Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 04:07:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 319575 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: декември 22, 2016, 16:31:15 »

Аз в началото бях много скептична към Чико Урбан, обаче се примирих, че 1000 евро не мога и не искам да дам за количка, а Hauk, или поне които тук видях, категорично не искам и рискувах.
Мен също ме привлече трансформацията. Няма къде да слагам 2 коша, а голям плюс е, че когато е зимен кош е с около 10 см по-дълга от стандартните зимни кошове(леле има супер малки зимни кошове, буквално, ако ти се роди дете 53 см, както беше първото ми, на 4-тия месец трябва да го сменяш) Много държах зимният кош да е достатъчно голям.
Самият кош е много лек. Понеже аз мога да държа количката само до входа на блока и трябва да се качвам до 4-тия етаж без нея, а не исках да оставям коша на новороденото на открито(колкото и да го завивам, все си е на показ), та откачах коша, с бебето вътре, което става много удобно и така го качвах горе.
Това го правех до 9-тия месец.
Шасито си е тежичко обаче, но пък дава усещане за стабилност.
Сгъва се тип тетрадка и си заема доста място в багажника шасито и коша.

Но наистина е много добър вариант. Като слабо място намирам колелетата. Наистина не мисля, че ще издържи разбити асфалти или калдъръми, при каквито условия бях в Търново.

Тук обаче въпреки хубавите настилки, много се купуват колички с огромни гуми, онези ретро визиите и бебетата вътре са наистина като в облак, голяма кеф.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #226 -: декември 22, 2016, 16:38:00 »

Думите за доведените отгледани са мои, преди много години за едни розови стъпчици в лентата на съфорумка, която естествено роди момченце.
За четвърто, че третото да е средно, говореше Ина, мисля в месечната. smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: декември 22, 2016, 16:43:39 »

Думите за доведените отгледани са мои, преди много години за едни розови стъпчици в лентата на съфорумка, която естествено роди момченце.
За четвърто, че третото да е средно, говореше Ина, мисля в месечната. smile

Така е да, аз говорех за виновността на отгледаните моми спрямо свекървите, като уточнявах кой какво е казал. good

А сигурно е така за третото и четвъртото дете, ама историята мълчи за майките по тоя повод. Децата, ясно, много им е добре, ама горките родители(и най-вече майките, че тези деца трябва да се носят и раждат)
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: декември 22, 2016, 17:04:46 »

Marri, прегръщам те силно give_rose Зная през какво минаваш. И да ти напишем, че всичко е наред, ти докато не чуеш докторката, едва ли ще се успокоиш напълно, а до 3 янувари има много време.
Аз бих предложила да пробваш да се логнеш, ако има онлайн портал и да провериш изследвания, да напишеш писмо на лекарката. Тук има тази опция и отговарят до 48 часа. Друго, за което се сещам, тук има телефон за "средна" спешност. И като се обадят, те ще пейджват дежурен лекар или твоята лекарка. Тя/той не е ли в екип с други?

Alichka, пази се!

Благодаря за предпоръките за яке/палто. Палто няма да свърши работа. Много е тънко. Аз за сега горе долу съм добре с кг, бих казала, че съм качила основно на корем - от началото до сега -> 4кг, но моето яке е плътно по мен, за да пази топло и на корема ми е трудно да го закопчавам.

За количка - ние сме с Теутония. http://www.teutonia.de/
Купих я 2011 за $550. Не е евтина, но мисля, че отговаря на повечето изисквания за количка. Не мога да се оплача от нищо честно казано, но улиците тук не са като в БГ. Майка основно я буташе 5 месеца и и беше голям фен.


Нашата има отделен зимен/летен кош. Но има вариант за 1 кош само. Кошницата за кола се прикачва на мястото на коша с приставка. Аз сега купих употребявана кошница, но в гаранция, защото предната я върнахме на моята приятелка.
Аз миналата година дадох леглото, както и матрака на наши познати. И сега се чудя дали да помоля да ги върнат, тяхното дете ще бъде на 15 месеца в края на април.
Леглото е здраво:
« Последна редакция: декември 22, 2016, 17:13:28 от Anichka » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #229 -: декември 22, 2016, 17:55:19 »

Тази марка колички не съм я чувала  blush Но аз не съм гледала чужди сайтове, а само това, което има обслужване тук. Може и да се предлага, но да не е много често срещана. Парите й да нормални дори и за тук, но ще е смешно както бях на минимално майчинство, да бутам светеща като космически кораб количка за 2-3000 лв, каквото си бяха взели наши приятели във Франция.
Леглото е като от приказките! heart На тяхно място аз сама бих се сетила да го върна, но вие си се познавате.

Мечтая този ден да свърши и като се наспя да съм добре! Трябваше да ходим на гости - пропадна. Нашите взеха малката, за да се належа.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: декември 22, 2016, 18:28:35 »

Хайде, туп, и аз в тука в групата на имащите главоболие и гадене цял следобед. sad

Аничка, благодаря!
Количката е много хубава good За леглото, аз бих си го поискала, прекрасно е. good
Ние раздадохме всички неща, които бяха в България, на наши познати, но те като разбраха, че чакаме второ бебе, веднага предложиха да ни върнат всичко.
Мисля, че няма от какво да изпитваш неудобство, освен може би ако не сте се разбрали предварително, че им давате леглото на заем, а не като подарък.

За съжаление тук системата е съвсем различна. В една практика има няколко лекаря, но когато почиват, почиват всички. Вариантът при нужда е да се ходи в болницата. Цялата информация за бременните и въобще за болните е в единна система, така че  и  в болница да се отиде, а не при гинеколога или личният лекар, всеки лекар има достъп до нея. Пациентите нямат свободен достъп. Всяка информация се представя от лекар и се обсъжда с него.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: декември 22, 2016, 18:41:57 »

Marri, обади се в болницата. Обясни спокойно за какво става дума и помоли да ти дадат информация. Поне системата е една. Би трябвало с няколко лични въпроси да удостоверят, че си ти.
Ако е късно сега, утре е ден също.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #232 -: декември 22, 2016, 18:50:13 »

Булче, този тип количка, който си показала, нашата лятна е подобна, но не ми върши работа, не става за новородено, а и вероятно лятото ще сме в България, за малко бебе според мен е некомфортно с малки пластмасови гуми, особено, ако е по-неравна настилката. В нашия град тротоарите са хубави, но според мен си трябват по-големи гуми.
Ей това съм загледала аз https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00O511TE6/ref=mp_s_a_1_1?__mk_de_DE=ÅMÅZÕÑ&qid=1482424606&sr=8-1&pi=SY200_QL40&keywords=quinny+buzz+xtra+4&dpPl=1&dpID=41itkvU0VQL&ref=plSrch  , дано се отваря линка, че пиша през телефона.
Мутси и Макси кози категорично не искам, трудни са ми за бутане. Другата седмица ще ида в истински магазин да видя какво ще ми хареса и на намаленията ще действам.

Мари, при нас е по същия начин практиките на специалистите, но ако има нещо важно звънят до дупка. Моят лекар обаче ме кефи, защото вече реално работи за хоби и идва дори в почивните дни, ако се наложи. Като родих дойде в събота сутрин в болницата да ме види преди да замине за кръщенето на внучката си, което трябваше да измине поне 1000 км.

И за да изляза от количковата тема, днес си взех резултатите от медицинския преглед, който ни правят на работа, кръвните са ми много добре, кръвно и кардиограма също и очевидно чувам добре blum и най-вече  ЩЖ и желязото са ми добре:)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: декември 22, 2016, 19:11:05 »

Аз наистина се поуспокоих, а и имам мобилният ѝ, беше ми го дала, когато трябваше спешно да си запиша час в болницата, за да преценят дали могат да направят нещо за обръщане на бебето, а не трябваше да се губи и ден.
Ще изчакам малко, тя и без друго ми обясни, че ще ми звънне между Коледа и Нова година, така че няма да е чак на 3-ти.

Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: декември 22, 2016, 21:33:25 »

Мари, вярвам, че всичко е наред give_rose

За количката - понеже ни бяха дали една, ама много беше гадна и Вики като беше на 8 м. си взех X-lander ХА и се родих направо. Много маневрена, да, тежичка, но се управлява пък с 1 пръст. Изключителни гуми просто! Но и на мен ми трябваше за планински терен, така да се каже, че живеем така леко в планината smile В къща сме и с мини ван, така че размерите не са ми били проблем. Понеже беше само с лятна седалка,. сега само купих кош за новородено и съм готова smile Много голям плюс й е, че всички видове части се продават, плюс адаптери, кошове, тапицерии, както се казва мога да я разглобя на съставни части и всяка част почти се продава отделно. Много голям плюс е просто, защото ако нещо някъде се счупи, не се хвърля цялата. Не, че се налага, де, друг плюс е, че е с някаква стоманена рама, изключително здрава е просто!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: декември 23, 2016, 11:02:51 »

Мистерията е разгадана.
Вчера са ми звънили, защото е излязъл един от кръвните резултати и ми изпращат рецепта за някакъв препарат, честно казано не разбрах добре, но предполагам, че става въпрос за желязото, което въобще не е изненада. Хемоглобинът е ок, обаче желязото не.

А днес е излязъл резултатът от БХС тестът и като никога, показателите са повече от добри. По този, който миналият път ме изправи на нокти и беше 1:80, сега е 1:475, което е повече от задоволително, останалите са в хиляди, така че  yahoo yahoo yahoo
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #236 -: декември 23, 2016, 11:19:33 »

Много ви се радвам на всички  heart Спомням си миналогодишните трепети и инстинктивно си галя корема...вече няма защо де, но ми става много мило  pardon
Много хубаво легло, много! Мисля, че тук няма такива, или ако има са много скъпи, иначе бих оборудвала нашата принцес  heart
За количката, аз си взех една сравнително тежка, полска, но е с големи гуми и е безсмъртна по софийските улици. За други нямам наблюдения.
Мари, браво, сега ще ти е по-спокойно smile Щом не създава проблеми ще е госпожица според мен  heart
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: декември 23, 2016, 19:08:53 »

Браво за  прекрасните резултати за БХС тестът, Marri  give_rose И разгаданата мистерия  Bravo
Колко ти е iron saturation, какво ти предписаха?
На мен ми препоръчаха течно желязо Floradix (немско е): https://www.amazon.com/gp/product/B005Q4WP0S/ref=oh_aui_search_detailpage?ie=UTF8&th=1
Прием на Витамин С помага за усвояването на желязото. Искрено се надявам да не получиш запек.

Да дам отчет от вчерашния УЗ:
Здраво момченце. Гледа го техничка, но на господина изобщо не му хареса и се беше свил душичката. Наложиха се 2 почивки, накрая влезе и лекар, че "показва" на техничката и направи още толкова снимки. Така УЗ продължи близо 2 часа.
Видяха киста на мозъка, която би трябвало да се разсее през 3-тия триместър.
Плацентата ми е на 2см повдигната, биха искали да е на 2.5см. Но тя ще продължи да се вдига. С Леа беше подобна ситуацията и се вдигна за нормално раждане.

Не ми казаха размери на бебето. Просто беше по-различен този УЗ ниво 2, в сравнение с ниво 1, което правихме за Леа.

Ето малко снимки (според мен с много лошо качество):


От прегледа с гинеколожката:
Кръвно: 130/72
Кг: +1.63кг
« Последна редакция: декември 23, 2016, 19:16:12 от Anichka » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: декември 23, 2016, 20:19:41 »

Браво, Ани, добри новини значи!
След такъв старателен преглед би следвало всичко да са видели, въпреки че моята гинеколожка все ме предупреждава, че не е всичко 100% видимо.

Не знам какви са ми точно показателите, не са ги коментирали с мен, просто ме информираха, че ми изпращат рецепта и името на препарата, което на мен нищо не ми говореше.
Ще пиша като видя точно за какво става дума.
Единствено ме притеснява, че аз по принцип не усвоявам желязо от хапчета. Бях правила една терапия, тримесечна, ефект нямаше. Накрая ми правиха вливания, но не знам дали е опция сега.

Кръвното ни е доста сходно.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #239 -: декември 23, 2016, 21:05:33 »

Момичета, браво за хубавите резултати girl_wink
Аз също се записвам в списъка с бъдещи свекърви Wink започвам да свиквам с мисълта  blush знам звучи ужасно, но винаги съм си представяла, че ще имам 2-3 момичета. Ходихме на частно 3д и само като му видях личицето, вече бях сигурна, че е момче. Много е сладичко, с малко остро носле, на Софи беше като камбичка Wink
Говорите за колички, ние сме с Мутси ево, в неутрален цвят е, сиво, така че ще продължим да я ползваме, без прекъсване. Единствения й недостатък, а може би моята е дефектна, не знам, но когато смъкна седалката в най- легнало положение и козирката се прибира, мн дразнещо, затова и не я свалям до долу.
Шезлонга ми е розов и ерго бага вишнено червено, всичко друго съм купувала в неутрални цветове, така че само дрешки ще купувам.

Ооо вие поне сте добре с килограмите, аз 24 г.с съм + 8 /9 кг, направо ме е страх на какво ще приличам  накрая.

 Offtopic Момичета как се слага лентичка със седмиците? Преди със Софи се пробвах, но нещо не се справих  blush
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines