Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 10:24:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320608 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #1125 -: юли 19, 2017, 13:22:36 »

Селена, не е препоръчителен за бременни да не кажа, че е забранен.
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #1126 -: юли 19, 2017, 13:25:58 »

Защо да е забранен?  smile

Селенът е необходим на бременните и на техните бебета. Обикновено го има в съдържанието на поли витаминните препарати. Представлява опасност за организма само ако се приема във високи дози. 100 - 200 мг не са проблем. Антиоксидант е и се използва за превенция на спина бифида и аненцефалия при плода. Предотвратява се и прееклампсия.
« Последна редакция: юли 19, 2017, 13:47:12 от Ameerah » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #1127 -: юли 19, 2017, 13:37:32 »

Аз съм с Хашимото и приемам 200 мг всеки ден.Знам че при евентуален положителен тест трябва да го спра.Защо не съм се задълбочавала.
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #1128 -: юли 19, 2017, 13:42:52 »

Точно при хашимото е добре да се пие и по време на бременност. Хашимото се отключва точно поради липса на селен в организма или на йод, прави се изследване за да се проверят нивата на селен и той обикновено е в недостиг. Затова първото нещо като прием при хашимото е селен 200 мг под формата на л-селенометионин.

Съжалявам за офф-топика. Всеки сам решава за себе си. Важното е да сме здрави или колкото се може по - малко болни. В това време, в което живеем с тези храни и замърсен въздух...  crazy
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #1129 -: юли 19, 2017, 13:51:28 »

Да и на мен док ми ги предписа витамините и ме инструктира горе-долу как да се храня. С предната бременност нищо такова не ми бяха говорили (аз се преместих при моя АГ, при който съм и в момента чак в 26 гс). А сега от първия преглед си спомняше особености за предната ми бременност и всеки път (почти) говорим за движение, начин на хранене и тн).

Явно всеки доктор си е със своя философия за тия витамини.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #1130 -: юли 19, 2017, 13:54:35 »

Хашимотото, не е в следствие на липса на селен или йод.Няма да влизам в подробности, достатъчно съм чела и съм се образовала.Селен се пие за понижаване на едните антитела, които не влияят на бременността.

Аз също не съм пила витамини при бременността си.Гледах да се храня разнообразно, пиех магнезии и желязо, ако се налагаше нещо или бях болна тогава вече с препоръка на лекаря вземах нужните лекарства.Аз не обичам хапчета, да не кажа мразя, така че колкото по-малко, толкова по-добре.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #1131 -: юли 19, 2017, 13:55:52 »

Аз пиех Фемибион 2, Джеймисън Пренатал, и Метафолик (това не съм сигурна как се казваше). И аз съм го чувала, това за напълняване от комбинирани витамини, но аз не съм.  След раждането пих  Pregnacare New Mum и съм много доволна от тях. Определено с тях имаше разлика, предвид че аз дълго се възстановявах от секциото.

Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #1132 -: юли 19, 2017, 14:03:22 »

Не казвам, че не си чела. Но човек не винаги може да прочете достатъчно. Затова питах и за селена, понеже ме интересуват тези неща и ми се стори странно и необосновано. Има много статии, и то от гинеколози, за ползите от него, особено при органогенезата.

Фемибион пи снаха ми и беше много доволна. Само това е пила през бременността.
« Последна редакция: юли 19, 2017, 14:33:04 от Ameerah » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #1133 -: юли 19, 2017, 14:19:28 »

Бъркаш понятията.Интрапилид и имуновенин се вливат при високи НК клетки, зависи от това дали си с Хашимото или без и зависи каква е стойността на НК клетките.Според последните проучвания дори, тези вливки се правят само ако жената е имала преди това спонтанни аборти и всичко друго, като генитични изследвания при нея е ОК.Аз успях да износя без вливки с високи НК клетки.Но за да се разбере дали всичко с НК клетките е както трябва е хубаво да се направят няколко поредни изследвания, тъй като те се влияят от всички, настинка, проблеми със зъби и т.н.

Аз говоря за ТАТ и МАТ, антитела на щитовидната жлеза.При тях се предписва селен, възможно е свалянето им със селен и безглутенова диета, но е хубаво да се потърси дали няма проблем в стомаха или тънките черва също така.Също така селена се натрупва и се прави почивка, дори хората с Хашимото го пият определени месеци и почиват после един/два месеца.

Няма значение, просто попитах.Понякога се обърквам от многото информация която имам в главата си.
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #1134 -: юли 19, 2017, 14:22:28 »

Бъркаш понятията.Интрапилид и имуновенин се вливат при високи НК клетки

Да, но и при високи антитела при жени с хашимото.
« Последна редакция: юли 19, 2017, 14:24:16 от Ameerah » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #1135 -: юли 19, 2017, 14:23:56 »

Няма значение, просто попитах.Понякога се обърквам от многото информация която имам в главата си.

Апропо, не съм срещала нито една уважаваща себе си клиника по репродуктивна медицина(тъй като там най-често се правят имунологични изследвания и се предписват такива вливки) да влива интрапилид или производни при завишени ТАТ и МАТ.Но все пак аз не съм контактувала със всичките 30+ клиники в страната
« Последна редакция: юли 19, 2017, 14:25:47 от магито » Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #1136 -: юли 19, 2017, 14:28:42 »

Няма проблем. Почини си и си подреди мислите. Никой не иска да каже, че не знаеш. Виждаме обратното. Похвално е.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #1137 -: юли 19, 2017, 14:33:18 »

Може и без сарказъм!

По нататъшни коментари не по темата се трият!
Щото съм уморена, не съм с всичкия си нали, и съм модератор!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #1138 -: юли 19, 2017, 15:09:42 »

Да, но и при високи антитела при жени с хашимото.

аз не разбрам само защо нон стоп триеш и преправяш коментари така се губи смисъл на разговора и все едно маги сама си говори...

Маги свободно трий този коментар, аз само да не остана доизказана ахахха  badgirl badgirl badgirl
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #1139 -: юли 19, 2017, 15:13:50 »

Относно комбинираните таблетки - те са с едни усреднени нива на съответните витамини и минерали. Например в тези, които аз пиех в началото, магнезият беше два пъти по-малко, отколкото в последствие ми предписаха. Не бях на максимални дози магнезий с тази бременност. Пиех комбинирани таблетки наистина първите 2-3 месеца. Не съм пила чиста фолиева и съм чела, че не е много препоръчително чистата фолиева, защото пък от нея изпикаваш друг витамин от група В, но не помня кой. blush
За хемоглобин на мен ми бяха изписали Сорбифер Дуролес, като превенция. Влязох да раждам с хемоглобин 140 и док просто летеше от радост по изследванията ми. Но... Медикаментите не са единствените, които са допринесли за стойностите. Пресни плодове, зеленчуци, разнообразно и рационално хранене - неща, които се спрягат постоянно. Когато си правех салата от цвекло с моркови, на сутринта урината беше чак страшна на цвят. Колкото и да не знаем кое с колко химия е бъкано от преснте плодове и зеленчуци, все нещо истинско има в тях Wink
В момента пия Калмацин, пък да видим дали ще има ефект от него. Взех го, заради чупещите ми се нокти.
Активен
Страници: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines