Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 06:49:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 319503 пъти)
 
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #420 -: март 21, 2017, 14:52:50 »

Ако тук има вече станали мами, в 4 лунарен месец рано ли е да се купуват неща за бебето? У нас всички са много суеверни и ми казват, че трябва да се роди първо или да съм поне в 8 месец, но видяхме легълце на промоция, както и спални комплекти и свекито иска да ни ги подари.  blush

Аз не съм толкова суеверна, но като ми говорят и се чудя дали не е грешка.

Моля сподете при вас как е.

 smile give_rose
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #421 -: март 21, 2017, 17:21:45 »

Аз не съм суеверна, но чаках да видя 20 седмица пола на бебето, за да знам в какъв цвят да са покупките. За кошарка няма значение, разбира се. Аз купувам почти всичко на промоции, така че като ми изкочи нещо добро вземам. Като помпа за кърма например, на авент, купих я за £9, а е над £30 по принцип.
Ти трябва са си прецениш дали ти вярваш в суеверия Wink
Оф аз още не съм взела матраче, мн се дразня, че няма голям магазин, където да видя и пипна на различни марки. Още малко ще се помотам и ще купя от интернет.

Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #422 -: март 22, 2017, 09:48:01 »

Millie, много добра отстъпка за помпата. Във вис виталис и хиполенд има доста матрачета. Ние матраче по - натам ще вземем.

Поръчахме легълце. На Bertoni Lorelli Trend Plus в цвят бял/кафе, другата седмица ще ни го доставят. Люлката на кошчето е много плавна и се люля дълго време след като е била залюляна. Различно е от българските механизми. Беше на промоция, взехме и спален комплект с мечета в жълто, също на промоция, но първо купих една жълта шапчица, бях си нарочила това да е първото. Два пъти ходих на касата  crazy yahoo
По - натам живот и здраве други работи. На 7 април съм на преглед, нямам търпение, дано всичко е наред.
« Последна редакция: март 22, 2017, 09:49:36 от Mystic » Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: март 22, 2017, 10:26:08 »

Аз си купих вчера първото бебешко нещо - комплект лигавничета със сладки картинки  blum Тъкмо започвам 24 г.с. По принцип смятам, че е добре най-късно седми месец да се започват покупките, защото иначе накуп идват множко и като количество, и като сума. Докато да се натрупват нещата постепенно е много по-лесно и приятно и не тежи толкова на бюджета. Не съм суеверна в това отношение. Майка ми ми е разказвала как с мен баба ми не и е дала да купи нищо преди да се родя, чак след като съм се родила баща ми горкият трябвало да тича по магазините със списък за покупки и било ужасно напрегнато. Така че ме окуражава да започвам да се запасявам по-рано  tease Баба ми си държи на нейното мнение от преди 30 години, ама аз на нея не и казвам  pardon
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #424 -: март 22, 2017, 10:33:16 »

Вчера свекито точно това ни разказваше, че всичко в последния момент и е полудяла. И на бюджета тежи и нямаш време за нищо, докато като е постепенно имаш време и нерви да избираш, харесваш, изживяваш си емоцията точно както си му е реда - по време на бременността.

Честито за лигавничетата.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: април 05, 2017, 16:04:29 »

Привет! smile

Да дам отчет от днешният преглед...
Странна история стана. Излязох за час при гинеколога за 8 часа и се прибрах в 13ч след три часа в спешното  pardon

Бебето е добре, в самият край на 27-ма г.с е 1064 грама, сърдечен ритъм, размери, всичко му е наред. Аз съм + 10 кг(според техният кантар и +12 според моя) и вече съм 66 кг.
Обаче лекарката се притесни за мен. Имам пристъпи(май писах за тях) на задух и сърцебиене, които продължават около минута и са не всеки ден, но когато има такъв ден, по няколко пъти и този ден съм извън строят, напълно. Отделно проблемният ми десен крак изглежда ужасно, а вече имам и болки.
Та каза, тя, това са класически симптоми на тромбоза.
Каза, че няма ресурс в кабинета, а и не е специалист, затова трябва да отида в болницата. В кабинета ми взе кръв само да провери албуминът, защото ми се подуват краката. Между другото имам идеални резултати от изследването за гестационен диабет.
Обади се в болницата, даде ми едно писмо и каза веднага да отида в спешният център(явно това е най-бързият вариант). Там голямо чудо стана. Бях общо 3 часа, но реално 1 час беше чакане(в кабинка, с всички удобства, но все пак чакане).
Правиха ми ЕКГ, взеха ми 5 кръвни проби, урина, прегледаха ме двама лекари и приключихме с ехография на вените на десният крак.
Тръгнах си по живо по здраво, кръвоносните съдове са добре, не е тромбоза, но след приключване на бременността ще се наложи операция. Имам и рецепта за нови компресиращи чорапи, защото те се вземат по мярка на крака и той е сигурен, че старите са неефективни.

И това при мен, обърнаха ми внимание, не мога да се оплача. smile
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #426 -: април 05, 2017, 16:22:12 »

Радвам се , че и двете сте добре heart heart heart , ЕКГ -то какво показа?

Стискай още малко  give_rose
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: април 05, 2017, 16:36:14 »

ЕКГ -то какво показа?


Честно казано не знам, но ако имаше нещо обезпокоително щяха да ми кажат. Между другото за първи път ми правят.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #428 -: април 06, 2017, 10:52:57 »

Мари, бая си си почакала! Надявам се в крайна сметка всичко да е наред, много неприятно, че ще трябва да преминеш през операция, но доколкото знам тези операции не са много тежки и възстановяването е бързо. Моя колежка се оперира два пъти и нямаше никакви проблеми, след една седмица беше на работа.

Аз дълго време не се бях включвала, защото честно казано изобщо не ми се пишеше, толкова много неща ни се бяха струпали на главата, че в един момент си мислех, че не мога повече.... много стрес и въобще... доста ни се беше затъмнило небето... заподозряха гестционен диабет в началото на 9ти месец, според клиниката по диабет май май нищо ми няма, ама следя захарта все пак...добре е. Отклонения съм имала само при силен стрес и хронично недоспиване.
За щастие, нещата започнаха да се нареждат полека, свекърва ми, да е жива и здрава, дойде и ще поостане докато се роди бебето. Аз съм вече в края на 39 седмица, ама човечето още не излиза. Дано този път да тръгне само, хич не ми се преносва пак. Засега върви към нормално раждане, дано да е живо и здраво само и за мен да мине леко.
Всичко е готово, вчера ни дойде количката и я сглбихме, изпрах кошчето за новородено и сега си чака собственика smile
Всеки ден се намира някой да ми се обади да ме пита дали не съм родила blum
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: април 06, 2017, 16:22:55 »

Marri, радвам се че писа  give_rose Не бях сигурна кога точно си на лекар (5 седмици след 1 март).
Добре, че лекарката ти не е поела никакъв риск и те е изпратила в спешното. Да, чакането и при нас е толкова. От врата до врата - около 4 часа. Можеш да минеш напред, само ако не си в съзнание или отидеш с болки в гърдите.
По принцип всички резултати са в системата Ви и най-вероятно би могла да си ги поискаш да ги видиш/обсъдиш, когато отидеш при гинеколозите другия път. Съгласна съм, че ако има нещо, те ще кажат. Другото са малките детайли, които са супер важни (поне за мен).
Аз не съм лекар и не зная от какво биха се получили задух и сърцебиене  - може да е всичко - от промяна в нивата на естроген/прогестерон, моментен скок в захарта, умора... Ако имаш възможност и желание, може би започни да си записваш с какво се храниш като последователност, действия през деня. И по кое време ги получаваш. Виж дали ще намериш някаква регулярност/връзка?
Аз лично така отстраних комбинацията кафе/мляко/захар, след това махнах захар/подсладители, накрая плодовата захар.

Кой гледа Сами, докато ти беше в болницата?

Alleksia, Браво, че са се подредили нещата при Вас. Ех, 39-та седмица. Успех!  give_rose

Millie, как си?  give_rose

Аз се преработих последните няколко седмици. По 10-11 часа на ден. Даже си докарах и вътрешно разследване, че пуснах един хотфикс, 13 мин след като всички сайтове са били паднали  (не знаех, че са паднали) и 5 мин преди да обявят червен код. То беше ясно, че аз не съм виновна, но първият емайл беше че съм и всички бяха  Oh my ... Oh my ... Oh my ... Пък аз си помислих, че търсят изкупителна жертва. Добре, че в срещата, когато давахме обяснения, виновните си излязоха и обясниха кое как/защо се е получило.
Понякога си мислех, колко е хубаво, че в Бг те пускат по-рано болнични.
Мен ме е налегнало едно спокойствие тези дни. Влади пътува пак до Тексас, но вече и това не ми прави впечатление.

Майка ми и свекърва ми ме изнедаха с разписание коя кога ще идва. Майка ми ще дойде по някое време юни, след като минела 50-годишнина от завършване на гимназията  tease  huhhuh.gif Радвам се, че се е решила да пътува, но приоритите й са опасни  Girl_hide Свеки ще дойдела към края на Октомври  good
« Последна редакция: април 06, 2017, 16:39:53 от Anichka » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #430 -: април 06, 2017, 22:08:22 »

Аничка, в хубав етап си, щом от нищо не ти пука good! Дано се задържи и след 50 - годишнината, та чаак до октомври sad. Герой си ти, с всичко ще се справиш heart heart
 Alleksia, добре, че се обади и че всичко се е подредило. Хайде, дано и бебето се появи нормално good
Мари, стиснати палци и за теб!
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #431 -: април 07, 2017, 12:53:48 »

Здравейте, в 16-та седмица ако доктoрът предположи пол, сигурно ли е че е познал?
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: април 07, 2017, 13:48:34 »

Alleksia, на финала си, браво!
Няма как, понякога излизат черни облаци, важното е резултатът на финала Wink
По принцип не се страхувам от операцията, надявам се да мога да си я позволя и като финанси и като време(че с три деца ... си е трудна организацията).

Ани, направо ме учудваш, каква памет извади blush
И за други неща сме доста различни, честно казано, не си представям да я водя тази статистика, нямам сили(наясно съм, че звучи глупаво, особено като го казвам на теб, при всичките неща, с които ти се налага да се справиш).
Откровено казано, тази помощ, през юни, ми се вижда леко позакъсняла....

Сами го гледа половинката, защото аз така или иначе бях на редовна консултация, а там е почти невъзможно да отида с него, затова и самите часове сме ги записали в дни и часове, които са удобни за нас и е възможно да отида сама. Та провалих му деня, определено с допълнителните часове, но нямаше как.
Иначе в нашето спешно не се ходи от врата на врата, приемат те и те настаняват в една "стая" със завеска и си чакаш, лекарите и останалият персонал идват според времето, с което разполагат и спешността на случая, така че в действителност съвсем няма от какво да се оплаквам.

Възхищавам се на усилията ти, но си пести силите, че понякога тялото ни изоставя в най-неочакван момент Wink

Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: април 07, 2017, 13:53:10 »

Здравейте, в 16-та седмица ако доктoрът предположи пол, сигурно ли е че е познал?
Ако е казал "предполагам"Явно не е сигурен и само предполага. По принцип ако е казал че ще е момче е по-малко вероятно да сбърка . Така знам от моя лекар.
Мари - аз и в двете бременности имах сърцебиене, екстрасистули пулс понякога 150. Тогава трябваше да седна и да чакам да ми мине. Казаха ми че е нормално за бременност.
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #434 -: април 07, 2017, 13:58:26 »

Ако е казал "предполагам"Явно не е сигурен и само предполага. По принцип ако е казал че ще е момче е по-малко вероятно да сбърка . Така знам от моя лекар.
Мари - аз и в двете бременности имах сърцебиене, екстрасистули пулс понякога 150. Тогава трябваше да седна и да чакам да ми мине. Казаха ми че е нормално за бременност.

Ами... обясни, че на този етап трудно се вижда, защото органите не са големи и си приличат, после на 4D мисля беше, го погледна отдолу и каза на какво ви прилича? На мен ми прилича на.. и малко се обоснова на какво му прилича...
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines