Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 20:07:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 319649 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: февруари 18, 2017, 12:06:27 »

Не се настройвам аз, че да няма "разочарования". Даже колкото повече време минава, толкова ми се доближават полюсите, т.е губи значение тази работа.
П.П Само името ме мъчи при мъжки вариант blush
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #346 -: февруари 18, 2017, 12:23:03 »

В Германия, дъщеря на приятелка, женена за германец, има Даниел и Теодор. Мартин също е вариант. Открадни си идея от Аничка, имате сходни изисквания. Wink
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #347 -: февруари 19, 2017, 12:57:38 »

Мари аз усещам малкия от около 4 м непрекъснато. Такива ритници и завъртания прави, че ми се доплаква. Да ви се " похваля" взех, че паднах в петъка  funnytooth Такова падане на забавен каданс скоро не бях правила. Опитах се да се кача на тротоара, но единия крак ми отказа ( от работата в туризма си навлякох някои проблеми с краката и явно не са се оправили ), та плааавно се плъзнах по лице на земята. За късмет само ожулих ръката и едното коляно, обелих малко обувките, но на коремчето му няма нищо. Вечерта явно от притеснение имах болки ниско долу, но не звъннах на доки. Вече съм по-добре и дано съм се разминала само с уплахата. Тази седмица съм на ЖК , та ще видим как сме, че имах и преди това болки, нещо като силно щипане или рязане. Доктора ми каза да пия но шпа и ако продължи след 3 дни да се обадя, но и тези болки отшумяха.
Ние купихме една бяла шапчица, че да имам зелен светофар за покупките  yahoo. Майка ми само ми мрънка, че е прекалено рано, но ние искаме постепенно да си взема нещата, не в последния момент. Намерих на добра цена комплект шишета на Авен и си поръчах едни бодита от Англия. Та с това приключват моите покупки. Останалото мисля като се стопли към Април да взема, че още е студено и не навсякъде са изкарали късите дрешки.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: февруари 20, 2017, 22:18:22 »

Мари, страхотно, че усещаш бебето силно. Браво! И името ще дойде с бебето. Поне аз така съм се оставила на течението за тази тема.
Аз започнах да снимам клипчета на салтата, които прави бебето в корема ми. Леа беше доста ленива и с нея не съм имала кълбета и това е ново изживяване за мен.
Ех, Миши - голяма уплаха е било. Дано сега си по-добре!  Падала съм, ужасно е. Бебето беше ОК естествено, но аз тогава се бях разстроила много. Честити покупки!

Момичета, не ме биите с камъни, но защо пиете магнезии профилактично и колко? Както и ношпа? Тук нищо не дават, каквито и болки да имаш (аз явно не съм имала сериозни болки де, не се оплаквам, просто бих искала да зная информативно). В моите витамини има по 150 mg магнезии в дневната доза.

Свеки, издържах седмицата сама, но се сринах в събота  angry Толкова са ми силите явно на този етап. Много трудна събота, 2 пристъпа през един час следобедта. Но като цяло се чувствах зле целия ден. Чак на Леа логопедката ме видя колко съм посърнала и седна жената да си говори с мен. Нещо влизам в сълзлив период и особено през нощта не мога да спя и плача между 1 и 3.
Аз спрях почти всички плодове. Само 1 ябълка и 1 ягода съм яла от събота насам и явно захарта ми липсва. След 10 дни ще бъда сама с Леа за 2 седмици този път. Стискайте палци.

Момичета Вие как сте? Щастливи, ревливи, тъжни?

Днес правих натоварването с глюкоза - 3 часа. Резултатите до 48 часа. Дано да съм го минала. Стана ми лошо, след като изпих захарната напитка, но за радост не повърнах. Взеха 4 колби кръв пак. Равносметка от четвъртък насам - 5 дупки на двете ръце, и двете вени са спукани и сини; 8 източени колби с кръв. Позволиха ми чаша и половина вода по време на теста. Дано да не е навредило.
« Последна редакция: февруари 20, 2017, 22:22:39 от Anichka » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: февруари 20, 2017, 23:19:48 »

За ревливият период и аз съм така.  Плюс силна нервност,  на кризи,  което приключва с главоболие,  прилошаване и сърцебиене. Направо е ужасно,  а днес,  понеже имах и други вълнения,  буквално се изплаших какво се случва.
Когато най-после се добрах до леглото,  не мръднах един час.

Аз пък винаги съм имала супер активни бебета,  а това е направо лениво и не е до усещане,  дори на ехографиите е така.
« Последна редакция: февруари 20, 2017, 23:34:15 от Marri » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: февруари 21, 2017, 00:14:04 »

Искрено се надявам всичко да е наред сега  give_rose Така, както го описваш със сърцебиене, все едно си получила паник атака.
Да, лягане наистина помага много.
А за бебето, че е лениво, наистина има спокойни бебета. И спокойни деца. Просто се наслади на плавните движения по няколко пъти на ден само, а не нон стоп.
« Последна редакция: февруари 21, 2017, 00:24:37 от Anichka » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #351 -: февруари 21, 2017, 07:40:38 »

Ами дано тогава вие изревете рева на бебетата, а те само да се усмихват после heart. Аз не усетих, че съм бременна, освен началното гадене, нямах ревове и притеснения, обаче момците ми го върнаха тъпкано smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #352 -: февруари 21, 2017, 08:56:54 »

Аничка, дано времето минава по-бързо за теб!
За лекарствата - в началото при прокървяване, болки и тн дават утрогестан (прогестерон). Той се пие до един момент, в който вече има ясно формирана и функционираща плацента. Тогава вече изписват магнезий. Магнезият го изписват против контракции, но той влияе на нервната система като цяло. Успокоява с две думи. Е, не е като да се надрусаш с валериан, но все пак е микроелемент. Действа с натрупване и приемът му се влияе от други витамини и минерали. Например не се приема по едно и също време с препарати, съдържащи калций, желязо... Приемът на магнезий продължава почти до раждането. На някои го спират в началото на 9-я месец, на други 5-6 дена преди планово раждане. Идеята е организмът да се освободи от натрупаните количества и да даде път на хормони - окситоцин например. На мен ми изписаха по 300 мл дневно. Докторът каза, че ще е ок, а 500 мл ще ми е много. Все пак с тази бременност нямам никакви оплаквания. С предходните бях на максимални дози.
За но шпа - безвреден препарат, който спира съкращаванията на гладката мускулатура. Може да се приема по време на цялата бременност. Аз пия, ако се претоваря с нещо. Например имахме 2-3 дни без асансьор и до 7-я ежат по няколко пъти на ден ми беше малко притеснително. Освен всичко друго аз съм с висок праг на болка. Докато се усетя, че може да има проблем, ще мине време. Затова с него действам превантивно. Максималната доза е 3 пъти по 1. Някои приемат папаверин със същата цел. При тежки случаи и двата препарата ги слагат мускулно. Усвояват се много по-добре. Но шпа обаче е гъст като олио и боли зверски на 2-3 прием. Буквално блокира мускулите. Папаверинът е по- безболезнен.
Моите бебета са били все много бойни в корема. Даже една вечер се чудех какво ли прави това бебе. Имах чувството, че ме блъска по срамната кост и всеки момент ще ми пробие корема. Дребната беше същата - салта и кълбета, а коремът ми танцуваше във всички посоки, все едно кючеци въртя.
Откакто се спрях вкъщи, съм много добре. Говоря за психиката. Просто натоварването беше огромно на работа. Сега всичко се отразява и на Дребосъчка. Изключително е внимателна и нежна! Преди месец имаше остра нужда от внимание, аз бях каталясала и познайте как го показваше това...

Миши, много на смях го разказваш. Представям си обаче какво ти е било на момента.
По повод паданията, на татко братовчедката забременя на 39 след камара проблеми. Станало й лошо в началото на бременността и се строполила. Резултатът беше счупен нос! Като видяла, че бебето е добре, показала на доктора личната си карта и му казала да я направи с по-хубав от оригиналния й нос. Толкова се смях с нея!!!
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #353 -: февруари 21, 2017, 09:24:16 »

Ани , на мен нищо не са ми изписвали като цяло.Нито магнезии, нито витамини. Спря ми й фолиевата киселина. Взех само 1-2 пъти но-шпа , защото имах болки в корема. Търпими, но се притесних малко. На следващия преглед смятам пак да питам дали трябва да приемам нещо. Като изключим повръщането не мога да кажа, че съм бременна. Нито корем, нито емоции, нито ми се преяжда нещо като на моите приятелки. Много ме беше страх да не ме хвани този ревлив период, но за сега се справям. За напред ще видим.
Али аз наистина много се смях, защото се изтопорчих й пред едно заведение. Моята приятелка само корема ми гледаше дали е добре, мен още повече ме разсмиваше. В момента, в който се прибрах и осъзнах всъщност какво стана й какво е можело да стане се притесних и започнаха болките. А това за носа, което написа със глас се смях. На жената не й е било грам до това, но със чувство за хумор.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: февруари 22, 2017, 19:19:58 »

Благодаря за подробното обяснение за магнезия и нош па-то
 give_rose
Мира, а дано твоето пожелание се сбъдне, но статистиката показва друго. Ще поживеем и ще видим кой ще плаче накрая. Нали знаеш лафа за смеещия се последен, та в ситуацията ще бъде последния плачещ. Старая се с всички сили да мисля положително като мисля за периода, след като се роди бебето и да се настроивам за грижите за него. 11 седмици още. Реалното трудно ще дойде Октомври-Ноември месец, когато се върна на работа.
С Леа като цяло имах една прекрасна бременност, без почти никакви усложнения, бях в отлична физическа форма, родих за няколко часа, без упойка. Намерих данните, когато съм правила 1 час натоварване с Леа. Резултатите са били 94mg/dL, докато сега с бебето са 144mg/dL.
Нещата са по-различни.

Излязоха данните от 3-часовото натоварване с глюкоза. Като цяло положителни новини - нямам диабет, НО резултатите не са перфектни и трябва да следя отблизо какви захари консумирам, в каква последователност приемам храните. Лекарят ми иска да започна да правя кардио 5 дни в седмицата. Явно ще се влиза във форма на финала.

Другите кръвни изследвания от 28 седмица са OK:
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: март 01, 2017, 12:26:41 »

Честита Баба Марта! give_rose
Да си пожелаем много здраве! smile

Да се отчета за днешният преглед в последният ден на 22-ра г.с
Правихме втора ФМ, всичко е наред и на място, както се пошегува лекарката.
Бебето е голямо, в горна граница, 550 гр.
Не е така спокойно, както си мислех, въобще не се спря. Такова скачане, мятане и въртене, просто не е истина. Аз явно усещам само най-силните ритници.

Аз съм +11 кг blush Хемоглобинът се е запазил, и как иначе като пия конски дози желязо. Имам си вече и магнезий за разкош, че ме мъчи главоболие, а и като застраховка, че никак не се пазя.
След две седмици съм на натоварване с глюкоза. Да си призная, два часа и половина, тишина и спокойствие никак няма да ми се отразят зле lol  lol  lol

Ииии ще си имаме мартеничка!
Много се вълнувам! Ashamed
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: март 01, 2017, 12:37:09 »

Ехе, Мари пусна бомбата smile Много се радвам, че ще имате девойка smile Да усетиш какво е да гледаш едно момиченце след двамата господа smile Да те успокоя от сега, те са малки дами със собствено мнение  blum Но пък ще има двама батковци който ще я гледат и ще я научат да се бие доста добре  Bravo
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: март 01, 2017, 13:02:06 »

Честити розови гащета, Мари! Все така да се развивате добре, вече няма да си сама в мъжкото царство  heart heart heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #358 -: март 01, 2017, 13:10:07 »

Мари, честита новина! Bravo
Маги е права - момичетата са с характер и ще командори батковците, ама по женски с много финес Wink

Аз вчера правих изследвания. Ще се отчитам другата седмица по-подробно след прегледа. Доволна съм, че съм качила малко хемоглобина, а съм несериозна в приема на лекарства. Нещо съм отнесена и ги забравям от време на време.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #359 -: март 01, 2017, 13:48:41 »

Еха, най- хубавата мартеница за днес! stork-gurl
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines