Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 09:22:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 318432 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #840 -: юни 23, 2017, 08:09:33 »

аз понеже лежах в болница ( не фиктивно) първия болничен ми беше за 30 дни и след това удължавахме с по 14 дни, не съм минавала ЛКК или Телк. Въпреки че съм съгласна с Маги че седенето вкъщи е ужасно и натоварващо, в случая с Милена ще е различно, тя има и страничен бизнес и още едно дете, спомянм си че и с първата бременност шефката я товареше яко.Аз лично като пряк ръководител не бих се разтроила ако бременна излезне в болничен, едната ми мениджърка излезна в болничен че през 3 дни ми отсъстваше, беше я с кървене, я с контракции, и добре че излезна в болничен, полежа доста, вдига кръвно.
« Последна редакция: юни 23, 2017, 08:43:38 от bulche91 » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #841 -: юни 23, 2017, 10:00:04 »

Миленка, направо си взимай болничен и не си хаби нервите с тая. Тя знае ли, че си бременна? Аз не съм плащала и 1ст за болнични. Взех си първия в 14г.с. и до края само ми ги удължаваха. И аз знам, че някой ги карат да зи платят по 15-20лв, но не знам защо.
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #842 -: юни 23, 2017, 11:08:29 »

о, ЯЯЯ болничен, не стига, че бременна ходиш и работиш... някои хора не се съобразяват въобще!  beating
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #843 -: юни 23, 2017, 13:46:36 »

При твоята работа и аз бих се възползвала от болничен... тя тази твоята шефка не може да се държи нормално и коректно... чак мен ме изнервя  girl_impossible Аз имам късмет, че моите шефове са ми като семейство и с предната бременност ме пускаха вкъщи да си стоя, когато си искам и доста рано преди 45-дневния болничен ме пуснаха от нас, за да ми спестят жегите.

Днес бях до обяд с Ария по площадките, а те повечето все на слънце, аз уж се опитвам максимално да се крия на сянка, но не мога постоянно. Та докато се приберем ми прилоша направо от жегата и ми падна кръвното... похапнах малко и се освестих, та успях да дойда до офиса, но не знам как ще карам до август (тогава излизаме отпуск цялата фирма за 1 месец). Изобщо не ми понасят добре жегите и затова и не обичам лятото. Tc
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #844 -: юни 23, 2017, 14:26:45 »

Ария, колко хубаво име. За пръв път го чувам и много ми хареса.

И аз не обичам лятото, жегите. Само ако ходя на море, ама тази година няма, тъй че - мразя лятото.  diablo pleasantry danceg
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #845 -: юни 23, 2017, 14:29:55 »

Ария, колко хубаво име. За пръв път го чувам и много ми хареса.

И аз не обичам лятото, жегите. Само ако ходя на море, ама тази година няма, тъй че - мразя лятото.  diablo pleasantry danceg


Много благодаря! give_rose

A защо няма на море, заради бременността или по друга причина? Иначе сега се сещам, че не писах, че 6 кг са си съвсем в реда на нещата за 27г.с. според мен smile Аз с миналата бременност от 48 станах на 60 кг до раждането, после след като родих останаха едни 3-4 кг излишни, които доста бързо заминаха покрай кърменето  Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #846 -: юни 23, 2017, 14:37:09 »

С Мария ми се наложи да лежа 3 пъти по седмица, без да броим влизането за раждането. Болничен, издаден от болницата, е от комисия, затова е за 30 дни.
Сега с тази бременност личната лекарка ми издаде болничен за 14 дни (максимумът, който може) за цистит. После минавах комисия за удължаване вече с аг диагноза.
И в двата случая плащах по 30 лв за комисията. Зависи от болницата. В моя случай е частна.
За нито една от трите бременности не съм имала намерение да работя до последно. Не си заслужаваше стресът, тичането, срещата с много хора, пътуването до другия край на града, неспазването на работното време и почивките, а и разходите по ходенето на работа ми се компенсираха със стоене вкъщи на обезщетение за временна неработоспособност. Не съм изчатквала вкъщи. Напротив! Много релаксиращо ми дойде преди появата на децата
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #847 -: юни 23, 2017, 15:26:11 »

scilla, истината е, че се притеснявам да не си докарам проблем от слънцето на морето, дългия път - може и да не е проблем, но тази година решихме да пропуснем за да си износя маймунчето. Не разбирам много, може и да не навреди, но оттук оттам събирам някои мнения и се отказах.
иха, 48кг., аз най - малко съм била 51 и то не за дълго. Късметлийка.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #848 -: юни 23, 2017, 16:00:44 »

Не си заслужаваше стресът, тичането, срещата с много хора, пътуването до другия край на града, неспазването на работното време и почивките, а и разходите по ходенето на работа ми се компенсираха със стоене вкъщи на обезщетение за временна неработоспособност. Не съм изчатквала вкъщи. Напротив! Много релаксиращо ми дойде преди появата на децата

Явно има и от другите мнения  good А и тук не говорим да се налага да лежиш 24/7 на легло и да съм си в нас, говоря по собствено желание да изляза в болничен просто, за да не се изнервям на работа излишно и да не изнервям колегите ми, както е сега.. Не им давам да пускат климатика в офиса и в декораторския отдел, който е в непосредствена близост, например.. Облечена съм с тениска, която понякога и зимата нося с дълги дънки и въпреки това ми е студено.. Изнасям си лаптопа навън и стоя за по 2 часа, но му пада батерията, а и пак не съм в час с разговорите и не контролирам нищо.. Все едно съм си вкъщи..
Мислех си, че жегите ще ме изнервят, на мен ми е студено, точно обратно на нормалното ми състояние.. И това е само на първо четене..
Искам в последните месеци да си обикалям насам натам, да си почивам, да чета книги, да дооцветя на Свекс книжлето и да слушам класическа музика (три пъти вече го правих,откакто ми я подари, много добре ми действа). Така съм си представяла цял живот, последните месеци от бременността, ако здравето и бебето ми го позволят естествено smile  

Да не говорим, че в края на септември, октомври и ноември е пълно с бацили, а аз съм абонат за тях и без да съм бременна  NO NO NO

7-те дни, в които лежах в нас и нямах право да излизам, определено не бяха приятни и предпочитах да съм на работа пред това да вися на лаптопа. Такова нещо не искам и не си пожелавам в никой случай  pardon
Ние предполагаме, а друг разполага, та ще пожеем и ще видим  Wink


Имам чувството, че от 13-ти, когато се мерих на БХС-то до 29-ти, когато ще ходя при док ще имам качени килца.. Дано не съм права sad Може и да си въобразявам, ама тоя Биозин мама не ми действа добре на килограмите.. Силнооо се надявам да греша  smile
« Последна редакция: юни 23, 2017, 16:04:36 от alexandrova_90 » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #849 -: юни 23, 2017, 16:38:04 »

Ameerah, ами то мнения и насоки колкото щеш. Най-добре е както си го чувстваш, щом така си преценила smile Аз с първата бременност бях на море (Ситония) в 7-мия месец, беше юли и се чувствах много добре. Чудесно ми се отрази. Този път ще съм на море в 5-ти месец, но ще е август, само се моля да е като миналогодишното августовско море, където темп бяха макс 30 градуса в Гърция и ми беше разкошно, доста е забавно усещането да се потопиш и да плуваш във вода с голямо коремче, много ме радва  Swiming  heart

А иначе не съм сигурна за кг колко е ок, сега почнах от 49 и ми е по-добре, все съм искала да съм 50-51 кг smile За моя ръст 48 е поднормено тегло, но пък не изглеждам кльощава, което е добре. Абе важното е да се чувстваш добре в тялото си и да си го приемаш pardon
 
alexandrova_90, хареса ми това с класическата музика, трябва и аз да си пусна да послушам, а и влияе много добре на бебето  girl_wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #850 -: юни 23, 2017, 16:41:36 »

Тони, с първата бременност и аз имах сериозни съмнения в предписаните витамини и килограмите..., но да ти кажа, истината е, че организмът функционира по съвсем различен начин.
С първата бременност имах времето да се наблюдавам, както и да се грижа повече за себе си, затова мога категорично да кажа, че не съм се хранила в повече като количество, нито по-различно, но беше факт, че килограмите си се качваха равномерно и стигнах +15 кг в края, което беше добре.

Сега ям каквото има и когато мога, годините са различни, затова и резултатите също +19 кг към момента.

Това, което искам да ти кажа е да се храниш умерено и пълноценно, но да не се вглеждаш толкова в теглото.Изобщо баланс трябва и всичко ще бъде в границите на нормалното. good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #851 -: юни 23, 2017, 16:46:43 »

Scilla, аз като малка съм заспивала само на класическа музика, майка ми така ме е дресирала.. Дори на по късен етап ми се е случвало да ми се доспи като ефект от нея.. не, защото ми е скучно, а по навик. Просто много ме успокоява и може би е единственото ми състояние, което се доближава до дзен, което мога да постигна, че аз не съм като нормалните хора... Отдавна си мечтаех да оцветявам, Свекс ми помогна тук и просто комбинирах две любими неща от детството.. Нямам идея дали и как влияе на бебето, но на мен определено ми повдига духа.  good

Мари, аз никога, ама никога не съм била килограми-маниак. Винаги съм била едра, дебела в последните години, но дори и така, аз изглеждам много по-малко килограми отколкото реално съм.. Просто съм си тежка.. Та, не се впечатлявам от самото число, а по-скоро от препоръката на лекарите да не превишавам 12кг максимален праг..  pardon
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #852 -: юни 23, 2017, 16:53:55 »

Та, не се впечатлявам от самото число, а по-скоро от препоръката на лекарите да не превишавам 12кг максимален праг..  pardon

Може би към тези препоръки е добре да се приложи и някакъв ориентировъчен хранителен режим....

За музиката аз наблюдавам следното, няколко седмици бях на вълна романтична музика от филми, които са ме впечатлили с нещо, сцени, сюжети, артисти, разменени погледи... просто с нещо.
Всяка вечер си ги слушах с кеф и само на слушалки(няма друг възможен начин) и всеки път бебето беше супер активно, без изключения. Просто емоцията се предава.
Тук гледах разни джаджи, където и майката слуша музика на слушалки и има едни приспособления, които се слагат на корема..., честно вижда ми се излишно.

Със Симеон и аз пусках класическа музика в цялата къща tease, ама тогава си бяхме само двамата....
« Последна редакция: юни 23, 2017, 16:58:43 от Marri » Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #853 -: юни 23, 2017, 17:45:22 »

Да попитам нещо - бебочето отвръща винаги като потупам лекичко по корема, обаче се притеснявам, че май няколко пъти като потупах там му беше главичката, дали е проблем? Знам, че е защитено и по принцип дори на прегледа много по - силен е натиска по време на прегледа, но се притеснявам.

Съвсем леко с пръсти само докосвам ритмично и то отвръща.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #854 -: юни 23, 2017, 17:48:16 »

Да е вредно, едва ли... само мога да ти кажа, че на последният преглед(понеже моето бебе е по-слабо активно напоследък, вероятно защото му е тясно), лекарката ми каза за мое успокоение, че е много добър признак при докосване на бебето, то да върне активност. smile
Активен
Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines