Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:49:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2016  (Прочетена 168152 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #45 -: септември 02, 2016, 10:41:55 »

С тез био и еко щуротии да се начуди човек какви неща може сам да си причини tease Моят шеф редовно бърка някакви семена и гадости в буркани. Ама те едно, че не мясат на нищо, абе може и да мясат, ама не е прилично да кажа на какво, пък и ги оставя да постоят доста време. Щом накрая не си играе да си прибира буркана и да го мие, а директно лети в кофата, си представете как се цементира за стъклото това нещо. Представете си - беше си варил някакъв чай от трънаци. Същите тия съчки стояха в производството няколко седмици и как се бяха напрашили самоооо shok Може това да е част от схемата на приготвяне и аз да съм пълен профан в еко-био-културата на хранене.
После ми говорят, че с моите храни за птици (мюсли сиреч) съм изумявала хората.
Присетих се, че и ние с комшийките се канехме да се съберем на женско парти. Ама на кръчма danceg Може и да ме огрее - някой ден! Нещо завря ни последно време социалният живот - в събота гости, неделя почивка, понеделник гости, вторник почивка, сряда сватба, четвъртък гости  crazy crazy crazy
Искам да лежа на плажа и да не мисля за нищо, а ММ и човечето да си играят до мен! Girl_hide
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: септември 02, 2016, 10:45:29 »

Знам, че съм  Offtopic на всичко и че малко хора шЕ мЕ разберат, обаче имам голяма драма с тая тъпа къща бе хора...Всички и викат - "Прогимназията", а като седна да нагласям нещата - всичко малко бе братче...

В 25 квадрата кухня, не моА да си наглася кухнята и масата. Ся и с мивката проблем, че прозореца бил по- нисък, пък стандартните шкафове били 90 см. После - де да ми седяла печката. *Ба ли де ше седи...

Горе на стаи пак по 25 квадрата - де ше сложим леглото, а бюрото де, а гардероба? Имам чувството, че все едно в къща от кибритени кутийки ще живея. Ма не от големите, а от тия стандартните малки кутйки cray

Как щял да ми е тавана, щоТ да измислели тока...какъв да ми бил душа, щоТ на майсторите щяло да им е по- удобно да ми сложат СЕГА всичко. Да ви го на*****кам на всичките. Аз не знам какво ше ям довечера, за 30 мин трябва да реша каква ще ми е банята.

И мЪжо като каже - избери си душ, ама Grohe...Викам (да, ВИКАМ) ЗАЩО мама му точно Grohe трябва да си харесам бе човек. Ми те нямат това което искам. Ако искам такъв и такъв душ имат ли - ми не. МИ ТОГАВА ЗАЩО МЕ ОГРАНИЧАВАШ...ми - щото на него му било по- лесно така, всичко от едно място да го вземе.

НО обзавеждането е мой ангажимент. Ама ако може да го свърша без да мисля и НА СЕКУНДАТА.

Е ся пак - снощи отиваме да пускаме поръчката за прозорците, която уточняваме ОТ МИНАЛАТА ГОДИНА. Оказа се, че каката "загубила" един прозорец видиш ли. И едната врата дето ИЗРИЧНО я промених, си останала както тя си решила. Не разбирам - като не си сигурен в нещо, ЩО НЕ СЕ ОБАДИШ МАМА МУ. Тая дограма струва колкото половин апартамент в крайна сметка. И ся - ох тая врата (демек, като я променим, ще трябва да доплащаме, ама понеже тя не е разбрала, не е ясно КОЙ ще я плаща) или (както най- вероятно ще се случи), вратата ще е такава, каквато НЕ ИСКАМ.

И на всичката простотия, оня моя днес ми се обажда, и започва пак да ми разсъждава по едни теми, ДЕТО изобщо не му влизат в работата и дето ИЗОБЩО не е мислил по тях, ами ей така - само да ме дразни.

МА МНОГО СЪМ ЯДОСАНА...ако не стана ясно tease
« Последна редакция: септември 02, 2016, 10:52:51 от skylife » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: септември 02, 2016, 10:47:41 »

Представете си - беше си варил някакъв чай от трънаци. Същите тия съчки стояха в производството няколко седмици и как се бяха напрашили самоооо shok Може това да е част от схемата на приготвяне и аз да съм пълен профан в еко-био-културата на хранене.

Не, да ти обясня сега, че явно не ти се е случвало - аз моя ако не го накарам да си сменя чая в чайника, ше си вари едни и същи билки поне една седмица...мисъл - грам.

А буркана...по- скоро го мързи да мие отколкото каквото и да е друго.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: септември 02, 2016, 10:50:17 »

Скай, дишай дълбоко....

Тези, повечето неща, не можеш да ги промениш...

Аз яко бих се заяла за вратата, докато им минават такива, все ще е така....
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #49 -: септември 02, 2016, 11:53:15 »

Не само ще се заям за вратата, ама и компенсация за изгубената ще искам. Проклета и отмъстителна съм, когато ми възври чайникът с прашасали съчки!
Аз да не подхвана за стария апартамент, дето в кухня 2 на 2, младата ин-лоу беше сбъркала проекта 10 пъти. Накрая свекър ми оправи нещата. Пристига кухнята, той почва да я сглобява и грешка 11. Ма който не е наред с математиката, що прави мебели, не ми е ясно. Един шкаф 25/95 см ни излезе към 300 лв заради нея. Там нямаше как да не се оправи, че щеше да е просто нещо, заемащо място, без цел и полза. Та, Скай, ако не са ти рязали чистак новата кухня със зеге, преди още да е 100% кухня, хич не ми се жалват!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #50 -: септември 02, 2016, 11:59:37 »

... някакви семена и гадости в буркани. Ама те едно, че не мясат на нищо, абе може и да мясат, ама не е прилично да кажа на какво..

Имаме си термин от оня ден - на "Иваново сладко" приличат сигурно Wink И сега ме хвърли в размисъл с тия моите букви не по местата им. Али, по нашия край аз съм чувала глагола мяЗат/ твоите храни мяСат. Я ме просветлете как е по Пловдивско, че там знам лафа само за печенето пилИ и никакви други наблюдения нямам.

Скай, дишай, подготви си реч и я направи тази от фирмата за дограма да си говори сама, как ще ти сменя проекта? Да няма да ти я прави вратата безплатно, ти си клиент искаш врата Х, плащаш си и те хич да не ти носят врата У. Ей... beating

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #51 -: септември 02, 2016, 12:16:02 »

Може и мязат да е, ама пиша от телефона. С други думи чат пат той си пише квот си иска, а и нали ми го върнаха съсипан от ремонт и всичко е на черти. Подсещам се за КЗП, че и до тях ще стигна. Пиша по усет, а то кво излиза....
Джонгата може и да си я изпуснала. Потърси я, че Свекърва такъв превод спретна тогава, скри ми шапката.
Новият термин веднага влиза в речника ми!
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: септември 02, 2016, 12:24:09 »

А не - в моя случай точно докато обсъждахме ОФЕРТАТА за н-ти път, се установи, че тя е подала на завода грешна оферта, на базата на която те са ни дали цената. Слава Богу, още нищо не са докарали грешно, но пък мокрото мистериозно беше останало без прозорец.

Та - ще видим сега вратата какво ще става.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #53 -: септември 02, 2016, 12:26:24 »

Не зная как ги правите тези работи с карането, аз съм го яла два пъти точно като Скай smile Майсторите ако не ги нахока мъж, хич и не се трогват, най- много още някоя поразия да ти направят за удоволствие. pardon
Значи, проблемът е в парите. Даваш пари на фирма да ти проектира всичко, да предвиди кое къде ще стои и да копае предварително стените, да се знае къде какво има измислено и налично по магазините и готово. Всичко се решава и доставя накуп, не след две години, когато нещото вече не се произвежда в същия размер. Те пък държат отговорни строителите, ако мръднат с размера и контролират ежеминутно изпълнението.
Ей тъй, щото и аз се мъча да си върша работата сама, преди години едната тоалетна остана без отдушник diablo
Съседката обаче само отхвърляше варианти по оформлението, даваше пари, пазеше си нервите и други опъваха. Еми никъде няма проточен кабел сега, всичко си пасва и цепи на размер. При нас далеч не е така, не че не зная какво искам. От 15 години сме в това жилище и още прилича на строителна площадка. sad
Киви, на пловдивски е мяса, Ако и да го подчертава като грешно спел чекът. Има си хубава литературна дума - прилича, но и двете с Али така подсилваме смисъла. Богатство на езика, няма що pardon
Джонга е звучна пловдивска дума за подутина на главата, получена след механична колизия. Лекува се с поставяне на мокър вестник веднага на удареното място, ама няма дете, дето да го изтрае.  smile
« Последна редакция: септември 02, 2016, 12:51:55 от svekarva » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: септември 02, 2016, 12:40:42 »

Добър ви ден!

Много войнствени сте днес. Много се радвам, че се отървахме от майстори. Няма толкова нерви просто. И съм напълно съгласна, че няма ли мъж в къщата да ги държи под око, си правят каквото искат. Нашият майстор май не ме отразяваше много, иначе пред Влади го играеше примерен. Абе, много нерви, ама важен е крайния резултат.

Како Фани, много ще ми липсваш!  heart Отбивай се поне да знаем, че сте добре!  heart

Аз си почивам с мъника. Бяхме се засилили да излизаме, но е много топло. Ще поизчакаме малко. Довечера таткото има мач и ще ходим да го гледаме.  smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: септември 02, 2016, 12:51:33 »

Сега.... без да обиждам някого(в това число и себе си, защото и аз съм имала този шанс да се занимавам с обзавеждането на новопостроен апартамент и решаването на някои специални въпроси, с ограничен бюджет и знам точно за какво става дума), ще кажа че смърт без причина няма....

Всеки, със знания и умения или без, тръгна фирми за довършителни работи или за изработка на мебели, за ВИК услуги, за ел. услуги и т.н и т.н. да прави. Набира се персонал без каквато и да било квалификация, само обучили се на гърба на хората....
Затова има и сгради, които умът ти не го побира кой и как е разрешил да бъдат въведени в експлоатация.

Хората пък търсят цена.... и дори да имат повече възможности, е трудно да се ориентират(защото понякога и цената не е критерий за качество) и общо взето е късмет.

Така, че при този пазар, всичко описано като опит, по-горе, е съвсем в реда на нещата.
« Последна редакция: септември 02, 2016, 12:53:04 от Marri » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: септември 02, 2016, 13:09:29 »

Привет.Ние бяхме на лекар дребната е здрава.Другата седмица е на ясла smile

За къщите, трябва архитектурен план, ВиК и Ел. Ако ги няма тези чертежи по които да работи фирмата за собствениците е малък ад.Аз като човек в бранша казвам, че ми беше адски трудно да нагодя всичко за нашата кухня, макар да имам опит и знания.И сега съм в голям размисъл с хола.Говоря с колеги, консултирам се.А е факт, че на фаза груб строеж се прекарват всички комуникации.Ел и ВиК не са довършителни работи.Довършителни са гипсокартон, шпакловка, боядисване.Няма да навлизам в подробности факт е, че много хора направиха фирми, но ако нямате проект и се работи на казал-рекъл е ужасно трудно за комуникация и страшно лесно да бъдете прекарани.

Айде хубав ви ден, аз мисля да спя, че дребното тая нощ пак го игра таласъм и ми е зле главата.А и да докладвам сладко от сини сливи и от смокини направено smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: септември 02, 2016, 13:30:36 »

Е...тъй де. Имаме план, артитектурен, ВиК, отоплителен, ел и какъвто още се сетиш. ТАМ няма да коментирам точно колко простотии бяха направени и всичко се оправяше в движение, разговори с архитекта, приказки от рода на - как точно сега да и се обадя на конструкторката, А? (защото жената помеждудругото почина, за съжаление) и всякакви други подобни простотии.

Мен повече ме дразни отношението на моя възлюбен, който си вАобразява, че аз мога съвсем спокойно да го заместя в по- горните дейности по надзираване на майстори и отговори на въпроса къде какво да се изкопае. Ние за сега попадаме на читави майстори, не мога да се оплача, ама като дойде тоя за тока и каже - аз искам да знам еди какво си, вечерта се прибира Гоше мама tease и ми заявява, как това дето предната вечер сме го чертали за ел (щото няма да ви кажа, какви аплици имах по план залепени в ХОЛА на стената...), нищо не струвало и той изглеждал като пълен глупак...вечната мъжка драма, да не се изложат с нещо. И понеже тоА от ел-а го интересувало еди какво си, аз за около 15 мин трябваше да взема решение как да ми изглежда окачения таван в хола, какви лампи шЕ имам и колко кръга осветление.

Освен това - ЗАЩО не съм искала подово отопление. Нямала съм ОБОСНОВАНА причина за това, а просто не съм искала. Нищо не съм била прочела...викам - ми да, просто прищявка, не искам да имам подово навсякъде...толкоЗ.

То ако зависеше от него, цялата къща щеше да е в плочки, щоТ у тях, мама му си направила апартамента като мавзолей, целия в тИрИкотА. angry

А за капак на всичко, ми се обади да ме попита днес, аз тоА витраж дето съм го искала, не можело ли ОТВЪТРЕ едното стъкло от стъклопакета да го направим матирано, че да прилича на това на горния етаж...Ма това с витража е дълга и просторна тема, та да не ви отегчавам...

Все пак си имам дървена мивка за едната тАОлетна (тая с витража по- горе) и крака от крачна машина Сингер за маса (с която ПАК имаше драми...).Като стигнем до ръждивата боя...ше ви кажа какво е станало. А от къде шЕ намеря дървено гърне да ми отива на дървената миФка...идея си нямам shok shok shok
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: септември 02, 2016, 13:40:57 »


То ако зависеше от него, цялата къща щеше да е в плочки, щоТ у тях, мама му си направила апартамента като мавзолей, целия в тИрИкотА. angry



Все пак си имам дървена мивка за едната тАОлетна.
 А от къде шЕ намеря дървено гърне да ми отива на дървената миФка...идея си нямам shok shok shok

 funnytooth funnytooth funnytooth

Ох, хубаво се посмях!


Леле, Скай, твоят мъж как ги приема тези идеи за толкова ретро визия, мен ще ме пратят да си живея, там назад във времето, откъдето са тези мотиви.... tease
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #59 -: септември 02, 2016, 13:43:33 »

Е как от къде Wink Един по- голям дънер и с бормашината... Гледай само да няма чепове и клони да ти дерат деликатностите.  blum
Шегата настрана, ама едно време са ползвали дървени столове с дупка за целта.
« Последна редакция: септември 02, 2016, 13:47:36 от svekarva » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines