Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 07:15:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320467 пъти)
 
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #495 -: април 18, 2017, 12:33:30 »

И аз мислих да не взимам стол за кърмене, затова попитах и вас, да не би пък да е нещо важно. Обаче като видях какви са им цените се отказах...
Засега имах идея бебешко легълце, дървено - към него комплект скрин и килим някакъв, че сме на паркет. И едно - две плюшени мечета за екзотика.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #496 -: април 18, 2017, 12:35:46 »

Плюшени играчки ще ти подарят, та накрая ще се чудиш какво да ги правиш.А те събират прах и хич не са подходящи за бебета.Аз взех на Моника парцален заек.Съвсем елементарен на външен вид, той е много по-пластичен от плюшките, не събира прах така, мек е и тя го предпочита за спане и гушкане.Пере се и съхне лесно.
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #497 -: април 18, 2017, 13:05:57 »

Благодаря за съвета. smile  give_rose
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #498 -: април 18, 2017, 13:40:30 »

Набележи си покупки които можеш след раждане да купуваш, плюс това дебни в разни продавалници за по-евтини малко ползвани неща

Ето примерно на половин цена подобен стол :

https://www.olx.bg/ad/lyuleesch-stol-new-kinsta-za-hola-vsekidnevnata-televizor-karmene-ID6ySS5.html#477fb0eb5d

Аз много си обичам люлеещия стол, на него 1 година хранех и приспивах малкия, страшно удобство ми беше.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #499 -: април 18, 2017, 17:03:07 »

Благодаря за пожеланията момичета!
Ние от събота сме си в къщи. Кърмим се  и спинкаме Wink Само че и това ми дете не желае да си спи в кошарата, нито в голяма, нито в малкото кошче. Виж на нашето легло спи като цар nea
Каката е много щастлива, но е много груба и ме е страх за бебчо.
 
Свекърва и Аничка коментират стрептококи В, аз имах такава инфекция около 14 г.с. Затова и веднага след изтичане на водите трябваше да ме приемат, но родих доста бързо и ми сложиха само една банка антибиотик,  което не е достатъчно и затова следяха температурата на бебо докато ни изпишат.

Аличка, знаеш, че и аз исках нормално да родя, след първо секцио по спешност, ееее по време на раждането друга песен пеех  girl_impossible искрено съжалих за избора си, ама връщане на зад няма  nea

...ще се храним, пак ще се включвам
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #500 -: април 18, 2017, 17:14:00 »

Няма рецепта, нито гаранция кое раждане ще е по-леко. И от секцио до секцио има разлика и при вагиналните раждания е така. Мога само да се радвам за жени, които раждат леко, по една или друга причина.

Люлеещ стол, стол за кърмене, каквото и да е облекчаващо средство не бих отказала, вторият път така ме болеше гърбът, че място не можех да си намеря. Единствената ми удобна поза за кърмене е в легнало положение.



 Offtopic Мари, защо, ако мога да попитам не искаш никой да идва? Поне сестра ти?

Ще отговоря тук.
Всеки си има личен живот и ангажименти, които не може да остави просто така, защото аз имам нужда. Сестра ми работи, както и майка ми. Свекървата е на 74 и честно казано не мога да разчитам на нея по никоя точка, а и не мисля, че би се съгласила да дойде. При нас го има и факторът адаптация в средата, което за моите близки хора се оказва голям проблем.
Та това е отговорът общо взето.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #501 -: април 18, 2017, 18:14:03 »

Няма рецепта, нито гаранция кое раждане ще е по-леко. И от секцио до секцио има разлика и при вагиналните раждания е така. Мога само да се радвам за жени, които раждат леко, по една или друга причина.

Съгласна съм с Мари. Само бебето да диша и да е добре. Нищо друго няма значение, забравя се супер бързо.

И аз на всяка мерудия, да се изкажа за покупките. Моля Ви, не ме упреквайте, че имаме прекалено много материални неща.  Няма да се разсърдя, ако поста трябва да се премести в покупките.

Стол за кърмене - имам от тези с дървените дръжки - не става за кърмене просто според мен. Само за люшкане. Ако търсите стол за кърмене, то той трябва да е или без дръжки изобщо, или много широк като кресло.

Възглавница за кърмене - това беше най-използвания аксесоар до 3-ти месец. Ето такава на Бопи. Мисля даже в болницата да я взема с мен. След това кърмех легнала - много ми беше удобно, единствено може да се заспи лесно и бебето се научава да цока нон стоп. Няма 2 добрини.

Стая за бебето - имахме с Леа, имаше голямо разкарване по 10000 пъти между 2-те стаи. Сега имаме дървено легло с колелца, което мисля да е залепено до спалнята, все едно бебето е на нашето легло, но е на неговото (маха се едната преграда). Абсолютно никакви обиколници на първо време, никакви играчки. Всичко си събира прах.

Шезлонг на фишър прайс - да, супер качествени са, но е 50/50 дали детето ще иска да седи в него. Дадоха ми един, гледах иначе ето това:



За цветовете и мобилите по съответни играчки/креватчета - ето на Ина 4 поста, които много добре обясняват по седмици кога бебето какво вижда. Препоръчвам с 2 ръце да се прочетат.

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36763.msg681572.html#msg681572
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36763.msg682754.html#msg682754
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,37255.msg684596.html#msg684596
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,37255.msg685951.html#msg685951

Люлки. С Леа не монах да си позволя люлки, но сега от рано започнах да разпитвам приятели и за сега съм намерила следните неща. Трикът при тези люлки е да се избере такава, която да може да се включи в тока, а да не е на батерии. И да имаш място къде да я сложиш (някои са супер обемни).  Всичко се пере и препоръчвам втора/н-та ръка употреба.



Това е популярно, но е абсурдно скъпо и мисля, че Фишър прайс е с подобна идея.


Превръзки за гърдите. Аз много течах от едната гърда, докато бебето сучеше от другата. Препоръчвам да имате.


Шишета - нямам много опит, имахме стъклени за през деня, след като се върнах на работа. През нощта бяхме на гърда. Майка не се е оплакала. Сега купих 2-3 вида бутилчици пак. Ще пробваме да видим дали Влади ще може да поеме едното хранене през нощта, за да мога да събера аз малко сън.

Bottle warmer - много хора ми го препоръчаха и реших да приема един от приятелка. Топлел млякото равномерно. Да видим.

Помпа за гърдите. От здравната застраховка ми дадоха двойна електрическа на Медела. Сега гледам едни сутиени, които позволявали да цедиш без да държиш и от двете страни. Нещо като това:


Изчаквам да видя кой размер ще ми трябва и ще пробвам.
« Последна редакция: април 18, 2017, 18:27:48 от Anichka » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #502 -: април 18, 2017, 18:53:59 »

А какви книги четете?
Аз сега разнищвам тази:

Основната идея е следната: колики нямало, имало 4-ти триместер при бебето, когато коремчето му пораства, както и мозъка успява да преодолее процеса на изакване.

Ето 5-те основните принципи, за да успокоиш бебе:
https://www.happiestbaby.com/blogs/blog/the-5-s-s-for-soothing-babies

The 1st S: Swaddle  (повиване)
The 2nd S: Side or Stomach Position (завъртане на бебето на една страна, а не по гръб)
The 3rd S: Shush (шъшкане/бял шум)
The 4th S: Swing (люшкане)
The 5th S: Suck (биберон/пръст)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #503 -: април 18, 2017, 19:40:11 »

Ани, аз след първото дете не съм отваряла книга по бебешки теми blush, но си много мила и благодаря за споделеният опит, информацията изглежда интересна.
Не съм прегледала подробно какво си писала за покупките.....
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #504 -: април 18, 2017, 22:08:55 »

Не упреквам за имането. Аз съм на принципа, че почти всичко се намира лесно по магазините и ако се наложи е по-добре да си подготвен и бързо да се ориентираш откъде и на каква цена да купиш. В противен случай може да се затрупаш от вещи - я ти влязат в употреба, я не. Не говоря за основните покупки, които често са най-скъпи. Тях ги разсрочваме във времето. Пак всичко е въпрос на предварителна информация и проучване.
При нас нещата стояха така:
- Стол за кърмене - на онзи етап нямахме място, а се оказа, че и нужда нямам от него. Сега имаме дълбок диван и май в хола ще е най-удобното място.
- Възглавница за кърмене - не съм имала. Не мога да кърмя легнала. Нямам намерение и сега да купувам.
- Стая за бебето - преди нямаше как в по-малкия апартамент. Сега също няма как - детската си е на каката на този етап и нямам намерение да оставям бебето там за през нощта. Може би пак към годината бихме го отделили, но това са сметки без кръчмар.
- Легла и корита - имаме много! Три корита за в нас и при родителите по едно. Кошари - през ръцете ни минаха 5 броя. Сега имаме 1 вкъщи, по едно в родителите, едно на вилата (дървени всички дотук) и едно сгъваемо.
- Шезлонг не съм ползвала. Сигурно е удобно. Уцелихме перфектна зима и бяхме все навън. Ползвахме вкъщи освен кошара един плетен кош, който беше със сгъваема метална стойка. Много леко и удобно нещо, особено когато сме ходили на гости. Тук струва около 100 лв втора употреба, безумно при все, че се ползва няколко месеца! Дадоха ни го наши комшии, които живеят в Англия. Та този кош обиколи поне още 4 бебета.
- Помпа за кърма - една от най-важните покупки! Ако нямаш кърма - за стимулиране, ако имаш прекалено много- за облекчаване. Имах ръчна на Авент и я ползвах след първата и втората бременност. Сега само трябва да я видя дали е наред и пак нея ще си ползвам.
- Подплънки за кърмене - може еднократни няколко бройки, докато се види дали ще има нужда от тях. Аз имах на Медела многократни няколко кутии, защото ми трябваха дори без да съм седнала да кърмя. Течах постоянно. Тук слагам и пликчета за съхранение на кърма.
- Сутиен за кърмене също не съм имала. Не ми бяха удобни на чашка. Ползвах нормални със свалящи се презрамки и само замятах чашката.
- Бях се засилила да купувам колан за след раждане. Показах го на ММ с идея той да го купи, когато преценя размера. Не се наложи.
- Шишета имам няколко - стъклени, пластмасови. Ползваше ги някоя от бабите, ако нещо ми се налагаше да ме няма в часовете за кърмене. Пак няма нужда да се прекалява с количеството.
- Стерилизатор - може и в тенджера тази процедура, ама е голяма врътня. Човек трябва да си цени времето, особено с малко дете. Ползвах го за помпата за кърма и за залъгалки.

Аз отворих наскоро книги за гледане на бебе. След две бременности ми са малко осакатени откъм детайли. Аз съм си шантава и поначало чета литература за детска психология, методи на възпитание и тн. Далеч съм от ниво "всичко знам", но си давам сметка че няма универсален метод пък колко неща съм научила от опит (мой, на близки и на майки тук). По-скоро този тип книги ги ползвам като справочник - за конкретен случай, а не четене ред по ред.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #505 -: април 18, 2017, 22:24:07 »

Аничка,  всичко, което си изброила си е много нужно.  Аз направих обстойно проучване и купих всичко предварително.  Като се появи бебето въобще няма време за покупки.
Люлката определено е едно от най-хубавите неща. Благодарение на мила съфорумка получих люлка подобна на третата,  която си показала. Еми тази люлка ми беше спасението поне половин година. Разкош. Слагаш и бебето заспива. От 3 месеца до 10 някъде я ползвах . Моята беше с батерии, но поне месец,  даже и повече се изкарва с едни батерии . С първото дете нямах, защото не мислех, че е нужна , а и са си скъпички . Но ако знаех, колко е хубава и двойно бих дала.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #506 -: април 18, 2017, 22:30:16 »

А дано, Руми и нашето бебче 2 да спи като при Вас в тази люлка. Много хора ми ги хвалиха, подготвена съм този път.

Искам да уточня - възглавницата за кърмене се използва в седнало положение. Благодарение на нея НЕ се навеждаш и не те боли гърба (според мен).



При легнало положение просто лежиш с бебето успоредно на теб. Но бебето трябва да е по-силно, за да задържи гърдата.



Позиции при кърмене:
http://www.womens-health-advice.com/breastfeeding/positions.html
https://www.thebump.com/a/breastfeeding-positions-tips

Аличка, и аз чета отгоре отгоре, но да кажем, че се съсредоточавам на местата, които нещо не е работело с Леа. Като спането, например.

На Ина в темата за Марта и София има много добра информация за отглеждане на дете, трудности и тн.
« Последна редакция: април 18, 2017, 22:36:52 от Anichka » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #507 -: април 19, 2017, 08:07:36 »

Понеже пиша през телефона и малко телеграфно го карам. Ние имахме безумна поза за кърмене, нищо общо с толкова мили картинки. Стоях разкрачена на ръба на легло/диван, държах бебето почти право, във времето краката й висваха надолу. Беше абсурд да я гушна, тя да лежи и да яде. Иначе много се давеше и кашляше с пълна с мляко уста срещу мен. В същото време се налагаше да придържам помпата на другата гърда, че течеше... Мисълта  ми е, че всеки се нагажда и намира някакъв свой метод.
И понеже съм се фокусирала върху това, което не съм ползвала, сега да кажа, че едно от най-удобните неща, които имам, са пелените. Да, онези същите "парцали" от наше време. Тензухените ги ползвах за: върху повивалника, също нарязани на малки кърпи (Мария беше с много силен рефлукс до 6-7 месец), завивам столчето за кола до ден днешен, за да не се праши, когато не се ползва, и най-вече за да не се нагрява от слънцето лятото. Бархетените пелени - при всяка смяна на памперс миех дупето на мивката. Ползвах ги за бърсане през деня и първите месеци вечер след баня.
Повивалникът - ако можеше да говори! Ползвах го сигурно 2 години. Накрая не толкова за преобуване, колкото след баня за чистене на уши, мазане на дупето с крем и тн.
Корито на стойка - също ползвахме много дълго време. Въобще коритото като цяло. Махнахме го, когато разбрахме, че съм бременна и за да не се напрягам, започнахме да къпем Мария права. Тя си е щура и не ми беше спокойно в банята, докато свикне, че там може да се плъзне.
Бебефонът - яд ме е, че тогава купихме по-обикновен. На онзи етап го ползвахме от време на време - на гости в родителите, на вилата...Не ни трябваше ежедневно. Откакто сме тук обаче (2,5 години) го ползвам ежедневно. Спалнята и детската са близо, обаче съм научила Мария да го ползва като радиостанция. Като има нещо и го казва там, а не ми обикаля в тъмното през нощта. Отделно през деня не ми се налага да слухтя от кухнята или от хола дали спи, вика ли ме и тн. Сигурно ако има мераклии за подарък, бих искала по-нов бебефон.
Като заключение бих казала, че е хубаво човек да разгледа какво се предлага на пазара, да обиколи и физически магазини. Не е идея да купи всичко, а да е информиран като чуе от близки, познати, продавачи кое как за какво се ползва. Така евентуално може да прецени дали ще го купи, дали ще го търси втора ръка или изобщо няма да ползва. Например няма много смисъл да се купуват резервни биберони за шише при все, че се намират във всеки магазин или аптека, а може бебето да си суче и хич да не му трябва шише на първо време. Например - трябваше да видя, че има подложки за гърди, които се охлаждат или нагряват в зависимост от нуждите от повече или по-малко мляко. Не съм купувала, но поне знам къде има и при нужда знам какво да купя.
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #508 -: април 19, 2017, 08:23:49 »

Имам един странен въпрос - когато за първи път отидох на преглед, при гинеколога, който ми следи бременността, той измери таза ми с някакъв инструмент и чух цифрата 17 см. Майка каза, че това е малко за естествено раждане, но можело да се промени до края на бременността и не е гаранция, че няма да мога да родя нормално. Някой имал ли е такъв случай или познат с такива размери, че дори и по - малки? Има ли място за притеснение?  sad
« Последна редакция: април 19, 2017, 08:28:05 от Ameerah » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #509 -: април 19, 2017, 09:04:53 »

Няма място за притеснения! Този размер се взима в началото и се сравнява с размера към края на бременността. Една от най-близките ми приятелки я наплашиха така. При ръст 1,50 уж с тесен таз роди нормално бебе 3,800 кг. Тесен таз е един от хилядите фактори как ще се ражда или както повечето лекари казват: може да имат идея как да започне едно раждане, но няма как да знаят как ще завърши то. Не си слагай на сърце цялата информация какво би попречило за нормално раждане!
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines