Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 13:13:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320306 пъти)
 
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #510 -: април 19, 2017, 12:33:19 »

Докато успея да вляза, две момичета родили.. biggrin Честито, Millie и Алексия! Живи и здрави да са ви дечицата smile
Мари, честита девойка, радвам се че пожеланието ми се е сбъднало  Girl_hide

Надничам ви рядко, момичета, че Виктор изкара варицела, след което естествено и Алекс и от два месеца сме в постоянна карантина, луднах направо, а пък и едновременно с това заминаваме за Германия след месец и то не е багаж, не е чудо.. girl_impossible

Леко раждане на всички още очакващи  give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #511 -: април 19, 2017, 12:36:47 »

Мили, Алексия, Честити бебчета! Да са здрави, щастливи и да имат безгрижно детство! Бързо възстановяване!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #512 -: април 20, 2017, 07:58:01 »

Ади, никак не ви е скучно  girl_impossible

Вече съм в 30-та седмица,  някак ми олекна  smile
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #513 -: април 20, 2017, 18:03:23 »

adi4ko, ех и при Вас е интересно. Успех, здрави нерви и наслука  give_rose

Да дам отчет от прегледа от 37-ма седмица:
Тегло: -0.181 gr (бях с рокля облечена, а предната седмица с дънки)
Кръвно: 122/80
Пулс на бебето: 130-140

Помолих доктора да не ме преглежда за разкритие. Той дори не се съпротиви (много благодарна). Влади сигурно пак ще пътува за няколко дни другата седмица извън щата и реших да си опростя живота.

Обсъдих с доктора и темата за обрязването. Той буквално каза, че ако има бебе момче, не би го направил  crazy Пък аз почти бях решила да срежем кожичката. Иначе ми обясни за процедурата  - 24 часа след раждане, доктор го прави, използват лидокайн за упойка.
Някоя мама да има опит да сподели?

Имам среща в неделя с една позната, която е започнала да учи за дула, ако има възможност да бъде с мен, когато раждам. Като не мога да бъда с акушерка, да имам поне бъдеща дула. За сега всичко звучи добре, но жената ми спомена, че е бременна в 20-та седмица и ще си помисля сериозно дали да й причинявам дискомфорт. Но поне ще поговорим.

Иначе всичко друго по старо му. Леа аха да се разболее с кашлица и температура. Имах болки няколко нощи подред, но по малко, нищо кой знае какво - едната имах изтръпване в колената, като преди цикъл, другия път болки ниско долу. Подготвя се организма, което е добре.

Влади сглоби леглото и го сложихме в ъгъла на стаята за сега:

Не съм впечатлена от цветовете, но не си ги слагам на сърцето. Бебето да спи, пък цветовете ще ги измисля.  pleasantry
« Последна редакция: април 20, 2017, 18:44:16 от Anichka » Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #514 -: април 21, 2017, 13:24:06 »

Anichka, прекрасно легълце! Много ми харесва и не съм виждала такива по магазините.  give_rose
За обрязването аз нямам опит, нито близки, които са го правили, по - скоро клоня към не, а то да си реши като порасне, макар че тогава едва ли някой ще се реши. Не съм чула мъж да се е оплакал. Да кажат другите мами. Имате време ще прецените кое е най - доброто за бебето ви.

Аз съм вече 18 + 2 седмици и започнах да усещам движения. Като мускулен спазъм е и се повтаря, макар и не често. Да видим това ли е.
Това е бременното ми коремче:
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #515 -: април 21, 2017, 13:28:17 »

Аничка тези легълца много ми харесват, жалко че ги няма тук. Сетих се за твоите покупки и не видях swaddling blanket, за мен беше едно от най-използваните неща първите 3 месеца, наспах се като ХоРА и го научих да спи дълбоко с тях. Имах на Swaddleme summer, след моето още няколко бебета го използваха.

За обрязването, тук знаеш не се прави, но знам че при вас е съвсем нормално, даже по мои наблюдения жените го намират там за ужасно ако не е, та да не му се налага по-късно да го прави, а е много болезнено ако е на по-късна възраст.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #516 -: април 21, 2017, 13:28:29 »

Ameerah,  сладко коремче give_rose
Напомняш ми на мен, първата бременност,  когато и снимки си правех редовно и дневник си водих...,  други времена бяха  Girl_hide

Ани, може би е по-правилно да се информираш за мненията "за" и "против" там и да си вземеш решение. Ако се водя от тукашната практика,  не виждам причина да го правя.
« Последна редакция: април 21, 2017, 13:31:36 от Marri » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #517 -: април 21, 2017, 13:37:09 »

На мен са ми интересни мнения За и Против обрязването.И ще ми е интересно да чуя мнението на доктора.Знам, че в Америка е много разпространено.Аз познавам мъже, на който им се е случило след инфекция и такива който са обрязани по религиозни причини.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #518 -: април 21, 2017, 14:33:46 »

За обрязването, тук знаеш не се прави, но знам че при вас е съвсем нормално, даже по мои наблюдения жените го намират там за ужасно ако не е, та да не му се налага по-късно да го прави, а е много болезнено ако е на по-късна възраст.
Не само жените, съученици момчета също се впечатляват, ако не направено обрязване. Ако питате кога се виждат - ами в съблекалните, докато отиват под душа след спорт. Не че се подиграват или нещо подобно, просто им било интересно. В някои щати се прави 100%.
Тук по религиозни причини обрязват като по- големи, Фани беше споменала, че се прави с упойка и с лазер. На големия син се наложи интервенция по медицински причини чак на 8 години и едва тогава се отървахме от проблемите. Мина за два дни и много съжалявам, че чакахме толкова дълго.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #519 -: април 21, 2017, 14:51:49 »

И на мен ми стана интересно, защо при тази тенденция, лекарят, с който е говорила Ани е толкова против.

Аз лично бих се притеснявала от това, че предпочитам да не се прилагат, каквито и да било интервенции на бебето в тези първи дни. Може би, ако въпросът беше за няколко месеца по-късно, по-лесно бих го приела.
Разбирам плюсовете, но въпреки това не бих посмяла, ако трябваше аз взема решение.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #520 -: април 21, 2017, 17:07:11 »

Сетих се за твоите покупки и не видях swaddling blanket, за мен беше едно от най-използваните неща първите 3 месеца, наспах се като ХоРА и го научих да спи дълбоко с тях. Имах на Swaddleme summer, след моето още няколко бебета го използваха.

Дадоха ми няколко swaddling blanket с лепенки - ето такива. Ще пробвам. 50/50 за сега в моите очи, че Леа постоянно искаше да се протяга. Но съм готова да съм повече настоятелна, защото бих искала да науча това бебе да спи. И биберон ще давам.


Леа репетираше това нон стоп и плачеше, когато НЕ можеше да го прави.


Ameerah, аз не мога да те видя  blush
Аз с Леа правих много снимки всяка седмица, 3 фотосесии  blush, с ellie_bellie имахме много фън, като снимахме.
 Ето ме 37-ма седмица с Леа. С бебето в 37-ма

Но бях и 6 години по-млада. Сега като си спомня, че ходих с Ели да й помогна да снима сватба за 12 часа в 38-ма седмица. Хохохо  tease Сега съм герой да стигна от влака до работата бавно.
« Последна редакция: април 21, 2017, 17:15:39 от Anichka » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #521 -: април 21, 2017, 18:04:17 »

Плюсове за обрязването:
- би било по-лесно поддържането на хигиената от деца над 7 до тинейджърство, когато започва да се срамуват
- в страни като Америка, където обрязването все още е много стандартна процедура, по-добре е детето да Не е различно от другарите си
- много американки смятат, че да спиш с мъж, който е необрязан е супер "мръсно" и не биха го направили

Минуси за обрязването:
- ако не се направи правилно и се изреже повече от кожичката, може по-късно при ерекция да се изпитва болка
- ако се направи веднъж, няма връщане назад

Неутрални мисли:
 - няма физиологична причина за обрязването
 - ако се направи в първите часове/дни, след раждането, детето почти няма да разбере от болката
 - в повечето случаи, при полов контакт не можело да се усети разлика (откъм женска гледна точка)
 - и единия ми племенник имаше проблем и в 8-ми месец го срязаха. Голяма драма беше тогава. И за доста подобни случаи съм чувала (ето и на свекърва единия син).
 - никой не знае къде ще живее. Мисля си как един ден детето може да ме обвинява поради едното или другото решение  crazy

Мнението на доктора: Според доктора, в момента само около 50% от новите родители обрязват момченцата си. Това е статистика за Чикаго, но и той спомена, че все пак Чикаго е един голям басейн от народности. И след 20 години, най-вероятно този процент ще намалее страшно много и няма да има никакво значение. За него няма физиологична нужда от обрязването.

Да почерпя, днес помъдрях с още една година. Любима моя торта - сладолед, макадамия и чист шоколад. За съжаление няма да мога сигурно скоро или дори никога да я пробвам отново. Но си мечтая за вкуса й и да не ми стане лошо.
« Последна редакция: април 21, 2017, 18:26:14 от Anichka » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #522 -: април 21, 2017, 18:19:19 »

Ани, честит рожден ден!
Да си жива и здрава и да ставаш все по-мъдра! Wink good

Като гледам ти имаш цялата необходима информация, убедена съм, че ще направиш правилният избор. good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #523 -: април 21, 2017, 21:54:15 »

Аничка, да си жива и здрава ,много силна и спокойна. Страхотни снимки.
Какво прави Ели   Бели? Сещам се за нея от време на време. Страхотно мило момиче.
За обрязването , разбира се вие ще си вземете решение. Аз лично по чисто културни съображения не бих го направила. (" културни" в смисъл на български и мои лични разбирания). Просто в моите разбирания това е нещо , свързано с определени религии и националности като мюсюлмани и евреи и крайно неприемано от българите. Но все пак вие живеете в Америка , където болшинството от мъжете са обрязани.В европа мисля, че не е разпространено. От чисто здравословна  гледна точка, ако не се налага по медицински причини, аз лично не мисля , че има ползи. А и смятам, че всяка част от тялото си има причина да съществува. Няма грешно решение. Ако вие сте решили и възприели едното и детето ще го приеме за нормално и естествено.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #524 -: април 21, 2017, 22:22:11 »

Благодаря Ви, Мари и Руми за милите пожелания  give_rose

Реално имам информацията, но не сме решили с мъжа ми какво да правим. Мисля, че това решение трябва да се свързва с физиологични причини осново, а не с религиозни.  И името на детето не сме избрали още  blush
 
Руми, не зная кога за последно си говорила с Ели. 2012 се преместиха да живеят в Кънектикът и много ми липсва. Говорим/виждаме се, когато можем. Тя има вече 2 деца - Евелин и Александър (на 18 месеца).
Миналата година съдбата й подари билет от такъв ролеркостер, че като разцъкаме “последното случило се” и съм благодарна, че нямам нейните проблеми. Но тя е много силна. Огромна моя упора и вдъхновение  heart
« Последна редакция: април 21, 2017, 22:25:40 от Anichka » Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines