Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 22:13:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320340 пъти)
 
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #600 -: май 09, 2017, 14:16:18 »

Alichka, а спомняш ли си каква беше причината при тях да не родят нормално?

Аз се страхувам, че съм фина и слаба, но пък ме успокоява това, че преди години мнооого по - слабо и дребно момиче от мен си роди за 20 мин без проблеми. Предполагам проблемите може да са ми от друго естество. Преди да забременея се страхувах от раждането и бях за секциото, но като забременях започнах да си мисля, че е по - добре да е естествено.

Наистина имам време, още има няма 19 седмици. Бебенцето засилва ритниците и сега е по - активно и по - ясно. Да видим.

Страх ме е от разкъсвания при нормалното раждане, да не се заклещи, да не се стресна и да не мога... изобщо колкото и да съм чела не мога да знам какво ме чака, но се старая да гоня лоши мисли. Макар, че понякога гледам видеа в ютуб и като видя как има кръв и как изглеждат нещата долу и чак ми става лошо... кофти е. sad Някой път съм много нахъсана, друг уплашена...
« Последна редакция: май 09, 2017, 14:22:05 от Ameerah » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #601 -: май 09, 2017, 14:22:56 »

Ameerah,  моят съвет е да спреш да четеш истории, дори такива, при които всичко се случва бързо и лесно.
По-голяма полза ще имаш да прочетеш материали за етапите на раждането, да тренираш техники за дишане и да се опиташ да си изградиш положителна нагласа към раждането, не онова страшно нещо, от което много боли, а като преходен етап, който ще доведе на света едно малко човече. good
« Последна редакция: май 09, 2017, 14:24:58 от Marri » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #602 -: май 09, 2017, 14:25:59 »

Причините винаги са най-различни. Самите лекари казват, че могат да предвидят само как ще започне едно раждане, но не и как ще завърши. Затова ти казвам хич да не мислиш подобни неща. По-скоро, когато му дойде времето, да провериш как стоят нещата в съответната болница и за единия, и за другия вариант - такси, битови условия, избор на екип, грижи след раждането, прегледи след изписването и тн.
Е, то по тази логика майки трябва да стават само пълни жени. Освен всичко друго лекари и акушерки си знаят работата и точно част от тази работа е да следят какво се случва в хода на раждането. Ти няма да раждаш вкъщи, че да мислиш за разкъсвания, заклещване и тн.
Напълно съм съгласна с Мари good
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #603 -: май 09, 2017, 14:30:56 »

Благодаря за куража  give_rose smile give_rose give_rose give_rose
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #604 -: май 09, 2017, 21:04:40 »

Благодаря Ви момичета за прекрасните пожелания и подкрепа. give_rose
Ние сме в къщи от вчера. Днес бяхме на педиатър. Георги е започнал да наддава.

Мари, браво за добрите новини. Какво добро момиче. Мисля, че плана ти е много разумен и добър.
Аз тръгнах със същата нагласа - нормално без епидурална, нормално с епидурална, секцио. Важен е крайния резултат. И ние сме сами в нас. Справяме се за сега. Леа е болна  angry има виновни, но нямахме избор и милото премина през 3-4 детегледачи за 1 уикенд.
Аличка, браво, че всичко се подрежда при Вас. Като имаш още едно дете и просто няма как да не се съобразяваш с него.
Ameerah, ти не виждаш никаква кръв при раждането. Нямаш видимост от корема си.  blum как ще се извъртиш да отидеш долу?
Спокойно.

За потенето - аз даже имах стратегия за преобличане. Винаги под ръка седяха 2 тениски и при всяко ставане разменях. И сега се потя, но по-малко. Надявам се скоро хормоните да започнат да се успокояват.
Мен много ме боли кръста и малко от гърба. Пък уж без епидурална родих.

При време да седна на лаптопа ще напиша за раждането, обещавам. Сега през телефона пиша.
« Последна редакция: май 09, 2017, 21:07:42 от Anichka » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #605 -: май 09, 2017, 22:35:53 »

Ани, имаш нужда от почивка и възстановяване. Трябва ти време. Тялото ти дава сигнали и е хубаво да го "слушаш".
Дано болежките отминат.
Аз със спонтанното раждане имах дълго възстановяване,  макар да не съм била с упойка.
След секциото пък гърбът и вратът ме боляха много близо два месеца. Сериозно се бях замислила дали тази упойка не ми повлия така лошо.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #606 -: май 10, 2017, 06:46:19 »

При всяко следващо раждане възстановяването е по- трудно и болезнено  pardon, ама поне се знае, че все някога ще мине. good heart
Само така, нека си хапва бебе Георги и да наддава, това му е работата сега smile. Дано Леа бързо оздравее, не ти трябват допълнителни притеснения good
Мари, няма да му позволим на това бебе да не е момиче, всички стискаме палци още от преди да е заченато Wink
Активен
Adria
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 48



« Отговор #607 -: май 10, 2017, 06:53:20 »

Здравейте, честито на новите мами нека бебенцата им са здрави и послушни, а че много ще ги радват това е сигурно  smile.
Аз се престрашавам да се запиша в тази тема, най-после, от днес влизам в 9 г.с. , (човек ще каже че влизам в 9 месец с това най-после, просто отдавна ви следя, а нямах повод да се присъединя.)
Разбира се имам и въпрос. Лекарката която посещавах дотук ме посъветва да се запиша на женска консултация след феталната морфология в 12 г.с. каза ми да се запиша където искам, тя не води такава. Става въпрос за д-р. Семерджиева в клиника Малинов (София).  Какво бихте ми препоръчали платена или по НЗОК ж.к.? Иска ми се по НЗОК (така или иначе ходя на частно за следене на бременноста), знаете ли читав лекар в София, който да води такава, ако ли не то споделете опит за платена ж.к, моля.  give_rose
Хубав ден и лека бременност на всички!
П.С. Ж.К- освен Жилищен квартал, значи ли и Женска консултация?  pardon crazy
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #608 -: май 10, 2017, 08:19:50 »

Anichka честито бебе Георги, да е жив и здрав и много да ви радва! На Леа бързо оздравяване

Мари толкова ти завиждам че позволяват без замисляне нормално раждане след секцио, тук е абсурд. Аз можеби не го изкарах до край нормалното, но в сравение със секциото беше песен

Adria Не виждам смисъл да ходиш и по здравна каса на ЖК и на частно. Аз се следях в Щерев на частно, имат си пакети, в Надежда също имат платени пакети, а и честито give_rose
Активен
Adria
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 48



« Отговор #609 -: май 10, 2017, 13:52:56 »

Bulche, благодаря за отговора. Ще се запиша с платен пакет, то се е видяло, днес говорих с една приятелка, която разпитала в "Тина Киркова" и ми разясни какво покрива НЗОК и всички допълните разходи, които ще имам и не си струват главоболията.
Хайде дано повлека крак и да се престрашат, а и да има, повече бъдещи мами.  danceg
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #610 -: май 10, 2017, 14:14:22 »

Аз да кажа само, че съм била само по ЗК и не мисля, че не ми е обърнато достатъчно внимание.
Ако трябва да правя паралел с тук, единствената разлика е следенето на хемоглобин всяка консултация(в България беше пак често, но не всеки път), както и изследване на урина по същият начин и натоварването с глюкоза, което не се практикува като задължително в много страни.
Тук има и ехография всеки път, но и в България така беше(макар и не по ЗК).
Така като се замисля, несигурността в младите майки идва от там, че не се спазва от всички АГ един ред, този, който е разписан от НЗОК.
Активен
sunny_s
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #611 -: май 10, 2017, 15:26:23 »

Аз се следя само по ЗК и съм доволна. Обръща ми се достатъчно внимание, но си зависи сигурно и от АГ.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #612 -: май 10, 2017, 17:48:13 »

Anichka, честит бебешорко! Да е здрав, спокоен и усмихнат! Ще има много хубав имен ден!

Adria, аз си следях бременността при двама доктори, за да виждам бебето два пъти в месеца и да ми е по-спокойно smile Така и така ти се полага по здравна каса преглед + безплатни изследвания, защо да не ги използваш. Доволна съм от д-р Гиздов във ВМА, много добър специалист, но по-стара апаратура, запазваш час рано сутрин, защото после се натрупва много народ и пада голямо чакане. На частно при д-р Велев (директор на Шейново), има кабинет до Пирогов, всеки преглед е като фетална морфология, защото е с най-съвременна апаратура и разбира се е един от най-добрите специалисти в Сф. Прави секцио по много майсторски начин и възстановяването е много бързо, не съм вярвала.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #613 -: май 10, 2017, 18:16:09 »

Аз също съм се следила само по здравна каса. На частно ходих с първата и втората бременност за феталните. Тогава все още моят лекар не беше изкарал тези квалификации.
За съжаление не всички изследвания са напълно покрити от касата. И Мари много точно е напипала болното място - точно тези неясноти карат бременните да се лутат между различни лекари и болнични заведения.
Активен
Adria
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 48



« Отговор #614 -: май 11, 2017, 08:14:47 »

Благодаря на всички за отговорите.  give_rose
Имам още 2-3 седмици време за размисъл и ще преценя как да постъпя. От думите на maya_bunny оставам с впечатление, че мога да посещавам и платена и по здравна каса женска консултация.
Само да не стане накрая така че посещавам 3-ма лекари всеки с разбиранията си и аз луднала между тях   crazy.  

Ameraah завиждам ти за приповдигнатото настроение. Моето никакво го няма, чувствам се дебела и грозна, хахах, и ме обземат едни вълни понякога на невиждано дразнение към околните  blush , е имам и светли периоди...
Да ви почерпя с едни пастички за моя рожден ден. Може би не е най-подходящата тема да поствам снимки с храна, затова така скромно smile.
 


* 6a38591c829387bec9e3426f2e3bdb7e.jpg (10.97 KB, 236x236 - видяно 2346 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines