:04 »

Апраци като прозорци ми звучи  huhhuh.gif А оапяк и аз го намерих за логично, ма чак след като разбрах какво е  pardon
Щастливи са, да, ное сме и с нашите, та внимание има на килограм  Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #115 -: септември 03, 2016, 22:00:29 »

Хайде, по русенско: Много хубави гълъби ядох! - Цитат от баба ми,лека й пръст. В магазина: Листи имате ли?
От 'асковско: И кат лйетна, та три дйена!, "ямач", а в някои села противоположното му е "башеш". "Да заколим една карпуза." И класиката "кишкильче" и "дръни". Няма да надничате в стари теми, че съм ги споменавала някои изрази.

Тази лопата не я знаех от русенско. С "вързанките" обаче ме убиваха, защото във всеки магазин, където питах за обувки с връзки ме поправяха. В Бургас пък ме бяха поправяли, че не било фасулена салата, а салата боб.
Върхът са селата около Раковски. Там без преводач си изгубен отмъки. ММ имал съученици оттам, та с тия момчета поне година никой не говорел, че не се разбирали в директния смисъл. Те двамата само помежду си общували. В Пловдив имаме навика да сменяме някак си словореда. В София пък ударенията са един път! Не знам защо много налагат Абу Даби да се чете с ударение на другите две гласни. crazy

Апраци ми звучи като галоши, терлици... Идея нямам какво е без контекст.

Дребната спинка близо до мен и слушам как похърква от време на време. heart blum
Тъкмо да публикувам и хоп нов отговор. Зачудих се, че не спите. Фери, простено ти е girl_wink
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #116 -: септември 03, 2016, 23:42:33 »

Хора, възможно ли е тотално да се побъркам по филм?  angry

Гледах го 3 пъти подред в 1 ден...прочетох книгата на следващия....ииииии не мога да мисля за нищо друго!!!!!  shok Тотално съм вдъхновена, пометена и думи нямам.... Минаха 5 дни от тогава, а аз изгледах и всички клипчета в ютуб на тая тематика. Полудявам...или не знам...май вече съм си луда...и преди си бях но.....

Ратgood good good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: септември 04, 2016, 07:43:09 »

Добро утро!
Първо да си се покефя, че мина още една седмица и остават още 3, ще издържа! Ако ще на челна стойка да ги прекарам!
Наде, кой филм? Я си признай! Аз така бях луднала по Здрач, мм си вкарапавтогол и ми го пусна, от там търчахме по спешност нахкино за втората част, а после до книжарницата за книгите.
Апраци, мили мои са сърмички. В Родопите на правят големи сърми, а мънички по една хапка и са ориз с 1 малка мръвчица добевана при свиването, а не с кайма.
Имам си нова дума (баба дойде пак да помага, докато нашите са на море и имам неизчерпаем източник  Wink ) папучник
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #118 -: септември 04, 2016, 08:03:09 »

Здравейте, принудително останали вкъщи!
Напук на врага направих панирани филийки и мирише на неделя.
Долната /по местоживеене/ съседка я няма от няколко дни и чак ми е мъчно, че няма кой да ми подскаже какво може да се готви. Няма миризми, няма изпарения, бе много няма  smile
Рат, само така good Да не се наложи ама после да го бутаме момъка да излиза Wink
Папучник, ако идва от папуци /обувки или терлици/, сигурно е мястото, където стоят.
Прекрасен ден на всички!


* 14183730_1221896631193764_3591148995191668065_n.jpg (72.6 KB, 329x329 - видяно 2183 пъти.)
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: септември 04, 2016, 08:10:37 »

В Бургас пък ме бяха поправяли, че не било фасулена салата, а салата боб.

Ааммммм - да. Фасул се вика на зеления фасул, т.е. на зеления боб в шушулка, а боб се вика на...боба хахаха. То е същото като джанка и слива. Това ми докарва много драми, щоТ аз като кажа слива имам предвид джанка, а другото е синя слива.

Хора, възможно ли е тотално да се побъркам по филм?  angry

Да не е Аз преди теб? Че май всички се побъркаха по него...
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines