Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 00:41:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 319558 пъти)
 
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #405 -: март 17, 2017, 22:22:44 »

Мари, публикувах преди да прочета написаното от теб, да не взема пак да направя гаф  beating

Еми София се роди 41гс, 4200, уж 59 см, което за мен не е реално, най- много да е била 55-56см (но това не е важно). Като се има предвид огромния ми корем ... и многото качени кг (не че те са индикация, освен че ми тежат многооооо). Тук в картоните имаме една графика, на която отбелязват размера на корема. И спрямо този размер казват колко кг е в момента бебето. Което е мн ориентировъчно. Та според тази графика бебето ще е над 4500 към 40-41 седмица  pardon
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: март 17, 2017, 22:31:34 »

Сложни схеми smile

Колко килограма качи преди и сега?
И аз съм се шашнала на тема килограми и не заради естетика, по-скоро за здравето си се притеснявам и как ще ги свалям после, че не ми е комфортно така.
С първата бременност бях +15, с втората +17, сега съм 25 г.с +12кг
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #407 -: март 17, 2017, 23:42:43 »

Сложни са схемите, но наистина вярвам, че ще е голямо бебето.
С предната бременност качих 20 кг, сега съм точно + 20, като се има предвид, че имам още 1 месец. Страшно си е.
Аничка, забравих да благодаря за предложенията за предизвикване на раждане. Май само това със стълбите ще пробвам, е 2 часа едва ли ще мога, но колкото издържа. Това с помпането, няма да е съвсем съвсем на сухо, че вече като натисна леко и имам коластра, та няма да си правя експерименти Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: март 18, 2017, 08:11:07 »

Смятам,  че нямаш повод за притеснения,  особено щом толкова дълго я ползваш.
Ако искаш, можеш да направиш примитивен тест като сложиш малко количество  върху вътрешната част на сгъвката на лакътя. (ама как го обясних).
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #409 -: март 18, 2017, 09:45:37 »

Мари, бях започнала да се чудя защо не пишеш. Радвам се, че го направи! Това с болки и разширени вени хич не е майтап. Друго не се ли прави? Моя позната е била така, бебето е притискало нещо си, та са я карали леки упражнения да прави. То причини много може да има...
Ани, магнезий изписват против крампи на крайниците, другото е със системни масажи.
Майли, то не е останало при теб. Май ти си следващата тук  smile Домакинска работа, стълби, секс и за сок от ананас - всичко това помага за контракции. Имаше и оправени чайове, но не помня от какви билки. През телефона няма и как да проверя.

Аз вече съм малко по дзен със себе си. Влязох в 7-ми календарен месец, че върви и към преполовяване вече. Мрънкам, че ми тежи, но се оказа не толкова зле положението. Сега съм +11/12 кг. С предната бременност почти нищо не качих последните два месеца. Изпратиха ми два панталона и една блуза от миналата бременност. Влизам в тях без проблем, значи този път не съм слон. Ще трябва да ги преправя, че и предния път ми бяха широки крачолите и вечно ми се свличаха. Тежи ми! Спор няма. Аз такива килограми не съм била в обичайно състояние. Движа се много покрай бъдещата кака, а и поради липсата на асансьора. До няколко седмици ще правим и ремонт, та екшън при нас ще има.  Тази бременност бързо ми се изнизва и няма да мога да прочета всички книги, които бях набелязала. Тези дни активно правя играчки от филц за бебето и украси за каката.
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #410 -: март 19, 2017, 08:27:45 »

Ох, това с килограмите и мен много ме притеснява.
Засега, за 4 месеца, съм качила само половин / един килограм. Стартово тегло ми е 52 кг., а сега съм около 53 / 52.8 кг. Лекаря ми казва да внимавам да не кача повече от 10. Аз искрено се надявам да не са повече от 7 - 8, по един на месец, както ми го обясни, да видим...

За успокоение на мамите, които скоро чакат бебе, майка ми е лекар, изродила е много бебета, ще е и на моето раждане, живот и здраве, казва, че дори да качиш много това не е показателно колко е голямо бебето, то си има околоплодни води и никога не може лекар да ти каже с точност колко е.
Зависи от гена на мама и тате, те какви кости имат, колко са високи, едри.
Скоро роди позната, но тя е едра, около 80 + кг., на 27г., роди бебе 3900, 51 см., но секцио.
Друга позната, която е около 56кг., на 25г роди 3 кг бебе, качи през бременността 8 кг.
Зависи и какво е храненето, това поне са ми казвали. Макар, че в този период е трудно, защото ти се хапва.

Много ми е развълнувано, че тук живот и здраве скоро ще има бебета и ще ви следя, ако нямам възможност да пиша.
Успех на мамите, на които им предстои раждане, бъдете спокойни, всичко ще е наред. Майка вчера ми даваше съвети за раждането, живот и здраве като наближи, каза много е важно да си спокойна и като напуваш да е плавно, а не рязко, защото когато то излиза рязко тогава се къса перинеума.

Вероятно повечето от вас знаят всичко от това, но все пак за тези, които се интересуват надявам се да е полезно.
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #411 -: март 20, 2017, 09:25:48 »

Имам въпрос, по време на бременност мога ли да пътувам? Предстои ми едно пътуване, което е по желание около великден, тогава ще съм около 17 г.с., около 130 км отиване и 130 връщане. С автобус.... малко се притеснявам, защото не знам дали това е добре.
Може ли съвет?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #412 -: март 20, 2017, 12:59:03 »

Най-добре е да имаш допълнително един преглед не повече от седмица преди пътуването. Тогава може лекарят да каже дали е добра идея. Още повече, че говориш за пътуване с автобус, а не с кола.
Относно килограмите съм напълно НЕсъгласна. 10 килограма са под минимума, ако говорим за очакване да се роди бебе над 3 кг. Границата, която повечето лекари слагат, е 12-18 килограма. Важно е и плавното качване, за да не се стресира кожа, бъбреци, сърце. Кръвта при бременност се увеличава драстично като количество и само оттам има качване на килограми.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #413 -: март 20, 2017, 14:22:16 »

Най-добре е да имаш допълнително един преглед не повече от седмица преди пътуването. Тогава може лекарят да каже дали е добра идея. Още повече, че говориш за пътуване с автобус, а не с кола.
Относно килограмите съм напълно НЕсъгласна. 10 килограма са под минимума, ако говорим за очакване да се роди бебе над 3 кг. Границата, която повечето лекари слагат, е 12-18 килограма. Важно е и плавното качване, за да не се стресира кожа, бъбреци, сърце. Кръвта при бременност се увеличава драстично като количество и само оттам има качване на килограми.

 good good Около 12кг са само плацента, бебе и води. За пътувания, аз не съм много за, особено с автобус
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #414 -: март 20, 2017, 15:10:26 »

И аз така го усещам, че не бива да се 'лашкам' по рейсовете. В началото, някъде около 5 - 6 седмица с на брат ми колата пътувахме и тя много друса отзад, направо си е чудо, че стигнах до тук. Оттогава се возя само в нашата кола, мъжа ми кара внимателно, а и тя не друса, а и на дълъг път не ходим.
Няма да рискувам. И без това не ми се ходеше.
А и точно тогава се очаква да ида на преглед, изследвания, някак не ми се връзва.

БЛАГОДАРЯ ви smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #415 -: март 20, 2017, 15:39:03 »

За килограмите да кажа, че аз качих 10-12 и бебето се роди 3,400, напълно нормално...под 10 и на мен ми се вижда прекалено малко smile
Мистик, за пътуването, аз пътувах около 3-4 месец на дълго разстояние с кола - от София до Букурещ и нямах проблеми, там обикаляхме и по цял ден, но преди това се бях консултирала с АГ. Въпреки че ми беше изключително спокойна бременността, точно покрай/заради това пътуване имах леки контракции вечерно време, но нищо сериозно, пих Но шпа и магнезий и се оправих smile
Както прецениш за пътуването, но щом не ти се ходи, може и да го избегнеш Wink
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: март 20, 2017, 16:17:50 »

Мира, благодаря за препоръката за хепарин.
За снега - падна 30см, беше 2 дни малко студено (-10С), но сега вече снега се стопи. Аз бях сама предната седмица и даже почистих с лопатата снега пред гаража (мястото е за 4 коли, комшийката помогна с машинка накрая) и пътеките около къщата. Много внимавах и само избутвах снега, без да вдигам и товаря корема. Справих се. Горда съм.


Аличка, каква е препоръчителната доза на магнезий/ден? Аз сега приемам по 150мг/ден.

Мари, много съжалявам за вените. Звучи ми ужасно просто. Искрено се надявам да ти предпишат нещо, ако е възможно, което поне да облекчи болката.

За кг, да напиша и моята статистика:
С Леа започнах от 51кг и завърших с 12кг до 63. Върнах се от болницата след 3 дни абсолютно същите кг?! Огромно разочарование за мен. Митовете за загуба на всички кг нещо си останаха мит.
Успях да сваля до 56кг, но с годините стигнах пак до 64кг, където започнах и втората си бременност. Сега, в 32 седмица съм +7кг. Не съм докосвала захар, шоколад, бял хляб и т.н карбс от началото на февруари. Плодове приемам само грейпфрути, боровинки, ягоди. И то гледам да е с кисело мляко. Аз лично качвам накрая по 1-2кг/месец. Ще видим сега как ще бъде. На мен проблем ми е свалянето след това на кг.

За раждането, големина на бебето, преносване. Леа се роди на живо, без упойка, 8,1 паунда, 3.665кг, след 2-3 часа активно раждане (след 4 см разкритие), 40 седмица, точно на термин. Акушерката, както и сестрата буквално бяха шокирани, че толкова голямо бебе за моя корем се е родило. Те така с опипване казваха, че ще е не повече от 3кг. Сбъркаха.
За мен положението на бебето, както и големината на главата са от огромного значение.
Като извадих на Леа главата, акушерката ме спря, тя извади едното рамо, после другото, след което тялото на бебето просто се изплъзна. Нямаше никаква болка. Реално аз не изпитвах никаква болка, след като направих пълно разкритие (но ми спряха и питоцина де). Дали ще бъде 3,700, 4, 4,2кг, мисля, че е почти едно и също. Вече бебе над 5кг си е сериозна работа.
Пък майка ми сега само повтаря как големината на корема и размера на бебето няма значение и как ще родя 2кг с този мой голям корем (излезе доклада и бебето е 2,088 грама в 32 седмица, та тя бърка)…Аз и ниско го нося и който ме види само ме пита кога ще раждам (дали не е всеки момент) и ми дават най-много до април да родя. Офф. Пък аз искам май месец. Много искам май месец да родя! Основно, заради развитието на мозъка. Пък и в нашия род всички са родени април месец, включително и аз - 16, 19, 21, 24, 26, 28. Само аз съм жена.
За пътуването съм съгласна с Аличка - консултация с лекар и не виждам проблем. Момичета, аз пътувам на ден по 120 км в двете посоки, като това включва кола, влак, ходене на пеша. И така ще бъде, докато родя. На консултации ходя с автобус, 30 мин в едната посока. Никой лекар не е видял проблем в това.

 Offtopic Аз пък да се оплача, че Влади трябва да продължи с командировките и за в бъдеще. До сега 3 седмици бях сама с Леа, занапред той просто не иска да ми каже  diablo Само спомена, че сигурно кумата ще трябва да спи при мен другия месец. Никой не искам да спи при мен.  pleasantry Ще се справям сама, то се е видяло.
« Последна редакция: март 20, 2017, 17:03:11 от Anichka » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #417 -: март 20, 2017, 19:26:40 »

Аничка, пия Диаспорал 300 мл. Ето го http://apteka.framar.bg/30007588/магнезиум-диаспорал-саше-300-мг-20 Според доктора ми този от 500 би ми бил доста. Не знам дали има предвид това, че нямам оплаквания от контракции и крампи или пък нещо друго. Беше ми направило впечатление, че в общите витамини за бременни магнезий имаше, но в много по-малко количество. Пиех Прегнакеър плюс http://apteka.framar.bg/30018156/прегнакеър-плюс-омега-3-таблетки-2-28
Това да не е до теб половинката ти е повече от кофти. То не толкова физически, колкото психически човек иска да е с най-близките си. Поне Леа е голяма и осъзната.

За килограмите е много важно стартовите. На татко братовчедката е леко пухкава, не е чак дебела. Роди бебе малко над 2 кг, като тя самата не беше качила нито един килограм. Буквално бебето беше яло от нея. Това разбира се е повече от огромно изключение.
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #418 -: март 20, 2017, 21:16:51 »

Момичета, най - добре за витамини и добавки се обръщайте към лекарите си.
« Последна редакция: март 20, 2017, 21:32:11 от Mystic » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #419 -: март 21, 2017, 07:42:00 »

Ани, гордей си се с пълно право good Едно време, като се раждаха и тук по- често деца, редовно ни повтаряха, че бременността не е болест и сме годни за всичко. Ама хич не е така, щото ако беше, думата нямаше да идва от "бреме" и да има две двойни букви за товар Wink Собствените ни мъже и те да не останат по- назад, пригласяха на останалите diablo Дано поне вразумим синовете smile.
Като се роди майският хубавец, всичко ще се дойде на мястото heart good
Сили и кураж на останалите good
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines