Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 14:36:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320633 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #930 -: юли 07, 2017, 15:30:24 »

Близки дати казвате, ще има и трети опит подозирам lol
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #931 -: юли 07, 2017, 16:10:00 »

Я  го сподели този сьвет. Никога не е кьсно да се научи нещо полезно  good

хахах ами то не е нищо особено:

Бебетата когато се родят не знаят че има ден и нощ, на тях все тая им е smile Та идеята е веднага след като се приберем от болницата трябва да ги учим на ден и нощ. Та вечерта се спазват едни и същи ритуали, на нощна лампа се кърми/бутилка, в тишина, вечерта се спи на нощна лампа, за да може като се събуди за ядене да не се пали лампа и да се вдига шум, всичко през ноща трябва да минава тихо, без говорене, сменяш памперс, храниш на нощна лампа и приспиваш веднага. Сега не мога да кажа нали че на 100% ще работи при всички деца или че на 100% ще спи, но помага доста в това да научиш детето че ноща е за спане.


Мариииии хайдеее!Малко ориентални танци за да слезне девойката!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #932 -: юли 07, 2017, 17:40:34 »

Мари, вторият ми опит е неделя (9-ти), в неделя се раждат късметлиите и щастливците (казвам го от личен опит  girl_wink ).

Ех, дано да е така.  smile

Мари, сигурна съм, че вече губиш търпение и сигурно всеки пита, не си ли родила. Все пак е инатесто раче.  blum Ама ти вече имаш тренинг и знаеш какво да очакваш. Дано си избере друга дата, за да няма сърдити. Може да е на 10-ти, когато е роден Алекс.  smile
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #933 -: юли 07, 2017, 19:50:13 »

Мари, аз пък тайничко се надявах, че като отидеш на преглед днес и ще ти спукат водите и ти пуснат питоцин. И аз не познах  pardon Определено не ти е лесно. Съжалявам.
Бях чела, че плацентата се пука, когато не може да се разтегне повече. Явно при теб този момент не е дошъл или имаш много еластична плацента  blum

Според мен е по-добре децата да са на различни дни. Просто ще бъде седмица на празнуване  good

Alleksia, радвам се, че писа как сте с малкия голям младеж. Браво за перфектните мерки! Отбивай се по-често  give_rose Спите ли през нощта, имате ли режим през деня?

Да напиша и аз мнение за спането през нощта. Според мен си е до дете, но може би, ако има рутина би било по-лесно
Аз сега четох основно как да се спи през нощта и това са няколко неща, които работят при нас (1-2 събуждания на вечер) за сега, което е уау спрямо кака му.
1. Баня
2. Мажа гърдите с упоскояващ baby chest rub
3. Повиване - ако не позволява ръцете, само краката. Ако ръкомаха много с ръце, задържане на ръцете на гърдите, докато се успокои
3. Нахранване на тъмно, като при мен е важно да не спя и кърмя, а детето да е пуснало гърдата, след като се нахрани
4. Бял шум
5. Поклащане на възглавницата за кърмене
6. Спи в гнездо, тоест има нещо, в което да се опре

С Леа четох тази книга за кърменето: https://www.book.store.bg/p40597/azbuka-na-kyrmeneto-griu-niulander-.html
« Последна редакция: юли 07, 2017, 20:08:23 от Anichka » Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #934 -: юли 07, 2017, 20:14:57 »

Много благодаря на всички за пожеланията и положителната енергия  smile Може да не пиша често тук, но ми стоплихте сърцето  blush

Anne, вие страхотен тигър очаквате heart Малко се получава на 9-ти РД тигър, на 11-ти годишнина и общо взето три дни яли, пили и се веселили lol

Така е, този тигър улучи много подходящ месец, човек би предположил, че сме го планирали така  tease Той си беше планиран, но от няколко месеца по-рано, просто явно реши, че ще се появи като подарък за годишнината  blum

Аз днес бях на преглед, младежът си отговаря точно на седмиците (въри като за един ден по-ранен термин, чак се изненадах колко е точен  Girl_hide) и го изкараха 3345 гр. +/-100. Тоновете му са отлични, аз нямам никакви контракции и признаци за раждане, но лекарката ми каза, че плацентата вече старее и водите са намалели, тъй че явно наистина е време да го вадим.  smile Понеже съм със секцио по медицински причини, все се тревожех да не би да подраняваме... но в крайна сметка доки добре е преценила момента за секциото. Както изглежда тазът ми е в доста лошо състояние (с оперирана тазобедрена става съм) и той изобщо не може да се мушне оттам, тъй че ми е спокойно, че не съм имала шанс за нормално раждане така или иначе. И сега чакаме неделя да дойде и да мине операцията, и да му се радвам на малкия мъж.  blush Днес на ехографа ни пращаше целувки, има хубави плътни устни и сладко копчесто носленце. Вече нямам търпение да се срещнем  heart
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #935 -: юли 07, 2017, 21:46:56 »

Ох, направо не останало... Петък, събота и хоп неделя.. Все си мислех, че планово секцио правят само през седмицата, но ето и неделя е ден smile  heart

Може пък да имаме две бебета родени на една дата, както беше с Нат и Пандето  Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #936 -: юли 07, 2017, 22:19:56 »

Ани този вариант на предизвикване е абсолютно невъзможен за мен поради скорошното секцио. Предполагам, че е така, защото има силни контракции за дълъг период от време...
Но при всички случаи е ясно, че или тръгва само или секцио ще бъде. Това поне ме успокоява, защото другото съм го минавала и е много неприятно..
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #937 -: юли 07, 2017, 22:41:51 »



Ей, това дете ще ме измъчи като за последно...

Чакай, то сега се започва.... Eeager pullpigtails


Шегувам се, знам , че вече предпочиташ да имаш да имаш бебе в ръцете дори и ревящо, вместо в корема, но наистина малко остана.
40 седмици минаха.....сега в най-лошия случай още 10 дни.

Девойката трябва да е с характер, иначе как ще се оправя с толкова мъже в къщи  LOVING

И аз залагам на 10 -ти good.Мисля си , че няма да са в един ден със Симеон, двама на 12-ти са достатъчни.

Много прегръдки, дано да не е много топло при вас.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #938 -: юли 08, 2017, 00:34:00 »

Мари,влизам да те проверя как си и виждам ,че залозите  пак са на линия Wink  Аз залагам на 13-ти ,като моята мома.Усещам я от сега,че ще е с характер,ма така и трябва с двамата батковци няма да е лесно.Спокойствие и стиснати палци от мен heart
 
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #939 -: юли 09, 2017, 17:20:23 »

Идвам с блага вест - днес, в 11.03, се роди съвършеното вързопче Дамян на мама Anne_Shirley с перфектните мерки 3430гр и 50 см, да е жив и здрав, добър, умен и артистичен като мама и татко! heart

Мама се чувства добре след секциото, раздвижили са я и чака да минат часовете в реанимация, за да гушка малкия прекрасник give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #940 -: юли 09, 2017, 17:24:20 »

Да е жив и здрав Дамян, честито на семейството! На мама бързо възстановяване и добре дошла в отбора на свекървите! Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #941 -: юли 09, 2017, 17:34:20 »

Супер новини, здраво бебе на хоризонта  Bravo Да е жив и здрав Дамян, да е румен и засмян! smile Ан, бързо възстановяване и без много болежки  give_rose
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #942 -: юли 09, 2017, 17:59:13 »

 Честита радост!  Bravo
Да е жив и здрав Дамян, за радост на мама и тате!
На мама пожелавам бързо възстановяване!  give_rose
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #943 -: юли 09, 2017, 21:02:31 »

Честит Дамян на Ан Шърли, да е жив и здрав, умен и добър за гордост на мама и тати! Бързо възстановяване, Ан!

Мари, така или иначе скоро ще е... опитай да порелаксираш колкото можеш, защото след това знаеш каква въртележка ще е, поне известно време.

Три поредни вечери сънувам, че съм бременна с трето и днес като казах на мъжа ми беше потресен lol аз още не съм сигурна дали две или три ми  е желания брой деца...

Колкото да спането, според мен изцяло зависи от самото дете. С първия ми син спазвах железни ритуали, люшкания, гушкания, какво ли не... сам не се научи да заспива, до две години не спеше изобщо. Ляга, спи един час, събужда се и така цялата нощ. Ходехме като сомнамбули вкъщи. Същото е и с яденето - какво ли не пробвах, за да се научи да суче, не щя и това е. Кожа до кожа го караше да изпада в истерия...

Сега това човече е напълно различно. Заспива си сам, поняга го приспивам, но в повечето случаи сам си заспива. На два месеца почна да проспива почти цялата нощ, яде в 8 и се събужда към 4-5. Спим на нощна лампа, за да го виждам, смяням и памперс през нощта. Ако се разсъни, оставям си го да си гледа в леглото и обикновено сам си заспива, ако помрънка по гушкам. Аз нищо не съм направила, за да го науча на това, водя се по него. Къпя го вечер и той обикновено заспива. Просто отцепва. До 40тия ден горе долу спеше нон-стоп, събуждаше се само да яде. За яденето по същия начин - макар че има леко скъсена долна и огромна горна юздичка, суче, научи се с голям хъс, просто си беше упорит и не се отказа, аз покрай него. Сам си направи режим на три часа, сега започна горе долу и в едни и същи часове. Но според мен просто е характер. Знам, че във форум пълен с недоспали майки думите ми звучат еретично, но от друга страна смятам, че такова кротко бебе е компенсация за трудната бременност и купищата проблеми, които ми се стовариха на главата по времето й.

Но и да беше като батко си, пак щяхме да оцелеем. Просто в моята глава е правиш каквото трябва за детето, ще дойде време, когато ще мине и пак ще се наспиваш/отпочиваш/ще е подредено.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #944 -: юли 10, 2017, 06:34:01 »

Колкото да спането, според мен изцяло зависи от самото дете.
Да, така е, що се касае за спане без будене на всеки час през нощта. Не мисля, че има книга, която да съветва нещо друго, или родител който пък да прави нещо различно и да превръща нощта в ден от край време.  pardon И от край време бебетата не спят и майките са вечно недоспали pardon. Ние имахме лампа от тези, които се ползват за проявяване на снимки, останала от мен. Почти всички ползвахме кошчета или люлки, пак предавани от поколения. Та в това отношение нищо ново...
Активен
Страници: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines