Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 10:36:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320384 пъти)
 
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: април 17, 2017, 22:13:59 »

Благодаря, свеки  give_rose
Поспивам, честна дума. Лягам си към 9-9:30 и ставам към 11-12, 1-2, 4, 6 (за деня ставане). Дано и след като се роди бебето мога да спя по толкова. А дано!

Аз съм изпрала на 90% от нещата, но нищо още не е организирано.  blush Едно по едно.

Да покажа колко съм пуХкава.
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #481 -: април 18, 2017, 07:57:04 »

Аничка, много си хубава! Пу - пу! Леко раждане ти желая.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #482 -: април 18, 2017, 08:00:35 »

Последно включване от болницата, изписват ни след малко!

Аничка, страхотно изглеждаш! Кураж и скоро ще се гушкате!

Иначе ние сме добре, да чукнем на дърво smile Бебето засука и започна да яде, за два дни качи почти 100 грама smile яде и спи, засега плаче само като го преобличам и сменям памперса. Баткото в началото много не ги искаше, но вчера само ме питаше дали ще ни го върнат, защото иска да си го вземе вкъщи (бяха го взели за изледвания).

Аз засега също съм добре, пазя се, като цяло бързо се раздвижих и почти не ме боли операцията, като цяло обаче макар предишното ми трудно раждане сякаш предпочитам естествено.

Сега да видим вкъщи как ще сме lol)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: април 18, 2017, 08:13:35 »

Ани, страхотна си!

Честито на всички мамчета.Да са много здрави бебчетата и да ви оставят да поспивате!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #484 -: април 18, 2017, 08:19:04 »

Честито, момичета! Да сте здрави и щастливи! Бързо възстановяване ви желая! В прекрасна седмица са избрали вашите момчета да се родят. Алексия, малшанс с това седалищно, но една майка не си избера какво и как. Важно е, че сега са тръгнали нещата.
Ани, още малко и при теб ще има радост!
Да, аз съм с термин в началото на юни. Другата седмица съм пак на преглед и ще оправям 45-дневния отпуск.Тези дни доста врътня имаше из къщи и щом прозорци мих, значи съм добре. Да поседи още малко човечето! Гледам да не се назорвам, ама ми се иска да е подредено и готово вкъщи. Нищо не сме предприели откъм пазаруване поради липса на време. Сега ще сортирам неща от каката и ще си избистря нуждите. Трябва и едно проучване за количката да направя. Хем има време, хем вече ми се струва, че наближава. В неделя мисля да се заемем с обиколките.
Мераци за нормално раждане - огромни! Шансове - незнайни!
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #485 -: април 18, 2017, 08:19:17 »

Честито Алексия. Живо и здраво да е бебето и да се възстановиш много бързо.

Аз нещо се хремосах, чак главица ме заболя от духане на носа. Слагам си физ.разтвор, дано отмине. Странното е че като легна ми е най - добре.

В 18 седмица съм, но вече имаме легло, матрак, спален комплект, понеже нацелихме страхотни промоции и реално пари са дадени само за леглото, всичко друго ни беше подарък покрай промоциите.
За капак ни дадоха и един ваучер от 50 лв, който ще си ползваме за един бебешки скрин.

Бая ядене беше по празниците, тези дни малко по - леко, а и няма много вместимост, всичко се измества. Какво ли ще е накрая, да казват мамите след 30-та седмица smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: април 18, 2017, 08:27:38 »

Честито на новите мами! Да са ви здрави бебчетата и много да ги гушкате!  heart

На мен много ми липсват тези най-бебешки моменти!  Все имам чувството, че не ми стига времето да се радвам на Алекс. Като се сетя каква малка шушулка беше!  heart
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #487 -: април 18, 2017, 09:12:09 »

Маги, имам спомен, че ти беше секцио май с Моника, кога започна да в носиш в раничката?  На нас ни е рано де, ама свекърва ми вероятно няма да може да стои повече от месец и ще трябва аз да карам батко на ясла, а не ми се ходи с количката. Имам ергобейби с вложка за новородено, но ме притеснява операцията. Акушерката каза, че няма проблеми, ама знам ли, страх лозе пази:))
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: април 18, 2017, 09:27:27 »

Няма проблем за операцията.
Не бива да вдигаш нищо по-тежко от бебето 6 седмици. Това е най-важното. Не можеш да правиш никакви упражнения,  както и да носиш колан/гащи  за прибиране на корема.
Всичко друго е разрешено.

Много внимавай с вдигането!
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #489 -: април 18, 2017, 09:32:27 »

Снаха ми роди секцио, още на втория ден все едно не беше раждала. Носеше си само бебето с коша и така вече месец. Бебо обаче е голям 5 кила и нещо и коша си тежи, но не е имала проблеми.
Но най - добре да се избягва всичко освен бебо.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: април 18, 2017, 09:37:49 »

Около месец след раждането.Но аз много бързо се възстанових.Реално не съм лежала и ден.От момента в който ме вдигнаха започнах да ходя, много да ходя.Беше ми по-трудно да се наведа или да клекна до един момент.За това и баща и я къпеше много дълго време, да не кажа до скоро.Просто процедурата наведена с бебе в ръце беше ужасно болезнена.За това и ми беше добре, че повивалника ми е на високо върху скрин.
Носенето някъде от месец след раждането като повече беше проблема да не допира операцията, но се оказа излишна драма от моя страна.
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #491 -: април 18, 2017, 10:55:58 »

Вие какви идеи имате за бебешкия кът? Как смятате да декорирате, ако ще го правите, а стол за кърмене или нещо такова ще взимате ли?

Електрическа люлка ще взимате ли?
« Последна редакция: април 18, 2017, 11:07:29 от Ameerah » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #492 -: април 18, 2017, 11:09:47 »

Вие какви идеи имате за бебешкия кът? Как смятате да декорирате, ако ще го правите, а стол за кърмене или нещо такова ще взимате ли?

Електрическа люлка ще взимате ли? Свекито искаше да ни подари шезлонг, който само вибрира, но хич не ми хареса на визия и цвят, аз исках да си купя втора употреба електрическа, за да люля бебока и да ме отменя, не виждам смисъл в тези столове.
Вие ще взимате ли, има ли смисъл от това?

Аз лично не виждам смисъл от люлеещия стол. Шезлонга  хубаво да е с шарени играчки, особено в червен цвят тъй като това е между първите цветове които детето ще фокусира и ще има интерес да стои вътре, иначе ако си избереш нещо в светли цветове е възможно да не иска да стои там.

Нашия беше такъв, детето го обожаваше, тея играчки що бой са изяли от него smile На пръв поглед ме шокира външния вид, аз мразя шарения, но се оказа че не е важно какво аз искам, а какво на детето се харесва



За стол, вземи си Poang от икеа, страхотен е. За декорация хъм... може някакви стикери да налепиш над повивалника, трябва ти нощна лампа също
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #493 -: април 18, 2017, 11:18:34 »

Нещо споменах за покупки... Ще включа в списъка ластици, за да си разтегна гардеробите! lol lol lol Засега съм на средата на торбите и само бодитата са над 30! Отделно гащеризони, блузки, ританки, шапки...

Що се отнася до декорация - аз съм привърженик на идеята повечето неща да са прибрани. Така изглежда по-подредено, по-малко се мърсят нещата, вече е въпрос и на място и практичност. Обиколници имам от каката, направих няколко играчки от филц за над леглото. Повивалникът ми е скрин с 4 дълбоки чекмеджета, а отгоре е подложката за повиване.
Стикери засега няма да лепя над кошарата. Идеята ми е пак нощем да махам всичко, което подсеща за игра - играчка, въртележка за легло и тн.
Стол за кърмене ми е повече от излишен. Предния път кърменето беше по хронометър - между 5 и 7 минути. Поне аз не знам какво е да държиш бебето по 30-40 минути на гърда. Сега, ако всичко е наред, пак ще кърмя и не вярвам да има по-малък приток. Вече е въпрос и на бебешко мнение по въпроса!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #494 -: април 18, 2017, 11:29:41 »

Аз стол за кърмене не съм взимала.Макар Моника да ядеше по 40-50 минути си бях изградила система с 3 възглавници и ми беше добре.
Шезлонга е добра покупка, препоръчвам на Фишер Прайс освен, че са качествени и добре направени издържат дълго време.Люлка ни бяха дали, ползвахме я докато вечеряме.Но дали шезлонг или люлка за мен е все тая.Отделно, че това е скъпа инвестиция, която може да не се хареса на детето.
Не съм украсявала с нищо.Това го оставям чак за сега, когато разбира и  и е интересно.
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines