Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:35:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 318773 пъти)
 
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #555 -: май 04, 2017, 19:09:45 »

Благодаря за подкрепата  give_rose

Аз съм супер спокойна. Ех, да се раждаше толкова бързо! От нас до болницата е около 55км, което е между 1-2 часа, в зависимост от трафика. Няма страшно.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #556 -: май 04, 2017, 19:38:26 »

Благодаря за подкрепата  give_rose

Аз съм супер спокойна. Ех, да се раждаше толкова бързо! От нас до болницата е около 55км, което е между 1-2 часа, в зависимост от трафика. Няма страшно.
Аз бих била много притеснена с това разстояние  shok girl_haha
При нас съветът е при второ раждане да се отива в болницата при регулярни контлакции на 15 минути.
При трето и следващо раждане,  на 20 минути.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #557 -: май 04, 2017, 21:29:57 »

Разстоянията са си просто дълги тук. Ние сме свикнали. Аз нямам регулярни контракции. Наистина.

Да кажем си лежа/седя и започва да ме боли. И така 10 мин ме боли и накрая ставам да се раздвижа и ме отпуска. Това може и да е от позицията на бебето. Също така имам болки в кръста или болки отпред ниско, които пак са по 10-тина минути, но после изчезват.

Тук съвета на акушерките при 1-во раждане е да отидеш в болницата при 2-1-1 (1 контракция на всеки 2 минути с продължителнителност 1 мин);
От друга страна докторите препоръчват да се тръгне за болницата на 5-1-1 (1 контракция на всеки 5 минути с продължителнителност 1 мин).
Аз с Леа нямах контракции от 1 мин, всичко беше 3+ минути. Бях с 9 см, когато контракциите бяха на всеки 2 мин. Цялото активно раждане продължи под 3 часа, което не е дълго. Поносимо беше.

Сега лекарите ми казаха да се обадя, ако имам регулярни контракции и да решим какво да правим. Но нямам. И аз си продължавам по старо му. Пуснах 2 перални, сгънах, изгладих някои неща за бебето. Прах на ръка едни части от кошчето за колата.

В събота, след като мине на Леа представлението по фигурно пързаляне, съм "запланувала" да мия печка, хладилник, прозорци. Бе да има движение. В неделя исках да мия къщата отвън (живеем в 'пластмасова' къща) с пароструйка, но Влади я дал назаем   beating
Истината е, че и аз не искам да преносвам. Готова съм, когато и детето е готово.
« Последна редакция: май 04, 2017, 21:40:39 от Anichka » Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #558 -: май 05, 2017, 08:22:52 »

Съобщениееее - Днес в www.hippoland.net има -25% отстъпка на всички стоки. Отстъпката важи само за онлайн магазина и при поръчки над 100 лв. има безплатна доставка. Друг е въпроса колко е блокирал сайта от желаещи  crazy Bravo danceg

Аз се чудя за ръчната помпа за кърма на Medela, но не знам дали да купувам още.. Взех си шишето slow flow засега.

Аниии, според мен бебочето скоро ще се появи. Хубаво правиш, че се раздвижваш, само не се претоварвай. По - лееекичко за да са добре и мама и бебе.
Чакам с нетърпение новини около теб, леко раждане ти желая.  give_rose give_rose give_rose give_rose

maya_bunny, и аз много харесвам муцито, но ме спира главно цената. Дори евото е доста скъпо с три коша, а ние търсим такава с два, понеже колата е по - малка. Аз лично харесвам много муци иго, но... то си е космическа сума. Гледам да харча малко по - разумно. Поне в моята ситуация обстоятелствата го налагат. Муум матрикс поне след разходка като се кача в колата директно коша става седалка за кола и няма да имам ангажимент с много седалки отзад. В магазина я бутах и нея, не е чак толкова тежка, мисля че с 2 - 3 кг повече от муум матрикса, маневрена е, но нещо много скърцаше дръжката и имах съмнения колко е здрава рамата, конкретно за игото. Но съм чула, че са здрави колички.

Благодаря на всички за съветите, все пак имам още време, ще мисля. Полезни сте ми много.
« Последна редакция: май 05, 2017, 08:27:51 от Ameerah » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #559 -: май 05, 2017, 09:04:46 »

Ameerah с меделата няма да сбъркаш, вземи си я.

За количката, всъщност можеш да излезнеш на далавера ако го помислиш много добре. В OLX-a се продават много кошове за новородено за Муци и можеш от там да си вземеш коша а нов да си вземеш само за 6 месеца + шаси. Също можеш да разгледаш английските сайтове, там са на много по-ниски цени, можеш и Макси кози кош да си поръчаш от там.

ето един кош примерно, вътре се пере всичко :

https://www.olx.bg/ad/mutsy-evo-kosh-za-novorodeno-ID6FnjW.html#59cf06feef
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #560 -: май 05, 2017, 09:19:11 »

Лудият петък важи и за физическите магазини Wink

За помпите за кърма моето мнение е, че това е важна покупка. Трябва си още с появата на бебе, за да може да се стимулира кърма или да се изцежда излишната. Не е покупка тип "ако се наложи". Що се отнася до марки - моята е на Авент и я препоръчвам. Медела също са страхотни! good Дори Чикото за мен отстъпва на тези две марки. Ръчна или електрическа - зависи вече от много фактори.
Ameerah, за съжаление в магазин много трудно може да се прецени една количка как върви. Всички магазини са с идеално гладки подове, а по улиците е като насред каменна кариера. Най-лошото на тежка количка е това, че може да те повлече по наклонените рампи за колички (подлези, магазини, обществени сгради). За съжаление масово не отговарят на необходимия наклон, а са в пъти по-стръмни.

Ани, много се смях на "планираните" задачи и на пластмасовата къща. Колко често те гледат сега в последните седмици?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #561 -: май 05, 2017, 09:21:01 »

Аз също съм с муци и мога само суперлативи да сипя.Взехме я втора ръка от Англия.Дойде, изпрах всичко от-до и я ползвахме, сега е зазимена и чака.Иначе наскоро братовчедка ми си продаде абсолютно същата Муци като нашата в ОЛХ за 350 лв някъде с всичките и кошове и каквото се сетиш.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #562 -: май 05, 2017, 09:53:18 »

За помпата не съм много съгласна,  че е 100% необходима покупка.
С второто дете,  с което имам успешно кърмене от самото начало,  не съм ползвала помпа нито веднъж.
В болницата коментирахме въпроса за стимулирането и политиката им е категорично против,  особено в началото. Рискът от супер лактация е твърде висок и започваш да се люшкаш в крайности,  които като резултат ти объркват кърменето.
Трябва да отбележа, че има жени с хипер лактация отначало,  но те са по-скоро изключение,  а не правило.
За такива случаи в болницата си имат оборотни помпи. Като цеденето трябва да е изключително внимателно,  само за облекчение на гърдите и много масаж.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #563 -: май 05, 2017, 10:04:04 »

Мари, за българската действителност помпата е необходимост.Не знам къде ще ражда момичето но ако е секцио и не и дадат веднага бебето, както и ако акушерките не са информирани за кърменето, ще и трябва помпа.Лично мнение де!
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #564 -: май 05, 2017, 10:07:16 »

Засега съм се спряла на частна клиника - естествено раждане. Дано така ми се нареди, както го искам. Моя позната роди секцио и после ползва и помпа. Каза, че ако не източи след това излишното ще и се пръснат гърдите, така намаляше напрежението и събираше в шишенце за бебето за излизане.
Та затова и аз си мислих, че май е добре да имам, че знам ли какво ме чака.
Но пък съм се спряла на евтинка помпа за 65 лв на медела, че онези от 200 - 300 лв просто са много скъпи. А и я препоръчаха, че е щадяща за гърдите и като помпаш с нея е все едно бебето суче.
Ще има още много да чета, благодаря за съветите ви.  give_rose give_rose
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #565 -: май 05, 2017, 10:13:47 »

Абослютно съгласна с Маги, аз бях на два антибиотика не съвместими с кърменето и детето след това отказваше да засука, щях да се пръсна ако не беше помпата. Ако не се налага да я ползваш екстра, не я разопаковай, после ще я продадеш, и без това с отстъпка я взимаш
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #566 -: май 05, 2017, 10:17:58 »

Трябва да отбележа, че има жени с хипер лактация отначало,  но те са по-скоро изключение,  а не правило.

Факт good Аз съм такъв случай и имах пришки по устата, че не искам и нямам нужда да ям едикакво си, за да съм имала кърма.

Мари, казвам, че е задължителна покупка, защото масово в болниците не се обръща внимание на кърменето. Все още по градовете има такива, в които ти "носят" бебето на три часа. Все още има такива места, на които акушерките нямат време и/ли желание да обясняват и показват. Не всички са имали време, възможност или настройка за училища за родители. Жалко е, много жалко! sad
Кумата ми е случай, който още преди появата на бебе се беше настроила, че нямало да има кърма. Как го реши - не знам! Ражда в държавна болница, където не е получила подкрепа в тази част. Едната вечер говорихме с нея и след кърмене в 21 часа, се сетила да кърми към 2 посред нощ. Е, как да има кърма, като няма кой да стимулира?! В същото време бебето е било при нея през цялото време. Не е единствен случай...
Аз лично много се радвам на всички жени тук, които са описвали положените усилия, за да могат да си кърмят детето. Направо съм им съпреживявала историите.

Относно електрическите помпи - в стая бях с жена, която имаше електрическа на Авент. Ползваше я в ръчен вариант, защото много я боляха зърната. Тя си беше пак с много кърма. Затова казвам, че дали ще е електрическа или ръчна няма гаранция кое ще е по-удобно.

Писали сте, няма да поправям. Допълвам само писаното от Булче - в болницата ще могат да ти стерилизират помпата, ако се наложи. Аз също раждах в частна клиника и някои държаха да си носят техни шишета, помпи, залъгалки.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #567 -: май 05, 2017, 10:24:29 »

Сами също е роден секцио и ми е второ дете, т.е предполагаше се, че лесно ще ми тръгне кърмата.
Да ви кажа и тук никой на сила не дава, ако имаш желание и се интересуваш, помагат, ако ли не, проблемът си е твой.

Аз също съм от хората, които предпочитат всичко да им е предварително подготвено, за всеки случай и много добре разбирам казусът.
Хванах се за думата задължително, това е всичко.

В България има болници и болници. На повечето места(изключай държавните болници в по-западналите места) са на средно ниво.

Майката е главно действащо лице, тя трябва да е подготвена, поне теоретично, за да поставя нужните въпроси. Както казах, никъде нищо не идва даром.  smile


П.П А най-вече исках да обърна внимание на това, че помпата се ползва масово в началото без да се дава ясна сметка за последствията и често се чуват думи от рода "направих всичко възможно, колко време и помпа се мъчих и нищо, не можахме да постигнем успех с бебето", без да се дава сметка за другата страна, че помпата често е причина за неуспеха.
« Последна редакция: май 05, 2017, 10:26:52 от Marri » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #568 -: май 05, 2017, 14:39:17 »

Между другото сега последните тенденции при кърменето е първите 20 дена да не се ползва помпа и да не се изцежда. Само ако им а напрежение се прави масаж и леко с ръка облекчаваш. Преди 5 г. Си караха да се стимулира и да се помпиш. А преди още 5 си караха на 3-часов режим.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #569 -: май 05, 2017, 14:49:56 »

Между другото сега последните тенденции при кърменето е първите 20 дена да не се ползва помпа и да не се изцежда. Само ако им а напрежение се прави масаж и леко с ръка облекчаваш.
Точно за това говоря.
Активен
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines