Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 00:06:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 319664 пъти)
 
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #255 -: януари 17, 2017, 11:16:50 »

Здравейте мами и за много години. Пожелавам Ви едно леко бременеене и едни здрави бебчета през новата година. А на тези, които все още не са се записали в темичката в най-скоро време щъркелът да ги навести.
 Напоследък съм все без компютър, а през телефона ми е много трудно да пиша, но ви изчетох на един дъх.
При мен всичко е наред. Малкият непослушник си играе футбол непрестанно, в началото изпитвах болка незнайно защо, но сега е много по-внимателен. Още от първия видеозон, който беше в 13 седмица ми казаха, че клони към момче и преди няколко дни го потвърдиха. Та така името за момиче сега трябва да го преобразуваме за момче  diablo Свекърва искаше ми се аз да се похваля за момиченце, но уви- 2017г се очертава мъжка година.
Хубав зимен ден на всички ви от мен и весел празник на всички празнуващи днес.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: януари 17, 2017, 19:13:30 »

Миши, браво за хибавите новини! Честито момченце!
Как се чувстваш? Отминаха ли неразположенията с повръщането?

Свеки, вече 2 мами около мен са с девойки. Едната е с термин 5 юли, 12 години чакано дете, бяха се настроили за момче на 100% и даже му говориха по име. Та ще има и тъщи мами, но явно повече свекърви за сега.

Marri, силно стискане на палци за девойка, но колкото и банално да е, важното е ти и бебчето да сте добре. Няма значение пола, то си е Ваше детенце и ще си го обичате, както и другите  heart
Имаш ли комшии, на които може да разчиташ да поемат Сами и да посрещнат Симеон от училище, ако раждането тръгне през деня?
Ех, ражданията да се случваха за един час. Ще стигнеш до болницата, сигурна съм!
« Последна редакция: януари 17, 2017, 19:17:20 от Anichka » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: януари 17, 2017, 19:17:20 »

Въобще не е банално и естествено, че да е живо и здраво е най-важното.
Настроена съм с една идея повече, че искам момиче в сравнение с първият и вторият път, но не до степен да го искам неимоверно много. Wink

Май за името най-много се тревожа, ако е момче blush(общата болна тема)

Не, няма на кого да ги оставя, особено двете, то там е проблемът...особено как ще оставя Сами по принцип на друг, освен на баща му.
То няма да е за 1 час и ще стигна, но може да се наложи да съм с компания...

Ани, при теб какво ново? Как е бебчето? Ти започна ли лечение?
« Последна редакция: януари 17, 2017, 19:23:27 от Marri » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: януари 17, 2017, 19:23:43 »

Да, това си е проблем да отидеш с двегодишно да раждаш.

При нас не може дете под 16, ако не се лъжа, изобщо да влезе в родилната част на болницата. Това беше и една от причините да помоля майка да дойде по-рано, но ще бъде уговорка с кумовете/комшиите ни, защото за сега никой от Бг няма планове да дойде.

Аз пък се притеснявам да не тръгна да раждам през нощта, че да трябва да будим хората по никое време. Ако е през деня, Леа е на градина, аз от работа си отивам в болницата. Влади, ако има възможност, желание и време (2часа е в едната посока от нас до болницата), предполагам, ще дойде.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: януари 17, 2017, 19:27:33 »

Ти ми даваш повод за размисъл с тази забрана.... В интерес на истината съм ходил спешно там, точно в родилният сектор, със Симеон бяхме, вярно не за раждане, но не е имало проблем, близо 3 часа ...
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: януари 17, 2017, 19:32:43 »

Попитай, със сигурност ще ти кажат. Има време за план "ден". Всичко ще бъде точно.

При нас на тура в болницата, който го правят в 9-ти месец си казват, че не може да се водят деца или поне това беше правилото преди 5.5 години. И аз ще попитам отново.

Ние все пак живеем на различни континенти, държави и е нормално да има разминаване.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #261 -: януари 17, 2017, 20:03:52 »

Мари, а не искаш ли някоя баба да доиде да ти помогне около термин, най- малкото за твое спокойствие.
Аз вече съм резервирала свекървата
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: януари 17, 2017, 20:24:46 »

Мари, а не искаш ли някоя баба да доиде да ти помогне около термин, най- малкото за твое спокойствие.
Аз вече съм резервирала свекървата

Не е много въпрос на искам, не искам.
Свекървата е доста възрастна, абсолютно не е в състояние да се справи с двете деца.
Майка ми идва за Сами, обаче.... много е сложно. Не знам моите роднини ли са така, но са много трудно адаптивни, където се казва създават повече грижи, отколкото да са от помощ...Нуждаят се от много време, за да свикнат и се налага да обгрижвам и проявявам особено разбиране в период, в който на мен самата ми е много трудно да се справя емоционално.

Естествено, ако се наложи, ще дойде някой, било то сестра ми или сестрата на мъжът ми.

В интерес на истината аз се притеснявам и ще имам нужда от помощ, за да се пазя повече 8-мият и 9-тият месец(и въпросът с раждането), иначе таткото ще си ползва годишната отпуска след раждането и все ще се оправим тогава.
Тук за разлика от ЕС този въпрос не е уреден(с отпуската за бащата, за раждане на дете), по споразумение с работодателя, от 3 до 10 дни.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #263 -: януари 18, 2017, 11:30:45 »

Аничка благодаря  give_rose Добре се чувствам. Все още си имам леките неразположения спрямо повръщането, но къде къде по-рядко от преди. Ако не сме на едно мнение с храната естествено се налага да " връщам поръчката ".
Мари ти къде се намираш? Извинявай за глупавия въпрос, но може нещо да не съм дочела. Интересно ми стана за това с излизането в отпуск на бащата. За роднините и при мен е така , не се тревожи. И моите не си намират място и все мърморят за нещо. За съжаление няма й да дойдат за раждането, защото ние живеем със свеки за сега и моите роднини не искат да я карат да се чувства излишна или да са й в тежест. Все пак ще дойдат в нейната къща. А за малчуганите дали няма да има нещо като бавачка или човек, който може да се отзове веднага щом ти се наложи да тръгнеш към болницата?
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: януари 18, 2017, 11:40:51 »

В Швейцария живеем.
Да, точно такъв вариант оглеждам сега. Има варианти за почасови посещения в домът, но случаят е много особен, поради това че не може да бъде планиран, та още нямам нищо конкретно.
И пак се тревожа как ще оставя Сами с непознат, но поне като е вкъщи, в позната среда.... не знам.
Надявам се да пропуснем този момент и да се наредят някак нещата.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #265 -: януари 18, 2017, 12:02:43 »

Стискам палци да няма неочаквани изненади и да не се налага оставянето на децата при непознати. Предполагам как биха се чувствали. Друго , което се сещам - дали не би било възможно ако се спреш на вид платена детегледачка да дойде няколко пъти за определено време докато си с децата и да се опознаят така да се каже. Да се чувстват и те по-сигурни и по-спокойни, все пак вече ще са виждали вече жената. Не знам до колко давам правилни примери. Все пак различните деца са с различен характер. Докато големия племенник може да иде и при непознат без да се замисли, което е много опасно, малкия е много резервиран дори към нас. Не ходи при кого да е и не позволява всеки да го прегръща. Така, че ти влизам в положението напълно.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: януари 18, 2017, 17:26:32 »

Marri, искрено се надявам да се запознаете с вашата жена/детегледачка, която би могла да Ви помогне поне за кратко. Не само да остане със Сами, но и да ти помогне в началото. Въпрос е на спокойствие и увереност, че ако тръгнеш за болницата през деня, Сами ще бъде спокоен с някого, ти ще излезеш с положителна нагласа и няма да се притесняваш, че той плаче за теб и е стресиран.

Леа я пробвахме на вечер с "преспиване" в кумовете през декември. Нашите кумове са възрастни - над 50, нямат малки деца. Леа е вече голяма и не й трябва много, знае да се изкъпе, да се преоблече, само  иска да има някой с нея, докато заспива. Нямаше проблем, единствено беше събудила кумата преди 7 часа, което е супер рано за нея.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: януари 20, 2017, 07:23:06 »

Да дам отчет от прегледа за 24 седмица:

кръвно: 122/81
кг: + 1.9кг за този месец; ~+4.2кг от началото
пулс на бебето 140

Помолих да ми дадат право да видя доклада от ултразвука от 20 седмица.
Бебето в 20 седмица и 1 ден е било с приблизително тегло от 366 грама. Това отговаря на 55% в таблиците, спрямо други деца. В сравнение с Леа, в същата седмица/ден, тя е била 340 грама.

Докладът е много подробен, като цяло всичко е нормално, освен кистата на мозъка и плацентата, която е била повдигната на 2см. С Леа е била на 1.5см.

Докторът, с когото се видях този път, ми се стори точен. За първи път лекар ме разбра с половин дума защо не приемам лекарствата, предписани от невроложката. Не ме накара да се чувствам зле от избора си.  
28 седмица ще правя теста за диабет.
« Последна редакция: януари 20, 2017, 07:30:28 от Anichka » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: януари 20, 2017, 08:55:44 »

Браво, Ани! smile
Имаш си добри новини...

Не знаех какво си решила за лечението. good

Мога само да ти завиждам за килограмите(макар да не е от съществено значение). Според личният ми кантар, в 17-та седмица съм +5кг от началото. Според този при лекаря ще видим в понеделник, но досега вървят с 2 кг разлика, на консултацията съм винаги по-малко килограми..

За тази киста какво казват, как смятат че ще се развият нещата там?
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #269 -: януари 20, 2017, 09:30:36 »

Поздравления Ани за хубавите вести. С кг се движиш даже много добре. Чувала съм , че второто дете се раждало по-голямо от първото. Всичко ще бъде наред с кистата. Вярвам, че нещата на финала ще са повече от добри.  heart
Мари на мен още в началото ме питаха дали имам кантар в къщи и понеже си имам си следя теглото само на него, за да не се получав тази разлика. На ЖК казвам към днешна дата колко съм и те записват. Не знам до колко им е правилен метода, но поне имам реална представа за себе си как вървя.
Аз вчера се записах за 4D при д-р Цонев във Варна. Много исках да съм при Балев, голям специалист го водят, но за час трябва да чакам в петък от 8 до 8:15 пред клиниката и ако случайно се вредя ще получа час, ако ли не в следващата седмица по същото време, същата процедура. В тази зима не ми се искаше да чакам на студа. И така във вторник ще разберем как се движи мъника.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines