Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:45:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 318808 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: февруари 11, 2017, 16:03:51 »

Браво, Али, продължавай в същият дух! good

За килограми въобще не ми се мисли. Аз съм в 20-та г.с и съм +9 кг. Първият път качих 15кг, вторият 17 кг и двата пъти оставям около 8 кг в болницата, после свалям още 3-4 и останалите си ги влача дълго време.
И за още по-голямо съжаление след всяка следваща бременност все по-трудно влизам във форма.
Знам,че това не е най-важното, но като имам база за сравнение с първия път и сега ми е криво.
Вторият път не си го слагах много на сърце като предполагах, че ще има трети, но сега не е същото вече.


В България това, което аз съм получила със здравната си застраховка е много, много далеко от нормалното според моите критерии.
За сравнение и тук съм с минимумът от застраховане и изобщо няма място за сравнение(справка застраховката е 10-11% от възнаграждение, което тук се счита за праг на бедността)
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #331 -: февруари 11, 2017, 17:43:16 »

Аз не се притеснявам толкова за възстановяването, колкото за финала. Сега съм +8 кг, по мои сметки 23 седмица. Не мога да отварям гестациония календар от телефона за пълна точност. Втория път бях наясно, че няма да родя огромно бебе. Родих дълго, доносено, но не и огромно дете. Сега вече съм с едно наум, че може да е доста по-едро бебето. Рита вече с голяма сила, а има и място все още. Понякога е чак болезнено, ако застане в причудрива поза.
Може би най-големият проблем в България е, че човек не може да знае какво ще получи срещу тези осигуровки. Има огромна пропаст между предлаганото от различните болници дори само в един град.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: февруари 11, 2017, 18:35:32 »

Али, не се настройвай за килограмите на бебето.
Аз си бях внушила, че като е второ и пак момче, трябва да е по-голямо. Да, обаче тук е прието в 8-ма седмица да корегират термина според размерите на бебето и ми изместиха с една седмица напред, после се оказа, че ще бъде планово секцио и го изместиха с още две седмици, спрямо термина по цикъл .
И в крайна сметка бебето се роди с планово секцио, три седмици преди термин 2800, 48 см, а първото дете се роди една седмица преносване от термина по цикъл и беше 3900, 53см.
Голямо тръшкане се тръшках в началото за тази работа и донякъде с основание, защото Сами си остана дребосъчко и досега.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #333 -: февруари 13, 2017, 09:47:24 »

 Offtopic

Не забравяйте обаче че в България ако работите в хубава компания може и на вас да ви излезне безплатно раждането. Аз имам допълнително здравно с пакет за раждане и проследяване, за проследяването и лежане в болница не съм плащала и стотинка, всичко ми беше възтановено, само за раждането платих 1000 лв , толкова беше лимита. За малкия също имам срещу 100 лв допълнително здравно, не ми се налага да вися пред педиатърката за направление или преглед, ходим само на частно. Относно американската здравна система, достатъчно е да изгледате Sicko на Майкъл Мур и ще ви се разясни през какво минава Аничка.

Аличка браво  Bravo страхотни новини за бебо! Силен мъж е той амаа ха!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: февруари 13, 2017, 10:43:07 »

 Offtopic

Така е само, че въпросът е защо трябва да се плащат по 200+ здравни осигуровки, за да си осигуриш човешко отношение, като другите здравни системи(явно изключай американската), работят при доста по-нормални нива в съотношението здравна застраховка като процент от работната заплата.

П.П Извинявам се, слагам точка на този въпрос в тази тема blush
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: февруари 16, 2017, 21:14:08 »

Да дам отчет от прегледа за 28 седмица:
килограми: +1.25kg
кръвно: 122/70
пулс на бебето: 135

Правих изследването за гестационен диабет, взеха 4 колби с кръв, утре ще излязат резултатите.
Сложиха ми RhoGAM  инжекция (антитела) - не ме боля, очаквах повече, явно съм станала по-дебелокожа от предния път.

Запазих си часове до 39 седмица. Ще имам видеозон през 32 седмица, за да се провери плацентата, както и кистата на мозъка на бебето.
От 30-та седмица започвам да ходя на всеки 2 седмици на преглед. Признавам, че чакам с нетърпение 32-ра седмица.

От миналата седмица спрях прясното мляко, 1-то пакетче захар, 1-та глътка кафе, която си ползволявах през януари. Също така никакъв шоколад, сладкиши и тн.

Тази седмица съм сама с Леа, през март сигурно ще се повтори този сценарии, но за по-дълго време (2-3 седмици), докато Влади не пусне проект в друг щат.  nea
« Последна редакция: февруари 16, 2017, 21:16:15 от Anichka » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: февруари 16, 2017, 21:51:40 »


От миналата седмица спрях прясното мляко, 1-то пакетче захар, 1-та глътка кафе, която си ползволявах през януари. Също така никакъв шоколад, сладкиши и тн.



 Защо така?

Как се справяш с Леа, сама?
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: февруари 16, 2017, 23:03:17 »

Имах 7 частични епилептични пристъпа от 22 януари до 7 февруари. Пробвам се да видя дали при диета и повече спане може да се подобрят нещата. За сега уж съм по-добре и не съм пила лекарства. Днес с гинеколога коментирахме, че най-вероятно няма да удържа дълго така. Той се увери, че мога да открия невроложката си 24/7 и ме пусна.

Леа е супер кротко дете и много слуша. Нямам проблем с нея. Проблемът е в транспорта до детската градина и спирката на влака, тъй като не искам да карам и да рискувам да получа пристъп. Не успяхме да намерим познат да ни кара и за това използвахме такси от понеделник до сряда. Днес и утре кумата ми се включи и ни вози. Тук разстоянията са големи, далече сме от центъра, където има гъста градска мрежа и без кола не може.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: февруари 16, 2017, 23:07:33 »

Никак не ти е лесно sad
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: февруари 16, 2017, 23:13:54 »

Благодаря, Мари  give_rose
Всичко е точно. Просто малко повече организация. Всеки с проблемите си, знаеш - за всеки влак си има пътници.
Вие как сте? Кога си на преглед? Ти обикновено си 1-2 дни след мен, ако не бъркам.
« Последна редакция: февруари 16, 2017, 23:27:07 от Anichka » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: февруари 16, 2017, 23:27:21 »

То си е така... има пътища и пътища, но ... защо трябва да ни е трудно, като може да е къде, къде по-лесно и приятно.

Аз съм на преглед чааак на 1-ви март. Прегледите са на 5 седмици, имам дати чак до термин. Не помня предишният път така ли беше, но сега като минат три седмици от предходният преглед и имам чувството, че времето е спряло.

Иначе аз съм в 21-ва вече седмица Минава си времето, но ми се иска още по-бързо да е. Тормозя се малко, че бързо напредвам с килограмите, нещо което не беше така преди.
Доста голям ми е коремът, поизморявам се и така... Любимата ми част от деня е тази, вечер, на тишина girl_haha
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: февруари 16, 2017, 23:35:17 »

Хахах супер. Трябва да сложим снимки на коремчетата  heart

Интересно, за 5-те седмици. Кога започвате по-често?

Аз  cray cray cray току що разбрах, че не съм минала теста за гестационен диабет. 144 от 140. И сега трябва да правя 3 часов тест.  NO Ей това е гадничко вече. Всичко става от втория път.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #342 -: февруари 18, 2017, 11:02:34 »

Аничка, стискам силно палци нещата с диабета да се подобрят. give_rose
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: февруари 18, 2017, 11:07:54 »

Ани, час сега видях, че си писала blush

За седмиците са си все толкова до последно, само накрая се проточват повече прегледите, защото мерят и тонове, но то е чак около термин(до там не стигнах предишният път).

За коремчетата съм суеверна badgirl

При нас направо правят 3-часовото натоварване, искаш, не искаш това е.
Не беше чак толкова безкрайно неприятно, само където ми доскуча накрая(въпреки заниманията, които си бях подготвила предварително) и направих пътека до тоалетната girl_haha

Не е много голяма разликата, вероятно няма проблем, но ще загубиш малко време по тоя повод.


Не съм се хвалила, че вече усещам бебето мноого хубаво. Усещам го от около 3 седмици, но вече са си хубави, сериозни ритници, които можеш да засечеш и отвън.
Напълно съм изоставила всякакви статистики. Няма снимки, няма дати, пълна безотговорност от моя страна. Със Симеон имам много подробен дневник, със Сами месечният картон беше много подробен, а емоционалните подробности ги пропуснах.

Също така направих първите поръчки, но няма да ги броя за първи покупки, че нали шапчица се купува, а още сме в зимен сезон, няма нищо подходящо.
Та поръчах си чанта за количката(много рисково, никога не избирам така чанта без да съм я огледала подробно), и един комплект за количката, който се продава отделно, покривало, сенник, подложка за седнало положение. Счупиха се копчетата на покривалото и единствено то ми трябва, но нищо не пречи малко да я освежа като цяло.
« Последна редакция: февруари 18, 2017, 11:15:19 от Marri » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #344 -: февруари 18, 2017, 11:56:39 »

Мари, тъкмо за Мартеница /ж.р./ ще чакаме новини, значи good
Аничка, седмицата свърши и когато имаш една зад гърба, ще си по- спокойно. Освен това идва пролет, времето е с теб.  heart heart heart
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines