Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 23:36:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320443 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #615 -: май 11, 2017, 08:30:01 »

От думите на maya_bunny оставам с впечатление, че мога да посещавам и платена и по здравна каса женска консултация.
Само да не стане накрая така че посещавам 3-ма лекари всеки с разбиранията си и аз луднала между тях   crazy.  

Можеш. По ЗК ти се полага, а можеш да ходиш на още 5, ако искаш и плащаш, но има ли нужда?!
Имай в предвид, че ако се стигне до ситуация на две-три различни мнения, ще си е сериозно главоболие за теб.
Тук се научих, че малко, но качествено е достатъчно. Прегледите до 28-ма седмица са на 5 седмици, имаш спокойствие, не се налага да тичаш по кабинети постоянно, в същото време си под наблюдение. Бременността(нормалната) се приема като нещо естествено, което се следи от разстояние.

Така че важен е изборът, един лекар да бъде, но да е правилния good

Честит рожден ден!
С пожелание за повече положителни мисли! Wink give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #616 -: май 11, 2017, 08:47:57 »

Можеш. По ЗК ти се полага, а можеш да ходиш на още 5, ако искаш и плащаш, но има ли нужда?!
Имай в предвид, че ако се стигне до ситуация на две-три различни мнения, ще си е сериозно главоболие за теб.
good Напълно съм съгласна!

Що се отнася до избор на лекар за следене на бременността, аз съм на мнение, че е важно той/тя да работи в болница, дори и след време да не се ражда при него/нея. Може да звучи наивно, но това са лекари, които ежедневно имат случаи, влизат на раждания и операции, те са напълно наясно и какво и кога се прави като изследвания по седмици. Лекарите по ДКЦ-тата по-често се сблъскват с профилактични прегледи, пускане на цитонамазки, лекуване на гъбички, а не с бременни.

Adria, честит празник! give_rose Пожелавам ти лека бременност и прекрасен финал!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #617 -: май 11, 2017, 08:51:33 »

Що се отнася до избор на лекар за следене на бременността, аз съм на мнение, че е важно той/тя да работи в болница, дори и след време да не се ражда при него/нея. Може да звучи наивно, но това са лекари, които ежедневно имат случаи, влизат на раждания и операции, те са напълно наясно и какво и кога се прави като изследвания по седмици. Лекарите по ДКЦ-тата по-често се сблъскват с профилактични прегледи, пускане на цитонамазки, лекуване на гъбички, а не с бременни.


Да и аз съм на това мнение, съвсем различно е.
Първата ми бременност я следеше завеждащият на АГ отделението в болницата. Много пъти имах възможност да се убедя, че беше правилен избор от моя страна.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #618 -: май 11, 2017, 12:03:10 »

И аз съм на мнението на Аличка. Аз се следях при лекар, който работи в болница и  изражда, по ЗК. Когато се е налагало нещо допълнително, съм си го доплащала и така.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #619 -: май 12, 2017, 00:12:01 »

Anichka, честито бебче! До е живо и здраво!

Мари, Али, следя ви изкъсо. Дръжте се, малко остана. Много ви се радвам. heart
Активен
Adria
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 48



« Отговор #620 -: май 12, 2017, 09:03:10 »

Здравейте, благодаря за пожеланията!
Marri така е, от много лекари няма смисъл, а и някой са доста чувствителни, когато разберат, че не са единственият ти избор (и може би с право, никой не обича компетентността му да бъде подлагана под съмнение).
Alichkaтака е, част от моята работа е свързана с общуване с лекари по ДКЦ-та, но друг вид специалисти, и имам представа от типа задължения и пациенти, които имат. Разбира се има и такива, с практика на повече от едно място.
Стискам палци последните метри до финала да са възможно най-спокойни! give_rose
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #621 -: май 15, 2017, 10:23:03 »

Момичета, какво мислите за варианта майката да се върне на работа след 1г., а бащата да поеме "майчинството" за 2-та година? Понеже видях, че има и такъв вариант, ако работодател му позволи.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #622 -: май 15, 2017, 10:32:44 »

Имам познати, които процедираха така. Жената сля две майчинства, като второто го изкара само първата година. После таткото пое грижата за малкото дете, а голямото вече беше на градина. Предполагам, че са го направили по финансова причина - жената взима повече пари.
За мен лично това е по-добър вариант в сравнение с пускане на ясла на дете на една година. То не е и нужно да е прехвърляне на майчинството на таткото. Може на някоя от бабите например.
Аз лично нямам никакъв стимул да го правя, но има семейства, за които е добра опция good
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #623 -: май 15, 2017, 10:35:41 »

по-добрия вариянт е някоя от бабите/дядо. Ние така направихме, аз прехвърлих втората година на свекърва ми. Единственото условие е да е на трудов договор.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #624 -: май 15, 2017, 12:29:55 »

Амира първо щях да кажа ,Че е лудост,изхождайки от моя личен опит (Няма как мъжът ми и половин ден да гледа децата/детето).но после се сетих за сестра ми и как мъжът и гледа и двете деца , тя се върна след 6 месеца на работа. Работеше на много висока позиция. А мъжът и имаше частен бизнес и беше по -флексибъл. Всичко зависи от човека. Дали иска и дали може.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #625 -: май 15, 2017, 14:20:14 »

Защо не, в крайна сметка децата са и на двамата родители smile моят мъж гледа голямото дете по половин ден, когато не работеше и добре си изкарваха.
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #626 -: май 16, 2017, 07:54:40 »

Просто ми е интересно като вариант и дали други хора го правят, защото скоро попаднах на статия, че има и такъв вариант. А пък така и бащата може да усети по - близо случващото се и да е до детето си, а не само майката. При някои майки се получава и лек натиск от страна на работодател да се върнат на работа по - рано, случаи всякакви.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #627 -: май 16, 2017, 10:28:59 »

Ameerah, в български условия работодателят е длъжен да даде отпуска за отглеждане на дете, щом е поискан. Длъжен е да се съобрази и с други изисквания по законодателството в тази връзка, с които бизнесът му реално губи pardon. От негова гледна точка, всяко майчинство му носи рискове и е нормално да "избягва" служители в подобни ситуации. Жените някак би преглътнал по- лесно, но да държи мъж в майчинство цяла година може сериозно да промени отношението му и после да му "търси цаката" с или без повод pardon.
Към подобна стъпка тръгват обикновено мъже с частен бизнес, които обаче могат и да си позволят да работят от дома, или по някаква причина са решили да сменят работата си и използват времето, или са безработни.
Много е деликатно и трябва добре да се обмисли...
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #628 -: май 16, 2017, 15:36:31 »

Моят мъж съвсем успешно гледа малкия. Когато се върнах на работа (Дани беше на 1 г и 1м.), ММ по-често оставаше с него вкъщи като боледуваше, защото беше икономически по-изгодно за нас. Така, че мисля, че няма да има никакъв проблем, стига мъжът да е навит.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #629 -: май 22, 2017, 14:42:35 »

Върнах се от преглед. Тонове, води, плаценти - всичко е в норма. Този път ме гледа и за разкритие. Засега нещата уж са в час, ама си ми е едно притеснение. Всеки път ставам вир-вода докато изляза навън huhhuh.gif И аз не знам защо. Разглезих се с тази бременност и изгубих тренинг да ме гледат ден през ден.  pardon
Утре пак съм на преглед, ама в болницата. Това беше изненада! Каза ми, че иска и колегите му да ми разгледат случая и да ме види там на апарата. Той има хубава техника в кабинета, та няма да е това основното. Явно док иска да сформира екип предварително.
Ако не ми изпие чавка акъла, може и да се сетя да разпитам в болницата как стои въпросът след раждането, дали няма нещо съществено като промяна от преди 3 години и кусур.
Активен
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines