Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 10:54:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 319690 пъти)
 
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #690 -: юни 08, 2017, 05:41:58 »

Тониheart heart heart,

Много се радвам, страхотна новина.
Пожелавам страхотна , лека и прекрасна бременност.Стискам палчета на 13, но както и ти каза,вярвам, че 2017 е твоята година. heart

Честито на scilla i milenuity  heart

Пожелавам лека бременост и бъдещите батко и кака да ви оставят да си почивате по-малко.

И аз като Тони, тогава не четях много форума , но си спомням девойката на scilla със страхотните сини очи heart

Мари, малко остана, когато и да тръгне девойката, вече си е доносено бебе.И аз мисля, че ще е юли.....сигурно на теб ти се иска да е по-рано.Прегръдки  heart heart heart
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #691 -: юни 08, 2017, 06:42:47 »

Тонииииииии, честито, любима!!!  heart heart heart Толкова хубава новина! За мен съвсем неочаквана, носеща уникално приятна изненада! Великденско чудо си получила. kiss2 Искам много много да разказваш, всичко искам да знам, кога как...  yahoo Желая ти лека бременност! Залагам на сини гащи. Илиян как е? Хормоните него затресоха ли го от вълнение и радост?

scilla и milenuity , честито и на вас, момичета! Лека бременност ви желая, на финала сладки пухкави бебчета. kiss2
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #692 -: юни 08, 2017, 07:20:31 »

Благодаря, момичета! give_rose
Явно съм по-чувствителна сега и най-малкото нещо ме притеснява.

Ако от мен зависи, аз предпочитам да се роди юли разбра се, повече ми харесва като месеци и по-близо до термина.
Спомням си със Симеон, който беше за 03.07, в средата на юни, през нощта, почти всяка нощ имах леко болезнени, нерегулярни контракции може би седмица. Много, много се надявах да мине в юли,просто така като фикс идея ми беше. Ей на 1-ви бях много щастлива. Имах много против да е краят на юни, чисто като дата. И като се успокоиха дните...край.
Но тогава бяха други времена, както писах и по-рано.
Половинката все се ме успокоява(и самоуспокоява), че аз не бързам да ги раждам, Сами също не тръгна сам, макар да имаше признаци още месец преди операцията и лекарката ми каза да огранича всички натоварвания до абсолютният минимум, за да изкара поне до Коледа, а той си се роди на 12.01 без никакви симптоми.
Ще видим. Когато и да е, ще съм доволна и само от факта, че сама си е избрала дата. За другото все нещо ще измислим, надявам се да не оставят да раждам на улицата, в случай че отида със Сами pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #693 -: юни 08, 2017, 07:28:43 »

Благодаря ви, Момичета smile Толкова ми е хубаво на душата като ви чета  heart Благодаря, че се радвате на нашето щастие  heart heart

Ще взема да споделя не само добре изглеждащата част на историята ни.. А и трудностите, през които преминахме.. Като далеч не казвам, че е кой знае какво..Има хора с далеч по-тежки случаи и неуспехи от нас.. Мисля, че опитът, който придобихме е ценен и ще помогне на някого, някога..


Какво да кажа, всички знаете, колко време опитваме и че опитите ни не бяха сполучливи... За жалост не при всички хора "Не го мисли и то ще стане" действа.. Точно обратното МИСЛИ ГО! Ако преди една година не бяхме посетили клиника с репродуктивни специалисти, нищо от това нямаше да се случи. СИГУРНА СЪМ, колкото и да не го мислехме.. Истината е, че трябваше да обърнем внимание на собственото си здраве, за да можем да създадем здрав (Дай Боже) живот..

Преди една година гинеколожката ми каза, ако искате да стане бързо след 2-3 месеца редукция на теглото ще ви подложим на инсеминация и сте готови, но вие ще можете да имате дете по естествен път.. Просто трябва повече време и усилия от ваша страна.. Истината е, че ние с гинеколожката сме се виждали 2 пъти.. За сметка на това ендокриноложката ми стана първа приятелка, разменихме си телефоните и редовно си пишехме по вайбър  pardon Тя откри проблема, започнахме да го решаваме и дойдоха резултатите.. Онези две БХ .. След това си мислех буквално всеки месец, че ще е станало.. Да, ама не... Викам си щом веднъж е станало, пак ще стане.. Еми от август миналата година до Коледа вече ми се беше изчакало чакалото.. Станах малко несериозна към хранителния режим.. Започнах да се депресирам.. Коледните и новогодишните късмети ни заляха с бебета, ама ние и миналата година имахме късмет бебе, вярно един беше.. Но вече не им вярвах   nea  

Януари и февруари бях в такава емоционална дупка.. Да не говорим за Илиян, който претърпя операция свързана със "свещеното нещо".. И толкова имаше нужда от положителен резултат, че отрицателните и идването на цикъла ми го смазваха.. Рядко съм го виждала да плаче, но се случи 1-2пъти.. Реших  да отидем на контролни прегледи и ако имам спонтанна овулация да искаме инсеминация.. Отиодхме направихме всичко беше супер, дори показателите при ендото.. Имаше какво да се желае още, но бяхме смъкнали стойностите с по 3-4 пъти надолу. И тя, и гинеколожката бяха във възторг, а на нас ни се плачеше.. Те се чудеха, как може да не се радваме на тези резултати, но ние бяхме супер обезверени.. Аз започнах да си търся проблеми с надбъбречната жлеза, някъде прочела нещо.. Имах лабораторна грешка на едно от изследванията, което доведе до куп други, за които пръснахме 1000+лв.. Ендото ми казваше, сигурна съм, че нямаш такъв проблем, но аз исках да намерим нещо, което пречи на това да забременея и да е истинска бременност..  С гинеколожката се разбрахме, че след О (защото имах супер фоликули да не повярва човек) ще приемам прогестеронов препарат.. Започнах и 2 месеца приемах такъв след 22-ри ден на Ц, защото съм с дълъг ц.. На втория месец се случи.. Това съвпадна с глътка свеж въздух, която получих от КИВИ.. Тя самата може и да неглежира жеста, който направи за мен... НО НИКОГА НЯМА ДА ГО ЗАБРАВЯ.. Беше в най-точното време.. Вдъхна ми живот! (тук вече рева здраво от хормони сигурно)... Същият месец, в който започвах ежедневието си с нейната мантра и бижу, чудото се случи..  Да не последва споделяне на таткото като по филмите.. Винаги съм искала такова.. Не последва и бурно щастие... Последваха кууууп изследвания.. Генетични и разни други.. Да в момомента не мога да се оплача, карам лека според моите разбирания бременност.. Нямам от какво да се оплача.. Не всичко е цветя и рози.. Ежедневно съм на инжекции в корема, които си поставям сама, ама какво от това и много други са били така.. Ежедневно изпивам менделеевата таблица, но знам, че и други бяха така.. Вече вярвам в добрия резултат и знам, че Великденското ни чудо, ще е Коледната ни магия.. И сега най-любимия месец в годината ми е Декември, без да имам личен празник или нещо такова.. Обожавам Коледа и магията около нея.. Сега ще имам най-важната причина, за да обичам този месец, а именно появата на нашето дете  heart heart heart

Споделям това, не за да се правя на велика.. И други хора са забременли след проблеми, И други жени са станали майки.. Нито ще съм първата, нито последната.. Истината е, че искам да вдъхна кураж на всички, които се борят с проблемите си или пък ги е страх да ги открият.  heart heart heart

Наде, Илиян се радва много, той се радва повече и от мен, дори да го е страх не го показва Wink Постоянно си говори "тайни неща" с бебето и са голяма мафия още от сега  tease

Има нов отговор, но и без това стана безкрайно дълго....
« Последна редакция: юни 08, 2017, 07:33:51 от alexandrova_90 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #694 -: юни 08, 2017, 07:33:40 »

Тони, много се радвам за вас.Искрено и от сърце!Прегръщам те и знам, че накрая ще имате прекрасен подарък.

Важно е хората да не чакат, а да преминат към действие, защото с чакане времето минава, а възрастта ни нараства и става все по-трудно.

Честито и на Милена и Скила, леки бременности!
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #695 -: юни 08, 2017, 08:23:07 »

Тоничкааааааааааааааааааааааааа,честито.Пожелавам ти спокойна бременност,наслаждавай се на всеки миг.Ще имате най-хубават и пълна Коледа(дъщеря ми е родена на 18.12.).Няма по-велико усещане от това да усещаш новия живот .
Честито и на другите две мами.Момичета пожелавам ви лека бременност.
« Последна редакция: юни 08, 2017, 08:26:33 от cvete_78 » Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #696 -: юни 08, 2017, 08:25:58 »

Честито на новите попълнения и леко бременеене.  give_rose

Дами, въпрос - в 25-та седмица съм ииииии бебенцето е с напречно предлежание. Главичката му е в ляво, крачката в дясно... Малко се попритесних дали някога ще застане както трябва. Доктора каза, че плацентата е по предната стена, но щяла като расте матката да се качи нагоре и да застане както трябва, но си се притеснявам.
Майка ми каза, че съм луда и само си вкарвам притеснения, но....
Някой има ли инфо за такива случаи? sad
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #697 -: юни 08, 2017, 08:32:31 »

Ameerah, въпросът се коментира от гледна точка на раждането след 30г.с. Бебето е достатъчно малко,за да си променя позицията свободно.
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #698 -: юни 08, 2017, 09:13:27 »

Надявам се, но просто четох как е рядко срещано и трудно се обръщат както трябва, ако са били в такава позиция. Дано...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #699 -: юни 08, 2017, 10:34:03 »

Доктора каза, че плацентата е по предната стена, но щяла като расте матката да се качи нагоре и да застане както трябва
Плацентата може да е по предна или задна стена. Това има повече значение за лекарите, ако си секцио. Някои казват, че по предна стена по-малко се усеща бебето, но аз бях с плацента по предна стена с две от трите бременности и категорично съм усещала ясно бебето от ранни седмици. По-скоро излишни килограми биха попречили за добро усещане.
Другото - важно е плацентата да се изтегля нагоре. Тук също нищо необичайно и притеснително.
За позицията - много е рано и все още бебето има място и време да се върти.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #700 -: юни 08, 2017, 14:15:15 »

Ето ме и мен, свежа като утринна роса butterfly
Срещнахме се с лекар, поговорихме си, имаме план, много съм доволна.
Каза, че риска при спонтанното раждане е да се отвори операцията последните фази на раждането. Съществува като риск, но рядко се случва, не може да бъде предвиден, просто да го имам в предвид. Рискът в такава ситуация не е за мен, а за бебето, но при такъв етап, ще съм в болницата, под наблюдение, така че би трябвало да могат да реагират адекватно.
Каза, че не може категорично да ми каже единият или другият вариант, той е за умерената линия(както и аз).
Разбрахме се, чакаме до термин, ако се случи така(че историята помни такива случаи при мен), че до термин няма развитие, изчакваме +2 дни(максимум), правим среща и определяме секцио. Той категорично не ми препоръчва сценарий на предизвикано раждане с моята история, освен това казва, че рискът за усложнения(свързани с операцията) са по-големи.
Аз съм на същото мнение, ще дам шанс до термин, но в никакъв случай не съм навита(като имам спомени) на предизвикано раждане.
За мен в това раждане няма нищо естествено, освен мястото, откъдето излиза бебето.

Лекарят ми направи ехография, поздрави ме за хубавата бременност, каза, че имам голяма и силна девойка(потвърждение от още един източник, значи няма шега, няма измама, девойка ще да е), около 3000 гр по негови замервания(дупе да ми е яко, в буквалният смисъл, ако дочака термин и тръгне нормално, не че Симеон не беше 3900).
Каза също, че спонтанното раждане, било то и преди 7 години е добър актив за мен и ми дава добри шансове за развитие на раждането.
Също каза, че плацентата е перфектна, за водите нищо не каза, явно е било моментно обезводняване на организмът като цяло, както предположи и лекарката ми.
Не вижда признаци за близко раждане, каза, че ме намира в перфектна форма и имам още доволно много време до термин, да си чакам кротко.

Интересно ми беше да науча повече за предизвиканото раждане тук, че нямах представа. Обясни ми го подробно, за да вземем заедно решение какво правим след термин. Много му допадна това, че не съм се вкопчила в идеята за естествено раждане на всяка цена.

Та тук предизвикването започва с извеждането на водите(интересно, в България това го направиха последно, буквално час преди самото раждане), изчаква се около 6-8 часа за започване на активна родилна дейност. Ако няма болки или контракции, изобщо развитие някакво, около 6-тия час включват система окситоцин.
Предприемат го максимум 10 дни след термин, като зависи от общото състояние на бременната, води, плацента, тонове и прочие.

И така. Не ми се и мисли за такъв вариант, би бил най-кошмарният за мен.
Лекарят сподели също, че не може да ми препоръча секцио на този етап, защото колкото и рутинна операция да е, си остава операция, точно каквото е и моето мнение.

Кротвам се и си чакам Wink
« Последна редакция: юни 08, 2017, 14:21:11 от Marri » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #701 -: юни 08, 2017, 14:45:54 »

Кротвам се и си чакам Wink
Все едно можеш друго да правиш Wink
Поне ще си по- спокойна след добрите новини good heart
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #702 -: юни 08, 2017, 14:49:23 »

Мога, мога...  да беснея,че краят му не се вижда или да подскачам от всяко пробождане и да си казвам, край,  какво ще правя сега... и друго мога да сътворя, ако се напъна малко, ама айде няма, че е противопоказно  girl_haha girl_haha girl_haha
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #703 -: юни 08, 2017, 14:58:46 »

Мари, пожелавам бебка сама да си излезне малко преди или на термина smile

Тони, хаха, дано си права. И на мен ми се иска да е момиченце този път. Свекърва позна за това, че ще е момче първия път, да видим сега какво ще излезе smile

Днес си взех резултатите от кръвните тестове за БХС. Давайки ми ги, акушерката каза " Много са ви добри резултатите!". Супер много се зарадвах и се радвам, че ми го каза, защото да ви кажа, сякаш имам амнезия  - нищичко не си спомням от предната бременност, а толкова много бях чела и проучвала. Сега нямам никаква идея кое колко трябва да бъде.
На листа пише:
CRL - 65.5mm
HT - 1,80mm
PI - 1,00
плацента - задна висока
сърдечна дейност - 169 уд/мин.
и т.н

Биохимия (нямам спомен за такова миналия път)
свободен бета-HCG      20,10 lU/l   (0.557MoM)
PAPP-A                          1,275 lU/l  (0.382 MoM)
PIGF                            41,40 pg/ml  (1.407 MoM)

Оценка на риска

                         Първоначален риск         Изчислен риск
Тризомия 21               1:267                         1:5336
Тризомия 18               1:657                         1:7409
Тризомия 13               1:2058                       <1:20000
прееклампсия преди 34г.с.                           1:1317
прееклампсия преди 37 г.с.                          1:264
интраутеринна ретардация преди 37 г.с.       1:115


Нямам никаква представа какво значат тези и дали резултатите наистина са добри или ми е видяла притеснената физиономия и ми е казала така.
Последният параметър е удебелен. Какво значи той някой знае ли?


Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #704 -: юни 08, 2017, 15:10:27 »

milenuity, Кое последно е удебелено? Онова дето отпред пише 2 хиляди, а отзад 20 хиляди ли? Питам, не че знам какво означават, да не би ти да си се объркала?

Мари, стой си кротко, ние сме тук...кротки сме...чакамеееее  heart

Тони, лов ю  heart
Активен
Страници: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines