Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 21:06:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 319654 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #630 -: май 22, 2017, 16:28:54 »

Да, интересно защо те гледа толкова често, при положение, че всичко е в норма. Има ли студенти в болницата, да не те ползва за манекен? smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #631 -: май 22, 2017, 16:57:59 »

Али, вие дата за планово секцио ли ще определяте? Или по-точно ясно ли е вече как ще протича раждането?

Аз на 8-ми юни съм на консултация в болницата, за да обсъдим въпросът и лекар от там. Наблюдаващата ме лекарка смята, че няма причини да не е спонтанно раждането, но все пак иска да обсъдя въпросът с лекарите в болницата, които все пак ще са с мен, когато му дойде времето.
Нямам търпение да го решаваме това, че съм в леко напрежение от неизвестността.
То нищо сигурно няма независимо от всички уговорки, но все пак...

Ей, вижда му се краят..
Много се надявам като за последно да се наредят нещата възможно най-спонтанно.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #632 -: май 23, 2017, 08:21:52 »

Свекърва, няма студенти, защото е частна болница. Док и предния път ме гледаше през ден или два най-много. Това го прави от себе си, дет се вика.
Днес ходих и ме гледаха с един друг лекар. Апаратът показа същите стойности. Засега бипаритарния е 9,7 см. Другият лекар ми вдъхна известна доза спокойствие, ама...
Нямам търпение да го решаваме това, че съм в леко напрежение от неизвестността.
То нищо сигурно няма независимо от всички уговорки, но все пак...

Същата работа съм good
Ще пиша по-подробно в нашата тема.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #633 -: май 23, 2017, 10:09:43 »

Свекърва, няма студенти, защото е частна болница.
Това, че е частна не и пречи да е акредитирана Wink Пълмед от началото на януари е такава, има много предимства за собствениците.
Да, в твоя случай е вид консултация с друг лекар, а и сформиране на екип вероятно good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #634 -: май 23, 2017, 10:46:12 »

А, виж, не го знаех това good В този смисъл нямам против да съм опитна мишка и да ме показват. Отдавна са ми оперирали срама. На първото секцио бяха нощната и дневната смята накуп. А от раждането на дребната на видеото мога да изброя 10-тина души, които бяха там през цялото време, или се завъртяха "Колеги, имате ли нужда от помощ? Как сте тук?". И без това после всеки влиза в стаята с въпросите "Пръдна ли? Изходи ли се?" pardon
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #635 -: май 23, 2017, 10:53:42 »

И без това после всеки влиза в стаята с въпросите "Пръдна ли? Изходи ли се?" pardon

lol  lol

Е, няма как, част от екстрите са това Wink

При моята операция имаше(по спомен, писала съм и по-точно) около 5-6 човека, които пряко участваха по един или други начин и поне 3-ма или 4-ма, които стояха като дежурни през цялото време, но не вземаха участие.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #636 -: май 23, 2017, 14:25:34 »

На моето секцио в 3 през нощта има 5 човека - две лекарки, акушерка, анестезиолог и сестра. Това е заради часа предполагам, защото ми казаха, че ще мине на спокойствие по това време.

Е, Али, как Пръдна ли? "Успяхте ли да отделите газове" ме питаха lol lol lol
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #637 -: май 23, 2017, 15:35:25 »

Мами, имате ли колички за бебетата вече? Ние днес си взимаме нашата, която е Jane Muum Koos Micro 2017 в разцветка Cosmos. Много си я харесахме, сивичко с черничко. Вие към какво се насочихте?

Аличка, как гледат за разкритие, неприятно ли е?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #638 -: май 24, 2017, 13:12:22 »

Честита количка! Нека имате хубави разходки с нея smile

За разкритие прегледът е с ръка. Така преценят и дали шийката е омекнала. Има жени, които казват, че ги боли, но аз не съм усещала болка, а ми е трета бременност и всяка е била много различна като усещане. Не знам от какво зависи. Определено обаче не е приятно nea Иначе ако става дума за измерване на шийката - става с вагинален ехограф. С тази бременност не съм имала "честта" да ме гледат с него.

 Offtopic Панде, да, по логиката на Свекърва е важно да е с учтива форма  Wink
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #639 -: май 24, 2017, 19:06:55 »

Нещо изтрещях, започнах да се колебая дали направихме правилния избор за количката - колебаех се супер много между два цвята - SOIL и Cosmos и накрая взехме втория, но сега се колебая за точките под сенника...  crazy
Даже май полудявам...
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #640 -: май 24, 2017, 22:21:17 »

Аличка, кога ти е термина?
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #641 -: май 25, 2017, 08:40:57 »

Панда, раждала ли си и по двата начина? Ако да можеш ли да ги сравниш, защото аз се колебая кой да избера. Моля те за повече инфо за секциото.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #642 -: май 25, 2017, 08:50:50 »

Панда, раждала ли си и по двата начина? Ако да можеш ли да ги сравниш, защото аз се колебая кой да избера. Моля те за повече инфо за секциото.

като раждала ( не до край де) по двата начина, тръгнах нормално и родих секцио, мога да кажа че болката от контракциите е в пъти по-лека от болката от секциото. Поне за мен лично.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #643 -: май 25, 2017, 09:05:28 »

Аз не знам как някой може доброволно да си причини секцио.  И аз малко като булчето, то тръгна само, но се наложи секцио. Мен контракциите не ме боляха особено, но ми казаха, че това е защото шийката е отворена, но бебето не слиза на долу и не натиска.
С две думи - секцио само ако е необходимо.
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #644 -: май 25, 2017, 09:45:29 »

Благодаря ви булче и панда за бързите отговори.  give_rose give_rose give_rose give_rose
Активен
Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines