Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 05:54:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320577 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #1035 -: юли 14, 2017, 09:56:53 »

Да, било преди раждането, било много американско и някакви такива.... Като му казах, че не ми харесва идеята 20 жени да ми пипат детето в студовете Януари и да идват у нас, се позачуди.. Ще видим, има много време до тогава.. Но аз съм с много приятелки, какво да правя  pardon

Александър ме дразни, ако го Сашкосват  diablo

Оливия ми е малко в повече на мен  blush

И ние в нас държим 22 градуса зимата, а в спалнята дори и 20 градуса. С бебе не знам, как ще сме, но ще се напаснем, аз ненавиждам в помещението където спя да е жега. При майка ми радиаторът е на 1, но заради горещината (буквално!) в другите стаи се случва да спим на отворен прозорец през зимата  bad
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #1036 -: юли 14, 2017, 10:03:47 »

Кое, как ще правите сами преценявате.Ние тук в Бг сме натоварени с много суеверия, та от там масово не искат да се прави това празненство преди раждането.Макар в последните години да навлиза като мода.
За имената пак е лично.Аз исках да вземе буквата на някой от родителите, но като забременях имах съвсем други усещания и така стана Моника.Исках да е с нашите първи букви.

Ние като беше бебе, та и до сега държим температура около 22 градуса в стаите.Тя и без това не издържа на по-топло, от бебе ревеше като стане топло.

Колкото до съкращенията и обидите, хората са неимоверно изобретателни и каквото и име да изберете все ще измислят нещо.А и на мен лично ми идват малко в повече измислените и чуждоземни имена.Не че Моника е българско, но поне е по-прието и разпространено, а и с баща от турски произход няма шанс да я кръстя Мария(например).
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #1037 -: юли 14, 2017, 10:09:55 »

Миленка ти върти сучи все към американските имена въртиш smile Даниел е страхотно име, което пасва и тук и в чужбина, но Ерика, Есрел примерно за мен е вече много по-американизирано, Естел може да бъде заменено със Стела. Има страхотни имена които могат навякъде по света приети. Мен за момиче ми харесва много Далия (Dahlia), но всеки си има вкус за имена smile рано или късно им свикваме и ни стават на всички на сърце  heart
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #1038 -: юли 14, 2017, 10:26:50 »

Действително се свиква с имената на децата.
Преди 8 години братовчедката на ММ кръстиха детето си Доминик. Тогава не живееха в България, но после се прибраха. В началото за всички беше много странно, но сега за никой не е странно, всички свикнаха.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #1039 -: юли 14, 2017, 12:09:32 »

Да, било преди раждането, било много американско и някакви такива.... Като му казах, че не ми харесва идеята 20 жени да ми пипат детето в студовете Януари и да идват у нас, се позачуди..
Аз изобщо нямам подобни скруполи, че е преди раждането. Доводите ми са от съвсем друго естество - вече имаш повече вещи, направили сте първите покупки, минало е и достатъчно време. От тази гледна точка спокойно можеш да кажеш от какво реално ще имаш нужда да ти подарят - нещо, което ти е направило впечатление в ежедневието. 40 дни не са малко, за да се възстановиш, да се чувстваш добре, да имаш време да се видиш с хората, а не да трябва да полегнеш, че видиш ли не издържаш 1 час седнала. В много от случаите раждали вече жени се умиляват колко е мъничко бебчето и кога техните деца са минали през този период. Идеята е все пак да се порадват на теб и на бебето заедно. Миналите по този път могат да ти дадат адекватни съвети и идеи на практика, а не само на теория.
Относно събирането на 100 човека на едно място - изобщо не е нужно! NO В събота се събрахме в свекърва ми 12 човека, като ние стояхме в хола, а бебчо беше в кошарата в детската. От време на време ходехме поетапно там. Не съм привърженик на идеята бебето да е като кукла подмятано и мачкано от всички. Спеше си в кошарата, ходех, хранех го, присядахме да го видим с част от гостите и се връщахме на приказка в хола... В неделя дойдоха няколко комшийки - даже не съм канила всички. Викнах ги на кафе, а бебо си спа в спалнята по същия начин.

Такава лампа ползваха в родилния дом. За новородено е ОК, но аз лично не бих си купила за вкъщи. Така или иначе като есенно бебе къпехме Мария в стаята. Вдигахме градусите на климатика, а после ги намаляхме, за да спим на хладно.

dreamcometrue88, честити ходещи крачета! Пожелам да достигнат до големи цели в живота give_rose
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #1040 -: юли 14, 2017, 12:47:59 »

Дрийм, честити ходещи крачета!

На мен Погачата не ми харесва само, защото прекалено много се суети около толкова малко бебе. Ние обаче спазихме традицията и да ви кажа никой не е премятал Алекс, което много ме радваше. Беше си в мен или на шезлонга. Въпреки всичко малко се НапрегнАх.  pleasantry
Бейби шоуър ми допада като идея, но никой не се сети да ме изненада така   diablo pardon

Миналата седмица бях на Погача на приятелка. Е там вече през цялото време някой мачкаше бебето, много мъчно ми стана. Всеки се снима с него, включително и аз, но нямаше как да откажа. Ако за майката няма проблем...

С голямо желание си взехме дървено легло за Алекс. Даже от еуфория не съм забелязала, че решетката не се сваля. На три нива, с люлеещ механизъм...абе много си го харесвам...но господинът не го използва. Добре,че поне и кошара си имаме. И там се задържа не за дълго, но поне ми изглежда много по-безопасна, няма как да си заклещи крак или ръка между решетките.

Алекс си е кръстен на него. Никога не съм искала да е на родители или свекъри. Мечтата ми беше да е на Влади, нооо не успяхме да измислим име. Дано за другото да успеем.   heart
« Последна редакция: юли 14, 2017, 12:50:19 от always_and_forever » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #1041 -: юли 14, 2017, 13:03:41 »

Миленити, жалко че ви свиха името. Помня от Дани, че искаше да е универсално и лесно да се приема из различните краища на света, а Алекрщсандра е точно такова. Но пък ще измислите по-хубаво  Wink
Тони, има време и ще го решите как да бъде. Дори и погача да направиш, не е нужно бебето да е все при хората. Аз си поканих първо приятелките, майка пазеше Ники после дойдоха свека и бабите, чупихме питката /Ники беше за не повече от 20мин в стаята/ и никой не го е пипал, аз си отидох в спалнята да го храня и момичетата си тръгнаха. Повече не се появих, докато не се изнесоха всички. Беше ми супер напрегнато и нервно, радвах се че видях хора, ама не бих си го причинила пак.
Булче, на мен Далия ми е лпбимото женско име и много ми се иска имам момиче и така да се казва.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #1042 -: юли 14, 2017, 13:05:11 »

Рат, ти момиче няма да имаш.. Все момчета ти предвиждам  blum blum blum
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #1043 -: юли 14, 2017, 13:14:46 »

На Погачата на Томи всички се снимаха с него. Много беше готино, Булче може да ви каже - сестра ми и 4 приятелки, и бабите да пазят бебето в другата стая. Много ми беше кеф да се видя с хора, само свекърва ми ми беше с повече. Въобще не я исках там. Тази година през април ходих на Погача и ми беше много мило. Бейби шауър не го приемам аз.

Миленка, на мен Доминик и Ерика много ми харесват. Също и Изабел.  ТМ е прав за Оливия. В моя край така казват на олиото.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #1044 -: юли 14, 2017, 13:16:45 »

 Offtopic

Братовчедка ми от Монтана така казва.. "Дай ми Оливието"  huhhuh.gif


Аз момиче много харесвах Елена, но Илиян наложи вето.. Мисли си, че ще й викат "Елена от гората"  crazy
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #1045 -: юли 14, 2017, 13:19:33 »

Или Елена Рудолф  tease   и все пак ми е любимо.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #1046 -: юли 14, 2017, 13:22:57 »

 funnytooth funnytooth funnytooth Тони, Панди от къде ги измисляте тияб ама си е така. Много е гадно да ти се подиграват на името.
Тони, стига бе ти ме закопа, макар и моето усещане да е такова. Ама дано от 3 поне едно да нацелим  Wink ако не както каза една приятелка, че ако роди още едно 3то момчеще си одиновят да им е сигурно.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #1047 -: юли 14, 2017, 13:39:54 »

То със сигурност няма да е Оливия, защото имам категорично вето, хаха. Не клоня към американски имена (те всъщност са латински, гръцки или еврейски излиза), а просто тези ми харесват как звучат smile. От тези, които са по-разпространени в бг най- ми харесват Елена, Калина, Дария и Йоана, но или имам близки роднини с това име, или близки приятели така са си кръстили детето вече и не искам да се повтаряме. Мая също много ми харесва, но шефката така се казва и е малко spoiler.
Като се замисля, като аз бях малка беше също толкова извънземно и чуждо да си кръстиш детето Лия, Мия, Теа, Дария, Никол, дори Стела. Така че не се вълнувам особено дали е популярно в бг в момента smile. Бих си кръстила детето нещо типично българско, само че, за жалост, просто не ми харесват толкова като звучене.

Като разберем пола, ще решим smile

А Елена винаги свързвам с Елена от Троя smile Даже незнам коя е тая Елена от Гората, хахах
« Последна редакция: юли 14, 2017, 13:51:29 от milenuity » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #1048 -: юли 14, 2017, 13:42:34 »

Рат, ти момиче няма да имаш.. Все момчета ти предвиждам  blum blum blum

Ааа, според мен ще има, ще има smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #1049 -: юли 14, 2017, 14:05:48 »

И аз (както знаете) не се трогвам от приемствеността на името в бг. Сигурно всички се чудят на името на дъщеря ми, но аз и баща ѝ много го харесваме, то изобщо не беше в предварителните ни списъци, появи се в края и сме щастливи с него. Отива ѝ. Сега още не сме почнали с дебатите за име, тъй като не знаем пол, а аз не искам безпредметно да въртим и сучем и за двата пола lol Все ще имам резервен вариант при изненада, но той не е чак от такава важност.

Като написа Амелия, едно момиченце от квартала се казва Амалия, напомни ми за това име. Иначе Естел ми е харесвало винаги  Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines