Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 11:11:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320295 пъти)
 
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #390 -: март 12, 2017, 15:20:09 »

Здравейте!  butterfly
С много голямо удоволствие се включвам във форума и конкретно този раздел, тъй като съм бременна в трети месец, а бременността е планирана и силно желана. Засега всичко минава леко, без оплаквания, с изключение на гаденето, което започна около 8 г. с.
При последния преглед видяхме, че ембрионът е доста активен - движеше ръчички, изпъваше крачка, чухме сърчице. Много е вълнуващо и очаквам с нетърпение всяка наша следваща среща.
В 11 г. с. правих биохимичен скрининг, но въпреки притесненията ми резултатите бяха много добри.
Ще ви посещавам честичко, надявам се, и ще се радвам да се запозная и с вашите емоции.
Лека бременност на всички.  Good luck
« Последна редакция: март 12, 2017, 15:23:14 от Mystic » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: март 13, 2017, 23:31:29 »

Marri, много се радвам за вашата госпожица. Стискам палци до края да ти е лесно  give_rose

Anne_Shirley, честито и на теб. Много се радвам като наминавам през темата и засичам нови мамчета.  baby_boy
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: март 14, 2017, 01:01:48 »

Благодаря!  smile
Лесно няма,  но резултатът си струва Wink
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #393 -: март 14, 2017, 09:09:30 »


Mystic, добре дошла. Лека и усмихната бременност.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: март 14, 2017, 09:16:53 »

Mystic, лека бременност и здраво бебче на финала ти пожелавам!  give_rose
Отбивай се по-често.  Wink
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: март 14, 2017, 12:44:44 »

Изпуснала съм мартеничката на Мари  Girl_hide
Честита ви девойка  baby_girl

Колко много бременелки са се появили. Много е хубаво,че се пълни темичката  heart
Активен
Mystic
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #396 -: март 17, 2017, 14:22:34 »

Благодаря ви много за посрещането. give_rose
Вчера си направих изследвания - всичко е наред, бебчето само малко е дръпнало от желязото ми, но все още съм в норма и пия витамини. Ще се следим. Вече ми личи коремче, макар и дискретно. Опитвам се да си направя и нещо като архив със снимки от бременността - на всеки 3 - 4 седмици щраквам по един кадър на тумбата, като накрая може да ги обединя в колаж.
Посетихме няколко магазина за бебешки колички. Бъдещият татко много настоява като дойде времето да купим Jane Muum Matrix в сиво и черно. Все още чета ревюта за нея, но е наистина много лека и маневрена.
На преглед се очаква да отида отново в началото на месец април и тогава вероятно ще имам повече да споделя.
Това е засега от мен, ще се отбивам за да ви чета smile
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #397 -: март 17, 2017, 19:08:52 »

Добре дошла Mystic, желая ти леко бременееме!

Аз днес бях на консултация относно раждането. В краина сметка стигнахме до консенсус, че ще се пробвам нормално, дадоха ми дата за секцио няколко дни след термина ми, защото настоях, че не искам да преносвам. Искаха да чакаме още една седмица, 41гс, но не се съгласих!
Една седмица преди термин ще ходя да ми направят "membrane sweep" извинявам се, не знам термина на български, ще ми помогнат за разкритие и да започне раждане, чувала съм, че е болезнено. Със София ми правиха при 5 см разкритие, ама от контракциите не усетих болка Wink

Иначе при мен нищо ново, освен силните болки в гърба и неприятните киселини, сам си добре Wink

Давайте идей за предизвикване на раждане, бели денсинг дали ще помогне  Wink

Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: март 17, 2017, 20:07:39 »

Добре дошла в групата на Mystic give_rose Леко бременене, здраво бебче на финала  heart

Честито на новите мами ellimink и bergeria! Живи и здрави дечица да растат!
ФБ показа, че bergeria има дъщеричка  heart Първата госпожица в групата за тази година.

Millie, тук предизвикват раждане след 39,1 по два начина (основно) - с тампон с питоцин и/или система с питоцин. Но моя приятелка след 24 часа предизвикване/седене в болница, се прибра в тях, беше бременна още 1 седмица  crazy без никакви болки.
За естествено предизвикване, аз бих споменала два начина:
1. изкачване на стълби - 2-3 часа без спиране. Колежка в 42 седмица какво ли не пробва и само този начин проработи при тях.
2. Помпане на мляко с електрическа помпа на "сухо". При кърмене/цедене се отделя питоцин, тоест би трябвало да "помогне". Аз съм пробвала втория начин и работи, но ми беше паднала тапата, тоест тялото беше готово.

Millie, ти в коя седмица си сега? Аз все забравям.  blush
« Последна редакция: март 17, 2017, 20:16:11 от Anichka » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: март 17, 2017, 20:23:55 »

Millie, защо така си се наплашила от преносването? Лош опит ли имаш?
Аз също преносих с първото дете, на 9-ти ден предизвикаха раждане с вагинална таблетка, плюс система(това в България). Знам го тоя сценарий, но някак не живея с мисълта, че все така ще се случва...
Сценарии много, не мисли за лошите. good
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: март 17, 2017, 20:54:04 »

Сценарии много, не мисли за лошите. good

Съгласна съм с Marri. Много положително мнение  give_rose

Да дам отчет от 32 седмица:
пулс на бебето: 155
кг: +100грама
кръвно: 151/86 дясна и 129/86 на лява
Бебето е около 4 паунда ~ 1.8кг, отговаря на ~33 седмица, тоест +1 седмица напред

Днес ми правиха УЗ, за да проверят дали се е вдигнала плацентата, както и дали кистата от мозъка на бебето е изчезнала.
Обикновено тук са супер любезни и днес малко останах изненадана, да не напиша шокирана от държанието на техничката. Жената ме посрещна нелюбезно, с думите да лягам и че този УЗ е за мое успокоение и няма нужда от него от медицинска гледна точка. Хм. От 45 мин скан, тя приключи за около 7.  crazy
Отдели повече време на тестисите на бебето (да е сигурна, че сака бил паднал), отколкото на мозъка. Каза, че щом Матернит 21 тест бил ок, нямало нужда да се гледа мозъка на бебето.
Погледна бъбреците, измери бебето и каза, че е това за прегледа и мога да стана.
При срещата с докторката след УЗ, лекарката "леко" се очуди, че не е направен вагинален УЗ, при което може да се премери положението на плацентата. Та с 2 думи техничката не е премерила нищо. С Леа ми правиха вагинален УЗ, в същия офис.
И аз си излязох shok дали изобщо нещо е проверено с този УЗ или просто и аз не зная какво да кажа.

Имах много неприятни свивания на мускулите на краката през нощта (leg cramps) и ми се спука вена (стана синьо), твърд участък от крака, болеше. Аз го раздвижих с малко упражнения и почивка. Говорих с лекарката и не е тромб, което е важното за момента.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #401 -: март 17, 2017, 21:20:12 »

Ани, може да мажеш около спукания капиляр с нещо, съдържащо хепарин.
Много неприятно, че ти се е случила нелюбезна техничка. Ако имаше обаче нещо притеснително, лекарката сигурно щеше да ти каже, нали? Спокойно, всичко ще е наред и с теб, и с бебето heart
Как сте в тези студове, стопи ли се вече снегът?
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #402 -: март 17, 2017, 21:49:17 »

Момичета, проблема не ми е толкова самото преносване, колкото размера на бебето
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: март 17, 2017, 22:02:59 »

Millie, колко голямо бебе очакваш? Такива ли са индикациите, напред ли върви?
Аз 41+ седмици родих 3900 гр, 53 см.

Ани, много неприятно наистина, да очакваш такъв преглед дълго време, да е важно за теб, а да останеш с впечатлението, че има неизяснени неща. Дано пък Свекърва да е права good

Иначе аз съм далеко от положителните мисли, напротив. Иска ми се да съм така  butterfly Love girl girl_in_love, но всъщност съм така  diablo GROAN hunter ANGRY werewolf
Горките ми деца, как ме издържат по цял ден не знам.

Притеснява ме също и десният ми крак, който още от миналата бременност е с разширени вени, но проблемът започна в 7-мият месец, а сега така е от началото. Вече е много зле, а нищо не правим, освен да наблюдаваме и да нося компресиращи чорапи, които освен, че ме мъчат, не виждам какво друго правят.
Сутрин като стана, докато слезе кръвта по крайника си е направо като болка. Отделно като нова екстра вече и отича. Имам още 15 седмици и не знам какво ще стане до края.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #404 -: март 17, 2017, 22:09:37 »

За втори път правя тази глупост от телефона да публикувам само един ред от написаното  beating и аз не знам как го постигнах  blush

Момичета, проблема не ми е толкова самото преносване, колкото размера на бебето. Може би звучи тъпо, но ме плаши да родя нормално ако бебето е пак на 4кг. Абе дупе да ми е яко, каквото такова, само да мине и да се приберем живи и здрави, само това ми е важно! Иначе аз исках за след 39та дата  за секцио, но решихме да дадем шанс на бебето да излезне нормално. Съглсиха се точно за датата на термина ми, но е Разпети петък и за тогава нямаше как.

Аничка, 36 та седмица съм. Днес официално влезнах в 9тия месец Wink
От др седмица започвам сериозно с основното почистване, пране и гладене на бебешки дрешки  heart
Тази седмица мих прозорци, но сега така вали, че нищо чудно да ги мия пак  crazy. Едно на ръка за бебето, еми и съкровището пристига на 4ти април smile всичко трябва да блести  pardon
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines