Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 15:29:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320482 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #915 -: юли 07, 2017, 09:15:19 »

Я  го сподели този сьвет. Никога не е кьсно да се научи нещо полезно  good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #916 -: юли 07, 2017, 10:07:10 »

А аз прочетох само една книга за кърменето.И ходих на няколко лекции за кърмене(по-точно 2).Това четиво, плюс лекциите ми бяха изключително полезни за кърменето!

Нямах време, а и не ми беше интересно.Освен това на това училище какво показват, как се развива бебето?Казват ли колко много може да реве в началото-не мисля?!Най-големия ужас аз лично преживях с постоянно ревяща Моника на 40 дни.Тя не млъкваше освен ако не е на ръце.И някой да ми беше казал вземи си слинг, добре че чета и имам приятелки, та се сдобих с раничка и само там се успокояваше до към 7-8 месечна възраст.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #917 -: юли 07, 2017, 10:29:21 »

Ой влизам винаги на време в тази тема smile Как ги учите да спят?

Маги, Моника за снаха ще я взимам за 31. Еднакви!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #918 -: юли 07, 2017, 10:36:39 »

Киви, проблеми нямаш ама от сега казвам много е вироглава.Малко е "Говори си не ми пречиш!".

Аз мога да дам само един съвет на бъдещите майки:Не сравнявайте децата, водете се по тях, гушкайте, носете, целувайте.Това, че на съседката детето спяло от раждането по цяла нощ, а вашето се дере като магаре е нормално.Нормални са много неща!Нямайте очаквания, че ще се разбият на пух и прах!

И аз искам да знам как ги учите да спят.При нас започна да спи като хората след 2 годишна възраст!
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #919 -: юли 07, 2017, 12:07:50 »

Киви, проблеми нямаш ама от сега казвам много е вироглава.Малко е "Говори си не ми пречиш!".

Аз мога да дам само един съвет на бъдещите майки:Не сравнявайте децата, водете се по тях, гушкайте, носете, целувайте.Това, че на съседката детето спяло от раждането по цяла нощ, а вашето се дере като магаре е нормално.Нормални са много неща!Нямайте очаквания, че ще се разбият на пух и прах!

И аз искам да знам как ги учите да спят.При нас започна да спи като хората след 2 годишна възраст!
 goodpost

Аз в момента чета само книги за желаното естествено раждане (и най-вече такова след цезарово сечение) -
 как да направиш правилния избор спрямо личните ти разбирания, съставянето на план за раждане, упражнения за наместване на бебето, ако не е в правилна позиция и ей такива разни. Тъй като съм с второ, вече знам, че това което Маги казва е на 100% така и нямам нужда от нова информация в този раздел  Girl_hide Разбира се чета и книги за детската психология и възпитание, те са ми интересни, а и полезни, все пак Ария е на няма и 3 г. и имам още доста какво да попрочета, осмисля и преценя кое най-подхожда на нас като родители в съвкупност с интуицията, разбира се.

Мари, много се надявам все пак да започне раждането при теб.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #920 -: юли 07, 2017, 12:13:18 »

Мари, влизам да видя какво се случва с вас. Радвам се, че сте добре.

Аз също не четох книги за бременността, но за нормално раждане изчетох и изгледах всичко, което намерих. Последните два месеца ходих на училище за родители и ми беше много интересно. Най-полезни ми бяха лекциите при Елена Симеонова и Надежда Стаменова за раждане и дишане. А като изгубено време отчитам лекции при Диди Димова - много противоречива информация и говорене против неонатолога в Щерев. Лошо впечатление ми направи тази жена, иначе се разхожда с осанка на кралица  blum
« Последна редакция: юли 07, 2017, 12:27:51 от ma6ka_ » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #921 -: юли 07, 2017, 12:21:30 »

А като изгубено време отчитам лекци при Диди Димова - много противоречива информация и говорене против неонатолога в Щерев. Лошо впечатление ми направи тази жена, иначе се разхожда с осанка на кралица  blum

Олееее, напълно съм съгласна, Машка! Ние също бяхме на курс при нея по препоръка на моята билколечителка тогава (тя самата била имала вземане даване с нея преди години и силно ми препоръча да отида, за да се науча на движенията за естествено раждане). Та голяма загуба на пари и време беше това. Почти нищо от нейните съвети не съм ползвала никога... на всичкото отгоре имаше домашна визита от нея след раждането и се опитваше да ме убеди, че нямало как да кърмя без изкуствени зърна. Не я послушах. Кърмих близо 3 г  funnytooth На всичкото отгоре по нейн съвет се записах да раждам в Щерев при Савова и до ден днешен не знам дали беше правилният избор, но минало. Сега съм доста по-осъзната и трудно биха ме подвели, знам какво и как го искам, та дано и се стекат правилно обстоятелствата.

Иначе сега съм се решила да идем на курса, който организират акушерките ми заедно със сдружение "Естествено" ежемесечно.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #922 -: юли 07, 2017, 12:49:44 »


Аз мога да дам само един съвет на бъдещите майки:Не сравнявайте децата, водете се по тях, гушкайте, носете, целувайте.Това, че на съседката детето спяло от раждането по цяла нощ, а вашето се дере като магаре е нормално.Нормални са много неща!Нямайте очаквания, че ще се разбият на пух и прах!

И аз искам да знам как ги учите да спят.При нас започна да спи като хората след 2 годишна възраст!

 good good good

Избягвам да сравнявам с другите деца и винаги имам едно наум. Омръзнало ми е от непоискани съвети. Всеки сам преценява как да си гледа детето и кое е най-добро за него. Достатъчно достъпна информация има за всичко и всеки сам може да прецени в какво да се вслуша. Опитът, който се трупа с всеки изминал ден е безценен.

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #923 -: юли 07, 2017, 14:30:10 »

Аз ходех на най-различни училища, организирани от списания, където канеха различни специалисти. Най-полезни ми бяха тези на Хедра, на кинезитерапевта д-р Иван Чавдаров, на ортопеда д-р Иван Геров, на една педиатърката от Св Лазар (от нея научих, че бебето рефе, киха, кашля, обрива се и всички физиологични състояния), както и на главната акушерка на Тина Киркова. Имаше и много не особено полезни, но там се чувствах сред свои.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #924 -: юли 07, 2017, 14:45:52 »

 disappear

40 г.с и 2 дни...
+20 кг, отличничка в другите резултати, плацента и води-перфектни,  оперативната рана "държи", тонове на бебето - отлични.
То си има всичко, аз нямам нерви и търпение.  pardon

Новото-ще ме чакат до +10 дни, при това състояние и наблюдение през два дни, нямало риск за бебето.

То е неизвестно колко голямо, продължава да е високо.

И така, чакането продължава.... Симеон има Рд на12-ти,като нищо да го нацели, а леля му на 15-ти...

Малко съм като bomb и на вид и на настроение.


П. П Киви, не им се сърдя на хората, безкрайно са мили и тези прегледи ми се отразяват много добре на психиката.

Ей, това дете ще ме измъчи като за последно...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #925 -: юли 07, 2017, 14:57:13 »

Мари, стискай зъби още малко има. Я й пусни едно официално предизвестие на девойката, ме е времв да напуска квартирата. Като мина моето предположение сега залагам на 11. Мари, колко нощувки оставал в болница след раждането? Стискам палци скоро да се гушкате вече, важното е двете да сте живи и здрави.
Аз харесвах приложението прегнанси+, имаше си за всяка седмица описание, колко е голямо на ръст и грамове, даже и в коя седмица като кое плодче е.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #926 -: юли 07, 2017, 15:07:36 »

За секцио е 6 дни, за спонтанно 3, но няма нищо задължително, можеш да си тръгнеш и по-рано. Но според мен при операция и в предвид на грижите в болницата, е по-добре да се остане. Вкъщи е лудница, особено, ако не е първо дете.
Иначе има акушерка, която трябва да направи 10 домашни визити след раждането, от които се приспадат престоя в болницата. Замерва и преглежда бебето, както и майката.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #927 -: юли 07, 2017, 15:19:12 »

Мари.. като каза, че Симеон е роден на 12-ти. Братовчед ми, който ми е като брат е роден на 11-ти и леля ми беше бременна, когато той беше на 4 годинки.. Никога няма да забравя, как преносваше и той явно е бил толкова афектиран, че дори на сън повтаряше "Не ми кради рождения ден".. Постоянно й повтаряше да не ражда на неговата дата, защото бебето ще му открадне рождения ден.. Леля ми роди точно на 11-ти, съвсем нормално и от само себе си, точно преди да дойдат децата за рождения ден, вуйчо ми я закара в болницата..  pardon
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #928 -: юли 07, 2017, 15:25:11 »

Мари, вторият ми опит е неделя (9-ти), в неделя се раждат късметлиите и щастливците (казвам го от личен опит  girl_wink ).

Тони, много яко lol

На мен едната ми братовчедка и дъщеря й са в един и същ ден  tease
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #929 -: юли 07, 2017, 15:27:09 »

Симеон иска да е на неговият рожден ден(сега така говори),  казва,че ще му е като подарък, но подозирам, че после ще размисли. Той е свикнал на неговият рожден ден да е като крал, той само да е важен и в детската градина в този дух го отбелязват.

А днес като излизах за часа си за болницата ми казва:"И се надявам, някой ден, скоро, моята сестричка да се роди..... най-после.... "
Активен
Страници: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines