Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 10:11:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320037 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #525 -: април 22, 2017, 07:40:43 »

Ани, честито със закъснение heart Пожелавам ти цялото щастие и късмет на света, много вдъхновение и красота и естествено, по нашенски, да сте живи и здрави цялото семейство heart
Ако трябваше да взимам решение за обрязване, все си мисля, че бих се съобразила с положението на таткото, синът трябва да е като него за обясненията по- късно. Лекарите в България едно време задържаха до последно, сега имам примери от дечица наоколо, че са по- отворени. Не е голяма драма, ако се наложи когато и да е да се направи. За дъщерите е къде- къде по- страшно да раждат  Wink
Историята познава какви ли не, син на наши познати се обряза заедно с детето си. Живеят в Германия, съпругата е еврейка.
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #526 -: април 22, 2017, 09:40:20 »

Anichka, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! smile Пожелавам ти да продължаваш да си все така усмихната и позитивна като на снимките, които споделяш, да си все така красива и лъчезарна и да си мноооого обичана и щастлива и най - вече ЗДРАВА!  give_rose give_rose give_rose

Без да искам изтрих снимката, нямам снимка от преди да започне да ми се "издува" корема, затова ще добавя две от преди бременността. От последните снимки са минали 2 седмици и коремчето се е понадуло малко повече, но ще снимам след 3 седмици някъде за да се вижда повече.

http://prikachi.com/images/663/9101663h.jpg

Какви кремчета против стрии използвахте всички и от кои сте доволни? Засега ползвам този на здраве, но не знам дали тези, които са като олио не са по - добри?
« Последна редакция: април 22, 2017, 09:50:07 от Ameerah » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #527 -: април 22, 2017, 13:14:11 »

Ани, честит празник с малко закъснение! Пожелавам ти здраве, опора от близките на сърцето ти хора и много положителни емоции!
Мнението ми за обрязването е като на Руми. Не бих предприела такива действия, освен ако не се налага по медицински причини. Но това е мнение на човек, който засега няма намерение да живее на друго място по света.
Дъщеря ми също не понасяше да й са свити/ завити ръцете. Ръкавичките просто пълнеха шкафа.
Много ми харесват легълцата, които сте показали!
Като кремове съм ползвала най-разнородни. Аз по принцип се мажа след баня. Ползвах на Дав, на ДМ крем за тяло (в една кръгла опаковка от 500 мл) и някои специално за бременни. Може и бебешко олио да се ползва, обаче е голямо чакане да попие. В крайна сметка всичко е до кожа. Нямам нито една стрия, но аз качвам и равномерно. Нямам резки скоци и с тази бременност.
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #528 -: април 27, 2017, 08:17:15 »

Времето до моят следващ преглед наближава, а ми се струваше, че ще трае цяла вечност. Сега малко по - търпеливо го карам. Ще потвърдим и пола на бебето, тъй като последния път бяха доста добри предположения. Сега в 19 г.с. бебенцето ме сритва и се върти доста, понякога за час го усещам около 15 - 20 пъти, вечер като легна също е активно, но най - много по обяд и като слушам по - ритмична музика. Таткото слага ръка и усеща и той. Като си погаля корема често ми отвръща с ритниче, макар и по - слабо. Обаче пусна ли музика пощурява и е доста активно.
Все още не съм качила нищо. Имам само около 2.8 кг на коремче и гърди, влизам си в старите дрехи както преди, само където не мога да закопчея копчетата на дънките заради тумбата. Купих си 4 чифта скини дънки за бременни от H&M и са ми много удобни.
Сега се мажа с кокосово масло от време на време и по - често с крем Здраве. Той много добре ми омазнява кожата.
Нямам гадене, нямам болки, от време на време само обичайното придърпване на кръглите сухожилия, но е краткотрайно за няколко секунди. Тумбата расте.
Следващото посещение ще ми е за ФМ на бебока в 21 седмица. Стискайте палци.
Иначе с таткото много се забавляваме - ходим заедно на училище за родители.
Успех на мамите и най - вече на тези, които са вече на финалната права smile
« Последна редакция: април 27, 2017, 08:30:32 от Ameerah » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #529 -: април 28, 2017, 15:58:44 »

Благодаря svekarva, Ameerah, Alichka за милите пожелания  give_rose

Ameerah, много красиво тяло имаш. Снимай, снимай!

Да дам отчет от прегледа от 38-ма седмица.
Тегло: +360 грама
Кръвно: 110/70
Пулс на бебето: 130-140

Влязох в 38-ма седмица. Влади беше командировка за 3 дни, върна се снощи  good. Вторник през деня имах болезнени контракции през 30 минути и много подути крака на работа. В сряда си останах в нас да лежа и сега краката са ми добре. Имам болезнени контракции през нощта - и сряда, и четвъртък. Но са фалшива подготовка, кофтито е че си боли сериозно и не мога да спя.

Вчера не можах да откажа преглед за разкритие, защото доктора каза, че съм с контракции (най-вероятно Бракстон, защото само втърдяване без отпускане е чувството). Наистина беше внимателен, нищо не усетих. Каза, че нямам разкритие, но шийката на матката е мека, както и главата на бебето е долу ниско. С Леа си ходих 1 седмица с 2см разкритие.
Вчера и шефа ми ме съжали и каза да НЕ идвам повече в офиса и да го карам полека  yahoo
Днес лежа, имам домакински истории, но си лежа.

Леа е с главна репетиция за представление за фигурно пързаляне на 29-ти април, а на 6-ти май е самото представление. Дано да се подредят нещата по положителен начин, за да мога да й помогна да се облече, да й вържа косата и тн. Иначе купих подарък от бебето за нея. Пробвам се да обмислям варианти да направя периода на адаптация по-лек за всички.
Бих се радвала да обсъдим подобни идеи.  give_rose
« Последна редакция: април 28, 2017, 16:04:51 от Anichka » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #530 -: април 28, 2017, 16:12:49 »

Ани, честито на патерици. Благодаря за инфото за обрязването. Сега със сигурност знам какео бих направила аз. Дано всичко се нареди при теб. Следя те! Ще чакам новини!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #531 -: април 28, 2017, 18:13:54 »

Ани от личен опит мога да дам две насоки.
Първо това с подаръкът от бебето е много разпространен и работещ вариант, добре сте направили. При нас добре се прие.
Второ, доколкото знам при вас престоят в болницата е кратък, така че това не е фактор много, но около раждането и първите дни у дома е хубаво баща ѝ да е до Леа(ние в това отношение допуснахме грешка като оставихме Симеон на баба му и леля му, аз бях 6 дни в болницата, защото бях секцио, а баща му не ползва и един ден отпуска).
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #532 -: май 01, 2017, 16:48:32 »

Ани, стискам палчета всичко да мине мнооого спокойно и леко. Влизам да проверявам дали няма новина около теб.  yahoo

Аз мога ли да помоля, който има опит да ми каже какви дрехи трябва да купя за бебе родено в средата/края на септември? Като дебелина колко да са плътни и какви да подбирам. Нямам си на идея.
Благодаря.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #533 -: май 01, 2017, 17:04:32 »

Благодаря Ви, Маги, Marri и Ameerah  give_rose

Тук съм си. 2 в 1. И е май месец  blum

Маги, от сърце ти пожелавам скоро да трябва да взимате решение за обрязване.  give_rose
Мари, благодаря за споделения опит за първите дни.  give_rose
Влади ще бъде с нея. Даже сега я е поел на 80% с всичко. Той планува да е в къщи 2 седмици (има 5 запазени) след раждането. Леа ще ходи на градина през цялото време също така. Дано адаптацията да е постепенна и спокойна. За сега не знае кога отново ще пътува. Да видим какъв ми е късмета.

Ameerah, по принцип препоръката за обличане на бебче е както ти си облечена +1 отгоре. Тоест, ако ти си с дълъг ръкав, то и бебче да е с дълъг ръкав + одеало.

За септември месец, много зависи от времето. Но може би аз бих подготвила 5 бодита с къси ръкавчета, 2-3 с дълъг ръкав, 2-3 ританки и 5 цели пижамки с цип (не ги описвам добре, но ето така изглеждат).


На мен ми е любимо боди с къс ръкав и отгоре тази пижамка с цип за по-студен ден.

Но нека и другите момичета да се включат с бройките, че да не са много. Все пак има перални/сушилни сега и може и с по-малко дрехи.
« Последна редакция: май 01, 2017, 17:07:07 от Anichka » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #534 -: май 01, 2017, 19:00:39 »

Аз родих в края на октомври и беше все още топло. Ползвах боди с къс ръкав и отгоре точно такива гащеризони.За по-топло време - памучни, вече зимата - хавлиени/плюшени гащеризони. Не съм слагала чорапи. Септември, колкото и да е топло, не е да оставиш бебето по къс ръкав изцяло. Няма как да има добра терморегулация на тялото. Другият вариант ми беше - боди дълъг ръкав, ританки и плетено елече плюс чорапи. За навън ползвах пелени с различна дебелина, не ползвах почти никога космонавт. Причината - беше топла зима, така имах вариант да вляза в магазин и да не сваря бебето, докато пазарувах, отвивах-завивах. Но тогава кварталните ми магазини бяха само хипермаркетите.
С бройките не мога да преценя. Имах ужасно много дрехи! Не съжалявам, защото дъщеря ми беше с рефлукс до 6-я месец. Преобличах я почти след всяко хранене и вечер имах камара пране. Пералнята и сушилнята ми бяха най-добри приятели.
Сега и аз съм в чуденка за дрехите, защото нямам идея за юни месец.
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #535 -: май 02, 2017, 13:36:53 »

Благодаря за отговорите и насоките. Предполагам в средата на май ще се ориентирам да започна да купувам някои неща.
Харесали сме количка, но ще взимаме живот и здраве малко по - натам - Jane Muum Matrix 2016 черна или сиво/черна. Няма много отзиви, но гледам хората я бутат и в магазина ми хареса. 2в1 е, което е удобно за нас, понеже сме с малка кола. Някой ако има впечатления ще следя за тях.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #536 -: май 02, 2017, 13:55:19 »

Хубави са тези колички, аз първоначално такава бях решила да взимам след дълго проучване., качествени и здрави а и хубави. После друга взехме. Но Jane са си класика. И в другите държави ги има и са ок.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #537 -: май 02, 2017, 15:06:49 »

Jane Muum Matrix По принцип са доста хубави колички, но главно оплакванията идват от коша за новородено/столче за кола. Още на 2-3я месец умалява, помислете го добре, защото на повечето им се налага допълнително да си купят столче за кола + нормален кош за новородено.
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #538 -: май 02, 2017, 15:33:27 »

Jane Muum Matrix По принцип са доста хубави колички, но главно оплакванията идват от коша за новородено/столче за кола. Още на 2-3я месец умалява, помислете го добре, защото на повечето им се налага допълнително да си купят столче за кола + нормален кош за новородено.

И на мен ми се стори умален и в магазина ни казаха да го имаме предвид, но мъжа ми твърдо е решил нея и не дава и дума да кажа. И двамата сме слаби и с нормален ръст, но знам ли дори на малко бебе сигурно лесно ще му отеснее там, а ние не знаем нашето още какво ще бъде.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #539 -: май 02, 2017, 15:41:27 »

И на мен ми се стори умален и в магазина ни казаха да го имаме предвид, но мъжа ми твърдо е решил нея и не дава и дума да кажа. И двамата сме слаби и с нормален ръст, но знам ли дори на малко бебе сигурно лесно ще му отеснее там, а ние не знаем нашето още какво ще бъде.

Вие си знаете, 3 години следях в друг форум за колички темата и оплакванията бяха главно това, имам познати които още на втория месец се изръсиха за нов кош и ново столче.

За тия пари аз бих се огледала за Муци Ево и Пег Перего
Активен
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines