Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 09:44:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 319596 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: януари 20, 2017, 09:37:55 »

Миши, какъвто и специалист да е този лекар, този подход на записване на час ми се вижда крайно нецивилизован и "говори" не добре за него.

За кантара, няма как да стане, държат там да теглят. Миналият път имах голям парадокс, когато отидох вечерта, преди секцио, за общи изследвания в болницата ме питаха колко кг съм. Бях ходила на консултация седмица преди това и знаех колко кг ме изтеглиха тогава, но в стаята имаше кантар и реших да се изтегля на момента 5 кг разлика имаше в + Oh my ..., а това беше важно за упойката....

Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: януари 23, 2017, 21:30:02 »

adi4ko, как си? Да проверя наличността 2 в 1  give_rose

Marri, как мина прегледа днес?

Миши, кога е 4д? А какво точно искате да видите на 4д? Тук 4д го водят като атракция. Може на частно да си платиш и да видиш лицето на бебето например. Но за органите само 2д се прави. И само в болница, а не на частно.

Относно кистата на мозъка на бебето - до сега не съм срещнала доктор, който да се е притеснил. Горе долу e често срещано явление. Много не знаят, просто защото не им е правен толкова подробен УЗ. Такава киста се води като "soft mark", тоест може да бъде признак за недереност на мозъка, но тъй като моите изследвания за Даун и хромозомни аномалии, излязоха отрицателни, би трябвало до 32 седмица да я няма. Трябва кистата да изчезне от самосебе си. Помолих за УЗ и ще ми направят в 32-ра седмица, за да видят дали е изчезнала.

За кг - аз уж съм малко кг, но задържам вода и не изглеждам добре изобщо. През нощта средно губя около 1-1.5литра вода. И така всяка вечер се прибирам подута и на сутринта съм ОК. И за мен е важно да се мерят кг в кабинета, особено, ако става дума за упойка.

Това е процедурата при всеки преглед:
1. Записваш се на регистратурата, че си пристигнал
2. Дават ти чашка за урина
3. Даваш урина и се връщаш в чакалнята
4. Извиква те сестрата да влезеш в кабинета
5. Сядаш на стол и ти мерят кръвно и пулс
6. Мерят те на кг
7. Разговор с доктора

Всичко се записва в портал и имаш доклад с данните/лекарства/въпроси, които са достъпни 24/7.
« Последна редакция: януари 23, 2017, 21:32:42 от Anichka » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: януари 24, 2017, 08:17:40 »

Ани, за кистата и аз така си го представях, хубаво е, че си поискала допълнителен ехограф, дано всичко е наред, за твое собствено спокойствие good

За прегледите и  при нас е горе долу така, с тази разлика, че ходим 10 минути по-рано от часа, за да свършим всичко до лекаря(което си изброила) и никъде не се чака, от свалянето на палтото,веднага с чашките, от там веднага при сестрата, от кабинетът на сестрата те посреща лекаря и така.
Данните са в общ регистър, но публичен само за медицински лица иначе аз си тръгвам всеки път с лист, който е нещо като досието ми и освен общата информация, включва точни данни от последните 5 прегледа.

Така... вчера бях на преглед, да, Ани правилно е запомнила give_rose
В 16 г.с и 5 дни.
Общо взето всичко е наред, бебето беше в лоша позиция и от плацентата не се виждаше много, респективно не знаем полът все още. Но това е малка грижа, в крайна сметка ще е или момче или момиче
Бебето е наред, върви си по термин, по някои показатели е 2-3, до 5 дни преди него, т.е развива се добре.

На мен ми прави микробиология, която е ок(ох, много обичам веднага да научавам резултатите), както и проверка за разкритие и с вагинална ехография замери шийката, добре е 40 мм и няма разкритие, защото няколко дни имах ПМС и това си е подозрително, откъдето и да го погледнеш.
Кръвното ми е доста ниско дори като за мен 109/67, както и хемоглобинът е паднал до 121, желязото е 12(каквото и да значи това), та си продължавам с желязо, комбинирани витамини и Омега 3(които по мои наблюдения ми увеличават апетита).
За кг съм +6 от началото на бременността, дори официално, по техният кантар(станало е чудо и се изравниха с домашният, така за 5 седмици, според картонът ми, съм станала от 56-61 кг.

Имам проблем с вените на десният крак, което е наследство от втората бременност. Понеже стартирам с проблем, сега се усложниха нещата много по-рано, преди беше чак към 7-мият месец.
Целият ми крак е син, просто кошмарно.
Но засега само компресиращи чорапи и ще се ремонтираме, според състоянието, след раждането....
Все още не усещам бебето или поне съм мнителна към подобните усещания и все си мисля, че не е то, чакам си хубаво ритниче.
Първата бременност, която беше със сходен термин, го усетих на последният ден на януари. Сега са ми толкова отслабени коремните мускули, че не очаквам скоро да се случи.

На излизане лекарката ми напомни да съм особено внимателна към тревожните признаци и да не се колебая да отида в кабинета или болницата, лош навик, който ми е останал от България, все да избягвам да безпокоя лекарите.

Лошото е,че вирусът, който мъчи децата от две седмици(те вече се оправиха) идва и при мен. Издържах, колкото можах, но вече се предавам. Между другото направо се учудвам на имунитета си. Още от началото на годината, с кратка пауза все някой е болен и по кабинети и аптеки колко ходих и успях да се задържа, но ето.. дойде и моят ред.
Направила съм си пресен джинджифил с мед, но майка настойчиво ме съветва да избягвам джинджифила, че нямало еднозначни мнения дали не бил вреден за бебето huhhuh.gif Иначе определено това много помага.


Хайде чакаме Ади give_rose
« Последна редакция: януари 24, 2017, 08:22:39 от Marri » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: януари 24, 2017, 08:41:21 »

Миши, говори за лекар който преглежда само на частно.За съжаление в Бг добрите ехографисти са много малко, а Балев е един от тях, но и аз не разбирам за какво е това 4Д.Ние не ходихме на такова чудо, за мен това е просто да ти вземат парите.Платих си, но за двете Фетални морфологии и отидох при една от най-добрите лекарки в тази област в страната.Доволна съм, тези пари за мен са инвестиция.Знам дали детето е наред, дали не трябва да съм под наблюдение, дали трябва да говоря с тесни специалисти.За съжаление АГ-тата дето водят ЖК, рядко са добри ехографисти и правят хубава фетална.

Браво за хубавите новини и при двете.Ани, предполагам кистата ще изчезне!

Мари, пиивай си желязо, няма как.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #274 -: януари 24, 2017, 10:27:08 »

адичко е родила вчера, момченце Александър, 3850 кг,53 см, голям мъж!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: януари 24, 2017, 10:32:26 »

Еха, голям мъж, с голямо име! Bravo Bravo Bravo

Браво! Да е честит!
Дано всичко е минало, както искаше good


П.П Симеон беше 3900, 53 см, мога да си ги представя тези мерки, бебе на месец направо, лесно за гледане Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: януари 24, 2017, 10:40:54 »

Да ти е честито, Ади! Голям мъж  Bravo Да е здрав, да е щастлив и много успехи в живота  give_rose
Любимо име  heart heart heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #277 -: януари 24, 2017, 11:30:38 »

Еха, добре повлича крак Александър good Да е жив и здрав, умен и разумен мъж да стане good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: януари 24, 2017, 11:42:48 »

Ади, честита радост! Да е жив и здрав Александър!  girl_in_love

Мари, теб заради ПМС ли ти правиха проверка за разкритие? На мен през бременността не са ми правили вагинален преглед и не са ме гледали за разкритие. И аз се колебая за джинджифила.
Дано да те подмине вирусът.  smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: януари 24, 2017, 11:50:18 »

Миме, прегледът за разкритие беше за това, да. Но така или иначе рутинно правят такъв, но не помня точно в коя седмица беше, мисля че на втората ФМ, тогава отново замерват и шийката.
А тук предишната бременност(както и всички прегледи досега), до втората ФМ, на всеки преглед имаше и вагинален и коремен ехограф.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #280 -: януари 24, 2017, 18:59:08 »

Ади, честита радост. Да носи името си гордо, да има едно безгрижно детство , изпълнено с много детски игри. На мама скорошно възстановяване.
Мари съгласна съм с това, че не е редно по този начин да се записват часове. Нищо не им пречи да ги раздават на първите звъннали по телефона например, пък а когото стигнат. Но също така е вярно както каза Маги й че е много добър специалист, а наистина са рядкост. Относно проблема ти с вените - аз също имах такъв от работата си и един билкар ми препоръча да варя листа от орех с морска сол. Като поизстине водата си ги киснеш колкото си искаш. Така всяка вечер. На мен лично ми помогна ( въпреки, че съм скиптично настроена към такъв вид лечители ). Не знам до колко би ти било позволено , но ако можеш пробвай.
Ани при мен конкретно нищо общо с вашите прегледи. Аз отивам поне 10 мин преди дадения ми час, чакам още 20-30 мин ако имам късмет angry , влизам мерят ми кръвното, казвам си кг от домашния кантар, слагат ме да легна мерят ми обиколката на корема и довиждане. Изследвания са ми пускали 2 пъти - при регистрация и в началото на този месец за антителата. При другите лекари може да е различно, но моя конкретно така преглежда.
Днес бях на 4Д всичко е наред, видяхме дребосъчко. Пола си остава мъжки  pardon ( нищо че тати имаше последни надежди за момиченце) , всичко е в норма, има си добре развити органи и така. Остава на 30-ти да видим резултатите за антителата как са, но се надявам и там всичко да е наред.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #281 -: януари 26, 2017, 17:42:31 »

Адичко, честито бебче! Нека е здрав и носи прекрасното си име с гордост! Ще се радвам, когато имаш възможност да разкажеш за раждането?

Момичета, като ви чета на какви прегледи ходите, направо се депресирам и само се моля бебчо да се роди жив и здрав. Тук е малко на естествен подбор. Даже не искам и да го мисля.

Тук прегледите са само с акушерка, след 25 седмица са на 3 седмици. Мерят кръвно, слушаме сърчицето на бебчето с едно апаратче, мерят корема, нося урина, която проверяват само с хартиика. В 8 г.с има "пълни" кръвни  и в 28 г.с вземат кръв само  за да видят желязото. Ако всичко е наред 2 ехографа  (12 и 20 ) и до там. Тук се избягва да те преглеждат отдолу, със първата бременност не са! С тази имах кървене и ме гледаха с вагинален.

... само се моля всичко да е наред, че с това неведение  girl_impossible
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #282 -: януари 26, 2017, 18:16:33 »

Ади, честита радост! Да сте здрави и щастливи всички вкъщи. Ще те чакаме за разказ.
По принцип прегледите тук са като на Миши. Повечето лекари се възползват от полагащото се по здравна каса. Другото е екстра и се плаща.
При моя лекар е съвсем различно. Той тия работи с касата не ги уважава. Единствено по каса ми пуска изследвания- кръв, урина, токсоплазмоза, включително и глюкоза, цитонамазка... Всеки път ме гледа на ехограф. Предпочита коремен, а ако има съмнения - вагинален и задължително пита дали нямаш против. Обяснява защо би било добре. Прегледът ми е с час, но се чака все пак. Това не е конвейер и може една жена да се забави. Акушерката ми мери кръвното, килограмите. После е ехографията и пояснения какво и защо гледа. Едва след това, ако се налага, прави преглед на стола. Ако нося изследвания, ги преглежда, обяснява. Отговаря на въпросите... Той е супер спокоен и бавен човек. Не дава зор, че си се забавила или питаш повече. За щастие не е единственият, който практикува по този начин. Няма да забравя как бях супер притеснена по средата на втората бременност. Налагаше ми се да искам второ мнение. Отидох в болницата, където и родих после, без час. Прие ме баш шефът на болницата. Много внимателно ми прегледа всички изследвания, снимки от феталните. Отдели ми сигурно 40 минути. Даде мнение, а после нищо не дължах shok
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: януари 26, 2017, 21:52:40 »

Millie, всичко ще бъде наред, мисли положително! good
Щом системата е такава и всички са по нея, няма как приемаш го.

При нас с първата консултация, при регистрирането на бременността, в 8-ма г.с, този път, предишният, не, ми дадоха да попълня декларация относно ехографията.
В нея имаше три опции, от които да избера: да се правят ехографски прегледи според установената в кабинета практика, да се правят само два ехографски прегледа за цялата бременност или да се прави ехографски преглед само в случай на крайна необходимост.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: януари 27, 2017, 04:53:18 »

Ади, Честит Син! baby_boy
Нека Алекс расте здрав и силен!

Миши, радвам се, че всичко е наред след прегледа на 4д.

Millie, същото ти правят, просто аз съм подредила нещата в списък и изглежда много. Всичко е точно. Не се притеснявай!

Аз бях по мое желание с акушерки с първата бременност и родих само с акушерка и без лекар. Не мога да се оплача.
С втората бременност се наложи след 20 седмица да се преместя при лекарите от акушерките, заради медицинска причина с мен. Водят ме с висок риск сега.

Кръвни изследвания се правят 2 пъти - в началото и 28 седмица.
2 видеозона - в началото и 20 седмица.

Тъй като след УЗ в 20 седмица имаше два проблема при мен и бебето, ми назначиха видеозон в 32 седмица. Иначе няма.
28-ма седмица се прави тест за глюкоза.
С Леа ми биха инжекция, защото съм отрицателна кръвна група, но не си спомням кога беше.

През другото време се мери корема до пъпа, както и пулса на бебето с Доплер апарат. Казват ми само в какви граници се движи пулса. С опипване се преценява позицията на бебето след 36 седмица. Преди това няма смисъл.

Marri, за желязо 12 може да са няколко неща:
Iron Saturation   15-55 %
Iron, Serum   35-155 ug/dL
Ferritin, Serum   15-150 ng/mL

На мен хемоглобина ми е около 13, но тези 3 параметри са вечно под или на минимум границата и се водя с анемия. Iron Saturation веднъж беше 8.

Аз да се похваля, че купих няколко неща за бебето и супер се накефих  Girl_hide Минах 24-та седмица good
« Последна редакция: януари 27, 2017, 04:59:51 от Anichka » Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines